Autor Wątek: wypadek poza praca a odszkodowanie  (Przeczytany 2551 razy)

Offline ResQME

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
wypadek poza praca a odszkodowanie
« dnia: Marzec 12, 2012, 11:24:16 »
Na początek szukałem na forum i nic nie znalazłem...
A więc mam pytanie czy można starać się o odszkodowanie od PZU za nieszczęśliwy wypadek poza praca ( na wolnym) a mianowicie kraksa na rowerze?! 3szwy i znaczne mocne otarcie na twarzy. Prześwietlenie kręg, głowy itp wszystko ok, wypis jest itp. Można się starać czy nie ma sensu? A jeśli tak to w jaki sposób?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: wypadek poza praca a odszkodowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2012, 11:59:46 »
Tak śmialo składaj dokumenty do osoby, która zajmuje się ubezpieczeniami w Twojej Komendzie. Miałem wypadek na wolnym i też dostałem kase. Tylko że ja miałem wypis ze szpitala i zaświadczenie o przeprowadzonym  zabiegu. Wszystko to zlożyłem po zakończonym leczeniu
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: wypadek poza praca a odszkodowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2012, 12:00:54 »
Oczywiście i to nawet osoba z księgowości powinna pomóc złożyć dokumenty w PZU.Dalej to już zależy jak PZU się do tego odniesie - mi akurat odrzucili dokumenty twierdząc iż wypadek na podstawie dokumentacji lekarskiej nie spowodował trwałego uszczerbku na zdrowiu - może się to nawet odbyć bez badania przez orzecznika.Możesz również się odwołać.Pozdrawiam

Offline wojteko76

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: wypadek poza praca a odszkodowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2012, 14:02:46 »
Koledzy miałem wypadek poza służbą, skręcenie śródstopia złożyłem dokumenty przez internet w PZU po kilku dniach telefon i pada propozycja 2 procent. Niestety nie zgodziłem się i zostałem wezwany na badanie przez lekarza orzecznika , który jak się okazało bardzo ceni nas za nasza służbę :) .
Dostałem 4,5 %