Autor Wątek: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)  (Przeczytany 12640 razy)

Offline junior44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« dnia: Styczeń 23, 2012, 12:51:10 »
W tym roku mają się pojawić nowe egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych), chodzą plotki że ma być więcej fizyki i chemii - jeżeli ktoś ma jakieś informację proszę pisać!!!! 

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 10, 2012, 12:18:14 »
Pytałem o egzaminy na zaoczną aspirantkę kilka dni temu w jednej ze szkół - w odpowiedzi usłyszałem, że na tą chwilę "nie wiadomo" - na 85% nie będzie egzaminów, a miejsca przyznawane będą KW podobnie jak na SUSJOP. Niebawem się dowiemy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 10, 2012, 12:42:30 »
W tym roku mają się pojawić nowe egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych), chodzą plotki że ma być więcej fizyki i chemii - jeżeli ktoś ma jakieś informację proszę pisać!!!!

Cytuj
Ustalenia w zakresie naboru na kształcenie zaoczne w zawodzie technik pożarnictwa na rok szkolny 2012/2013

1.Egzaminy wstępne na kształcenie zaoczne na rok 2012/2013 odbędą się zgodnie z kryteriami i zasadami naboru na kształcenie zaoczne określonymi w Statucie danej szkoły pożarniczej. Zapisy w Statutach szkół powinny zostać dostosowane do zapisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (Dz. U. Nr 26, poz. 232).

Z dniem 31 grudnia 2011r. przestały obowiązywać „Zasady rekrutacji na zaoczne studium aspirantów w Centralnej Szkole PSP i szkołach aspirantów PSP” z dnia 12 stycznia 2006r.

2.Komendanci wojewódzcy PSP, na podstawie przyznanych na dany rok limitów przyjęć dla województw, prześlą do szkół listy zakwalifikowanych na kształcenie zaoczne. W pierwszej kolejności na kształcenie powinni być kierowani kandydaci, którzy mają ważny egzamin wstępny na kształcenie zaoczne, zdany na podstawie dotychczas obowiązujących „Zasad rekrutacji na zaoczne studium aspirantów w Centralnej Szkole PSP i szkołach aspirantów PSP” z dnia  12 stycznia 2006 r. Jednak decyzję o skierowaniu podejmują komendanci wojewódzcy na podstawie polityki kadrowej przyjętej dla danego województwa.

3.Biuro Szkolenia opracuje i przedstawi do zatwierdzenia Komendantowi Głównemu PSP rozdzielnik miejsc na rok 2012 na kształcenie zaoczne dla poszczególnych województw oraz prześle stosowną informację do szkół pożarniczych i komendantów wojewódzkich PSP do dnia 31 stycznia 2012 r.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=852
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 12:26:41 wysłana przez grzela »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2012, 14:11:16 »
Egzaminów na zaoczne w tym roku nie bedzie :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2012, 18:39:53 »
Macie jakieś informacje, dlaczego wprowadzają od 2013 nowe zasady przyjęć na aspirantke zaoczną? Na czym nowe egzaminy będą polegać? Czym mają się różnić od poprzednich?Bo z obecnych przepisów wynika że w tym roku pójdą tylko te osoby, które  maja ważne egzaminy z poprzednich lat?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2012, 20:01:31 »
ciekawe rzeczy prawicie:) nowe egzaminy będą już od tego roku; pierwszeństwo w kierowaniu maja Ci, którzy mają zdane egzaminy z roku ubiegłego i poprzedniego; nowe egzaminy będą dużoooo trudniejsze; wymagania wobec kandydatów zbliżone do tych znanych ze studium dziennego; ręki sobie uciąć nie dam, ale info ze źródła w samym sercu jednej ze szkół; intencją wprowadzanych zmian jest podniesienie poziomu przygotowania ogólnego kandydatów, tak żeby nie mieli oni problemów z przyswajaniem wiedzy w procesie dalszego kształcenia, który kończy się jak wiemy bądź co bądź egzaminem państwowym;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2012, 20:12:22 »
Masz rację Lang od 2012 będą obowiązywać, troche się pogubiłem

Offline _GRZES_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 27, 2012, 10:01:56 »
Hej,
Lang kiedy dowiedziałeś się o egzaminach?? Usyskałem dziś informację w szkole ( w wydziale kształcenia), że egzaminów na Zaoczne studium nie będzie w tym roku. Komendanci woj. będą przydzielać kandydatów na podstawie ilości miejsc w szkole. 
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 10:11:26 wysłana przez _GRZES_ »

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 29, 2012, 08:08:27 »
witam
Moim zdaniem powinny być egzaminy, bez to ułatwienie dla leni. Przykład u mnie w JRG, jest taki plecak co już dwa razy był na egzaminie i za każdym razem w plecy. Teraz jak będzie bez egzaminu to już droga otwarta dla niego na szkołę. Nie dość że plecak to jeszcze z wiedzą u niego ciężko i jak tu możemy mówić o profesjonalizmie w naszej formacji.
pozrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 29, 2012, 10:56:45 »
Mylisz pojecia bo komendaci maja skierowac ludzi którzy maja wazne egzaminy..... Wiec jak nie zdał to nie pujdzie:D
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 29, 2012, 14:27:07 »
Mylisz pojecia bo komendaci maja skierowac ludzi którzy maja wazne egzaminy..... Wiec jak nie zdał to nie pujdzie:D

też myślę że tak powinno być, ale u mnie w KP ci co mieli zdane egzaminy to już poszli w zeszłych latach a teraz nikt nie ma zdanych egzaminów, jak pisałem wcześnie plecak już był na 2 egzaminach i oblał, to teraz kogo ma wysłać 01? tym bardziej mnie to denerwuje że ZZ w tym najbardziej mieszają (ich plecak) i dobro służby mają gdzieś...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 29, 2012, 14:32:16 »
to nikt nie pójdzie od ciebie z komendy a pójdą z innych...
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 14:41:01 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 29, 2012, 14:39:50 »
to nikt nie pójdzie od ciebie z komendy a pójdą z innych...

pożyjemy, zobaczymy.... odezwe się jak będzie inaczej... tylko dla mnie to dziwnę że teraz to cała KP jest przyblokowana bo nie ma egzaminów
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, 14:41:36 wysłana przez Butel »

Offline fireman11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 29, 2012, 18:01:11 »
U mnie w KP też jest taka sytuacja, że nie ma osoby z ważnym egzaminem. Widze że jest sporo takich komend.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 29, 2012, 18:12:20 »
U mnie w KP też jest taka sytuacja, że nie ma osoby z ważnym egzaminem. Widze że jest sporo takich komend.

A u nas jest 10 strażaków ze zdanymi ważnymi egzaminami, co czekają na swoja kolejkę.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2012, 09:31:45 »
to nikt nie pójdzie od ciebie z komendy a pójdą z innych...

nie masz racji kolego, dzisiaj dzwoniłem do SA PSP w Poznaniu i powiedziano mi że 01 z KW może wysłać kogoś z egzaminem lub bez, jego decyzja, czyli plecak idzie na szkołę

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 05, 2012, 10:03:51 »
to nikt nie pójdzie od ciebie z komendy a pójdą z innych...

nie masz racji kolego, dzisiaj dzwoniłem do SA PSP w Poznaniu i powiedziano mi że 01 z KW może wysłać kogoś z egzaminem lub bez, jego decyzja, czyli plecak idzie na szkołę

Czyli sprawa po woli się wyjaśnia.
Z uwagą przeczytaj post @lang-a

ciekawe rzeczy prawicie:) nowe egzaminy będą już od tego roku; pierwszeństwo w kierowaniu maja Ci, którzy mają zdane egzaminy z roku ubiegłego i poprzedniego; nowe egzaminy będą dużoooo trudniejsze; wymagania wobec kandydatów zbliżone do tych znanych ze studium dziennego; ręki sobie uciąć nie dam, ale info ze źródła w samym sercu jednej ze szkół; intencją wprowadzanych zmian jest podniesienie poziomu przygotowania ogólnego kandydatów, tak żeby nie mieli oni problemów z przyswajaniem wiedzy w procesie dalszego kształcenia, który kończy się jak wiemy bądź co bądź egzaminem państwowym;

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2012, 10:38:54 »
to nikt nie pójdzie od ciebie z komendy a pójdą z innych...

nie masz racji kolego, dzisiaj dzwoniłem do SA PSP w Poznaniu i powiedziano mi że 01 z KW może wysłać kogoś z egzaminem lub bez, jego decyzja, czyli plecak idzie na szkołę

Czyli sprawa po woli się wyjaśnia.
Z uwagą przeczytaj post @lang-a

ciekawe rzeczy prawicie:) nowe egzaminy będą już od tego roku; pierwszeństwo w kierowaniu maja Ci, którzy mają zdane egzaminy z roku ubiegłego i poprzedniego; nowe egzaminy będą dużoooo trudniejsze; wymagania wobec kandydatów zbliżone do tych znanych ze studium dziennego; ręki sobie uciąć nie dam, ale info ze źródła w samym sercu jednej ze szkół; intencją wprowadzanych zmian jest podniesienie poziomu przygotowania ogólnego kandydatów, tak żeby nie mieli oni problemów z przyswajaniem wiedzy w procesie dalszego kształcenia, który kończy się jak wiemy bądź co bądź egzaminem państwowym;


już pisałem że dzwoniłem dzisiaj do SA PSP w Poznaniu do wydziału kształcenia i Pani oficer powiedziała tak "w tym roku do tej szkoły egzaminów na zaoczne nie będzie, 01 w KW kieruje z pierwszeństwem osoby z egzaminami ALE .... może też i bez egzaminów kierować osoby, jego decyzja.... na następne lata egzminy mogą być ale nie muszą, zależy jaki status przyjmie szkoła"...

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 10, 2012, 08:52:57 »
witam
Moim zdaniem powinny być egzaminy, bez to ułatwienie dla leni. Przykład u mnie w JRG, jest taki plecak co już dwa razy był na egzaminie i za każdym razem w plecy. Teraz jak będzie bez egzaminu to już droga otwarta dla niego na szkołę. Nie dość że plecak to jeszcze z wiedzą u niego ciężko i jak tu możemy mówić o profesjonalizmie w naszej formacji.
pozrawiam
We Wrocławiu też mówią ze na aspirantki ma nie być egzaminów, że to D-ca wie kogo typować ze swoich ludzi itd itp.  a tobie kolego radzę zmienić taktykę i nie patrzeć na nepotyzm w straży, bo za parę lat wylądujesz u psychologa z jakąś depresją....  plecaki były są i będą w PSP ,nie zmienisz tego chyba że dojdziesz do jakiegoś wysokiego stołka . Rób tak jak ja , wykonuj jak najlepiej swoją robotę , bo jak nie masz plecaka to tylko w ten sposób MOŻE kiedyś ktoś cię doceni. Dwa  skoro u tego kolegi kiepsko z wiedzą to czym się martwisz , egzaminy to nie wszystko to dopiero wstęp do nauki w SAPSP wiec wróże mu 2 lata męki . 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2012, 09:03:56 wysłana przez sEB-q »
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2012, 18:10:50 »
Każdy wojewódzki będzie przeglądał kogo tak naprawdę pchają miejscy/powiatowi.I z tego co wiem to nie pójdą już Ci którzy mają sporo lat stażu tylko plecaki, sportowcy itp.

Offline szopoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 19, 2012, 16:50:38 »
czy wiadomo już coś o egzaminach na aspirantkę zaoczną, czy będą , czy bez egzaminów?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 21, 2012, 09:02:40 »
Zaskoczyc cię :D Juz to pisałem i powtarzam NIE BĘDZIE!!
W przyszłym roku sie szykuj i kup sobie testy da dziennych
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pudzianow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 04, 2013, 18:18:46 »
Witam. Czy ktoś ma jakieś przecieki na temat egzaminów wstępnych na zaoczne SA w 2013r. ??? kiedy, czy w ogóle będą, jakie pytania ???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 11:33:17 wysłana przez Pudzianow »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.371
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2013, 23:12:13 »
Fizyka i chemia to twój priorytet a data ..... to najmniej wazna sprawa
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Egzaminy do szkoły aspirantów (zaocznych)
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2013, 22:13:27 »
Cytuj
Fizyka i chemia to twój priorytet a data ..... to najmniej ważna sprawa
na ile to pewne , czy tylko taka wieść gminna?