Autor Wątek: Strażak uratował kobietę, która wpadła do przerębli  (Przeczytany 1782 razy)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Strażak uratował kobietę, która wpadła do przerębli
« dnia: Styczeń 30, 2012, 08:51:28 »
http://www.tvn24.pl/-1,1733094,0,1,strazak-uratowal-kobiete--ktora-wpadla-do-przerebli,wiadomosc.html

Cytuj
O wielkim szczęściu może mówić poznanianka, która wpadła do przerębli ja Jeziorze Maltańskim. Uratował ją strażak, który w pobliżu uprawiał jogging - natychmiast pobiegł jej z pomocą.
Do zdarzenia doszło w sobotę po południu. 35-letnia kobieta, weszła na taflę jeziora, by złapać psa, który zerwał się ze smyczy. Pod jej ciężarem cienki lód się załamał.

Strażak: pomagali także inni

Wołanie o pomoc usłyszał biegający niedaleko mężczyzna, z zawodu strażak. Natychmiast rzucił sie do wody i wyciągnął kobietę.

On sam nie uważa się za bohatera. Tłumaczy, że nie tylko on pomagał ratować kobietę, ale także znajdujący się niedaleko ludzie. - Jedna osoba była na krze, ktoś mnie chwycił za nogę, udało się bluzę rzucić, za chwilę ktoś jakąś gałąź przyniósł - opowiada.

Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Trafiła do szpitala na obserwację.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Strażak uratował kobietę, która wpadła do przerębli
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2012, 10:27:52 »
A znam osobiście i przy okazji pogratuluje . Jednak to tylko kamyczek na koncie Zbyszka. Widziałem go w równie ekstremalnych sytuacjach gdzie prowadził np. RKO  w ciasnych wrakach samochodu, za wszelką cenę próbując uratować poszkodowanego.  Ale tu zaangażowanie idzie w parze z dużą wiedzą ratowniczą i profesjonalizmem . 

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Strażak uratował kobietę, która wpadła do przerębli
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2012, 17:11:41 »
Oj racja, Ci, którzy w SA PSP kończyli kursy mieli zapewne z nim styczność na zajęciach z ratownictwa. Kolega ratownik z Poznania twierdził, że jest znany też poza strukturami PSP. Zyskał już przydomek "PSP R4"  :straz:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Strażak uratował kobietę, która wpadła do przerębli
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2012, 18:20:45 »
Zachował się jak przystało na strażaka, fajnie, że inni przechodnie pomogli. Może nie mam najlepszego zdania o nim jako swego czasu instruktorze rat. medycznego w SA PSP Poznań (nie wiem czy nadal tam pracuje), ale to chyba nie z winy jego, bo miał już 10 lat temu spory bagaż doświadczeń (wspominał, że jeździł na kartce w szpitalu MSWiA oraz latał w LPR), a upośledzonego systemu nauczania tegoż przedmiotu i to nawet po dziś dzień.
Mimo wszystko BRAWO!!!