Autor Wątek: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.  (Przeczytany 4011 razy)

Offline straszaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
W ostatnim okresie nasiliły się inspekcje gotowości bojowej prowadzone przez komendę wojewódzką.Jak koledzy zapatrujecie się na to podczas trwającej akcji protestacyjnej.Czy nie jest to robione specjalnie aby zweryfikować siłę związków odgórnie.Czy też nie warto zajrzeć w postulaty akcji i dodać kolejny punkt.

leszno

  • Gość
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2012, 21:14:45 »
ale w postulatach jest wyraznie- brak szkolen i cwiczen- wiec w czym problem trzeba miec jaja i wybiec na zbiorke alarmowa jak do wyjazdu i dowodca melduje zmiane ... itp i  iz w zwiazku z akcja protestacyjna nie wykonuja cwiczen (zawarte w postulatach)   pytanie czy wasz d-ca zmiany ma jaja

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2012, 21:15:35 »
A nie jest to z tego powodu że inspekcje były wcześniej,i będą się odbywały dalej . Są do ogarnięcia
Strach ma wielkie oczy.


Pytanie jest kto bierze na poważnie nasz protest  ???? heheheh dobre kolego. hasici
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 22:35:07 wysłana przez potok »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2012, 21:52:11 »
A to w straży jest jakiś protest?? Bo myślałem że te powiewające flagi, to jakaś reklama...
Już widzę swojego dowódcę zmiany, meldującego panu brygadierowi z wojewódzkiej, że zmiana nie wykona ćwiczeń  :klol: ^_^ :rofl:  :straz:

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2012, 23:34:26 »
   Może koledzy związkowcy uświadomią na czym polega w obecnej chwili protest.
Bo może się zdarzyć, że jakiś bohaterski i niedoinformowany dowódca odmówi przeprowadzenia inspekcji i polegnie.

  Nie jestem związkowcem, ale z tego co wiem to protest w obecnej chwili polega tylko na oflagowaniu.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2012, 11:27:11 »
leszno a gdzieś ty doczytał, że obecna akcja protestacyjna ma postulaty o nie odbywaniu ćwiczeń i szkoleń!!!??? U mnie cały czas mamy szkolenia (teoria) bo trudno w takich warunkach prowadzić ćwiczenia zwłaszcza bojowe na zewnątrz. Co do kontroli to temat był poruszany w innym temacie i było pisane że wszystko zależy od kontrolującego. U mnie na innej zmianie przyjechali z KW i właśnie bryg. zachował się w porządku- przyjął meldunek od d-cy a następnie poprosił o kawę co by lepiej mu się pisało protokół przy biurku. Żadnych ćwiczeń, pytań itp. - facet wiedział że obecna kontrola nie jest obecnie w tym czasie czymś koniecznym.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2012, 16:29:58 »
leszno a gdzieś ty doczytał, że obecna akcja protestacyjna ma postulaty o nie odbywaniu ćwiczeń i szkoleń!!!??? U mnie cały czas mamy szkolenia (teoria) bo trudno w takich warunkach prowadzić ćwiczenia zwłaszcza bojowe na zewnątrz.
Działania i formy protestu- szukaj tego w oświadczeniu Zarządu Krajowego ZZS Florian z dnia 14 grudnia 2011r.!  Nadal są one obowiązujące , a wjaki sposób MY je będziemy realizować zależy tylko od naszych chęci i "jaj" nie tylko dowódcy ale i całej zmiany .
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 16:33:40 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2012, 22:32:49 »
leszno a gdzieś ty doczytał, że obecna akcja protestacyjna ma postulaty o nie odbywaniu ćwiczeń i szkoleń!!!??? U mnie cały czas mamy szkolenia (teoria) bo trudno w takich warunkach prowadzić ćwiczenia zwłaszcza bojowe na zewnątrz.
Działania i formy protestu- szukaj tego w oświadczeniu Zarządu Krajowego ZZS Florian z dnia 14 grudnia 2011r.!  Nadal są one obowiązujące , a wjaki sposób MY je będziemy realizować zależy tylko od naszych chęci i "jaj" nie tylko dowódcy ale i całej zmiany .

    Powiem szczerze, poczytałem i zgłupiałem. Akcja protestacyjna jest, ale w jakiej formie ma przebiegać?
Zgodnie z przyjętą uchwałą Floriana to; strajk włoski, brak ćwiczeń, BHP itd.

    W mojej KM nie słyszałem o realizacji nawet jednego z punktów uchwały, poza oczywiście oflagowaniu, akcją z sygnałami i wyjeździe na protest. Słyszałem natomiast o odmowie ćwiczeń w jednej z KP w Małopolsce, które skończyło się kłopotami organizatorów (ale może to być plotka), może ktoś wie coś więcej.

  Ponawiam prośbę, do funkcyjnych z Floriana o informacje jaka forma protestu obecnie obowiązuje?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2012, 23:06:27 »
Cytuj
  Ponawiam prośbę, do funkcyjnych z Floriana o informacje jaka forma protestu obecnie obowiązuje?
Cytuj
moim zdaniem forum cofa się w swoim rozwoju i naprawdę na palcach jednej ręki można policzyć ludzi z którymi można wymienić poglądy
Wcale się nie dziwię,że tak jest  :P


Nie postulaty a formy protestu!
Nie ponawiaj prośby, tylko poszukaj ;)
http://www.zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=417&id_page_element=49
http://www.zzsflorian.pl/files/file/zalaczniki/komunikaty/2012/2012_02_01/Komunikat_-_protest.pdf

Ale chyba to nie jest tematem wątku, proszę o przeniesienie dyskusji o proteście tu:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18077.0.html
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 23:19:09 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2012, 00:03:47 »
Cytuj
  Ponawiam prośbę, do funkcyjnych z Floriana o informacje jaka forma protestu obecnie obowiązuje?
Cytuj
moim zdaniem forum cofa się w swoim rozwoju i naprawdę na palcach jednej ręki można policzyć ludzi z którymi można wymienić poglądy
Wcale się nie dziwię,że tak jest  :P


Nie postulaty a formy protestu!
Nie ponawiaj prośby, tylko poszukaj ;)
http://www.zzsflorian.pl/pokaz_artykul/?id_article=417&id_page_element=49
http://www.zzsflorian.pl/files/file/zalaczniki/komunikaty/2012/2012_02_01/Komunikat_-_protest.pdf

Ale chyba to nie jest tematem wątku, proszę o przeniesienie dyskusji o proteście tu:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,18077.0.html

    Ał! Widzę, że krytyka boli.
 Ale do rzeczy.
1. Przeczytałem te postulaty na wszystkie strony i nie wiem co autor miał na myśli, bo tak jak piszą koledzy w innych wątkach, przy braku ćwiczeń, czy odmowie inspekcji można mieć duże kłopoty.

2.Moim zdaniem moje posty są w odpowiednim temacie, bo dyskusja o odmowie inspekcji jest ściśle powiązana z
  akcją protestacyjną, a ponadto tak ważny temat jak protest może pojawić się w różnych wątkach.
Idąc Twoim tokiem myślenia to cały temat jest do przeniesienia.

 3.Starałem się nie wypowiadać krytycznie o ZZ, ale ogłaszanie protestu, a potem wycofywanie się bo komendant pogroził palcem ośmiesza ZZ.

Ps.  Drogi moderatorze, może nie doczytałeś mojego postu, ale ja tam piszę, że czytałem uchwałę Floriana i wszystko co jest na stronie  Floriana w tym temacie. Ale może ja ciemny jestem, właściwie to już widzę ciemność, idę spać.

Offline miras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2012, 00:31:54 »
Ty tom idziesz spać a inni jak dobrze zauważasz przespali możliwość pokazania naszej siły. A może jesteśmy tak słabi, że boimy się samych siebie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2012, 07:09:03 »
Cytuj
Ps.  Drogi moderatorze, może nie doczytałeś mojego postu, ale ja tam piszę, że czytałem uchwałę Floriana i wszystko co jest na stronie  Floriana w tym temacie. Ale może ja ciemny jestem, właściwie to już widzę ciemność, idę spać.

Widzisz problem w tym, że na niektórych szczeblach ZZ coś szwankuje tzn. brak koordynacji działań a co najważniejsze egzekwowanie tych uchwał.
Jest przecież przepływ informacji różnymi sposobami, chociażby forum ;), a Ty napisałeś:
Cytuj
W mojej KM nie słyszałem o realizacji nawet jednego z punktów uchwały,
Jak myślisz czyja to wina.
Tu masz odpowiedź:
Cytuj
Działania i formy protestu- szukaj tego w oświadczeniu Zarządu Krajowego ZZS Florian z dnia 14 grudnia 2011r.!  Nadal są one obowiązujące , a w jaki sposób MY je będziemy realizować zależy tylko od naszych chęci i "jaj" nie tylko dowódcy ale i całej zmiany .

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2012, 10:27:05 »
u mnie nie ma floriana a więc wg mojego toku myślenia (ogólnego ^_^) nikt nie może podpierać się na ich postulatach

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2012, 11:31:34 »
Panowie co wy z tymi jajami macie wszyscy. Pracuje w KM gdzie jest piec JRG i na wszystkich o proteście tylko się mówi a szkolenia, prace idą normalnie bo skoro dowódcy  nie protestuje komendanci również .To protestu nie ma życie toczy się dalej.
 
Wyżej dupy nie podskoczymy
ps. a ZZ są u nas jak Chuck Norris

hasici ja praktycznie w każdym wpisie mówię i o tym że to dow i kom powinni stać na czele a nie podział .
ale czy im zależy
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 13:08:22 wysłana przez potok »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Inspekcje gotowości bojowej podczas akcji protestacyjnej.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2012, 11:59:24 »
Panowie co wy z tymi jajami macie wszyscy. Pracuje w KM gdzie jest piec JRG i na wszystkich o proteście tylko się mówi a szkolenia, prace idą normalnie bo skoro dowódcy  nie protestuje komendanci również .To protestu nie ma życie toczy się dalej.
 
Wyżej dupy nie podskoczymy

Nie podskoczymy wyżej dupy. Możemy co najwyżej klęknąć.
My powinniśmy walczyć z rządem, jako jedna formacja Straż Pożarna. Nie walczyć między sobą!
Jak mamy z kimkolwiek coś ugrać, jak jesteśmy podzieleni na oficerów, pracowników biurowych, podziałowych, tych od inspekcji, komendantów i jeszcze klika grup by się znalazło. Jak mamy walczyć o coś z kimkolwiek, jak walczymy na razie sami ze sobą?
Na czele tych protestów powinni stać komendanci, to oni powinni wspierać nasz protest. Bez tego w Belgii Strażacy nie zrobili by tego, co możemy pooglądać na Youtube. 
A tymczasem w polsce każdy boi się o swoją pracę, od KG zaczynając, na stażyście z podziału kończąc.