Autor Wątek: Technikum Strażackie?!  (Przeczytany 8255 razy)

xxxx2005

  • Gość
Technikum Strażackie?!
« dnia: Styczeń 20, 2012, 13:12:51 »
Witam. Chciałbym zadać wam zasadnicze pytanie co będę miał po szkole ZDZ (zakład doskonalenia zawodowego). Zacznę od początku Chciałbym iść do ZDZ do klasy strażackiej - informatyk (ok drugi zawód gratis). Lecz tu rodzi się moje pytanie co ja będę miał i co będę mógł robić po ukończeniu tej szkoły (wiem że wszystko) ale chodzi mi o  to czy po tej szkole będę miał tylko średnie wykształcenie??? ,bo jeżeli da mi ona tylko średnie to wolę iść do liceum a później dalej starać się kształcić by zasilić szeregi PSP. Czy może daje ona jakieś wykształcenie strażackie które okaże się pomocne w dalszych staraniach???. Z góry dziękuję za poświęcony czas i odpowiedzi. -_-daję linka do tego kierunku.
 
http://www.zdz.kielce.pl/technika-dla-mlodziezy/3043-technik-informatyk-klasa-straacka.html

PS czy mógłby ktoś napisać co dalej robić po tym ZDZ lub może gdzie indziej iść żeby pracować w PSP. (po części się orientuję testy szkolenia etc). Ale gdyby jakiś fachowiec ukierunkował i opisał najlepszą drogę będę bardzo wdzięczny.



xxxx2005

  • Gość
Odp: Technikum Strażackie?!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2012, 14:19:34 »
Kolego ja mam już jak na razie wykształcenie zawodowe, jestem dorosły i nie interesuje mnie "co po gimnazjum" napaleni na zawód strażaka gimnazjaliści, nabór z ulicy to też nie do tego, przecież napisałem że chcę iść do szkoły na kierunek strażak- informatyk. Widząc twoje odpowiedzi w innych tematach da się dostrzec odsyłanie do innych wątków czy nie mógłbyś udzielić odpowiedzi tutaj?? (sklecić parę zdań po to tu jesteśmy). Ja zadałem pytanie co będę miał po w/w szkole i prośbę o fachowe poglądowe ukierunkowanie drogi. Rozmawiam myślę że w gronie dorosłych i poważnych osób. Ale dziękuję za twoją odpowiedź jest chociaż trochę pomocna, dzięki za poświęcony czas. Lecz ponawiam pytanie  z postu rozpoczynającego temat!!!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Technikum Strażackie?!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2012, 14:24:24 »
Nic Ci to nie da. To kolejny chwyt marketingowy, który znalazła dana szkoła. Nie da Ci żadnych uprawnień, szkoleń, doświadczenia. Jedyne, co może Ci zaoferować to kurs szeregowych OSP (moooooże...). Może 2-3 razy odwiedzicie jakąś JRG i tyle.

Odradzam, szkoda Twojego czasu i pieniążków.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Technikum Strażackie?!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2012, 14:33:14 »
Za dużo możliwości to nie masz, albo nabór z ulicy albo poprzez szkołę strażacką (poniżej linki)
http://sapsp.pl/www/index.php/aktualnosci/wyswietl/22
http://sapsp.edu.pl/
http://www.cspsp.pl/

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=841

reszta to pic na wodę...
EGO = 1 / wiedza

xxxx2005

  • Gość
Odp: Technikum Strażackie?!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2012, 14:48:52 »
Nie podważam waszych wypowiedzi ale zapytam czy jesteście pewni?. Jeśli tak to kurczę po co taka szkoła. Maturkę muszę zrobić ale do aspirantki się raczej nie dostane i w ogóle tam podobno jest się ciężko dostać a będąc tam to głowę trzeba mieć baaardzo dużą. Kurcze co robić teraz: Aspirantka no kurde ciężko, Nabór z ulicy to podobno też trudne żeby się dostać a zarobki to już nie mówię poradzicie coś!!! heh.... chyba uderzę do aspirantki ale czy tam na 100% jest się tak trudno dostać???

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Technikum Strażackie?!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 20, 2012, 15:23:24 »
Nie podważam waszych wypowiedzi ale zapytam czy jesteście pewni?. Jeśli tak to kurczę po co taka szkoła. Maturkę muszę zrobić ale do aspirantki się raczej nie dostane i w ogóle tam podobno jest się ciężko dostać a będąc tam to głowę trzeba mieć baaardzo dużą. Kurcze co robić teraz: Aspirantka no kurde ciężko, Nabór z ulicy to podobno też trudne żeby się dostać a zarobki to już nie mówię poradzicie coś!!! heh.... chyba uderzę do aspirantki ale czy tam na 100% jest się tak trudno dostać???
Jak mamy Ci doradzić? Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Bez średniego wykształcenia Cię nie przyjmą Opcje masz 3.
1.Startujesz z ulicy i jednocześnie zaczynasz trenować do testu sprawnościowego, a przy okazji masz jakieś dodatkowe uprawnienia typu staż w OSP, prawo jazdy kat C, CE, kurs płetwonurka itd.
2. Ściskasz poślady na całego. Trenujesz, żeby mieć same maxy na sprawnościówce do aspirantki i do tego cały czas kujesz testy z fizyki i chemii.
3. Opcja ostatnia. Rezygnujesz z prób przyjęcia do służby. Tak na prawdę zarobki są śmieszne w porównaniu do innych zawodów. Widoki też nieciekawe. Do tego trzeba mieć przynajmniej zamiłowanie, żeby już nie mówić o pasji.
Sam w zeszłym roku startowałem do SGSP i dostałem kubeł zimnej wody na głowę. Wiem gdzie popełniłem błędy i w tym roku mam zamiar to zmienić, z resztą już poczyniłem kroki w tym kierunku.
A co do tej dziwnej szkoły to tak jak Sheldi powiedział. Chwyt marketingowy i nic więcej. Szkoda czasu na coś takiego...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

xxxx2005

  • Gość
Odp: Technikum Strażackie?!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 20, 2012, 17:28:23 »
Średnie zrobię z tym nie ma problemu maturka raczej też bo bez nie przyjmą. Ale z ulicy to zarobki takie lipne że dajcie spokój. 2 Zamiłowanie posiadam i to wielkie zawód o którym marze :szalony: (a jeśli chodzi o widoki to jeżeli masz namyśli zwłoki i ofiary wypadków) to kolego dorabiałem na tzw. zwózce w zakładzie pogrzebowym więc uwierz że widziałem więcej od ciebie :o ale przecież nie będziemy się wyliczać. Nie posiadam stażu w OSP, mam  tylko wykształcenie budowlane ale to raczej się do niczego nie przyda. Jak nabór z ulicy to jakie uprawnienia najbardziej są potrzebne? Dalej: Trening do testów łatwo to powiedzieć szukałem na sportowych forach ale nikt tam konkretnie nie mówi co i jak więc też lipa a samym bieganiem i podciąganiem sprawy nie załatwię. {}To po co istnieje taki kierunek skoro nic nie daje??? a po nim nie będzie łatwiej się gdzieś dostać??? o bo chemia fizyka to przecież kamień przywiązany do nogi topielca ,ale jak się zepnę czy jak to określiliście "Ściskasz poślady na całego" To może się do tej aspirantki dostanę. Spróbuję z ulicy a jak nie to Częstochowa wita. Dajcie linka albo napiszcie ile zarobi taki z ulicy.

Ps: W tej szkole jest jeszcze kierunek ratownika medycznego - to co on też nie daje nic ???

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 13:46:39 wysłana przez xxxx2005 »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Technikum Strażackie?!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2012, 09:17:40 »
Średnie zrobię z tym nie ma problemu maturka raczej też bo bez nie przyjmą. Ale z ulicy to zarobki takie lipne że dajcie spokój. 2 Zamiłowanie posiadam i to wielkie zawód o którym marze :szalony: (a jeśli chodzi o widoki to jeżeli masz namyśli zwłoki i ofiary wypadków) to kolego dorabiałem na tzw. zwózce w zakładzie pogrzebowym więc uwierz że widziałem więcej od ciebie :o ale przecież nie będziemy się wyliczać. Nie posiadam stażu w OSP, mam  tylko wykształcenie budowlane ale to raczej się do niczego nie przyda. Jak nabór z ulicy to jakie uprawnienia najbardziej są potrzebne? Dalej: Trening do testów łatwo to powiedzieć szukałem na sportowych forach ale nikt tam konkretnie nie mówi co i jak więc też lipa a samym bieganiem i podciąganiem sprawy nie załatwię. {}To po co istnieje taki kierunek skoro nic nie daje??? a po nim nie będzie łatwiej się gdzieś dostać??? o bo chemia fizyka to przecież kamień przywiązany do nogi topielca ,ale jak się zepnę czy jak to określiliście "Ściskasz poślady na całego" To może się do tej aspirantki dostanę. Spróbuję z ulicy a jak nie to Częstochowa wita. Dajcie linka albo napiszcie ile zarobi taki z ulicy.

Ps: W tej szkole jest jeszcze kierunek ratownika medycznego - to co on też nie daje nic ???

Uprawnienia przydatne w naborze z ulicy: Prawko C+E, w zależności od Jednostki: płetwonurek, stermotorzysta, podesty ruchome, jakieś agregaty etc.

Jeżeli chodzi o Aspirantkę to pamiętaj że przyjmują do 23 roku życia.
Szkoła o której piszesz da ci tyle co 90% szkół dzisiaj na prywatnych uczelniach. Czyli niewiele. (Strażak informatyk? - Co to za kierunek w ogóle???) Pamiętaj że Technik Pożarnictwa uzyskujesz jedynie po SZKOLE ASPIRANTÓW, nie po jakimś studium prywatnym.
Kierunek ratownika medycznego to inna bajka. Po nim możesz wykonywać ten zawód, pod warunkiem że to typowo studium 2 letnie, lub 3 letnie studia licencjackie o tym kierunku, nie jakiś mix z teologią, jak ten Strażak-Informatyk.