Autor Wątek: Strażakiem być...  (Przeczytany 6939 razy)

Offline Grzesiekkkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Strażakiem być...
« dnia: Luty 29, 2012, 09:23:50 »
Witam wszystkich na tym forum jestem nowym forumowiczem. Opisze moją sytuacje, pracuje zawodowo w korporacji praca jest czesto od świtu do wieczora. Od pewnego czasu chodzi mi po głowie mysl zeby zostać strazakiem, mam wujka byłego strazaka i on mi ciągle radzi ze nie ma nic lepszego od strazy. Regularnie trenuje, żeby przejsść sprawnościówkę. Podciągam się juz 15 razy, z biegami nie mam problemu. Zastanawiam się tylko jak to jest w tej straży. Wiem, że na początek przez pierwsze 3 lata dostaje się jakieś 1700 zł a później dopiero podwyżki:) Jednak przez te 3 lata człowiek się ciągle szkoli. Czy mógłby ktoś opisać konkretnie jak to jest w tej straży, ile można zarobić po tych 3 latach, chiałbym poznać jakieś konkrety. Jedynie czemu się waham żeby wstapić do PSP to to że mogę to 1700 zarabiać do emerytury co przy utrzymaniu rodziny może być nie wygodne. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Offline Columb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 29, 2012, 13:24:46 »
Zawsze możesz się doszkalać, możesz zrobić aspirantkę zaoczną a potem jeśli by tylko Ci się chciało polecałbym zrobienie studiów, najlepiej związanych ze strażą, ratownictwem. Jeśli by Ci się udało uzyskać licencjat mógłbyś się starać o przyjęcie do SG na studia zaoczne. Emerytury byś na pewno wtedy małej nie miał  :mellow:
Choć nie wiem czy nie da się od razu próbować dostać do SG na studia.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2012, 14:17:27 »
Gdzieś Ty chłopie wyczytał że na początek dosaniesz 1 700 zł :D :gwiazdki:

Offline Grzesiekkkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 29, 2012, 14:29:58 »
a ile dostane na początek? Prosze o konkrety. Wujek jako strazak emeryt emerytury ma 3700. Nie był tam nikim ważnym. Znajomy mojej kolezanki dostał się do oddziału strazy co nurkują nie wiem jakt o sie nazywa. Na wstęp dostał 1700 netto. A wy ile zarabiacie jako strazacy jeśli można spytac?

Offline SpIdI92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 29, 2012, 14:47:39 »
Jeśli chcesz iść do straży   po to żeby tylko mieć   korzyści finansowe i dla kasy to ja Ciebie w tym  nie widzę  ;/ Przepraszam za szczerość ale taka jest moja opinia ale to jest ciężki kawał chleba.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 29, 2012, 15:01:18 »
Odpowiedzcie mu, gość zadał pytanie. Poza tym nie czarujmy się nawet największy miłośnik straży nie będzie robił za darmo. Nawet ochotnicy mają płacone. Do tego dochodzą inne przywileje, chociaż i one się kończą.

Offline Grzesiekkkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 29, 2012, 15:40:56 »
Dokładnie, proszę o konkretne odpowiedzi.

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 29, 2012, 15:49:46 »
ja tutaj nie widzę problemu!! pogadaj z wujkiem i sprawa załatwiona, on odpowie ci na wszystkie pytania najlepiej!!

Offline Grzesiekkkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 29, 2012, 15:55:03 »
Wujek nie jest już strazakiem, nie ma kontaktu z ludzi z PSP, teraz może się cos zmienilo. On jako zwykły strazak kierowca zarabial 3000 netto  (nie ma matury itd). Twierdzi, że dawniej pierwsze 3 lata były cienkie pod względem płacy, potem było oki ale nie wie jak jest teraz. Dlatego chciałem się spytać jakiegoś obecnego strazaka o zdanie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 29, 2012, 16:34:58 »
Powiem tak ze zaskoczyłes mnie z tymi 3 000 netto dla kierowcy bez matury.  Powiem ci ile zarabia mój sasiad na stanowisku ratownik kierowca (3 grupa) pracujacy od 2005 roku w PSP, zarobki strednio miesieczne to nie całe 2200 netto.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 29, 2012, 16:49:03 »
Powiem tak ze zaskoczyłes mnie z tymi 3 000 netto dla kierowcy bez matury.  Powiem ci ile zarabia mój sasiad na stanowisku ratownik kierowca (3 grupa) pracujacy od 2005 roku w PSP, zarobki strednio miesieczne to nie całe 2200 netto.

A co ma matura do tego wszystkiego? Jest ona Ci potrzebna do rozpoczęcia studiów, czyli do stopnia oficerskiego. Bez matury możesz dojechać do aspiranta. Wystarczy tylko średnie.


Dokładnie, proszę o konkretne odpowiedzi.
Jeżeli chodzi o zarobki stażysty to zazwyczaj jest to około 1600 netto. Zależy od komendanta, jaki ma gest z dodatkami. Znam ludzi, co na początku jeszcze na kursie podstawowym zarabiali ponad 1700, ale to wyjątki.
Ogólnie jeżeli chodzi o zarobki to w straży szału nie ma. Po 3 latach, czasami trochę wcześniej wskakujesz na stanowisko mł. ratownik, ewentualnie mł. ratownik kierowca. Zarobki około 2000 netto. Uzależnione oczywiście dodatkiem. I z tym stanowiskiem zatrzymujesz się do czasu ukończenia podoficerki, na którą mogą wysłać Cię po roku służby, albo po 8, znam takie przypadki. 

Offline leonhart_7

  • Oferuje odp do testów 94-16
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 29, 2012, 17:37:05 »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2012, 18:54:56 »
kó*** ja bym to i za Tysiak robił.... 

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 29, 2012, 19:06:14 »
kó*** ja bym to i za Tysiak robił....

Też tak mówiłem przed przyjściem do straży. Ale zmieniłbyś zdanie diametralnie, po ujrzeniu jak wygląda prawdziwa "Straż". Nie mów że jesteś wyjątkiem, bo jeszcze pani na psychotechnicznych cię zdyskwalifikuje :straz:

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 29, 2012, 20:32:48 »
Psychotesty już miałem nie raz ciężko nie zdać... A tak naprawde to wydaje mi sie że czuje te robotę... Pamiętaj że jednostka jednostce nie równa...

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 29, 2012, 21:51:09 »
Psychotesty już miałem nie raz ciężko nie zdać... A tak naprawde to wydaje mi sie że czuje te robotę... Pamiętaj że jednostka jednostce nie równa...

Jednostka jednostce nie równa, ale potrzeby mamy podobne. Trzeba zapłacić rachunki, włożyć coś do gara i zatankować samochód. Za 1000 ciężko, choćbyś nie wiem w jakiej był jednostce.
Ja nie twierdzę że się nie nadajesz, ale jeśli nie jesteś jeszcze funkcjonariuszem PSP, to nie znasz tematu od środka, bo od zewnątrz wszystko wygląda inaczej. Nie piszę tego tylko na podstawie swoich doświadczeń, ale wszystkich moich znajomych, służących w PSP. Nawet największego zapaleńca nasi wspaniali przełożeni są w stanie zgasić niestety.  :zamknij:
Pozdrawiam.

Offline Columb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 29, 2012, 22:44:32 »
. Nawet ochotnicy mają płacone. Do tego dochodzą inne przywileje, chociaż i one się kończą.

Chyba z 20-30% ochotników ma płacone nie więcej.

Rozmawiałem z kolegą na strażaka kierowce dostał 1500 netto, czyli jeśli tego nie będziesz Kochał to dla Ciebie się to jak najbardziej nie opłaca  :P

Offline Grzesiekkkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 29, 2012, 23:07:45 »
dziekuje wszystkim za odpowiedz. Milo poznac wasze opinie. Wujek tez mowil ze komenda komendzie nie rowna i on akurat trafil do dosyc dobrej komendy i jak to mowi zyl w zgodzie z komendantem. Wiecie ale psp to stala praca, jest po niej pewna emerytura a jak mam robic w jakiejs korporacji do 67 roku zycia to masakra. A wiecie moze jak to jest z tymi roocznymi studiami podyplomowymi w warszawie? Slyszalem ze sa przeznaczone dla strazakow ubiegajacych sie o stopien oficera, czy kazdy moze isc na te studia czy trzeba tam zostac wyslany przez komendanta? Czy po ich zakonczeniu ma sie juz stopien oficerski? P.s.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 29, 2012, 23:49:58 »
Pewny stopień oficerski masz tylko po SGSP. W przypadku pozostałych studiów musisz mieć stopień aspiranta, oraz wolne stanowisko ze stopniem oficerskim.
Jeżeli chodzi o stałą pracę, to bym polemizował.
Wcześniejsza emerytura już nie jest taka pewna, poczytaj projekty rządowe na temat emerytur.

Offline Grzesiekkkk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2012, 07:09:14 »
No nawet jak emerytura bedzie po 25 latach to nie ma tragedii.

A jak mam 27 lat to nie jestem za stary na zostanie strazakiem? Nie beda na to patrzec na rekrutacji?

Offline piter88

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażakiem być...
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2012, 10:10:04 »
Wazne, zeby byc przed 30stka. Obczajałem w necie zasady naborow i w nie ktorych jednostkach dostajesz ptk jak masz mniej niz 30 lat.