Autor Wątek: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.  (Przeczytany 6049 razy)

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« dnia: Styczeń 19, 2012, 14:30:13 »
Witam serdecznie brać strażacką. :straz:
Piszę do Was z prośbą o odpowiedź na nurtujące mnie pytania. Uczestniczę obecnie w szkoleniu podstawowym, ale ze względu na to, że nie posiadam prawa jazdy ani osoby, która by mnie odwoziła na komendę PSP, dojeżdżam do niej autobusem.:'( Moje pytanie brzmi czy mogę dojeżdżać autobusem i być ubranym w mundur koszarowy?:huh: Dodam, że ubieram jeszcze moją prywatną, czarną kurtkę zimową - także widać tylko spodnie koszarowe z butami typu "skoczki"?:huh: Na głowie mam przeważnie swoją czapkę zimową. Czy mogę tak robić? Czy nie drażni to społeczności? Czy jest to niezgodne z prawem?:huh: Bardzo proszę o odpowiedź. ^_^

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2012, 14:56:13 »
Możesz, no chyba że się wstydzisz że należysz do OSP...

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:22:52 »
Mundur masz legalnie? Zapewne tak. To go używasz.
Na szkolenie jedziesz służbowo. Więc korzystasz z munduru.
Trochę ubieranie własnej kurtki na mundur nie pasuje. Ale jak człowiek ma zmarznać to co ma zrobić. Ubrać się.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:29:16 »
Rozumiem, że mundur w miejscu publicznym może cię krępować, bo niech się wszem i wobec nim obnosić, jak to wielu robi. Osobiście polecam spakowanie się w torbę podróżną/jakiś większy plecak i przebieranie się na miejscu.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2012, 15:57:45 »
Możesz, no chyba że się wstydzisz że należysz do OSP...
nie, nie wstydzę się :)

Mundur masz legalnie? Zapewne tak. To go używasz.
Na szkolenie jedziesz służbowo. Więc korzystasz z munduru.
Trochę ubieranie własnej kurtki na mundur nie pasuje. Ale jak człowiek ma zmarznać to co ma zrobić. Ubrać się.
tak, jak najbardziej. Chodzi mi o to ktoś się może do tego przyczepić, że ubieram kurtkę na mundur.

Mundur masz legalnie? Zapewne tak. To go używasz.
Na szkolenie jedziesz służbowo. Więc korzystasz z munduru.
Trochę ubieranie własnej kurtki na mundur nie pasuje. Ale jak człowiek ma zmarznać to co ma zrobić. Ubrać się.
Mundur mnie nie krępuje, nawet pasuje mi w nim chodzić, tylko ze względu na warunki pogodowe muszę ubierać kurtkę. Niestety opcja z przebieraniem się nie wchodzi w grę - brak możliwości szatniowych.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:18:10 »
Jak masz jakieś szerokie spodnie to ubierz na koszarowe. Jak dojedziesz na miejsce to na szybko zrzucisz, wrzucisz do rękawa kurtki i git.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2012, 17:24:30 »
Skoro dopiero robisz kurs podstawowy, i tak i tak nie możesz jeździć do zdarzeń (w sumie w samej koszarówce do zdarzeń jeździć nie wolno), także koszarówka tak naprawdę póki co jest Ci zbędna - dogadaj się w KP i zostawiaj tam gdzieś ją złożoną, nikt Ci jej nie zwinie, a na szybkości możesz się przebrać przed i po kolejnym etapie szkolenia. I problem rozwiązany.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:21:32 »
Plecak stary...... plecak. spodnie i bluza wejdą Ci do plecaka.
Swoją drogą Nomex buty i hełm nie są potrzebne na kursie ?:>

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2012, 20:06:42 »
Plecak stary...... plecak. spodnie i bluza wejdą Ci do plecaka.
Swoją drogą Nomex buty i hełm nie są potrzebne na kursie ?:>

Zrobię chyba tak, że na spodnie koszarowe będe ubierał spodnie dresowe i je ściągał na komendzie. Tylko czy wtedy nikt mnie nie zrypie, że nie szanuje munduru?
Nomex, buty i hełm niestety będą mi też potrzebne. Ale to już będę brał do dużej torby sportowej.

Offline FeelFire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • "Nie poddawaj się!"
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2012, 22:38:28 »
Więc ja też mam teraz kursy podstawowe i możesz być ubrany w koszarówke ( mi pozwolili) :) Nie powinno to nikomu przeszkadzać ;D A kurtkę możesz zostawiać na komendzie (gdzieś w szatni czy coś) na pewno jest możliwość przechowania rzeczy ;)
A tak wogóle to jak nie możesz przebrać się tam w koszrówke? A jak będziesz się przebierał w Nomex? ; o
Musisz po prostu tam zagadać :)

Pozdro :)
"Bogu na chwałę ludziom na ratunek!"
"Ale lepiej mieć nadzieję niż siedzieć i nic nie mieć." -Grubson

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2012, 23:32:28 »
Oj druhno aby ubrać nomex nie ma potrzeby ściągania ubrania koszarowego ;] A jeżeli chodzi o dojazd to bym się nie przejmował, a na szkoleniu kurtkę powiesisz na krześle i będzie git;]
So Others May Live

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2012, 23:39:36 »
Hmm, koszarówka to ok, ale tylko na teoretycznej części szkolenia, na praktykę obowiązkowo Nomex i hełm.

Co do łączenia mundur+elementy cywilne... Niby zakaz jest, ale co zrobisz jak się nie da, bo taka jest pogoda? Zawsze znajdą się tacy którym się coś nie będzie podobało - i moim zdaniem wersja z kurtką jest ok jeśli na miejscu nie ma warunków żeby się przebrać.

Ja jeździłem samochodem na swój kurs podstawowy, miałem ze sobą komplet umundurowania... Tylko pierwszego dnia przylazłem w samej koszarówce, a że był grudzień to po rozpoczęciu zajęć praktycznych wytrzymałem całe 20 minut - potem prowadzący zajęcia wysłał mnie do GCBA z którego reszta się rozwijała żebym nie zamarzł na śmierć ^_^
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 26, 2012, 14:29:25 »
Strój koszarowy, a jak zimno to kurtka od ubrania specjalnego, czapka - powinno być ok. Jedziesz na szkolenie, strażakiem jesteś i jest Tobie to niezbędne, więc po co czarować. Jak już w mundurze i porządnie - pamiętaj, że mundur zobowiązuje. Problem rozwiązany? Pewnie.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline virus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:41:11 »
Strój koszarowy, a jak zimno to kurtka od ubrania specjalnego, czapka - powinno być ok. Jedziesz na szkolenie, strażakiem jesteś i jest Tobie to niezbędne, więc po co czarować. Jak już w mundurze i porządnie - pamiętaj, że mundur zobowiązuje. Problem rozwiązany? Pewnie.
Problem rozwiązałem nieco inaczej. Ze względu na brak szatni, najpierw w domu ubieram na siebie ubranie koszarowe, na górę kurtkę cywilną a na spodnie ubieram następne spodnie dresowe. Na komendzie zrzucam z siebie kurtkę oraz zdejmuję spodnie dresowe i jestem w mundurze koszarowym. Ubranie specjalne noszę w torbie sportowej - w razie konieczności wyciągam je z torby i ubieram na koszarowe. 

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:05:03 »
Wiedz też o tym, że jeżdżąc, poruszając się gdziekolwiek w ubraniu czy to koszarowym, czy specjalnym możesz natknąć się na sytuację kryzysową, choćby zasłabła osoba w Twoim autobusie. Czy jesteś w tym momencie zdolny udzielić fachowo pomocy tej osobie? Ludzie w autobusie nie wiedzą o tym że jedziesz się szkolić i mało ich to będzie interesowało.
Dobrze ktoś tu napisał. Mundur zobowiązuje! To wielki obowiązek i odpowiedzialność. Dobrze że zastanawia cię ta kwestia i zadajesz takie pytania. Bo wielu Twoich kolegów druhów koszarówkę uważa za codzienną część garderoby w mixie pod tytułem sweterek, na to ocieplacz i gitara.

Odnośnie mieszania koszarówek z cywilkami, to w ogóle przegięcie. Koledzy co dają ci rady pod tytułem: zimno, to chodź jak uważasz, nie powinni być dla Ciebie autorytetem. Czy widziałeś kiedyś tak ubranego Policjanta? Żołnierza? Kogokolwiek ze służb mundurowych? Więc nie róbmy pośmiewiska z naszej formacji. Bo i tak mamy już setki filmików na YT itp. sławiących Strażaków na różnych wiejskich potańcówkach.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:13:06 »
Patrzcie, jaki wygodny. Szatni potrzebuje do przebrania. Jak przebierasz się w remizie to też idziesz specjalnie do szatni, albo za parawan? :rofl: Ja nie widzę najmniejszego problemu w przebieraniu się w JRG.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:21:33 »
Patrzcie, jaki wygodny. Szatni potrzebuje do przebrania. Jak przebierasz się w remizie to też idziesz specjalnie do szatni, albo za parawan? :rofl: Ja nie widzę najmniejszego problemu w przebieraniu się w JRG.

A ja widzę tutaj wielki problem, który na siłę próbujecie stworzyć. Mundur jest mundurem, należy go nosić z szacunkiem, dlatego podtrzymuję moją wcześniejszą wypowiedź. Ubierz się tak, abyś nie miał się czego wstydzić, bo ubieranie cywilnych ciuchów na wierzch to jest dopiero cyrk - wychodzi na to, że wstydzimy się swojej przynależności do danej formacji.

Jeżeli coś się stanie w autobusie co uważam za szukanie już dziury w całym, udzielisz pomocy na tyle ile będziesz potrafił, ale jej udzielisz.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 27, 2012, 15:55:25 »
skąd bierze się u was mieszanie ubrania koszarowego z mundurem? już tyle razy było to poruszane, a dla was dalej "mundur zobowiązuje":lol: koszarówka to nie mundur!
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:06:04 »
koszarówka to nie mundur!
Czy aby na pewno? Proponuję tu zajrzeć http://pl.wikipedia.org/wiki/Mundur_(str%C3%B3j)_organizacyjny czy też do regulaminu umundurowania i nie mieszać ludziom w głowach. W skrócie: wszystko co jest jednolite i obwarowane regulaminem jest uniformem inaczej mundurem.
Pozdrawiam
P.S. Sorry, że nie na temat
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 19:12:04 wysłana przez Fredek »

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:26:44 »
Myślę, że Kol. @lang odnosi się do następujących zapisów:
Cytuj
§ 3. Umundurowanie strażaka składa się z ubiorów: służbowego i wyjściowego.
§ 6. 1. Zasadniczymi przedmiotami odzieży specjalnej są:
  1)   ubranie specjalne dwuczęściowe,
  2)   ubranie specjalne jednoczęściowe (kombinezon),
  3)   ubranie koszarowe,
  4)   rękawice i kominiarka (niepalne),
  5)   buty specjalne,
  6)   hełm.

Z rozporządzenia dot. umundurowania strażaków PSP. ;) Poza tym uważam, że strażakom należą się podwyżka uposażeń.

Pozdrawiam,
Garrity

P.S.
@lang, wejdzie ACTA i nawet Bronek będzie miał problem.  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 19:53:33 wysłana przez Garrity »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2012, 19:44:05 »
i tego się trzymajmy; wikipedię zostawmy Bronkowi - wszystko wskazuje, że wiedzę z zakresu prawa konstytucyjnego też z niej czerpie; poza tym uważam, że strażakom należą się podwyżka uposażeń;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:45:29 »
Jakbyśmy naszych ubrań nie nazwali albo jakby ich nie nazywano w rozporządzeniach, dla przeciętnego zjadacza chleba będzie to mundur. Taki czy siaki ale mundur  i to strażacki bo posiadający wszelkie wyróżniki i emblematy. Jednym słowem na ulicy w takim ubraniu będzie występował strażak.
Poza tym uważam, że strażakom należą się podwyżka uposażeń.
Popieram jak również przechodzenie na emeryturę nie wcześniej jak w wieku 55-60 lat.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 21:58:26 wysłana przez Fredek »

Offline woytu89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dojazd na szkolenie - pytanie odnośnie mudnuru koszarowego.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 29, 2012, 22:17:52 »
Panooowie, odbiegamy od tematu  :rolleyes: Mundur to też koszarowy. A w tym koszarowym jadąc na szkolenie z ogromną dumą i zaszczytem wsiadłbym do autobusu. A gdy zimno to i w bojowym UPSie wpakowałbym do autobusu. A co, niech wiedzą że ja strażak i nie wstydzę się tego  :straz: