Autor Wątek: Debata Z Kg Policji  (Przeczytany 3892 razy)

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Debata Z Kg Policji
« dnia: Listopad 23, 2005, 09:41:59 »
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&...=viewforum&f=11


Jak widać w Policji nawet KG obecnie jest zainteresowany dyskusją ze swoimi pracownikami...a u nas??? zaszywaja się w swoich gabinetach i boją sie podstawowych pytań. Gdzieniegdzie idzie chyba na lepsze...a może to tylko akcja marketingowa??
Co o tym sądzicie??
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2005, 11:53:53 »
Myślę że jest to wspaniały temat Komendant Główny odpowiada na pytania jestem za tym. Ludzie krótko i na temat co sądzicie o propozycji Ogniowego

kazarst

  • Gość
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2005, 12:19:45 »
OGNIOWY , masz u mnie plusa !!!
Takie forum powinno być przynajmniej na terenie każdego woj. mielibyśmy stały kontakt  z tymi na górze.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2005, 12:47:01 »
Mam trzy pytania: do Pana Komendanta Głównego
1.Czy różnica w wysokości wynagrodzenia za pracę w PSP musi być tak ogromna mł. ratownik - Komendant Główny?
2.Czy nie należy pozostać przy systemie 24 godzinnej służby. (40 godzin tygodniowo z rozliczeniem 6 miesięcznym. Jest to jakaś zachęta dla innych służyć w JRG a tych zachęt jest tak mało dla podziału bojowego mówi się o systemie 12 godzinnym)?
3.Kiedy stany osobowe na JRG będą wystarczające ?

 

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2005, 13:35:25 »
donhihotpsp
jak chcesz poznac odpowiedzi na swoje pytania od KGPSP to napisz do niego raport.
Po 10 latach odpisze Ci że sprawa się przedawniła  :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2005, 13:35:44 wysłana przez pagon »

Offline renglog

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2005, 13:37:14 »
Tak was czytam i myślę  sobie ,że w tym bałaganie to normalnie nie będzie i już mi się nie chce pisać , co powinno być inaczej bo kilka lat pracuje w Pryw..  ,  o przepraszam Państwowej Straży. A to że podział się nie liczy to tyleż smutne co niebezpieczne zwłaszcza dla tych szarych na podziale , co mnie ciekawi to tyle różnych informacji, często sprzecznych ,co dalej... a kto to wie..może ty

Offline dev

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 23, 2005, 23:09:36 »
Cytuj
1.Czy różnica w wysokości wynagrodzenia za pracę w PSP musi być tak ogromna mł. ratownik - Komendant Główny?
Wiesz co donhihotpsp, przy wątku jak to Cię gnębią w tym JRG 4 obserwowałem twoje zmienne stany emocjonalne i chwilami ci współczułem. Dziś po twoim pierwszym z pytań nie jest mi cię żal i stwierdzam, że jesteś po prostu głupi (mam nadzieję, że to chwilowy stan i ci się tylko palnęło). Tym jednym pytaniem w mojej ocenie ukazałeś kim jesteś i jak myślisz. Proszę cię zatem nie zadawaj więcej takich pytań, bo tylko spowodujesz jatkę na tym forum (zaraz będę miał całą masę krytyków i może paru gości mi przyklaśnie).
Niestety jak już pisałem na tym forum jestkonflikt interesów. Dlatego lepiej dla nas byśmy z daleka omijali konfliktowe tematy. Nigdy nie zgodzę się, aby głupi zarabiał więcej od mądrzejszego, gorszy od lepszego, tak jak ty byś się nie zgodził, aby ktoś po 7 klasach podstawówki zarabiał więcej od ciebie. Zadaj sobie choćby pytanie, ilu jest młodszych ratowników, a ilu komendantów głównych ? Ja oczywiście wiem, że ten co nosił kamienne kloce na szczyt piramidy też chciałby być Faraonem. Mieć marzenia to jedno, a mącić i wnerwiać innych to drugie. Taki już jest ten świat. Niestety górnik co fedruje też nie zarabia tyle ile gryzipiórek z zarządu kopalni. A ile ryzykuje przekonaliśmy się choćby wczoraj.
P.S.
W tym wątku już się nie odezwę. Możecie mnie łajać, ale tu nie chodzi o koleżeństwo. Tu chodzi o brak taktu. Nie gniewaj się donhihotpsp, ktoś musiał cie opierniczyć. A czy słusznie, to już historia oceni.  

GOO

  • Gość
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2005, 01:12:59 »
Dev. O ile ja dobrze zrozumialem to donhihotpsp pyta czy roznica w pensji musi byc tak ogromna, a nie twierdzi jak ty to interpretujesz ze KG i ml.rat. maja zarabiac tyle samo badz podobnie. Zastanow sie czy stwierdzenie "glupi" bylo potrzebne bo moze bardziej pasuje do ciebie.

Ps. Moze ktos madry powie mi dlaczego nie mam tych cholernych ogonkow, normalnie dzialaja  

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2005, 08:11:21 »
A ja powiem tak:


są różnice i to bardzo duże w zarokach i bardzo dobrze ze są! to w jakiś sposób stwarza hierarhie (w dobrym tego słowa znaczeniu) jest tylko jedno ale!! w zwiazku z tym ze ten KG który tyle zarabia niech nie będzie tylko figurantem takiej czy innej opcji polityznej, ecz niech to bedzie gość który dobrze zna się na tym co robi,  i niech bieże za swoje decyzje odpowiedzialność!!!!!!
Nie wiedze nic złego w tym , ze jesli jest ktoś wykształcony, z doświadczeniem, a co najważniejsze inteligentny i który nie zapomniał jak to jest być tym właśnie mł. ratownikiem, nie zarabia nawet 5 razy wiecej niz teraz, a czy byli i obecnY KG zasługuje na takie miano... niech juz kazdy z was sobie odpowie...

Pozdrawiam

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2005, 09:44:01 »
Cytuj
aby głupi zarabiał więcej od mądrzejszego
Moze to fragment wyrwany z kontekstu, jednak powiem jedno - znam wielu ml. ratownikow ktorzy nie sa glupi i wypraszam sobie takie insynuacje DEV:)
 
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2005, 10:20:38 »
Wydaje mi się, że ogólnie rzecz biorąc dev nie pisze żle - tylko jakby w oderwaniu od obecnej jeszcze rzeczywistości <_<
W tym akurat temacie jestem skłonny poprzeć Ciebie emer - tak powinno być.
Co do debaty - napewno, by się bardzo przydała podobnie jak na forum Policji. Nie musi to być zaraz i zawsze KG, ale choćby jego rzecznik - to już wiele. Niestety ostatni po kilku postach "gdzieś" Nam zaginął :(
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2005, 12:29:33 »
Cytuj
Wydaje mi się, że ogólnie rzecz biorąc dev nie pisze żle - tylko jakby w oderwaniu od obecnej jeszcze rzeczywistości <_<
W tym akurat temacie jestem skłonny poprzeć Ciebie emer - tak powinno być.
Co do debaty - napewno, by się bardzo przydała podobnie jak na forum Policji. Nie musi to być zaraz i zawsze KG, ale choćby jego rzecznik - to już wiele. Niestety ostatni po kilku postach "gdzieś" Nam zaginął :(
Pozdr.
Jak ktos zna maila do KG to niech mu linka z zaproszeniem podeśle...bo jakos na stronie kg takiej informacji nie znalazłem...chyba ze źle szukałem:))
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline leszek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 24, 2005, 14:13:47 »
widzę że dev miał rację twierdząc że ta wasza dyskusja to tylko zwykłe pyskówki!
przecież porównanie zarobków między "głupim i mądrym" nie było stwierdzeniem, kto i na jakim stanowisku w straży jest głupi a kto jest mądry.
osobiście niejednokrotnie spotkałem ludzi z wyższym wykształceniem, których nigdy bym nie nazwał mądrymi i jednocześnie ludzi z wykształceniem podstawowym którzy w mojej ocenie zasługują na miano mądrych.
powracając do różnicy płac mówienie, że w PSP jest ogromna różnica w płacach pomiędzy k-tm głównym a np. mł. ratownikiem to powiem jedynie że samo postawinie problemu nie jest najbardziej błyskotliwe.
nie będę porównywał tej ogromnej różnicy płac strażaków z różnicą płac między górnikiem a prezesem spółki węglowej czy też innych spółek prawa handlowego, bo to po prostu inny sektor.
natomiast wystarczy porównać podobne proporcje w pokrewnych służbach mundurowych (podoficer-generał). zapewniam, że najmniejsza jest w PSP.
np. w policji ta różnica już jest znaczna na poziomie kp a o wojsku itp. lepiej nie mówić
pozdrawiam kolegów
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 24, 2005, 15:47:49 »
Ktos zadał fortunne czy niefortunne pytanie..stało się...tylko jak zwykle na tym forum znajda się osobnicy mający za szczytny cel skierowanie rozmowy na inny tor, po to aby zrobić dyskusje mdłą i bylejaką.Prosze o wycięcie przez moderatora postów nie dotyczacych tematu a kolegów o powrót do sedna sprawy....
Czy uwazacie ze KG główny powinien być dla nas wirtualnym stworem, czy na wzór forum policyjnego , czasem zniżyc sie swoim jestestwem do poziomu szeregowego strażaka i odpowiedzieć mu na czasem nawet głupawe pytanie.
Wszak skoro takie pytania padają, to swiadczy o słuzbie...jakich strażaków mamy i to równiez powinno niejednego 01 zainteresować
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2005, 15:48:32 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 25, 2005, 12:31:52 »
Do dev
Francja zarobki pracownicy biurowi podział bojowy średnia 1 do 1
Niemcy biuro a podział bojowy średnio 1 do 1
W Brytania biuro a podział średnio 1 do 1
USA biuro a podział 1 do 1,4 na korzyść podziału bojowego.
Zadawałem pytania osobiście przyjeżdżającym do nas na wycieczki strażakom z innych krajów i takie dostawałem odpowiedzi.
Ilość pracowników biurowych a podziału nie jest mi znana.
Polska 2 do 1 na korzyść biura jest to wyliczenie zaniżone, bo nie chcę Ciebie denerwować.
A ja po 35 latach pracy w tym 15 latach w Straży Pożarnej dużo więcej na korzyść podobnego pracownika biura PSP, co posiada podobne pozycje startowe. Przykro mi, że mam chwiejne zachowanie, bo przykro mi jest, że musiałem pisać o nas a wielu można obrazić. A co na Węgrzech, a co u Czechów, a co na Słowacji, a co na Litwie. Mnie zżera już panika, bo to wszystko przekłada się nie tylko na procentowe porównanie zarobków, ale niekiedy nawet na nasze bezpieczeństwo jest straszny pęd za forsą mogę zrozumieć strażaka, bo bieda, ale tego, co kupuje samochód za blisko 100000 zł togo nie rozumiem. Na początku stanu wojennego straciłem pracę przez 10 lat nie mogłem jej zdobyć naraziłem się bezpiece i myślisz, że do dziś tego nie odczuwam. Do pensji nie dolicza mi się wysługi straconych 10 lat minęły mnie dwie pensje rocznicowe. Jestem w plecy ponad 100 przy każdej wypłacie. Tak jestem wychowany. Sprawiedliwość dla wszystkich i szczerość. Dlatego ciągle dostaję po dupie z wiekiem stają się chwiejny. Starość nie radość człowiek jest bardziej ostrożny kiedyś to narozrabiałbym jeszcze więcej. Nienawidziłem komunizm to był straszny system. Jak wielu innych tępiłem go wszystkimi środkami. Nie jestem w stanie objąć umysłem, co się dzieje teraz. Wyczuwam przez skórę jakąś drakę i wstyd dla nas wszystkich. KG Policji rozmawia z policjantami zadają pytania a on odpowiada. Myślę, że wiele spraw można załagodzić przez możliwość zadania pytania drugiej osobie. Ktoś z ufnością oczekuje odpowiedzi Nie na wszystkim muszę się znać nie wszystko muszę wiedzieć. Wszystko, co jest poruszane na forum moim zdaniem wynika z niewiedzy. Dlatego za przykładem policjantów powinni iść nasi zwierzchnicy każdego szczebla. A co do pytań mam prawo pytać. Skoro zadaję głupie pytania trudno a mam chwiejny charakter już się wstydzę. Powiedz to moim dzieciom, że nie stać jest mnie na to czy tamto. Smutnym pocieszeniem dla mnie jest to, że Strażak zarabia jeszcze mniej i nie jestem ostatni. Przestaje mnie dręczyć sumienie, że Strażak cieszy się również smutno, że są bezrobotni i nie jest ostatni. A całkiem jestem spokojny, że bezrobotny nie wie, że jakiś strażak ma dwie trzy roboty, bo to cywil a co mnie on obchodzi. Wiem co to bezrobocie gdy to przerabiałem za komuny groziło mi 2 lata więzienia kiedyś był obowiązek pracy to były czasy no nie zabraniali pracować i karali nieraz na tej podstawie aresztowano mnie na 48 godzin tak się bawili  
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2005, 21:05:41 wysłana przez donhihotpsp »

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 25, 2005, 21:35:00 »
Ostatnio rzadko tu zaglądam. Każdy temat kończy się pyskówką i narzekaniem jaka to ciężka jest praca strażaka, ile to się szkoli, ile remontuje, itp., itd.
Główny temat po paru postach przestaje istnieć. Dlatego chciałbym do niego wrócić.
Pomysł wydaje mi się  bdb., ale coś mi się wydaje Ogniowy, że reakcja 01 będzie taka jak moderatora, czyli żadna .
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 25, 2005, 22:27:05 »
Cytuj
Ostatnio rzadko tu zaglądam. Każdy temat kończy się pyskówką i narzekaniem jaka to ciężka jest praca strażaka, ile to się szkoli, ile remontuje, itp., itd.
Główny temat po paru postach przestaje istnieć. Dlatego chciałbym do niego wrócić.
Pomysł wydaje mi się  bdb., ale coś mi się wydaje Ogniowy, że reakcja 01 będzie taka jak moderatora, czyli żadna .
I ja tak myślę...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline PG-14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 28, 2005, 10:26:06 »
Poniżej przedstawiam główne cele i kierunki działania KG, przedstawione na spotkaniu ze zwiazkiem zawodowym Florian:

- Wprowadzenia do realizacji zapisów o czasie służby, w szczególności w najmniejszych liczebnie jednostkach organizacyjnych.
- Urealnienie pracy w Komendach poprzez spłaszczenie struktury, rzeczywiste łączenie stanowisk czy komórek organizacyjnych, skierowanie jak najwięcej osób do służby w  systemie zmianowym, np. kobiety-strażacy do służby w SK czy prewencji.
- Zmiana struktury organizacyjnej KG, KW – pod zadania, a nie osoby.
- Zabronienie dodatkowej pracy w firmach zajmującą się problematyka pożarniczą,
- Doprowadzenie w perspektywie czasowej do stanu 80% służących w podziale bojowym w każdej Komendzie PSP.
- Weryfikacja rozdziału etatów na 2006 na województwa po otrzymanej zgodzie Ministra SWiA.
- Analiza przebiegów i zużycia paliwa w kontekście stosunku wyjazdów  „interwencyjnych” do „innych”, nie związanych z działaniami ratowniczymi.
- Używania przez PSP pojazdów tylko oznakowanych.
- Przywrócenie rangi stopnia nadbrygadiera poprzez ograniczenie stanowisk, na których może być nadany.
- Podniesienie rangi korpusów podoficerskiego i aspiranckiego poprzez powrót do możliwości zajmowania przez podoficera niedostępnych stanowisk np. dowódczych lub przez aspirantów stanowisk np. dowódców zmian, czy innych obecnie niedostępnych. Te działania podniosą również rangę korpusu oficerskiego – Państwa nie stać na to aby znaczna część strażaków była oficerami.
- Określenie w rozporządzeniu zasad powoływania i  likwidacji JRG.
- Przywrócenie praworządności .

Co o tym sądzicie ?

Offline jasio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Debata Z Kg Policji
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2005, 23:35:49 »
Cytuj
Jak widać w Policji nawet KG obecnie jest zainteresowany dyskusją ze swoimi pracownikami...a u nas??? zaszywaja się w swoich gabinetach i boją sie podstawowych pytań. Gdzieniegdzie idzie chyba na lepsze..
Szanowni Koledzy.
Nie tylko można, ale i trzeba - odnosząc się do tematu. Warto jednak zadać pytanie, czy sami nie jesteśmy winni sytuacji którą mamy.
Z prawdziwą przyjemnością czytam forum policjantów bowiem widać u nich jedność i solidarność całej formacji. Widać różnice między poszczególnymi pionami lecz widać też wzajemne poszanowanie. Nie zauważyłem agresji, jałowych dyskusji o pseudopolicjantach, pseudoaspirantach czy pseudooficerach. Ludzie ci, choć niekiedy znacząco różnią się poglądami, potrafią się nawzajem szanować, a w tematach merytorycznych pomagają sobie na ile którego stać.
A u nas co? Każdy temat, wcześnej lub później, nasiąka jadem i zawiścią a dyskusji można zarzucić wszystko, tylko nie to iż jest merytoryczna. Panowie, powoli i z rozwagą, bo momentami zastanawiam się, czy to aby na pewno jest forum zawodowców ...
Zacytuję tu Wodnika:
Cytuj
Więc nie urządzajmy sobie jazdy jedni na drugich, bo każdy ma swoje miejsce w pracy i najważniejsze jest to żeby robił dobrze to co do niego należy - wtedy będzie dobrze.
Sądzę, że tylko w taki sposób można coś osiągnąć. Nie mam najmniejszej wiedzy na temat naszego 01, nie wiem co to za człowiek i czego po nim można się spodziewać, ale jednego jestem pewien - kim by nie był, to z pewnością nie będzie uczestniczył w obrzucaniu się błotem.
Moim skromnym zdaniem, poziom dyskusji na forum jest podstawą do tego, byśmy kiedykolwiek mieli okazję przekazać swoje uwagi do 01, bo na drogę służbową nie mamy co liczyć.
Nie będę wskazywał konkretnych wypowiedzi ani ich autorów lecz ogólnie proszę o opamiętanie. Jeśli sami nie nauczymy się nawzajem szanować, to nie wymagajmy szacunku od innych. Jeśli dalej chcemy funkcjonować w nepotyzmie i familiadzie - walczmy dalej między sobą. Tylko do czego doprowadzimy? Na pewno nie do tego, by ktokolwiek chciał z nami rozmawiać.
Pozdrawiam