Autor Wątek: zabezpieczenie euro 2012  (Przeczytany 13853 razy)

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
zabezpieczenie euro 2012
« dnia: Luty 21, 2012, 11:34:21 »
panowie i panie do euro zostało już niewiele czasu a większość z was pewnie już wie że będzie zabezpieczać tą impreze.
i tu jest pytanie jako że zabezpieczenie nie jest działaniem ratowniczym a więc nie należy sie za to ekwiwalent,która jednostka pojedzie na zabezpieczenie za frii :gwiazdki:
może gdzieś jest to jakoś inaczej rozwiązane ??

p.s. jakie wytyczne dostajecie na temat zabezpieczenia  :kwit:ewentualnie czy dostajecie takie wytyczne ??

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2012, 11:52:03 »
u nas w mieście gdzie będzie stacjonowała jedna z drużyn miało być tak: jeden GBA i SLRT z KP PSP i od nas miał być GCBA ale niestety gmina na to się nie zgodziła. Stwierdziła, że nie ma funduszy i klops... A wszyscy mieliśmy stacjonować u nas w remizie. Byli nawet z KW PSP i stwierdzili, że warunki idealne na stworzenie takiego jakby "posterunku" JRG... ale cóż brak kasy w budżecie gminy... :angry:
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2012, 12:14:10 »
Ha ha, zamykają szkoły, szukają oszczędności - nie mogło być inaczej. Ogólnie jestem ciekaw jak wyjdzie EURO, gdzie do tej pory panuje ogromna niewiedza co gdzie i jak i to nie tylko w OSP.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2012, 12:31:32 »
Jeden wielki rozpiź...dziaj. Ale to normalne, przecież to Polska jest!
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2012, 12:52:55 »
u nas jeszcze nikt nic nie wie, znajac zycie wszystko wyjdzie w maju :)

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2012, 13:01:53 »
albo w czerwcu tuż przed Euro  ^_^
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2012, 13:03:22 »
Informację Ministra Spraw Wewnętrznych na temat przygotowań resortu do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

Cytuj
Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej Wiesław Leśniakiewicz:

Panie przewodniczący, szanowni parlamentarzyści, panie ministrze! Państwowa Straż Pożarna, a przede wszystkim jej Komenda Główna, pracuje w ramach Komitetu Bezpieczeństwa. Powołany został zespół do spraw koordynacji działań jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Na czele tego zespołu stoi pan generał Janusz Skulich.
W 15 obszarach, o których wspominał pan minister, Państwowa Straż Pożarna jest odpowiedzialna przede wszystkim za ratownictwo i sytuacje nadzwyczajne. Uczestniczymy także w innych działaniach, w których musimy być obecni, jak choćby w obszarze działań związanych z zarządzaniem kryzysowym.
Na podstawie przyjętych założeń zostało przygotowanych sześć programów, w obrębie których wyspecyfikowano konkretne zadania. Mówię o tym dlatego, że te zadania są monitorowane na bieżąco przez komitet bezpieczeństwa, praktycznie każdego dnia. Raz w tygodniu składane są raporty, na podstawie których komitet bezpieczeństwa ocenia poziom zaangażowania prowadzonych prac. Państwowa Straż Pożarna wyspecyfikowała około 50 zadań. Do dziś zakończyliśmy realizację 34 zadań. Odpowiadam w ten sposób na pytanie pana przewodniczącego Zielińskiego. W ten sposób można określić, które zadania zostały zakończone i kiedy zostaną zakończone te, które znajdują się w fazie
realizacji. Myślę, że to spostrzeżenie dotyczy wszystkich służb, które funkcjonują w ramach komitetu.
Prawdą jest, że całość realizowanego procesu służy przygotowaniu dobrych planów operacyjnych. O to m.in. pytał pan poseł Pawlak. Nie ulega wątpliwości, że ocena ryzyka stanowiła podstawowy element przygotowania właściwych planów. Oceny ryzyka zostały zunifikowane dla całego kraju w odniesieniu do najważniejszych obszarów, które muszą być zabezpieczone z punktu widzenia zagrożeń, które wskazaliśmy w tychże ocenach ryzyka. Przygotowaliśmy pewne scenariusze i na podstawie tych dokumentów opracowano oszacowano też niezbędne siły i środki potrzebne do zabezpieczenia mistrzostw. Wartością dodaną dla państwa jest szereg przedsięwzięć organizacyjnych i technicznych,
które wzbogacają formacje Państwowej Straży Pożarnej i cały krajowy system ratowniczo- gaśniczy. Myślę, że uda się zrealizować pewne zadania związane z właściwym przygotowaniem do przeciwdziałania zagrożeniom w stosunku do populacji wypływających z zagrożeń chemicznych, biologicznych lub radiacyjnych. Przygotowano koncepcję stosownych działań i została ona uzupełniona o właściwy sprzęt, niezbędny do zabezpieczenia nie tylko EURO, ale będzie on mógł być wykorzystywany po mistrzostwach i przyczyni się do poprawy efektywności krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.
Przewidujemy przeprowadzenie czterech głównych operacji w miastach, które są organizatorami Mistrzostw. Są przewidziane również podoperacje, które będą dotyczyły obiektów szczególnych. Oprócz zadań operacyjnych realizujemy cały blok działań kontrolno- rozpoznawczych związanych ze sprawdzeniem obiektów kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa przebywających w nich osób. Z naszych założeń wynika, że zaangażujemy około 600 strażaków do wsparcia miast będących gospodarzami rozgrywek piłkarskich. Całość naszych działań będzie się jednak opierać na jednostkach pochodzących  z tych miast, którym udzielimy wsparcia w obszarach, w których wystąpi
taka potrzeba. Taki system działania wynika z przeprowadzonych analiz ryzyka. Jest sprawą oczywistą, że takie działanie wygeneruje pewną ilość ponadnormatywnych godzin pracy. W budżecie państwa na realizację tego zadania jest zabezpieczonych około 7 mln zł. Nie daje to 100% możliwości rekompensaty środków niezbędnych do wykonania tego zadania, ale cały czas posiadamy pewną rezerwę, która znajduje się w gestii Państwowej Straży Pożarnej i jest przeznaczona na realizację zadań związanych ze
zwiększonymi stanami osobowymi, co oznacza w konsekwencji wzrost wydatków z tytułu ponadnormatywnego czasu pracy. Odpowiedziałem chyba w ten sposób na pytanie pana posła Sosnowskiego. Środki na zadanie związane z ponadnormatywnym czasem pracy zostały przeznaczone i posiadamy plan ich dystrybucji. Gdyby nam tych środków zabrakło, to będziemy posiłkować się środkami, które uzyskaliśmy w ubiegłym roku. Jest to kwota około 100 mln zł. Mam nadzieję, że te środki wystarczą do utrzymania właściwych stanów operacyjnych.
Operacje, o których mówię, są dla nas kluczowe, ale patrząc przez pryzmat bezpieczeństwa, to cały kraj znajdzie się w obszarze sytuacji szczególnych, choćby związanych z transportem publicznym w ruchu lądowym czy też lotniczym. Dlatego zakładamy, że 225 komend powiatowych będzie zaangażowanych w proces zabezpieczenia mistrzostw Europy. Stanie się tak, ponieważ będziemy mieli do czynienia z ryzykiem związanym np. z wypadkami i kolizjami drogowymi. Utrzymanie zwiększonych stanów osobowych pozwoli na lepszą reakcję jednostek i szybszą pomoc dla osób, które tej pomocy będą potrzebowały.
Z naszego punktu widzenia poziom zaawansowania prac i realizacji zadań jest zadowalający. Jestem przekonany, że do czasu rozpoczęcia mistrzostw większość założonych projektów zostanie zrealizowanych. Co prawda występują pewne komplikacje, jak choćby te związane ze współpracą transgraniczną. Przyjęliśmy założenie, że cały proces wsparcia w przypadku zagrożeń wymagających użycia sił ratowniczych w obszarze przygranicznym będzie realizowany na poziomie wojewódzkim. Z uwagi na fakt, że strona ukraińska nie posiada takich możliwości prawnych, pewne rzeczy związane
z pomocą wzajemną będą jednak musiały być realizowane przez szczebel centralny. Nie wyklucza to ostatecznie i całkowicie możliwości współpracy ze stroną ukraińską na poziomie wojewódzkim i na terenie obszarów przygranicznych. Przygotowując się do realizacji tych zadań, przywiązywaliśmy duże znaczenie do wspólnych procedur związanych z zabezpieczeniem mistrzostw. Korzystaliśmy m.in. z doświadczeń niemieckich i austriackich oraz z wniosków płynących z przeprowadzonych analiz ryzyka. Na jutrzejszym posiedzeniu Komisji zajmiemy się kwestią prewencji, dlatego pominę dziś ten wątek zagadnienia. Jutro podsumujemy wszystkie działania związane przygotowaniem obiektów, które są niezbędne do właściwego zabezpieczenie mistrzostw Europy.
To wszystko z mojej strony. Dziękuję za uwagę.

http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/BCD08E8D467785C0C12579A00047CE26/%24File/0021407.pdf

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2012, 17:31:39 »
W powiecie poznzńskim jednostki OSP nie będą bezpośrednio zabezpieczać źadnej imprezy na euro, moja wiedza jest taka źe do Poznania na czas zawodów ściągnięte będą jednostki PSP z sąsiednich województw które z racji nie znajomości terenu będą zabezpieczały takie miejsca jak strefa kibica czy bezpośrednio sttadion, natomiast OSP będzie dysponowana do ewentualnych zdarzeń i to w odpowiedniej przewidzianej kolejności i ilości samochodów z danej OSP
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2012, 17:49:28 »
Jednostki OSP przede wszystkim będą zabezpieczać główne szlaki drogowe i kolejowe na terenie swojego powiatu, którymi mogą podróżować kibice.
Samochody i sprzęt OSP z KSRG mają być w pełnej gotowości bojowej, wyjazd do akcji na sygnał (nie będzie dyżurów w remizie chyba, że sami strażacy sami będą tego chcieli).

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 23, 2012, 18:12:06 »
grzela ma rację więc dlaczego miał bym siedziećw remizie i czekać na wyjazd trochę mija to się z celem przecieź jak coś się stanie to i tak nas zaalarmują a najwaźniejszą sprawą jest uczymać sprzęt w pełnej gotowości
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2012, 18:27:59 »
Tylko, że jeżeli u mnie w mieście będzie stacjonować PSP to nas pewnie do akcji nie będą dysponować bo przecież oni będą...
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 23, 2012, 20:11:57 »
Jednostki OSP przede wszystkim będą zabezpieczać główne szlaki drogowe i kolejowe na terenie swojego powiatu, którymi mogą podróżować kibice.
Samochody i sprzęt OSP z KSRG mają być w pełnej gotowości bojowej, wyjazd do akcji na sygnał (nie będzie dyżurów w remizie chyba, że sami strażacy sami będą tego chcieli).

mnie doszly sluchy ze jednostki ksrg lezace przy glownych trasach dojazdowych moga ustalone miec dyzury

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 23, 2012, 20:26:51 »
Jednostki OSP przede wszystkim będą zabezpieczać główne szlaki drogowe i kolejowe na terenie swojego powiatu, którymi mogą podróżować kibice.
Samochody i sprzęt OSP z KSRG mają być w pełnej gotowości bojowej, wyjazd do akcji na sygnał (nie będzie dyżurów w remizie chyba, że sami strażacy sami będą tego chcieli).

mnie doszly sluchy ze jednostki ksrg lezace przy glownych trasach dojazdowych moga ustalone miec dyzury

Jak chcesz siedzieć całymi dniami w remizie i czekać na trzęsienie ziemi bez płacenia ekwiwalentu, to nikt tego Ci nie zabroni.



Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 23, 2012, 20:41:20 »
Cytuj
mnie doszly sluchy ze jednostki ksrg lezace przy glownych trasach dojazdowych moga ustalone miec dyzury
U mnie jak by miało do czegoś takiego dojść to to szans wielkich na powodzenie nie ma.
Ludzie pracują i nikt niestety w obecnych czasach nie zostawi swojej pracy czyli podstawowego źródła utrzymania żeby zabezpieczać mistrzostwa.
Nawet jeśli by był za czas siedzenia w remizie wypłacany ekwiwalent to zbyt dużo osób nie będzie, taka już jest rzeczywistość.
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2012, 21:29:59 »
U nas na razie cisza - o zabezpieczeniu/dyżurach, a dodam, że jesteśmy jednostką w KSRG położoną pomiędzy DK10 - jakieś 6km a DW-560 - około 1 km może mniej

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 24, 2012, 01:33:17 »
W Powiecie Poznańskim dyskusja o zabezpieczeniu Euro przez OSP odbyła się rok temu na odprawie Komendantów Gminnych. Skończyła się na tym że Pan Komendant uważa temat za załatwiony , mówi o tym w artykułach w prasie branżowej jak to profesjonalnie rozwiązał ( OSP będą dyżurować ), a nie rozwiązał tak naprawdę nic .  Komendanci Gminni podnieśli problem zapewnienia obsad do wyjazdu . Euro może być okazją do dodatkowego zarobkowania , wiele firm komunalnych, energetycznych , ochroniarskich itd. wprowadzi również dyżury czy będzie zachęcać do nadgodzin . A co z tym związane nikt nie zabroni członkom OSP dorobić jak będzie okazja.
Na propozycję by 01 KM  rozmawiał z Samorządami , szukał środków na wprowadzenie dyżurów jako kontr propozycję, scedował to na Komendantów Gminnych . Pytanie w Imię czego mam szukać kasy i to nie małej . A więc Pan Komendant pisze i twierdzi swoje – rzeczywistość jest trochę odmienna, a jak będzie zobaczymy .

Natomiast SIS z innych Województw – nie będzie ich wcale tak dużo , na przykład na poligonie SAP  ma stacjonować kompania odwodowa chyb z Zachodnio Pomorskiego , ale tylko czasowo . Jak dobrze pamiętam od 18 w przeddzień meczu .   Zresztą wszystko może się jeszcze zmienić więc po co się tematem zajmować .

Fakt jest taki że Poznań jest miastem Targowym – np. w trakcie Polagry miasto odwiedza 50 tyś gości z kilkudziesięciu Krajów i jakoś nikt się tym nie przejmuje. Często zauważamy że są Targi po korkach w mieście. A na Euro na jednego kibica za chwilę będzie 2 osoby obsługi i zabezpieczenia .
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 01:38:32 wysłana przez MIKO »

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2012, 12:20:30 »
Fakt jest taki że Poznań jest miastem Targowym – np. w trakcie Polagry miasto odwiedza 50 tyś gości z kilkudziesięciu Krajów i jakoś nikt się tym nie przejmuje. Często zauważamy że są Targi po korkach w mieście. A na Euro na jednego kibica za chwilę będzie 2 osoby obsługi i zabezpieczenia .

Celowo wyciąłem ten fragment wypowiedzi mojego przedmówcy bo właśnie tak widzę działania podczas Euro.
Przecież co dziennie OSP wyjeżdżają do zdarzeń po zadysponowaniu przez stanowisko kierowania. I nie ma z tego powodu jakichś informacji, że np. jakaś OSP KSRG żeby wyjechać w odpowiednim czasie musi pełnić dyżur w garażu!  Po prostu wyjeżdża i tyle.
Co najwyżej przydała by się jakaś odprawa na szczeblu powiatowym z naczelnikami OSP - aby zwrócili uwagę na zapewnienie obsady w danym dniu. Myślę, że to wystarczy. Jeśli jestem np. kierowcą w OSP i jest sobota to mogę ją spędzić na grillu przy piwie - albo - jeśli mam być w gotowości to przy grillu ale bez piwa, z kluczami i dokumentami w kieszeni. Wszystko.

W szczególnych przypadkach można się pokusić o dyżury  w garażach ale raczej z własnej inicjatywy. Nie wydaje mi się aby jakikolwiek samorząd chciał płacić 12 osobom za 24 godziny spędzone w garażu.

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2012, 17:52:50 »
to ja wam powiem ciekawostke .
w naszym powiecie psp ma zapewnić dojazd do drogi wojewódzkiej {s3} w 15 min. do każdego miejsca w 2 zastępy,a że jest u nas taka fajna krzyżówka "śmierci" {psp ma tam ok 20km} to w osp najbliższej tego miejsca {ok 3km} chcą zrobić posterunek,wydelegować zastęp z psp i skoszarować osp na czas euro.
już są problemy z ludzmi w tej osp nikt nie będzie siedział tam bez celu za frii,to myślą aby każda jednostka z systemu w powiecie  miała tam dyżur.

p.s. tylko najgorsze jest to że są to narazie spekulacje psp aby tak zrobić,cały czas tylko myślą a nie działają nie rozmawiają z ochotnikami {naczelnikami} czy jest taka opcja  :gwiazdki:ja już wiem że osp się na to nie zgodzą bo każdy pracuje ale oni chyba tej myśli nie dopuszczają do siebie.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 24, 2012, 19:42:40 »
kaziu109 widzę że jesteśmy z tego samego powiatu. I chodzi ci zapewnie o skrzyżowanie S 3 z DK 12.
Koncepcja ciągle się zmienia. Najpierw miał być posterunek gmina wyżej. Teraz tam gdzie piszesz. Znaczy się to była koncepcja z zeszłego tygodnia. W tym tygodniu jak jest to nie wiem. Wszystko się wałkuje.
Można mieś pretensje do PSP że nikt z nami nie rozmawia. Z drugiej strony trudno jest mieć pretensję skoro w KP sami za bardzo nie wiedzą co chce góra. Błędne koło.

A z drugiej strony to chyba za bardzo się nakręcamy. Co będzie to będzie. Przecież zawsze albo w większosci przypadków jesteśmy dyspozycyjni i jak trzeba to wyjeżdżamy. Trzeba będzie to sie postawimy i nie pojedziemy na zabezpieczenie. U mnie już ostatnio odmówiliśmy wyjazdu na zabezpieczenie. I świat się nie zawalił. Co najwyżej w najgorszym przypadku wyrzucą nas z KSRG. Ale z tego powodu nie będziemy lamentować. Czego wszystkim również życzę :).

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2012, 08:26:34 »
W mnie w powiecie sprawa ma wyglądać tak: Jedna OSP z KSRG ma zabezpieczyć A2 a druga OSP z KSRG DK92 na odcinku naszego powiatu. PSP ma mieć zmieniony system zmianowy na 24/24 jak na powodzi z 2010roku. W razie wyjazdu jednej z wymienionych OSP to kolejna z gminy obok zostaje wzywana do remizy aby skrócić czas wyjazdu. Podobno mają tak robić aby od otrzymania zgłoszenia do dojazdu pierwszego zastępu minęło maksymalnie 15minut. Po przekroczeniu tego czasu mają być jakieś tłumaczenia i ewentualne konsekwencje   

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2012, 10:30:18 »
Nie dajcie się w manewrować w jakieś posterunki, albo dyżury za darmo na Euro jest budżet i z tego tytułu niech wkładają na stół argumenty na zachętę. Będą dzielić pieniądze z KSRG to powinni uwzględnić to, że przez 2 miesiące jednostki OSP będą miały zapieprz przysłowiowy. A że komendant miejski czy powiatowy sobie coś ubzdura to tyle że sobie pogada, bo decyzja należy do władz  gminnych i kierownictwa danego OSP

Offline r_michal5

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 23, 2012, 14:24:00 »
Witam kolegów forumowiczów .
Mam małe pytanie czy wasze jednostki będą pełniły dyżury na czas rozgrywek Euro 2012 ????
Moja jednostka jako że jest KSRG ma wyznaczyć w KPPSP 6 osób do pełnienia dyżuru który będzie trwał 3 dni po 12 godzin w czasie meczów we Wrocławiu( mamy być ""skoszarowni"" w swojej OSP . Tylko jest mały problem związany z finansowaniem tego bo KP nie da funduszy i Burmistrz też nie da bo nie są to ani ćwiczenia ani pożary więc nie musi dać . A KP zależy żebyśmy mieli ten dyżur bo mamy ok 5 min do Autostrady gdzie JRG ma ok 20-25 min .
Chciałbym się zapytać jak wygląda to w waszych jednostkach czy też gminach . Jak to będzie finansowane czy będziecie pełnili dyżury za darmo . Jeżeli chodzi o naszą jednostkę to jest ok 4000zł koszt tego dyżuru .

Dzięki za odp .

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 23, 2012, 14:36:58 »
Przecież Cichy ogłosił gotowość do Euro, wszystko jest przygotowane wszyscy wszystko mają ustawione a tu proszę takie kwiatki  :fiuu:

Kur*a tylko czekać aż ten naród się zbuntuje i pokaże tym matołom, że nie jest tak kolorowo jak im się wydaje.
SG zrobi strajk, OSP nie wyjedzie a przedsiębiorcy zablokują drogi... będzie pięknie... ale pewnie jeszcze nie teraz.
Oczywiście jak coś nie wypali to nie będzie ich wina, tylko tych na samym dole, bo przecież oni nie zabezpieczyli, nie zrobili, nie powiadomili...

A najbardziej ucierpi zwykły szary obywatel, bo droga była nie równa a i drzewa przy drodze nie wycięte, a ratownicy przyjechali za późno bo nikt nie pomyślał, żeby im zabezpieczyć środki na lepszy sprzęt... bo przecież musi być na premie za niewybudowane i gówniane autostrady.

Sorry za OT...
 
Na Waszym miejscu to nigdzie bym nie siedział...
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2012, 14:41:20 wysłana przez Emil »

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 23, 2012, 16:26:06 »
U mnie długo nie było wiadomo co i jak. Jeden rzut z JRG miał stanąć w takiej OSP aby był zapewniony dojazd 15 minutowy. Potem przesuwano to miejsce do innej OSP. Do tego rzutu miała dołączyć na dyżur jakaś OSP. Podobno to samo miało być w JRG, gdzie z jednym rzutem miała stać OSP. Zwracaliśmy na to uwagę. A potem ktoś stwierdził, że nie jedziemy nigdzie na żadne dyżury. W końcu w czasie wakacji też jest wzmożony ruch i jakoś nikt się tym nie przejmuje, nikt nie przesuwa JRG, nie stawia w gotowości OSP. I odeszli od takich pomysłow. Z tego co mi wiadomo w KW PSP staneło na tym, że każdy komendant powiatowy sam ma sobie ten problem poukłądać. A jak to zrobi to jego sprawa. I dali nam spokój.
Kiedy się to kotłowało też zadawałem pytania: a kto za to zapłaci, a jak będzie uregulowana sprawa ubezpieczenia strażaków. W końcu to nie są działania ratownicze ani ćwiczenia. Nikt nie potrafił nam odpowiedzieć. Co najwyżej, ze przecież gmina nam kupuje taki sprzęt a my nie chcemy czegos zrobić. Trochę w tym zakresie myślenie PSP a nasze idzie innymi torami. Zaczeliśmy odmawiać wyjazdów na zabezpieczenie rejonu wiec i tu byśmy odmówili.

Tak więc jak radzi Emil nigdzie bym nie siedział, nie jechał, nie angażował się. Nie OPS odpowiada za bezpieczeństwo w terenie. I nawet nie PSP. Więc co najwyżej usiadźcie w remizie i obejrzyjcie sobie w spokoju meczyk :)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: zabezpieczenie euro 2012
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 24, 2012, 11:51:10 »
W moim Powiecie "Koko Euro Sra**a Spoko" zaczęła się chyba w lutym nawet założyłem wątek odnośnie kupowania zestawów do segregacji. To był pomysł odgórny z KW PSP lub wyżej, aby każda OSP w KSRG kupiła taki zestaw. Sami koledzy i 01 z KP uważali to za trochę dziwny pomysł. Zgodnie z poleceniem pisma zostały rozesłane do gmin i do nas. Mieliśmy odpiasać czy kupimy te zestawy. Wszyscy odpisali, że jeśli dostaną pieniądze z MSW to oczywiście kupią inaczej nie bo nie mamy pieniędzy.
Jak się później okazało w woj. łódzkim było tak wszędzie.

Teraz mieliśmy na piśmie podać wykaz wyznaczonych przez nas jako Prezesów i Naczelników kierowców, których czas dojazdu do remizy nie jest dłuższy niż 4 minuty. Musieliśmy napisać kto, w jakich dniach i nr tel. do tej osoby będzie pełnił ten dyżur (nie skoszarowany).
Napisaliśmy to oczywiście z zastrzeżeniem, że harmonogram może ulec zmianie ze względu na obowiązki zawodowe naszych strażaków.
Dodam, że w naszej gminie nikt nie pobiera ekwiwalentu i nie wyobrażam sobie, abym miał mieć jakieś skoszarowane dyżury. Z całym szacunkiem dla kolegów z PSP, ale tam się ucina etaty, a od OSP wymaga coraz więcej traktuje się nas jako tanią siłę roboczą.

Niedaleko nas jest tylko z ważniejszych dróg DK 12/14 i jeśli chodzi o kolej to krzyżują się szlaki na pólnoc - południe kraju i wschód - zachód.

Pozdrawiam i  nie dajmy się tej czasami irracjonalnej Euro Panice

P.s.
Właśnie się dowiedziałem więc dopisuje.. Mój strażak pracujący również w PSP akurat jest w Bydgoszczy na szkoleniu i się okazało, że na czas Euro przenoszą niemal wszystkich z szkolenia do Gdańska.
Wiele sytuacji może nas wkurzać, ale coś takiego rozumiem (z tymi co są na szkoleniach) tak samo z tym, że miejscami JRG będzie stacjonowało w OSP. Trzeba jednak pamiętać, że my z OSP nie utrzymamy rodziny i w wielu sytuacjach PSP musi to zrozumieć, że mamy prawo powiedzieć nie (choć z bólem serca).
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2012, 14:46:19 wysłana przez młody prezes »
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...