Autor Wątek: Delegacja na zjazdy, a jeżdzenie na własnym wolnym  (Przeczytany 2063 razy)

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Delegacja na zjazdy, a jeżdzenie na własnym wolnym
« dnia: Marzec 07, 2012, 20:07:39 »
Witam!
Dostałem od komendanta delegację na zjazdy do jednej ze szkół PSP, jednakże zmuszony jestem do jeżdżenia na zjazdy na własnym wolnym (ws, urlopy). Stąd moje pytanie brzmi jeśli hipotetycznie wracając ze szkoły będę miał wypadek czy nie będzie problemu z odszkodowaniem i jak to wygląda prawnie?
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Delegacja na zjazdy, a jeżdzenie na własnym wolnym
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2012, 12:41:36 »
jeżeli oddelegowanie było po marcu 2011 roku to delegacja przewiduje: wolne na czas zajęć ( nie urlop, tylko w liście wpisuje się k), dojazdy, noclegi i diety -  nie da się inaczej
jezeli oddelegowany byłeś wcześniej - to wg umowy szkoleniowej
Czy masz noclegi, czy nie a zostałeś oddelegowany do szkoły to wypadek byłby wypadkiem przy pracy

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Delegacja na zjazdy, a jeżdzenie na własnym wolnym
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2012, 15:25:53 »
oddelegowanie nastąpiło po marcu 2011, dojazdy, noclegi, diety zostają mi wypłacone natomiast zamiast 'k' w grafiku na czas zjazdu muszę wykorzystywać wsy, urlopy i zamieniać się z ludźmi z innych zmian  :cooo:
żeby było śmieszniej to powiem, że kolega z innej zmiany (to samo JRG) który jeździ ze mną do szkoły ma wpisywane w grafik 'k' ...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 15:28:59 wysłana przez z1ma »
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Delegacja na zjazdy, a jeżdzenie na własnym wolnym
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2012, 09:41:39 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej

§ 17. Rozkład czasu służby strażaka skierowanego na naukę do szkoły lub ośrodka szkolenia Państwowej Straży Pożarnej jest określony ich regulaminami, programem studiów, programem kształcenia, programem szkolenia i doskonalenia zawodowego.

jak jesteś na szkole PSP nie ma możliwości rozliczania wg służb Na szkoleniu w KG kazali nam liczyć jak dla codziennych "k"