Autor Wątek: Kalendarze  (Przeczytany 6060 razy)

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Kalendarze
« dnia: Listopad 23, 2005, 08:39:30 »
no właśnie konczy się rok i myślę ze większośc jednostek zakupiła kalendarze a jestem ciekaw czy i jak to wygląda u was z roznoszeniem i formą kalendarzy czy wam się podobają i czy są czytelne bo jak wg. mnie te z woj. łódzkiego które będziemy w sobote roznosić po rejonie to  :angry: masakra!!!
1 mało czytelne
2 umieścili strażaka na koniu i orkiestry dęte (nie mam nic przeciwko orkiestrom) ale nad tym facetem na koniu bym się zastanowił :blink:  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Kalendarze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2005, 10:08:26 »
No cóż panie prezesie! Zgadzam się z Tobą jak najbardziej, bo i kalendarze w woj. dolnośląskim tez pozostawiają wiele do życzenia - podobnie jak u Ciebie - mało czytelny, a zdjęcia :blink: masakra - i zdaje się, żę kupię "Go" ale chyba powieszę sobie w garażu i to tym, do którego rzadko zaglądam ;)

Natomiast jeśli chodzi o to jak wygląda u nas kolportacja tychże kalendarzy, to jest tak, że któryś MDP-owiec będzie z nimi latał po mieście :lol:

Pozdrawiam - gucio

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Kalendarze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2005, 15:18:08 »
My naszą przygode z kalendarzami rozpoczęliśmy dopiero w tym roku. Kalendarze zamówiliśmy sobie sami w drukarni i są takie jakie chcieliśmy. Są na nich zdjęcia naszego samochodu i naszej braci strażackiej. Kalendarze juz rozniesione a pieniążki podliczone  :D . Kalendarze dawaliśmy każdemu a jeśli ktoś chciał to namał dał jakąś kase ale nic na siłe. Ludzie byli bardzo milie zaskoczeni ze strażacy przyszli do nich z kalendarzami bo nigdy czegos takiego w mojeje miejscowosci nie było. Dziękuje wszystkim którzy nas wspomogli nietylko finansowo ale i miłym słowem !!!!!

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Kalendarze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2005, 19:33:07 »
Cytuj
no właśnie konczy się rok
co można zmienić w OSP oprócz kalendarzy? Sam je roznoszę i nie wiem co odpowiadać 80-cio letnim babciom na pytanie: po co mi ten kalendarz?
 
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline paciek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Kalendarze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2005, 19:40:25 »
w woj Małopolskim to sie przedstawia tak:
duzy kalendarz z Fordem w roli głównej czyli rozne samochodziki forda - 0,70zł
troszke mniejszy lecz jakze ladny kalendarz wytlaczany... nie wiem co w tym roku ale w tamtym byl MAN kosztuje juz 15 zl

Roznoszenie u nas wyglada tak jak to opisal kolega TOMA wyzej wiec nie bede sie powtarzał :-)

Offline karolsylwia

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Kalendarze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2005, 01:13:27 »
no my też mamy swoje własne kalendarze, są to nasze pierwsze ...ale nasz i z tego sie cieszę a z rozprowadzaniem to jako- tako jestesmy w połowie i się koszty zwróciły więc myśle że nie bedzie źle... Koledzy przyjemnościa będzie sie pochwalić własnym kalendzarzem więc jeśli takowy ktoś chce to w miare możliwości postaram sie przesłac więc zainteresowanych prosze o przesłanie adresu na gg 8910086 lub karol_sylwia@o2.pl lub kom 509517360  jeszcze raz  powtarzam że wielką satyswakcję sprawi mi pochwalenie sie naszym kalendarzem i wysłanie go w mire moich mozliwości POZDRAWIAM I CZEKAM

Offline Szamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • http://www.osp.szczepanow.pl
Kalendarze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2005, 08:05:50 »
Od kilku lat przygotowujemy sami swoje kalendarze - roznosimy je w 2 miejscowosciach (w pozostalych sa OSP wiec sobie nie wchodzimy w dorge). W zeszlym roku byl maly dym, bo na zdjeciach byla sama mlodziezowka i starsi druhowie sie obrazili - ale w tym roku robimy dwustronny - tak zeby wszyscy byli zadowoleni :D.
Kalendarze otrzymuje kazdy - jezeli nie ma pieniedzy - no coz - nie pieniadze sa najwazniejsze :D.
Szamil
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy!

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Kalendarze
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2005, 08:50:53 »
czyli jeden wniosek się nauwa że lepiej zrobić je samemu i tak też myślałem ale tylko na tym się skończyło w tym roku bo na następny może i to była by mila niespodzianka własne kalendarze (zobaczymy po walnym jak Bozia i strażacy dadzą zaufanie)
ale ile takie wydanie kalendarzy kosztuje jak to się przedstawia finansowo koszt np. jednej sztuki
myślę ze sponsorów do dorzucenia sie do kalendarza było by sporo w moim rejonie :rolleyes:
myśle ze roznoszenie kalendarzy to dobra idea
ja jeszcze w tym roku dorzuce po kartce z informacją o naszej osp tj. co zrobiliśmy jak zawody itp.  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Kalendarze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 24, 2005, 10:48:50 »
Witam. My zamówilismy 500 kalendarzy bo nie wiedzieliśmy jak to sie przyjmnie w naszej miejscowosci, ale teraz wiemy ze za rok drukujemy conajmniej 800. Wydrukowanie jednego kalendarza kosztowało 1.37zł (format A3). Kase na kalendarze pozyskaliśmy od sponsorów a w zamian za to umiesciliśmy ich loga na kalendarzu. Zrobiliśmy dodatkowo 25 kalendarzy dużego formatu (4 zł.) dla sponsorów, władz samorządowych itp. Roznosząc kalendarze wiele osób mających własne firmy pytało sie co zrobic żeby ich logo było na kalendarzu za rok więc mamy juz potencjalnych sponsorów na kalendarz 2007 :D . Aby wszystko było fair to przy roznoszeniu kalendarzy mieliśmy liste na której wpisywaliśmy kto i ile nam dał pięniedzy i musze wam powiedziec ze to swietny pomysł bo niejeden jak zobaczył ze sąsiad dał więcej to szybciutko leciał i jeszcze dołożył zeby nie byc gorszym  :D .
Jak ktoś mi powie jak mam wstawić zdjecię to chetnie pokaże nasz kalendarz.

P.s Kalendarze roznosilismy w dwójkach w ubraniach koszarowych, i powodowalismy czasmi nie mały zamęt bo ludzie na szybko gasili ogniska i chowali kury do kurników  :D  

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Kalendarze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 24, 2005, 12:18:39 »
no to toma mieliście ubaw
tak listy robimy od kiedy pamiętam a podobno zawsze robiliśmy liste 1 rubryka kto??  2 ile??  3 podpis
ale nie wiem czy wiecie bo podobno te listy albo mamy przechowywać pod kluczem i podać do generalnego inspektora danych osobowych o tym że takie coś prowadzimy tzn mamy zbiory danych osobowych albo im to przesłać (ale o to musze jeszcze z starostwie spytać)

PS. dzięki toma i jak możesz to prześlij mi na sylwekwit@vp.pl lub osp_janiszewice@vp.pl fotkę kalendarza chętnie obejrze
czyli może na wiosnę bedzie trzeba dogadywać się już powoli z drukarnią i firmami zaskoczenie dla wszystkich by było :rolleyes:  :D  
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Kalendarze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 24, 2005, 13:33:05 »
Dokładnie tak wygladały te listy: kto, ile i podpis. Tylko jedna osoba nie zgodziła się podpisać listy. Kalendarze roznosiliśmy po danej ulicy i po podliczeniu pieniędzy i sprawdzeniu  zgodności z listą, każda lista została zniszczona a do zeszytu zapisaliśmy tylko ile zebraliśmy z danej ulicy.
Roznosząc kalendarze chcieliśmy głównie pokazać mieszkańcom  że w naszej miejscowości nadal działa dawno już przez wszystkich zapomniana Ochotnicza Straż Pożarna i pokazac im że coś robimy, ze mogą na nas liczyć ze to już nie jest ta dawna straż w której się piło i nic nie robiło.
Suma jaką zebraliśmy była dla nas wielkim i miłym zaskoczeniem  :).  Życze wszystkim powodzenia przy roznoszeniu kalendarzy.

P.s. Uwazajcie na psy :D        

Offline Szamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • http://www.osp.szczepanow.pl
Kalendarze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 24, 2005, 16:28:16 »
Jesli juz bedziecie mieli zdjecia swoich kalendarzy, to sie nimi pochwalcie. Mozna je za darmo zamieszczac na http://www.fotosik.pl/.

W tym roku wrzucamy około 40 zdjec :D - mam nadzieje, ze bedzie to mialo jakis wyglad :D.
Szamil
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy!

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Kalendarze
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2005, 16:22:57 »
a jak wam poszło sprzedawanie?
u nas w ciągu jednej niedzieli sprzedaliśmy około 240 kalendarzy i zarobiliśmy 1100 zł. to nawet nieźle chyba. mamy jeszcze 60 sztuk i mam nadzieje że uda sie nam jes sprzedać w podobnej cenie co pozostałe.....

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Kalendarze
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 30, 2005, 16:44:00 »
My rozprowadziliśmy 500 kalendarzy i uzbieraliśmy około 3,5 tyś zł. Jak już wcześniej mówiłem, ta suma nas pozytywnie zaskoczyła  :D . Teraz tylko musimy do tej sumy dopasować sprzęt jaki mamy zamiar kupić.  

Offline Szamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • http://www.osp.szczepanow.pl
Kalendarze
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2005, 08:01:55 »
U nas w planie jest 350 sztuk - 50 dla druhow i w ramach promocji roznym VIPom. A kalendarze roznosimy w najblizsza niedziele - bo sie troche wszystko odciagnelo :(.
Szamil
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy!

Offline Szamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • http://www.osp.szczepanow.pl
Kalendarze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 02, 2005, 14:44:30 »
Pierwsza i druga strona naszego kalendarza
http://www.osp.szczepanow.pl/k1.jpg

http://www.osp.szczepanow.pl/k2.jpg

W niedziele roznosimy  :D.
Szamil
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy!

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Kalendarze
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2005, 07:40:28 »
:D a ja jestem zadowolony z roznoszenia kalendarzy poszło 300 sztuk z czego mamy  troszke ponad 1 800 zł no to nieźle w latach wcześniejszych każdy dostawał liste i "no kiedy chcesz to tam przejdź i do końca roku sie rozlicz" często bywało ze niektórzy w święta chodzili a zysk był ok 1 200zł
POZDRAWIAM :D
 
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Kalendarze
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 15, 2005, 12:09:36 »
myśmy jeszcze dokupili 100 kalendarzy i wszystko sprzedaliśmy......w sumie około 500 sztuk...... zarobiliśmy troche ponad 2 tyś zł. za rok mamy zamiar wykonać własne kalendarze i prosze tych którzy mają w tym doświadczenie o kilka porad, m.in. w czym projektujecie kalendarz, jaki format, gdzie drukujecie no i jaka jest tego cena. dodam że nakład będzie na pewno 500 sztuk a może i więcej..... z góry dzięki za rady :rolleyes:  

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Kalendarze
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 15, 2005, 18:42:34 »
Otóż myśmy skontaktowali sie z pewna firmą z Cieszyna, która zajmuje sie produkcją kalendarzy. Zadzwonił do nas ich przedstawiciel abyśmy przygotowali zdjęcia oraz loga sponsorów, które mają być umieszczone na kalendarzu. Po kilku dniach przyjechał do nas i przedstawił kilkanaście wzorów różnych kalendarzy strażackich i wybraliśmy jeden. Po jakims czasie przyjechał ponownie i przedstawił nam gotowy wzór naszego kalendarza, który zaakceptowaliśmy do druku. Kalendarze były gotowe w połowie października, czyli po dwóch miesiącach od pierwszego telefonu do tej firmy. O formacie i cennie pisałem kilka postów wcześniej.
Jeżeli moge coś doradźić to kalendarze najlepiej załatwiac jak najwcześniej bo wtedy nie ma kolejek i można dostać rabaty( myśmy dostali 50% znizki na duże kalendarze)
Pozdrawiam  :)  

Offline mrovka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Kalendarze
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2005, 17:38:16 »
toma a mógłbys podać jakieś namiary na ta firme z cieszyna? najlepiej adres strony www jesli mają albo telefon i nazwe.... byłbym bardzo wdzięczny...
z góry dzięki

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Kalendarze
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 23, 2005, 18:09:06 »
ja aktualnie nie mam namiarów na tę firmę ale wiem o kogo chodzi. Robiłem formata w kompie i wszystkie adresy wykasowałem. Firma reklamowała się w Strażaku jek masz dostęp do tego miesięcznika to sprawdź chyba wrzesień albo październik.

Offline toma

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Kalendarze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 23, 2005, 18:28:50 »
mrovka oto ich adres:  www.osp.prezentacje.pl

Offline kalu217

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kalendarze
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 18, 2006, 20:35:19 »
Witam. Chcemy w naszej jednostce wydać kalendarz na rok 2007, o ile ze znalezieniem drukarni nie ma wiekszego problemu, to sam projekt jest jednak kłpotliwy. Mam prośbę, jeśli posiadacie projekty na 2007 rok (może też starsze-kalendarium gdzieś znajdę) to proszę o przesłanie mi. Oczywiście ogólnie zostanie on przerobiony, wstawie nasze zdjęcia czy przerobie grafikę. Potrzebuję ogólnego szkicu. Mój adres- ospwyryki@wp.pl

Pozdrawiam