Autor Wątek: Forum a ACTA  (Przeczytany 3462 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Forum a ACTA
« dnia: Styczeń 23, 2012, 12:29:08 »
Czy ktoś mógłby mi łaskawie wytłumaczyć jaki ma sens:

"Uwaga, dzisiaj po północy forum zostanie wyłączone na minimum 24 godziny, w proteście przeciwko układowi ACTA"

Może wyłaczymy cały internet i nie będzie potrzeby podpisywania jakiegoś tam ACTA ?

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:02:11 »
po wprowadzeniu acta sa bardzo duze szanse, ze internecie juz nic nie bedzie
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:08:42 »
To po co w takim razie przez jej wprowadzeniem robić nic w internecie?

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:12:04 »
Jak każdy protest, ma na celu wskazać problem, zainteresować, a może i zmobilizować.

Układ ACTA odbieram osobiście. Poprzez celową prowokację, albo choćby nieuzasadnione działania prewencyjne w przyszłości strona lub forum może zostać odłączone, bez odpowiedzialności urzędniczej. Moja i każdego człowieka działalność będzie prewencyjnie monitorowana. Gdy pojawią się powody - odpowiednią "wiedzą" będzie można wymuszać określone działania. Takich możliwości i skali nie miały nigdy w historii żadne SB, STASI, NKWD i CIA .
Nigdy władza nie pozwoli już na wystąpienie zjawiska pt. WikiLeaks. Wizja Orwella stanie się ciałem.

Przepraszając za niewątpliwe utrudnienie, jednocześnie apeluję - dawno, takie zagrożenie na taką skalę nam nie groziło,  ACTA dotyczy nas WSZYSTKICH bez wyjątku, to bardzo poważna sprawa.
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:15:46 »
24h? to może na tydzień wyłączmy forum.... !

(moim zdaniem 2-3 h wystarczą...)

...a poza tym uważam, że strażakom należą się podwyżki.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:21:33 »
24h? to może na tydzień wyłączmy forum.... !

Popieram w całeś rozciągłości. Myślę, że powinniśmy się przyzwyczajać do nowych zasad. Najpierw zamknąć forum na tydzień albo i nawet na dwa tygodnie.

Żeby prostest odniósł skutek, muszą go odczuć osoby decyzyjne lub ogół społeczeństwa. Nie sądze, żeby wyłączanie niszowego forum zainteresowało kogoś więcej poza jego użytkownikami, którzy i tak nie mają żadnego wpływu na ACTA. Swoim działaniem w mojej opinii działacie jedynie na szkodę własną i użytkowników forum i nikogo więcej.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:30:18 »
Popieram dago, może forma z 24 godz wydaje się długa ale da się wytrzymać te 24 godz by zwrócić uwagę na wielki problem kontroli społeczeństwa przez urzędy (nie mówię że przez państwo, bo nawet państwo może utracić kontrolę nad urzędem - który się stanie państwem w państwie i będzie decydował o wszystkim....)
USA i inne państwa szykanują Chiny za ograniczanie wolności natomiast sami to chcą robić pod przykrywką ochrony własności intelektualnych, pełna kompromitacja (nie pierwszy zresztą raz)...

Wolność w sieci!!!!
Fora internetowe oraz inne serwisy powinny się zjednoczyć i wysłać też informacje na strony rządowe, może ktoś ślepcom podpowie, że wiele osób jest przeciwnym kontroli
EGO = 1 / wiedza

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:48:10 »
Również w pełni popieram władze forum, tym bardziej, że na forum mimo wszystko - bardzo często pojawiają się tematy delikatnie mówiąc, średnio wygodne dla naszych władz, a że jesteśmy w większości w strukturach państwowych - sprawa jest jasna.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 23, 2012, 14:58:48 »
precz z ACTA

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 23, 2012, 15:11:56 »
Heh a mnie zastanawia jak to się stało, że pojawiło sie ACTA a w mediach ucichło o cenach paliw, podatkach, protestach i strajkach...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2012, 15:45:20 »
No i jak skutecznie wszyscy wzięli się w garść, włoski strajk. A co do strażaków, to nawet ledwo się skrzyknąć potrafimy :)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Adwers92

  • Strażak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Straż to nie mundury, a chęć niesienia pomocy.
    • Moja strona pożarnicza o mnie, straży i moich przygotowaniach
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2012, 17:51:14 »
Zgadzam się!

Ja równierz w formie protestu wyłączam swoje strony.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2012, 18:35:51 »
http://www.youtube.com/watch?v=3hrIRvEfjdQ

Basia rules... Sory za offtop ale patrzcie gdzie ludzie to mają... i Git majonez

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:10:35 »
A mi się bardzo podobał komunikat obwieszczający wyłączenie forum - to o nadużyciu władzy bardzo ładnie ujęte. Ale cały temat ACTA to nie tylko kwestia wolności słowa, ale także praw autorskich, zamienników leków czy nawet części samochodowych... Mi się podoba to co się dzieje, bo widać że tym razem pała została przegięta...

Taki może niewiele znaczący komentarz z prasy lokalnej: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120125%2FKOMENTARZ%2F881095115

Zobaczcie też co na temat ACTA pisze Kukiz: "Czytałem wypowiedź ministra cyfryzacji Michała Boniego, który mówił, że ta umowa nic nie zmieni w polskim prawie. Skoro nic nie zmieni w naszym prawie, to po co ją podpisywać". No właśnie, po co? Źródło: http://rebelya.pl/post/706/kukiz-rzad-tuska-jak-komunisci-tez-wie-lepiej-c

W. Cejrowski: http://rebelya.pl/post/707/cejrowski-trzeba-obalic-rzad-ktory-chce-podpisa

I z dnia na dzień wychodzą na jaw nowe fakty, które podgrzewają krew, kolejne kłamstwa i manipulacje... I faktycznie może się skończyć upadkiem rządu, lub nawet wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline alex43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 26, 2012, 08:01:24 »
mnie zastanawia co innego - dlaczego podpisanie umowy w innych krajach nie wzbudziła takich protestów :gwiazdki:

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2012, 08:48:24 »
mnie zastanawia co innego - dlaczego podpisanie umowy w innych krajach nie wzbudziła takich protestów :gwiazdki:

Bo tam do mediów nie przeciekły informacje o zagrożeniach jakie niesie za sobą ten twór.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:55:30 »
Dziś w nocy ACTA została podpisana :-\

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Forum a ACTA
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2012, 10:42:47 »
W tym kraju trzeba o wszystko walczyć, zauważyliście?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep