Autor Wątek: Komisja Lekarska  (Przeczytany 8323 razy)

Offline adrian2788

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Komisja Lekarska
« dnia: Styczeń 21, 2012, 09:07:55 »
Witam! Mam pytanie odnosnie komisji lekarskiej w Poznaniu. Zamierzam wystartowac w naborze do PSP, ale miałem kiedys mała przepukline i jestem po operacji 3 dni byłem w szpitalu. Rozne opinie chodza ze niby mozna byc po operacji a drudzy pisza ze niemozna byc. Jezeli by mi ktos odpowiedział wogole czy mam szanse??jakiekolwiek do pracy w PSP. Blizny po operacji nie widac wcale praktycznie. Ogolny stan zdrowia oprócz byłej przepukliny jest BD. Pytałem sie prywatnie lekarza czy sa jakies przeciwskazania do pracy w strazy po przepuklinie odp mi ze to zbyt mała przepuklina zeby były jakiekolwiek zastrzezenia. Dzieki za pomoc

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:39:05 »
jaka przepuklina?? przeciez jest ich kilka...
ja miałem pachwinowa
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:57:30 »
Witam!
Nic nie stoi na przeszkodzie byś próbował, zawsze będzie jakby co jakiś tryb odwoławczy. Również miałem jako dziecko złamaną rękę, ale szaaa i spoko. Ważne byle nie za dużo o sobie mówić - szczególnie u chirurga, psychologa i psychiatry  ^_^. Powodzenia!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline adrian2788

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:24:27 »
Pachwinowa prawa strona zabieg 30 minutowy 4 szwy. Nie widac blizny bo jest ukryta we wlosach natury he. Wystartuje zobacze kolega w łodzkim teraz idzie na komisje i zobacze czy przejdzie czy nie bo ma ten sam problem. Wiadomo ze mozna malo gadac o sobie ale papiery jakies sie wypelnia dotyczace HISTORI Chorob Zabiegów??  dzieki wszystkim za pomoc

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:47:21 »
To daj znać jak bedziesz coś wiedział w temacie, bo też mam ten problem i ten sam rodzaj przepukliny

PW
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 23:08:17 wysłana przez Ajax »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2012, 00:18:17 »
Pamietaj nie chwal sie tym bo to nie jest wada organizmu.... Ja sie urodziłem z przepuklina naprawili w wieku 3 lat i tak smigam  kolejne 25 :P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2012, 09:24:21 »
sami znajdą, jeśli się przyłożą; do zoperowanej przepukliny trzeba się przyznać, chyba, że zdecydujesz sie na świadome kłamstwo; jak chcesz wybrnąć z pytania o blizny? ale z pewnością zoperowana przepuklina pachwinowa nie dyskwalifikuje na komisji do żadnej służby; twierdzi to ktoś o najwyższym stopniu zdolności do służby wojskowej (badania kwalifikacyjne do elity naszych mundurowych elit - naszych "foczek":rofl:) nie masz czym się martwić;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline adrian2788

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2012, 21:08:15 »
Witam znajomy w łodzi przeszedł komisje lekarska (był operowany na przepukloine pachwinawa) sam do konca nie jest pewien czy to szczescie czy dobry dzien lekarza. Jedni gadaja zeby gadac drudzy nie i w koncu nie wiadomo jak do tego podejsc

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2012, 21:31:52 »
zoperowanej przepukliny pachwinowej nie można ukryć - zarost tego nie zmienia:) co nie zmienia faktu, że nie jest ona przeszkodą do służby i humor lekarza nic do tego nie ma, za to ukrywanie tego może spowodować problemy; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 01, 2012, 22:10:44 »
nie zakładając nowego tematu, mój problem jest taki iż zdiagnozowano u mnie skrzywienie kręgosłupa po czym okazało się iż mam o 0.5 cm krótszą nogę. 
Mam szansę przejść komisje??
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2012, 07:08:04 »
Jeżeli Twoja wada kręgosłupa nie upośledza Cię to raczej nie będzie problemu, ja mam lekkie skrzywienie kręgosłupa i jestem w SA. Co do nogi sprawdź w przepisach, był gdzieś tutaj na forum link do rozporządzenia.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline adrian2788

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2012, 20:37:18 »
Witam Ponownie. Mam pytanie odnosnie badania krwi. Pod jakim katem badaja krew tzn co dokładnie czy Ob, Morfologia, Mikroskopowy rozmas krwi, Glukoza, Leukocyty( naleza do morfologi) ??? Jezeli ktos z was wie to bym chciał wiedzieć.  :pyt: Dzieki i pozdrawiam

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2012, 17:08:08 »
Badanie krwi jest kompleksowe, z obecnością Hiv włącznie  :o
Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2012, 22:51:21 »
Miał ktoś z was preformacje błony bębenkowej ? I przeszedł badania ?

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2012, 12:40:14 »
Witam!

Mam pytanie byłem na bilansie kończącym szkołę ponadgimnazjalną i lekarz mi powiedział, że mam kifozę w odcinku piersiowym, czytałem trochę na ten temat i chyba nie jest to aż takie straszne lecz chciałbym się upewnić czy mogę zostać odrzucony przez komisję lekarską przez tą lekką kifozę.
Osobiście bardzo się zdziwiłem, że lekarz stwierdził to schorzenie u mnie, gdyż nigdy nie miałem problemu z kręgosłupem ani z postawą.

Pozdrawiam ;)

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2012, 20:38:16 »
lang te twoje badania do naszych "foczek" to mnie zastanawia o czym pisałeś. bo nasze wojo z foczek to ma tylko "formoze"

Offline piotrekwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 12, 2012, 18:55:23 »
Witajcie!!!
Mam do Was pytanie.
Po zakończeniu obiegówki udajemy się do komisji lekarskiej prawda.
Oni jeszcze wypytują i badają czy analizują tylko tą kartę obiegową?
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 12, 2012, 20:27:49 »
Mam takie pytanko u chirurga sie cos wypelnia ze mialo sie jakies operacje czy cos tendy ?? pytam z ciekawosci bo kumpel mial operacje jadra , ( pekniete jadro ) podczas gry w noge i
jakos niedlugo maja go wyslac naa badaania nietypowa sprawa jak cholera grozi mu cos ? ma sie tym chwalic co mu powiedziec , bo ja go tak zalatwilem ... :(
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline piotrekwp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 12, 2012, 21:55:14 »
Kolego Chirurg bardziej będzie sprawdzał czy nie masz żylaków i pytał o złamania. Więc kolega niech nic nie mówi o tym bo po co. Nikt mu tam nie będzie zaglądał.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Komisja Lekarska
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2012, 22:03:22 »
żylaki gdzie ?? no to ma szczescie ale zalatwilem mu tydz pobytu w szpitalu ...
 
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu