Autor Wątek: Ubezpieczenie W Pzu Uwaga  (Przeczytany 2402 razy)

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« dnia: Listopad 29, 2005, 14:29:49 »
Opisywałem swoja przygodeChciałem wszystkich powiadomic ze jesli jestescie ubezpieczeni w PZU dodatkowo to uciekajcie z tamtad jak naj szybciej.Własnie starałem sie o odszkodowanie z PZU wramach ubezpieczenia dodatkowego . co mnie spotkało.5lat temu miałem uraz barku oczywiscie powyzsza firma wypłaciła mi odszkodowanie orzeczajac 5%.Niedawno znowu uszkodziłem sobie ten sam bark komisja orzeczyła mi 7% zadowolony z tego ze beda jakies pieniazki na swieta byłem bardzo hepi.A tu dostałem pismo ze nie dostane wypłacone za 7% tylko za dwa.Powołali sie na jakis paragraf o którym wczesniej nic nam nie powiedzieli.Oczywiscie był to mój bład za niewiedze sie płaci.Zapytałem a jak by komisja orzekła mi 5% to co by było wtedy ....Wiadomo brzmiała odpowidz nic by panu sie nie nalezało .wiec za co płace ????.Jakos przebolałem ta strate i tak sobie pomyslałem ze jeszcze mam polise w PZU SA jest to polisa nnw która wypłacana jest przy nw w czasie pracy.Złozyłem dokumenty i dostałem własnie dzisiaj odp.2% .Zdumiony ta wysokoscia zadzwoniłem zeby mi wyjasniono dlaczego dostałem dwa a nie 7%.Pani w pzu sa stwierdziła ze tyle przyznano mi w pzu zycie i wiecej mi sie nienalezy.Ale jak składałem dokumenty dostałem pismo ze roszczenie bedzie oddzielnie rozpatrywane .Poniewaz sa to dwie firmy i odzielne polisy.to tak w skrucie oczywiscie bede musiał sie odwołac TYLKO GDZIE bo własnie w otrzymanym pismie był punkt ze w ciagu 30 dni moge sie odwołac został wykreslony a została informacja ze zgodnie z paragrafem........ -jestem zobowiazany poinformowac ich o mozliwosci dochodzenia roszczen na drodze sadowej  pewnie tylko po to zeby sie szybciej przygotowali hehe POZDROWIENIA

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2005, 14:45:32 »
Czyż to nie to samo <_< :
PZU
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Marco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2005, 17:57:06 »
Erni masz rację. PZU Życie robi nas w rogi. Pieknie to wygląda jak przychodzą i mydlą oczy, żeby tylko skorzystać i podpisać ich ofertę ubezpieczeniową. W momencie kiedy ktoremus z nas coś się przydaży, okazuje się, że PZU ma swoje kruczki, o których nikt wcześniej z nas nie wiedział.  

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2005, 23:59:37 »
Umowy są po to aby je czytać a nie tylko podpisywać. Nauczmy się tej zasady to nie będziemy mieli w przyszłości pretensji.
U mnie jakoś nie ma żadnych problemów z wypłatami odszkodowań - jak narazie każdemu co się należało to dostał.
A kolejna sprawa to to że zapamiętajmy że ubezpieczalnie to są firmy a nie mennice państwowe i każdy chce zarobić. Jakby ubezpieczalnie tak łatwo wydawały pieniążki to nie miałyby sensu istnienia.

GOO

  • Gość
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2005, 01:04:18 »
No ale nas teraz Aniele oświeciłeś :) Dzięki  ci za te mądre rady. Będziemy już pamiętać i w konia nas już nie zrobią

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2005, 10:20:15 »
Ja tylko dodam jeszcze, że dziwne - jako moder. nie zauważyłeś mimo sugestii 2 tych samych wątków na Forum w jednej i tej samej sprawie <_< No chyba, że....
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2005, 10:39:12 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2005, 11:25:11 »
Popieram wypowiedź Aniola stróza  sam miałem wypadek 4 lata temu i nie było problemu z odszkodowaniem  tzw ubezpieczenia dodatkowego  z PZU, a jest to normalna umowa jakich wiele i trzeba je dokładnie czytać .Pozdrawiam .
Pozdrawiam Cięń em.

Offline erni

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Ubezpieczenie W Pzu Uwaga
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2005, 01:37:43 »
Do tej pory tez nie miałem problemów ale jak bedziesz miał uraz (oczywiscie ci nie zycze )ten sam to mozesz juz brac poduwage ze dostaniesz mniej procent .w innych firmach tego nie ma poniewaz oni płaca z dany uraz .I nie biora pod uwage ze kiedys miałes cos podobnego.A jestem ubezpieczony w paru firmach i nic mi nieodjeli.