Autor Wątek: Dotacje Z NfoŚigw  (Przeczytany 2198 razy)

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Dotacje Z NfoŚigw
« dnia: Grudzień 01, 2005, 19:04:28 »
Czy ktoś z was ubiegał się o dotację z Funduszu ochrony środowiska? Jeśli tak i celem zakupu był wóz strażacki, to proszę o info. W jakiej ilości wspierają i jak trudno jest uzyskać dotację. Pozdrawiam.

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2005, 19:58:45 »
Drabina ktora niedawno zostala przekazana do JRG Zakopane zostala kupiona m.in ze srodków FoŚ tak ze trzeba sie rozgladnac bylo o tym w jakis wiadomosciach  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2005, 08:11:19 »
ja wczoraj do nich dzwoniłem i powiedzieli mi że dofinansowują zakup auta ratowniczo - gaśniczego nowego lub urzywabego (jeśli urzywane to nie starsze niż 8 lat) podania składa się w sesjach te na 2006 nie są jest jeszcze wyznaczone jeśli chodzi o woj. łódzkie a ostatnia sesja w woj. łódzkim jest do 9 grydnia (termin składania wniosków) jeśli jestes  z woj. łódzkiego to telefon do WFOŚiGW to (42) 639 53 54 i wew. 40 lub 50 rozmawiać z Panią Kruk lub Panem Madejskim
dofinansowanie o ile dobrze pamiętam do 40% kosztu całego ale nie wiem jak to wygląda na całkowite rozbicie na lekkie, średnie i ciężkie z tego co słyszałem na średnie mają być największe dotacje ale to nie potwierdzone informacje

ale najwięcej powinni ci powiedzieć z zarządu gminnego lub powiatowego o ile można na nich liczyć (bo ja na w swoich tracę nadzieje)

pozdrawiam
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2005, 20:11:49 »
A jak jest z innym sprzętem np zestawy ratownicze  lukas jestem ciekaw jakie są wymogi i potrzebne dokumęty  

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2005, 23:40:58 »
ospgrabowiec z tego co wiem przetarg wygrała firma holmatro więcej info na w/w temat powinien udzielić np. komendant gminny.  

pozdrawiam

Offline osp.grabowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
    • http://ospgrabowiec.wirtualnie.pl/
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2005, 11:41:31 »
KOM. gminny niema  zielonego pojecia co sie dzieje na terenie gminy a o reszcie tym bardziej ale w przyszłym roku są wybory , wbiurze terenowym w zamosciu tez milczą ale mówią o lukasie który kosztuje z dotacją 14 000zł ale nie o to mi chodzi chodzi mi o pienądze z ochrony środowiska w jaki sposób mozna pozyskac i jake trzeba dokumęty złożyc i do kiedy  
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2005, 13:12:55 wysłana przez osp.grabowiec »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2005, 07:46:47 »
a może ktoś z was kożystał z dotacji bądź kredytu no termomodernizację bo taką można zrobić przez NFOŚiGW no a ostatnio dowiedziałem się ze z EOG (fundusz norweski nie pamiętam priorytetu ale jutro dopisze) można to połączyć i zrobić termomodernizację strażnicy i nowe ekologiczne ogrzewanie
może i będe pisał ten projekt na to w połączeniu z przedszkolem w mojej miejscowości i niech gmina dokłada  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2005, 09:46:21 »
termomodernizacja.
przerabiałem na własnym organiźmie (domku). wymogi są spore bo trzeba robić projekt, audyt a to kosztuje.. jak dla mnie taniej wyszło nie brać kredytu termomodernizacyjnego... :angry:
BTW: zrobiłem sam.. :D  
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2005, 19:45:32 »
Cytuj
Czy ktoś z was ubiegał się o dotację z Funduszu ochrony środowiska? Jeśli tak i celem zakupu był wóz strażacki, to proszę o info. W jakiej ilości wspierają i jak trudno jest uzyskać dotację. Pozdrawiam.
Witam!
Niedawno jak 27-11-2005r swięciliśmy nowy samochód strażacki lekki Ford transit
podczas rozmów jak załatwiałem dotacje w ZG ZOSP wspominali że częściowym sponsorem miał być NFOŚiGW, ale coś tam nie bardzo chyba było z płatnością z ich strony bo chyba tą działkę NF.... chyba musiał pokrych ZG. Tak że NF... prawdopodobnie będzie powoli odchodził od dokładania się do samochodów.
Pozdrawiam
 

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2005, 19:55:20 »
Cytuj
Tak że NF... prawdopodobnie będzie powoli odchodził od dokładania się do samochodów.
Pozdrawiam
myśle że tak szybko nie odejdą od tego a mogło coś nie grać przy podpisywaniu umowy (tak prawie "przegrali" kase koledzy z jednostki z KSRG z sąsiedniej gminy i tu ich pozdrawiam czyli chłopakow z OSP ZAPOLICE gm. Zapolice ale się udało i dostali)
jestem optymistą i sądze ze nie odejdą a już w styczniu będziemy to wiedzieć  :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Wlad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
    • http://
Dotacje Z NfoŚigw
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2005, 10:08:41 »
Cytuj
Cytuj
myśle że tak szybko nie odejdą od tego a mogło coś nie grać przy podpisywaniu umowy (tak prawie "przegrali" kase koledzy z jednostki z KSRG z sąsiedniej gminy i tu ich pozdrawiam czyli chłopakow z OSP ZAPOLICE gm. Zapolice ale się udało i dostali)
jestem optymistą i sądze ze nie odejdą a już w styczniu będziemy to wiedzieć 
Witam!
Coś mnie się o uszy obiło że tam jakąś aferę pieniężną wykryto i coś w przepisach o dotowaniu im zmienili i zaczyna im się grunt pod nogami palić ( ale to nie sprawdzona wiadomość być może będzie tak jak ty piszesz...oby tak było).

Pozdrawiam.