Autor Wątek: Szukam Telefonu Na Alarmowy  (Przeczytany 3499 razy)

Dżony PSP

  • Gość
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« dnia: Listopad 30, 2005, 16:37:41 »
Witam.
Pracuję w PSP a konkretniej w jako dyspozytor. Nasz stary telefon alarmowy się pomału rozlatuje i dowódctwo chce kupić nowy od nowego roku.

Moje pytanie brzmi:
Jaki telefon polecacie na telefon alarmowy?
oraz
Jakie wymagania wg Was powinien spełniać telefon alarmowy?
Jakich telefonów używacie


Wiadomo ze powinien on miec wyświetlacz numeru, podswietlenie itp.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2005, 18:20:01 »
Wszystko ok. ale jeszcze - jeżeli nie masz blisko "kibelka" to nade wszystko przenośny /baza + słuchawka/ ;) Ja jakoś nie mogę od lat się doprosić i nieraz w biegu leję po nogawkach lub papier się za mną po korytarzu rozwija :D Zwykle wyrabiam, jak ktoś nieopatrznie nie pozamyka mi drzwi!  No.... a ten <112> to już wogóle historia polskiej muzyki rozrywkowej  &lt;_&lt;
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2005, 18:25:09 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Dżony PSP

  • Gość
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2005, 00:03:25 »
Moze jakis model zaproponujesz/cie?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2005, 13:20:05 »
Wiesz z tymi firmami i poszczególnymi modelami jest różnie. Nie chcę tu uprawiać jakiej kryptoreklamy &lt;_&lt; W każdym jednym sklepie z tym i podobnym sprzętem, półki się obecnie "uginają". Napewno jako tel. końcowy nie musi być to model zbyt skomplikowany. Przedział cenowy też jest znaczny i zalezy od możliwości /hojności/ decydentów. Ja osobiście, bym sobie życzył - he..he.. /mogę sobie/ :(  przede wszystkim, aby był poręczny, tryb glośnomówiący, stosunkowo duży i czytelny wyświetlacz i podświetlenie, indentyfikacja numeru oraz pamięć powiedzmy 50 ostatnich - choć i tak wszystko jest rejestrowane i zapisywane gdzie indziej. Nade wszystko w moim przypadku, przy 1 osobowej obsadzie, gdzie wc znajduje się 20m dalej odzielone 3 drzwiami obowiązkowo baza + słuchawka  :D.
Obecnie mam stary analogowy z 1991r. Korzystamy równiez z lini ISDN, ale nikt nie zwraca uwagi na to jest praktyczne. Pewne proste rzeczy są normalnie nie do przeskoczenia. Zawsze się znajdzie, choć jeden który wie lepiej :angry:
Pozdr.
Ps.Tak wogóle to ja proponowałbym się zarejestrować. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2005, 13:26:33 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 03, 2005, 19:26:41 »
Niestety brak przenośnej słuchawki pozatym funkcjonalny;
http://www.sklep.topexpert.pl/pdf/manual_eurit_4000_pl.pdf

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 03, 2005, 22:05:41 »
pifos !
Jaja sobie robisz? &lt;_&lt; Taż to "słynny" już <112> Chyba nie jestś za bardzo w temacie.... :angry:  
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 04, 2005, 14:41:53 »
owszem zrobił się słynny wraz ze 112 gdzie furory nie zrobi, mowa jest o alarmowym gdzie w mojej jednostce używany jest od 3 lat i spisuje się rewelacyjnie. z uwagi na pojemność książki są wpisane wszystkie automaty na terenie działania JRG co bardzo ułatwia weryfikację zgłoszeń. Problem zaczyna się w bardzo dużych aglomeracjach, gdzie ta ilość wpisów nierystarcza.
A w temacie to prawda niejestem bo znowu jestem w podziale  :D
warto poszukać w necie krąży spis abonentów z całego kraju rewelka

Dżony PSP

  • Gość
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2005, 00:40:45 »
Z tą przenośną słuchawką to jest jeden minus.
Miadowicie, słuchawka może się gdzieś zapodziać i wtedy robi się problem!!!
A jak mamy telefon na kabelku to wiemy gdzie dzwoni :)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2005, 18:03:27 »
Po prostu tego normalnie nie chytam :( Albo, masz tyle różnych "pilotów" itp w SK , albo po prostu totalny, za przeproszeniem "burdel"
Cytuj
Miadowicie, słuchawka może się gdzieś zapodziać i wtedy robi się problem!!!

Rzecz dla mnie osobiście nawet nie do pomyślenia! ;) Ja ludzi "ścigam" jak mi zniknie z biurka już  zwykły długopis, a co dopiero tel. alarmowy! Pozatem masz bazę i słuchawkę i zawsze możesz bez problemu sprawdzić, gdzie dzwoni?
Zreszta Twój wybór, jeżeli masz oczywiście jakikolwiek wpływ.
Powodzenia!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Dżony PSP

  • Gość
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2005, 11:17:21 »
pifos
ten telefon kosztuje ponad 1000 zł. Czy jest możliwość kupienia go taniej? Może Wy jak go kupowaliscie to dostaliście specjalną żniżkę dla "straży"?  :)  

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2005, 11:30:16 »
Tak tylko z ciekawości zapytam: czy taki telefon alarmowy musi być jakiś specjalny (jakiś atest specjalnie do celów alarmowych) czy można zwykły ze sklepu kupić?

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Guest

  • Gość
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2005, 16:17:48 »
Nie musi mieć żadnych atestów. Jedyny atest jaki musi mieć to atest ministra łączności. Ale taki atest musza mieć wszystkie telefony używane na rynku polskim. Na alarmowy może być taki zwykły ze sklepu. No ale oczywiście im więcej bajerów taki ma tym lepiej. Chodzi o to aby ułatwiał pracę oficerowi dyżurnemu.

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2005, 16:57:39 »
Dżony
niestety cena jest dość wysoka, choć my płaciliśmy coś  1300,
 ale w roli alarmowego, bez łączenia tak jak w 112 innych służb sprawdza się bardzo dobrze.
Jak wspominałem mamy dzieki uprzejmości tepsy wpisane wszystkie budki co weryfikuje większość fałszywek, przeglądanie połączeń itp- jak pewnie sam widziałeś na stronie produktu.

Dżony PSP

  • Gość
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2005, 19:19:12 »
pifos
mam do Ciebie pytanie odnośnie eurita 4000.
W chwili gdy dzwoni telefon na wyświetlaczu wyświetla się numer osoby dzwoniącej. Czy ten numer dalej się wyświetla na wyswietlaczu, gdy podniose sluchawke i odbiorę rozmowę?

Pytam bo mam jako alarmowy jeden ze starszych modeli eurita. Model ten przeze mnie uzywany ma jedna wadę: gdy ktos dzwoni na alarmowy to numer sie wyswietla, jednakże gdy podniose sluchawke to numer telefonu znika i wyswietla sie czas trwania rozmowy?!?!?! Czy w euricie 4000 jest ta sama sytuacja?

i kolejne pytanko:
czy w modelu eurit 4000 wyswietlacz jest podswietlany? Bo jesli  nie jest podswietlany to w nocy pewnie sa problemy z odczytaniem numeru (przy zgaszonym swietle.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2005, 19:38:51 »
Ostatnio z kolegami z SK właśnie na dniach przymierzamy się do zamiany "słynnego" Eurita 4000 z nr. 112 na 998 i w to miejsce sprawdzony, niezawodny - Ascom Eurit 133 pro.  ;) Oczywiście wszystko na lini ISDN.
Co do wyświetlania nr. faktycznie znika i trudno go później odnaleźć - u mnie w rejestratorze rozmów na kompie. Jako alarmowy będzie nr. od razu widoczny na kompach. Podświetlenie jest, acz zdarzało się, że nie raz nie działało / nie wiem dlaczego/.
Cytuj
No ale oczywiście im więcej bajerów taki ma tym lepiej

Z tym się akurat absolutnie nie zgadzam! Nasze obecne <112> maja taką właśnie całą masę tzw. bajerów i co? Po co? :angry: Homologacja obowiązkowo, były dawno... temu sytuacje, że np. rozmowy słyszeli sądziedzi w TV :D
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Dżony PSP

  • Gość
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2005, 20:52:17 »
No to może zamiast eurita kupić jakiegoś siemensa z wyświetlaczem?

Offline pifos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Szukam Telefonu Na Alarmowy
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2005, 22:59:00 »
Nr wyświetlany jest przez cały czas  trwania rozmowy i oczywiście panel jest podświetlany