Autor Wątek: Kominiarka-dofinansowanie  (Przeczytany 16745 razy)

Offline luki19903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Kominiarka-dofinansowanie
« dnia: Styczeń 30, 2012, 13:47:25 »
Witam wszystkich. Planuję kupić sobie kominiarkę trudnopalną i nie wiem czy państwo dofinansowuje owy produkt?  Gdzie muszę się zgłosić?

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:20:40 »
Zadzwoń do zarządu wojewódzkiego zosp i spytaj czy dofinansuja w danym roku jesli tak to do koiedy wniosek trzeba złożyc.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:27:06 »
U mnie w War-Maz takich rzeczy na pewno nie ma na to dofinansowania..myślę że u Ciebie będzie podobnie i pozostanie Ci zakup ,,na własną rękę"

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:53:10 »
Nie wiem jak w tym roku ale w zeszłym roku dofinansowanie u nas na kominiarki było http://www.zosprp.lublin.pl/zosprp.php?show=dotacje, tak jak pisze kolega "Lacky" dzwoń do zarządu i pytaj
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:09:58 »
Witam w zachodniopomorskim zosp dokłada 30 zł do takowej kominiarki bo zamawialiśmy ale wniosek o dotacje można było składać do 28 stycznia

Offline luki19903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:30:53 »
A czy dofinansowywane są kominiarki z jakiejś konkretnej firmy czy to  jest obojętne? Żeby uzyskać to dofinansowanie to muszę kupić ją w zarządzie czy mogę kupić też w prywatnej firmie?

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2012, 16:15:42 »
Dotacje masz tylko w sklepie związku wojewódzkiego i tylko dla WUSu.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline luki19903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:33:17 »
Tzn, że jak kupie w prywatnej to nie ma szans na zwrot kasy? Troche dziwne;/ Poza tym z tego co patrze po necie to nie tylko WUS robi kominiarki. To dlaczego tak jest z tym zwrotem kasy tylko z WUS-u? Istnieje na to jakis przepis czy ustawa?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:59:59 »
Tzn, że jak kupie w prywatnej to nie ma szans na zwrot kasy? Troche dziwne;/ Poza tym z tego co patrze po necie to nie tylko WUS robi kominiarki. To dlaczego tak jest z tym zwrotem kasy tylko z WUS-u? Istnieje na to jakis przepis czy ustawa?

Dlaczego tylko z WUS?  Ustawa?

Odpowiedź jest prozaiczna i prosta.

Właścicielem zakładów w Brzezinach jest ZOSP RP.

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2012, 18:08:17 »
Kolega ujął to dokładnie, nasz kochany zarząd bardzo dokładnie liczy środki i tak przyznaje dofinansowanie żeby dobrze wyjść na tym(mieć zysk).

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2012, 18:28:18 »
Myślę ze nie koniecznie w WUS poniewarz jeżeli w tabeli dofinansowań sprzętu i umundurowania strażaka jest np. agregat,radio przewozne lub nasobne węże tłoczne itp. to WUS nie prowadzi sprzedarzy tego sprzętu tylko umundurowanie

Offline luki19903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2012, 19:05:37 »
Popieram:) Bo właśnie też patrzyłem na te tabele o ktorych piszesz i właśnie to mnie zastanawialo. W Polsce nie istnieje chyba żadna ustawa nakazująca że mamy kupować tylko w WUS owy produkt. System NAKAZOWO ROZDZIELCZY juz minął. I komuna zakopana głęboko w ziemie ale widocznie komuniści jeszcze funkcjonuja. :ulan:

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:37:19 »
Myślę ze nie koniecznie w WUS poniewarz jeżeli w tabeli dofinansowań sprzętu i umundurowania strażaka jest np. agregat,radio przewozne lub nasobne węże tłoczne itp. to WUS nie prowadzi sprzedarzy tego sprzętu tylko umundurowanie
No co ty nie powiesz. No to chyba oczywiste, że producent ubrań nie sprzedaje sprzętu mechanicznego. Kolumb, Kolumb...
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 30, 2012, 20:44:23 »
A ja jestem w ogóle zdziwiony kwestią dofinansowania, bo może źle zrozumiałem, ale czy kolega nie chce przypadkiem sobie kupić kominiarki prywatnie? Bo takie odniosłem wrażenie... :gwiazdki:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline luki19903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:06:44 »
Tak jak pisałem wczesniej jestem "świeży" w tym temacie dlatego o wszystko wypytuje:>  Tak chodzilo mi o prywatny zakup. czyli mam rozumiec ze jezeli kupie sobie 1 kominiarke nawe z WUS to i tak nie dostane zwrotu czesci gotówki?

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:20:05 »
Idź do wuja Tuska, powiedz, że chcesz się pobawić w strażaka i potrzebujesz dofinansowanie na kominiarkę trudnopalną. Daję Ci gwarancję, że tak go rozbawisz, że dostaniesz dofinansowanie w wysokości 100% ceny :D

Koszarówkę Ci babcia na drutach zrobi ;)

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:41:37 »
Jako osoba fizyczna możesz sobie kupic kominiarkę , albo cokolwiek innego , tyle ze nie dostaniesz jakiegokolwiek dofinasowania , bo takowe należą się  jednostkom ochrony ppoż, ewentualnie samorządom które kupują dla nich sprzęt.
 Nikt nie udziela dofinasowania dla osób fizycznych , a dodatkowo przy zakupie zapłacisz wyższy VAT , bo obnizona stawka obowiązuje wyłącznie dla jednostek ochrony ppoż.

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:42:10 »
A jak dobrze poszukasz to kupisz w sklepie kominiarkę taniej niż z dofinansowaniem z Zosp.
I to jest dopiero zagadka - jak to mozliwe,

Z wieloma sprzetami tak jest ze mozna taniej kupic w sklepie zwlaszcza takim z którym się dlugo współpracuje.
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2012, 08:46:40 »
Muszę się zgodzić z tą opinią zarządy mają wyższe ceny niż w sklepach. Ostatnio braliśmy wąż 52 i po analizie cen okazało się że w sklepie jest o 20zł tańszy niż w zarządzie, a do ceny zarządu trzeba doliczyć dofinansowanie, czyli taki wąż u nich będzie kosztował koło 180-200 złotych. Jak popatrzysz a sklepach to na pewno znajdziesz taniej kominiarkę niż z zarządzie.

Offline luki19903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2012, 18:12:44 »
Dzisiaj gadałem z kumplami z branży i oni tez mowili, ze w zarzadach jest o wiele drozej, a wy po ile kupowaliście kominiarki w swoim zarzadzie?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2012, 19:05:22 »
Dzisiaj gadałem z kumplami z branży i oni tez mowili, ze w zarzadach jest o wiele drozej, a wy po ile kupowaliście kominiarki w swoim zarzadzie?
Kolego "świeżaku"... W zasadzie kwestie wyposażenia osobistego powinna regulować jednostka/gmina. A to że bywa z tym różnie, to czasem kupujemy coś sami dla siebie. Obowiązują ceny zawarte w cennikach internetowych +23% VAT... Jako osoby fizyczne dokonujemy zakupów gdzie się da, żeby było w miarę dobrze i możliwie najtaniej np. poprzez to forum lub taki portal aukcyjny na literę "a" ^_^ I tak jakiś czas temu przewaliłem świetną okazję bo trafiła się kompletna nowa koszarówka w moim rozmiarze za 80zł od ręki - czyli trafia się, ale trzeba szukać.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2012, 23:11:01 »
Dzisiaj gadałem z kumplami z branży i oni tez mowili, ze w zarzadach jest o wiele drozej, a wy po ile kupowaliście kominiarki w swoim zarzadzie?
W zarządzie zakupiłem kominiarke z WUS za 65 złotych, oczywiście prywatnie, na swoje potrzeby
F/StrazPszczolki

Offline luki19903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2012, 23:14:03 »
A jest to kominiarka jedno czy dwuwarstwowa?

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2012, 23:16:32 »
Moim zdaniem z VAT'em to kwestia dogadania się z władzami jednostki OSP. Przekazujesz kasę do skarbnika na rzecz jednostki, a ten w imieniu jednostki kupuje z 8% na potrzeby jednostki. Jeśli się mylę poprawcie mnie.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kominiarka-dofinansowanie
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2012, 23:27:38 »
Moim zdaniem z VAT'em to kwestia dogadania się z władzami jednostki OSP. Przekazujesz kasę do skarbnika na rzecz jednostki, a ten w imieniu jednostki kupuje z 8% na potrzeby jednostki. Jeśli się mylę poprawcie mnie.
W sumie sam nie wiem czy takie drobiazgi wchodzą na stan jednostki, czy też nie? Bo jak wchodzą to nie wiem czy to dobry pomysł...
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE