Autor Wątek: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym  (Przeczytany 135060 razy)

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 14, 2013, 12:05:51 »
Witam !!! :straz:
Nastał czas złożenia dokumentów  ^_^czyli:
1.wniosek,
2.świadkowie,
3.zaświadczenie z urzędu,
4.zaświadczenieo posiadaniu gospodarstwa,
5.oświadczenie o nie mieszkaniu w internacie,
Ale zaczęły się schody (kadrowa, komendant)  :wall:i stąd moje pytania:
1.Czy kadrowa może żądać aktu notarialnego tzn. że teraz gospodarstwo jest na mnie przepisane i ja jestem jego właścicielem ??
2.Nie interesuje ją podbite zeznania światków przez :wójta, burmistrza, notariusza i ze świadkami muszę stawić się w komendzie i będzie ona rozmawiała z nimi wraz z komendantem, czy jest taki artykuł aby to ona podważała pieczęci urzędowe i wraz z komendantem przesłuchiwała świadków ??,
I ostatnie pytanie
3.Czy okres: wojsko, bezrobocie, PSP, a konkretnie okres bezrobocia pomiędzy wojskiem a pracą w PSP będąc na zasiłku też wliczamy w lata pracy na gospodarstwie czy też nie ??
Z góry dziękuję za odpowiedzi konkretne lub namiary dobrego prawnika z okolic Krakowa  ^_^

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 14, 2013, 12:17:59 »
1. Wydaje mi się, że może zażądać do wglądu, ale nie byłbym na jej miejscu pewien czy to coś mi daje. Akt notarialny mogę mieć np. z przed 10 lat (że ziemia jest moja), a drugi, z przed np roku, że ję sprzedałem. I co kadrowej po akcie który jej pokażę (tym z przed 10 lat). Wydaje mi się, że powinny jej wystarczyć dokumenty z gminy potwierdzające własność ziemi. Tym bardziej, że w przykładzie jaki podałem ona bierze na siebie garba, a w przy dokumentach z gminy ona jest "czysta" (opierała się na dokumentach urzędu, który powinien przed ich wydaniem dochować wszelkiej staranności co do sprawdzenia potwierdzanych faktów).

2. Nie słyszałem o takim prawie (co nie znaczy, że go nie ma), które nakazywałyby świadkom spotkać się z kadrową i komendantem.
3. Jeżeli między wojskiem, a PSP byłeś na zasiłku dla bezrobotnych, to idź do Urzędu Pracy, niech Ci wydadzą zaświadczenie, że w okresie od .... do .... przebywałeś na zasiłku dla bezrobotnych. Okres ten nie wlicza Ci się do pracy w IGR, natomiast wlicza się do okresu wysługi, na takich samych zasadach, jak praca w cywilu. W nas PUP jak wydaje takie zaświadczenie, to jest w nim napisane, że okres ten wlicza się do wysługi lat.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 14, 2013, 13:18:43 »
Thor998, istnieje możliwość wezwania świadków przed organ jakim jest komendant, ale tylko w przypadku braku dokumentów z urzędu gminy. Akt notarialny o którym piszesz nic nie wnosi, ponieważ ważne jest zaświadczenie z gminy kto był właścicielem gospodarstwa i gdzie leżało gospodarstwo w okresie który chcesz zaliczyć, w obecnej chwili wcale nie musisz być właścicielem gospodarstwa rolnego tzn. nie musiałeś go przejąć.
Powiedz kadrowej niech ci odmówi zaliczenia i poda podstawę prawną (której nie ma w opisanym przypadku).

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 462
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 14, 2013, 15:17:09 »
Cytuj
w obecnej chwili wcale nie musisz być właścicielem gospodarstwa rolnego tzn. nie musiałeś go przejąć

To zależy w jakich latach pracował w tym gospodarstwie. Jeżeli pracował po 1 stycznia 1983 (chyba ta data, ale w tej chwili nie pamiętam dokładnie) to nie musi być teraz właścicielem gospodarstwa, a jeżeli przed tą datą, to, żeby mu się liczyło, to musi przejąć gospodarstwo.

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 14, 2013, 16:18:16 »
Witam!!
Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi co do aktu własności i pracy do i tak dopiero po 1992 - więc to jest jasne,
co do lat i bezrobocia to też i wybiorę się do PUP -u po dodatkowe papierki ^_^ chociaż i tak właśnie się dowiedziałem że komendant każdy raport będzie odrzucał i odmówi zaliczenia. Ech pozostaje tylko droga sądowa, co komenda inne przepisy??

nopol

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 16, 2013, 16:37:55 »
Witam, koledzy mam dobrą wiadomość odnośnie wypłaty wyrównania za okres trzech lat wstecz po zaliczeniu okresu pracy w gospodarstwie rolnym. Została wygrana sprawa przed sądem pracy, a wyrok brzmi natychmiastowa wypłata wraz z odsetkami karnymi za zwłokę oraz poniesieniem kosztów sądowych przez skarżona komendę powiatową. Dla wszystkich zainteresowanych postaram się udostępnić drogą mailową wyrok wraz z uzasadnieniem.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 16, 2013, 20:42:31 »
Śmiało , myślę że osób zainteresowanych jest sporo :straz: chociaż sceptycznie podchodzę do tego tematu . Zastanawia mnie jedno, że składając dokumenty w tym samym czasie co kolega w polijcji od już jakieś pół roku jest po wypłacie wyrównania a tutaj w KP  :wall:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 16, 2013, 23:07:32 »
Witam, koledzy mam dobrą wiadomość odnośnie wypłaty wyrównania za okres trzech lat wstecz po zaliczeniu okresu pracy w gospodarstwie rolnym. Została wygrana sprawa przed sądem pracy, a wyrok brzmi natychmiastowa wypłata wraz z odsetkami karnymi za zwłokę oraz poniesieniem kosztów sądowych przez skarżona komendę powiatową. Dla wszystkich zainteresowanych postaram się udostępnić drogą mailową wyrok wraz z uzasadnieniem.

kolego więcej szczegółów bo ostatnio zapadł wyrok w tejże sprawie dotyczący Policjanta i decyzja była że się nie należy spłata więc są tu jakieś nieścisłości ?

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 17, 2013, 12:20:09 »
Witam, koledzy mam dobrą wiadomość odnośnie wypłaty wyrównania za okres trzech lat wstecz po zaliczeniu okresu pracy w gospodarstwie rolnym. Została wygrana sprawa przed sądem pracy, a wyrok brzmi natychmiastowa wypłata wraz z odsetkami karnymi za zwłokę oraz poniesieniem kosztów sądowych przez skarżona komendę powiatową. Dla wszystkich zainteresowanych postaram się udostępnić drogą mailową wyrok wraz z uzasadnieniem.
Umieść na forum link do wyroku lub cały wyrok z uzasadnieniem bo jak wiem u mnie w komendzie jest juz kilku zainteresowanych a w KRK szykuje się zbiorówka :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 17, 2013, 12:42:37 »
Witam, koledzy mam dobrą wiadomość odnośnie wypłaty wyrównania za okres trzech lat wstecz po zaliczeniu okresu pracy w gospodarstwie rolnym. Została wygrana sprawa przed sądem pracy, a wyrok brzmi natychmiastowa wypłata wraz z odsetkami karnymi za zwłokę oraz poniesieniem kosztów sądowych przez skarżona komendę powiatową. Dla wszystkich zainteresowanych postaram się udostępnić drogą mailową wyrok wraz z uzasadnieniem.

Musisz się zarejestrować, bo nie ma możliwości kontaktu z tobą, ewentualnie podaj lin na forum do wyroku.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 18, 2013, 08:53:16 »
Koledzy to co z tym wyrokiem pochwali się ktoś?

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 18, 2013, 12:32:44 »
Koledzy to co z tym wyrokiem pochwali się ktoś?

Moim zdaniem to niestety plotka... a autor tej rewelacji robi sobie jaja, jednak chcialbym sie mylić  :mellow:

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 19, 2013, 09:10:27 »
Do tej pory nie pojawiło się żadne orzeczenie sądu pracy związane z "rolnictwem". A czy ktoś w ogóle założył sprawę o wypłatę wyrównania?
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

nopol1

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 20, 2013, 20:02:25 »
Przepraszam że nie dałem linka ani maila ale nie wiem czy wyrok jest już na stronie sądu. aj go mam w formie drukowanej, mogę zeskanowac i wysłac. Dopiero dzisiaj się zarejestrowałem na forum dlatego nie było ze mną kontaktu. Wyrok jest, to nie są jaja, prawomocny i tak jak napisałem przyznaje strażakowi wyrównanie trzy lata wstecz z rygorem natychmiastowej wypłaty z odsetkami karnymi. To nie jest wyrok w mojej sprawie dlatego muszę zamazac wszystkie dane osobowe. Wyrok zapadł w sądzie pracy w Chrzanowie. Narazie poda maila na, który piszcie to wyślę ten wyrok wraz z uzasadnieniem.( nopol1@op.pl )

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 22, 2013, 08:07:10 »
Może ktoś opublikować ten wyrok

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 22, 2013, 09:11:40 »
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 23:37:51 wysłana przez robn »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 24, 2013, 07:25:20 »
opinie podpisane z imienia i nazwiska:
http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/wyrownanie-dodatku-stazowego-w-przypadku-doniesienia-wlasciwych-dokumentow
http://www.ekspertbeck.pl/wyrownanie-dodatku-za-wysluge-lat-po-udokumentowaniu-wyzszego-stazu-pracy/

a tutaj można poznać prostacki tok rozumowania tzw. "biurew":
http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=38704
http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=2365

doskonałe podsumowanie:
Cytuj
znam wyroki sądów nakazujące wypłacenie za 3 lata wstecz i takie, które oddalają tego rodzaju pozwy...

zatem płacić nie należy (zgodnie z powyższą opinią), a jak pracownim sie odwoła do sądu, sąd będzie decydował

dyrektorowi pozostanie postąpić później zgodnie z decyzją sądu...

b.k.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline muu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 26, 2013, 11:35:31 »
Na tej stronie co podałeś muu jest raport do komendanta o wyrównanie z 3lat dodatku stażowego ;) napisać można zobaczymy jaka będzie odpowiedz :szalony:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

kobrafal

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 03, 2013, 09:36:36 »
witam pracuje w jednostce samorządowej i ubiegam sie o wliczenie okresu pracy w gospodarstwie jako domownik złożyłem wszystkie niezbędne papiery i otrzymałem odpowiedz w której nie wliczono mi okresu od 16 roku życia ponadto zastanawiam się czy powinni mi wydać decyzję w tej sprawie czy zwykłą odpowiedz którą własnie dostałem
moze ktoś podpowie co mam dalej robić i jak to powinno dalej wyglądać z góry dzieki

gość998 998

  • Gość
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 08, 2013, 15:07:24 »
witam
może moje pytanie jest banalne ale czytając zgubiłem się więc-
czy aby ubiegać się o zaliczenie lat pracy w gospodarstwie u rodziców wiek 16-19 lat musiały być odprowadzane składki KRUS?
słyszałem że tak interpretuje prawnik w KM
dziękuje i pozdrawiam 

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 15, 2013, 10:30:20 »
Komendant Policji przegrywa z rolnikami

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2936:komendant-policji-przegrywa-z-rolnikami&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Szkoda że nic nie piszą o spłacie za 3 lata wstecz w związku z tym....
Może jednak jest ktoś kto podpierał się już wyrokiem jaki jakiś czas temu jeden z kolegów tu na forum przedstawił ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 10:52:10 wysłana przez robn »

Offline slaw998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 15, 2013, 14:26:36 »
Witam.
Zamieszczam link do wyroku WSA w Warszawie z dnia 26.02.2013 w sprawie odmowy przyznania prawa do wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat za okres pracy w gospodarstwie rolnym.
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/33BC9A64B6

Bardzo ważny wyrok dla osób wykonujących pracę w gospodarstwie w charakterze "domownika" w okresie od 1983 - 1990.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 14:33:18 wysłana przez slaw998 »

Offline browar997

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 23, 2013, 00:20:24 »
Witam. Jestem pracownikiem samorządowym.
Chciałbym, by pracodawca zaliczył mi do stażu pracy okres pracy w gospodarstwie rolnym moich rodziców (od 2001 do 2005 r.). Przedłożyłem wymagane dokumenty (zaświadczenie z gminy, zeznania dwóch świadków, zaświadczenie, że rodzice prowadzili gospodarstwo, akt notarialny, własnoręczne oświadczenie o stałym zamieszkaniu w tymże gospodarstwie). Niestety stały meldunek mam w innej miejscowości (5 km od gospodarstwa), jednakże stale zamieszkuje (również w tamtym okresie) pod adresem gospodarstwa rodziców. W pracy jednak odrzucono mój wniosek, twierdząc, że nauka w szkole średniej w innej miejscowości od położenia gospodarstwa rolnego, odbywana w systemie dziennym uniemożliwiała podjęcie stałej pracy w gospodarstwie rolnym w rozmiarze pozwalającym na zaliczenie tejże pracy do okresu zatrudnienia (opinia prawnika zakładowego). Dodam tylko, że odległość faktyczna pomiędzy szkołą średnią a gospodarstwem rolnym rodziców to nie więcej jak 5 kilometrów. Nigdy również nie mieszkałem w internacie.

Co mam zrobić teraz? Czytam ostatnio sporo na ten temat i mam coraz większy mętlik w głowie... Proszę o pomoc.