Autor Wątek: Pytanie odnośnie studiów zaocznych SGSP dla funkcjonariuszy  (Przeczytany 3113 razy)

maniak

  • Gość
Witam!
Moje pytanie dotyczy możliwości podjęcia dalszej nauki w SGSP po zakończeniu Szkoły Aspirantów...
Moje pytanie dotyczy obowiązkowej od tego roku matury z matematyki i fizyki/chemii.
Czy to już tak zostanie czy jest chwilowe?
Przykładowo weźmy strażaka (aspiranta sztabowego) który skończył aspirantke 15 lat temu. Pracuje na stanowisku oficerskim od przykładowo 6 lat lecz z powodu braku matury z w/w przedmiotów nie ma już możliwości dalszego awansu.
Matury nie zda już z dodatkowych przedmiotów bo możliwość poprawy matury istnieje tylko przez 5 lat po jej napisaniu.
Czy to nie jest coś nie w porządku? Czy to nie jest ograniczanie rozwoju zawodowego? Rozumie takie wymagania jeśli chodzi o studia dzienne ale o zaoczne? Strażak który pracuje 15 lat w tym zawodzie ma już chyba o tym jakieś pojęcie...
Z tego co mi wiadomo w tym roku był problem w SGSP z utworzeniem pełnej obsady rocznika. Podejrzewam ze za 2-3 lata skończą się osoby z maturami z tych przedmiotów i już w ogóle nie będzie miał kto iść a zwłaszcza starszy funkcjonariusz.
No nie wiem. Proszę o odpowiedzi co o tym myślicie..
Pozdrawiam

Offline kruger

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Pytanie odnośnie studiów zaocznych SGSP dla funkcjonariuszy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2012, 15:29:01 »
Osoby które pisały "starą maturę" nie muszą pisać teraz matury żeby dorobić matematykę i chemię/fizykę dla nich przy rekrutacji brane są w tym przypadku oceny z ww. przedmiotów ze świadectwa ukończenia szkoły średniej.

Dla osób które pisały nową maturę jest konieczne napisanie matury z tych przedmiotów. Przedmioty te będą pisane jako dodatkowe więc: matematykę trzeba pisać jako rozszerzony, fizykę/chemię jako podstawowy. Z tego co zawarte jest w piśmie SGSP to konieczne jest posiadanie wyniku z matury  z tych przedmiotów czyli wystarczy samo przystąpienie tj. wchodzisz coś napiszesz i wychodzisz wynik z matury masz 0%. Z powodu że są to przedmioty dodatkowe nie można ich "nie zdać" - te przedmioty piszesz i ile napiszesz taki wynik masz na świadectwie.

Nie wiem jak będzie do tego podchodzić komisja rekrutacyjna, ale nie może być takiego argumentu że ktoś kto ma poniżej 30% z przedmiotu dodatkowego nie może być przyjęty ponieważ nie zdanego tego przedmiotu.
OSTRY HAJC - lejesz wode a to h... daje

expekt1

  • Gość
Odp: Pytanie odnośnie studiów zaocznych SGSP dla funkcjonariuszy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2012, 19:32:23 »
witam,
gdzie mogę znaleźć wpis że w tym roku na studia zaoczne dla strażaków w służbie stałej jest potrzebna matura z matematyki i chemii/fizyki?? pozdrawiam.

strazak sam :)

  • Gość
Odp: Pytanie odnośnie studiów zaocznych SGSP dla funkcjonariuszy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2012, 01:12:49 »
A co w moim przypadku? Zdawałem mature w 2008 roku. Wtedy nie mialem obowiązku pisać matury z matematyki. Czy musze zdawać mature z chemi i matematyki żeby się dostać? W przyszłym roku mam ostatnią szanse żeby to zdać bo mija 5 lat od momentu pisania matury czy jezeli mi sie noga podwinie i przykładowo nie zdam matematyki to czy mogę zapomnieć o SGSP? To chyba nie powinno tak być :/

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.367
Odp: Pytanie odnośnie studiów zaocznych SGSP dla funkcjonariuszy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2012, 14:05:48 »
gdzie mogę znaleźć wpis że w tym roku na studia zaoczne dla strażaków w służbie stałej jest potrzebna matura z matematyki i chemii/fizyki?? pozdrawiam.
Wystarczy poszukać:)
http://www.sgsp.edu.pl/aktual/wkrotce/2011/rekrutacja2012_2013/uchwala_8.pdf
Cytuj
A co w moim przypadku? Zdawałem mature w 2008 roku. Wtedy nie mialem obowiązku pisać matury z matematyki. Czy musze zdawać mature z chemi i matematyki żeby się dostać?
Sadząc po tym jak potrafisz czytac ze zrozumieniem to nawet nie powinieneś!!!
Przecież o tym jest ten wątek.
Odpowiadajac na pytanie autora wątku "mańka" uważam ze podejscie szkoły jest bardzo wporzadku gdyż poinformowali o zmianach z ponad rocznym wyprzedzeniem. I należy pamietać że jest to szkoła wyższa i nie tylk kwalfikacje strażackie powinny się liczyć. A co do opisanego asp. sztab. robi cywilne studia smiaga podyplomówke SPF i zostaje dowódca JRG.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 14:10:01 wysłana przez Eqinox_mł_asp »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.