Autor Wątek: Przeniesienie do innej JRG bez mojej zgody  (Przeczytany 2321 razy)

Offline Dyzielec79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Przeniesienie do innej JRG bez mojej zgody
« dnia: Luty 24, 2012, 20:33:42 »
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy komendant może przenieść mnie do innej JRG bez mojej zgody.Opiszę trochę moją sytuację. Pracuję w mojej JRG od 20 lat jako kierowca. Mój brat został zastępcą dowódcy JRG osiem miesięcy temu i teraz komendant na siłę chce mnie przeniesc, dlatego mam kilka pytań:
* czy taka koligacja rodzinna zmusza komendanta do przenienienia mnie
* czy komendant ma prawo bez mojej zgody przeniesc mnie do jrg w obrebie tej samej komendy
* jeżeli tak to na jakiej podstawie mogę napisac odwolanie.
Dodam tylko, ze przez 8 miesiecy nikomu to nie przeszkadzalo.
Proszę o szybką odpowiedz.
Dzięki

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przeniesienie do innej JRG bez mojej zgody
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2012, 20:54:05 »
Ustawa o PSP  :kwit:

Cytuj
Art. 37c.
1. Strażak może być przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości na własny wniosek lub za jego zgodą.
2. Strażak może być przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej jednostce organizacyjnej w tej samej miejscowości.
3. Strażak może być przeniesiony z urzędu do jednostki organizacyjnej w innej miejscowości, w razie:
1) posiadania lokalu mieszkalnego w miejscowości będącej siedzibą jednostki organizacyjnej, w której ma pełnić służbę, albo w miejscowości pobliskiej;
2) braku możliwości przeniesienia na niższe stanowisko służbowe w przypadkach określonych w art. 38 ust. 1 i 2;
3) pełnienia służby w tej samej jednostce organizacyjnej przez małżonków albo osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia, jeżeli między tymi osobami istnieje stosunek podległości służbowej.

Cytuj
Art. 37d.
1. Do delegowania albo przenoszenia do innej jednostki organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej są właściwi:
1) Komendant Główny – na obszarze kraju;
2) komendant wojewódzki – na obszarze województwa.
2. Przepisy art. 32 ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

Cytuj
Art. 32.
2. Od decyzji, o których mowa w ust. 1, strażakowi służy odwołanie do wyższego przełożonego.
3. Od decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej strażakowi służy odwołanie do ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

Jeżeli jest to w obrębie tej samej komendy, to właściwy jest Komendant Powiatowy.
Odwołanie do samego p. B.   :poklon:  :zamknij:

A tu masz przykład, pewnie nie jedyny w Naszym grajdole  :szalony:

 http://www.tvn24.pl/15695,1,prosto_z_polski.html
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 21:21:08 wysłana przez grzela »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 903
Odp: Przeniesienie do innej JRG bez mojej zgody
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2012, 22:37:06 »
Jak na kogoś, kto służy 20 lat słabo znasz Ustawę o PSP.
Jeżeli chodzi o przenoszenie pomiędzy JRG w ramach tej samej komendy, to nie masz nic do powiedzenia, nigdzie nie możesz się odwołać. Dodatkowo przesłanką do przeniesienia jest art. 37 c ust. 3 pkt 3 Ustawy o PSP wytłuszczony przez kol. @grzela.
Si vis pacem, para bellum