Autor Wątek: Zarząd Oddziału Gminnego Zosp Rp A Krs  (Przeczytany 2323 razy)

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Zarząd Oddziału Gminnego Zosp Rp A Krs
« dnia: Listopad 27, 2005, 16:24:56 »
Czy istnieje obowiązek rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym składu Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP, jeżeli tak, to jakie przepisy to regulują.

Pilnie poproszę o odpowiedź.

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Zarząd Oddziału Gminnego Zosp Rp A Krs
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2005, 18:43:52 »
Zarząd Oddziału Gminnego jest oddziałem terenowym związku. Moim zdaniem jeśli taki obowiązek jest to ciąży na Zarządzie Głównym.  Sąd Rejestrowy dla całego związku jest w Warszawie, stąd moja opinia.  

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Zarząd Oddziału Gminnego Zosp Rp A Krs
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2005, 12:41:29 »
oczywiście, że tak. Nawet skład zarządu jednostki OSP podawany jest do KRS.  

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Zarząd Oddziału Gminnego Zosp Rp A Krs
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2005, 12:55:37 »
Kolego StrazakL, ja bym nie był taki tego pewien. OSP to oddzielne stowarzyszenie i każde z osobna musi się zgłosić w KRS. Natomiast Zarząd Gminny jest jednym z organów ZOSP. Korzysta np. z tego samego statutu co Zarząd Główny, Zarząd Gminny nie ma prawa tego zmieniać. Podejrzewam że skład osobowy Zarządu Gminnnego winien trafić do KRS. Pozostaje tylko kwestia której nie wiem, a mianowicie czy to zgłoszenie wykonuje sam Zarząd Gminny czy też wyższe organy Związku.

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Zarząd Oddziału Gminnego Zosp Rp A Krs
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2005, 20:16:31 »
druhowie, nie czuje sie ekspertem w tej dziedzinie ale z tego co mi wiadomo zarząd gminny nie ma osobowości prawnej. nie posiada nip-u ani regonu. nie podlega także wpisowi do KRS wiec skąd się wzięlo pytanie o wpis do KRS skłądu zarządu? Aby oddział związku, powiatowy czy tez gminny mógł zaczać się starać o uzyskanie osobowości prawnej, musi wystapić o zgode do Zarządu Głownego. Dopiero wtedy mozna ruszyć z załatwianiem wszystkich niezbednych wpisów. Z tego co mi wiadomo, tylko kilka oddziałów powiatowych w polsce posiada osobowość prawna co nie znaczy,ze nie będzie ich wiecej. trzeba sobie jednak zdać sprawe z tego,ze po uzyskaniu osobowosci prawnej trzeba bedzie sie rozliczac np. z urzedem skarbowym:) nie mniej zycze powodzenia
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Zarząd Oddziału Gminnego Zosp Rp A Krs
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2005, 20:48:05 »
hunter dokładnie tak jest.