Autor Wątek: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie  (Przeczytany 2352 razy)

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« dnia: Marzec 11, 2012, 11:10:06 »
Proszę o informacje na temat uzytkowania Automatycznych skrzyń biegów w jednostkach PSP. Na jakich samochodach, jak to rozwiązanie się sprawdza.
Z góry dzieki za informacje

orfram

  • Gość
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2012, 19:33:56 »
mamy GCBARt z automatem dla mnie bajka, jestem za tym aby większość wozów takie skrzynie miały.
o ile mi wiadomo w lotniskowych wozach jest to wymogiem, więc tam warto szukać opinii

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2012, 20:27:43 »
mamy dwa automaty w jednostce polecam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2017, 11:37:22 wysłana przez emmil »

Offline kempes

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2012, 21:31:28 »
Mamy (mieliśmy) GCBA 3/47 w automacie oraz SD30 Magirus. Piękna sprawa na Warszawę. Uważam, że dla kierowcy auta w automacie w aglomeracji takiej jak warszawska są zbawieniem.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2012, 21:41:44 »
Jako ciekawostkę podam, że będąc ostatnio u producenta nadwozi pożarniczych (jednego z wiodących w kraju) zapytaliśmy, czy możliwe jest kupienie wozu ze skrzynią automatyczną. Pan handlowiec wyliczył nam, że owszem tak, ale cena GCBA wzrośnie o ok. 100 tyś zł.

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 11:24:44 »
Witam!
Ja znów mam telefoniczną informację, że do auta typu GBA jedna z firm daje zamiennie automat lub manualną. W tej samej cenia pojazdu.

Offline drajwer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2012, 00:27:22 »
A jak się sprawuje MB Atego w automacie. Jak wyglada jazda w ciężkim terenie(lasy, pola). Co lepsze w tym przypadku automat czy manual.  :straz:

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2012, 11:42:54 »
Witam!
Z tego co udało mi się ustalic to jednostki w małopolsce otrzymały mercedesy z automatem (GBA) i bardzo to chwalą.
Kontaktując się z jednostkami (przewaznie rozmawiałem garażomistrzami) bardzo dobrze się odnosili do tych skrzyń biegów.
Były one na róznych pojazdach i zabudowach.

Offline Pest

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2012, 17:04:37 »
W mojej jednostce (OSP) jest  automat na samochodzie  dokladnie na Marcedesie Atego z bocaru  . Powiem wam ze dla mnie jezdzi sie o wiele lepiej     bo tylko patrze na droge  . Dodam ze autko jeszcze nie jest w pelni sprawdzone co do terenu  bo dostalismy samochod w srode  , wczoraj byl 1 wyjazd   do traw ale wielkiego terenu nie bylo dodam ze autko 4x4 . Dla mnie automat swietna sprawa 
"...podobno nie ma Aniołów na Ziemi... spójrz na Strażaka...to on czuwa nad twoim życiem nie dbając o własne...życie jest tylko jedno...życie Strażaka również..."

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 25, 2012, 18:30:19 »
Nurtują mnie zagadnienia związane z automatami:
Czy możliwe jest i w jaki sposób załączenie przedniego napędu (w samochodzie 4x4 "z rozłączanym przodem") podczas jazdy pojazdu?
Czy możliwe jest podawanie wody (np. przez zraszacze) podczas jazdy pojazdu ?

Jak następuje załączenie autopompy w takim pojeździe czy jest to standardowe załączenie ze sprzęgłem (o ile ono występuje) i jak w przypadku gdy sprzęgła nie ma ?
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Automatyczna skrzynia biegów w PSP - opinie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 25, 2012, 18:42:38 »
kruger nie ma opcji z włączaniem czy przełączeniem napędów podczas jazdy. W niektórych pojazdach jest możliwe ale tylko rozłączanie.

A co do autopompy to w niektórych modelach stosowane jest rozwiązanie z napędem typu kardan i sam włączasz pompę i masz na to ręcznie uruchamiane sprzęgło.

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że próba włączania napędów podczas jazdy może się skończyć uszkodzeniem sterowników (sterownik się po prostu zewrze i "spali")