Autor Wątek: Modernizacja Sd-30 Ifa  (Przeczytany 3590 razy)

Offline W.M.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Modernizacja Sd-30 Ifa
« dnia: Listopad 20, 2005, 11:52:10 »
Witam!
Za pośrednictwem tego forum chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o pomyśle modernizacji autodrabim SD-30 Ifa.
http://www.RLS.cz

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2005, 14:03:31 »
u nas była SD-30 na ifie, ale to tylko pochłaniacz kasy, a porzytku z niej żadnego, nie wiem o czym myślisz pisząc modernizacja, tam chyba niewiele można zmodernizować, a sam pojazd rewelacją był 25 lat temu

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2005, 20:44:35 »
Nie wiem czy temat jest wart zachodu .Ponoć przy obciążeniu 2 os€b strach ustawić na wolnostojącą jeśli to prawda  to ratują ją tylko żyletki ,wiecie ile by ich drabiny było.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2005, 20:45:05 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline beny1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2005, 09:44:18 »
modernizacja?? raczej nie bardzo ,wiem bo u mnie jest w Komendzie.Polecałbym inną ,ale sami wiecie jak ciężko zdobyć fundusze.Trzeba by było to wszystko przeliczyć i policzyć

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2005, 10:01:18 »
Nadal jestem na nie  3 lata  temu myślano u mnie w KM o modernizacji SD44 zapadkowej  i nic koszty przerosły oczekiwania  a sprzęt nie był pierwszej młodości Pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline W.M.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2005, 19:53:07 »
Modernizacja Sd-30 Ifa, którą proponują czesi to remont kapitalny drabiny wraz z wieżą i hydrauliką i karosacja tego na podwoziu MB Atego.
Koszt tej modernizacji to 1/3 ceny zakupu nowej drabiny.
Moim zdaniem jest to interesująca alternatywa dla zakupu nowej drabiny, w sytuacji gdy na nową nie ma. Oczywiście ideałem byłby zakup nowej tylko skąd wziąć te ponad 2 mln.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2005, 09:04:41 »
Mylisz się drabina koszt  najtańszej to 3,2 mln. a może warto pomyśleć o podnośniku  oferta do rozważenia  bo zaczyna się przy PM25D od 1,6 mln. Pozdrawiam  . P.S. Nie prowadzę ani sprzedaży  ani akwizycji  mam taki sam dylemat  a raczej moja KM.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2005, 09:05:35 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 24, 2005, 11:49:02 »
Tak szczerze to napewno nie polecam SH-21/25/ na podwoziu Volvo firmy Bumar. Mamy! :( Masa usterek i napraw, kilka razy poważne zagrożenie dla osób wew. kosza. Podwozie ok.znacznie gorzej z nad. :(  Z tą <IFĄ" może i nie takie głupie? U nas była i nawet spisywała się ok.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 07, 2005, 10:53:52 »
No tak piszesz że ciągle się pitoli przy moim magirusie  34 lata jest podobnie z tym że u ciebie to jest naprawiane  u mnie co się zkopie z osprzętu to się demontuje bo już nie ma części sterowanie z kosza bo nie ma potęcjometrów więc aut głośnik aut  z hydro zaworów leci jak u kobiety  tyle że więcej jeden kosztuje ponad 2000 tys serwo i pompa hamulcowa staroska nie do końca działa jak orginał mam nadzieje jak coś fiknie w niej ciekawszego to będzie tylko muzeum .Stare jest dobre wino i skrzypce bo do nowych chciaż są części.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2005, 18:20:14 »
nowy podnosnik 25 m z bumaru kosztuje niecały 1 mln PLN

Offline czeles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2005, 18:29:17 »
tu jest link do info na temat ceny sh 25 u mnie na jrg jest taki sam przyszedł kilka miechów temu i cena była podobna.
http://www.kgpsp.gov.pl/portal/kgpsp/pl/wy...enia/?_ln=17667

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2005, 18:48:44 »
Wiem na sąsiedim JRG jest taki już 2 lata  na innym rok  nie są idealne lecz napewo lepsze niż u mnie Pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Odp: Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 24, 2006, 09:19:58 »
Proponuje rozejrzeć się za nasza zachodnią granicą, jest taki przypadek w  śląskim gdzie jednostka OSP sprowadziła sobie magiurusa SD 30 za kwotę nie pamiętam dokładnie ale ok. 30 000 Złotych. Więcej danych mogła by podac JRG Tarnowskie Góry bo to jest gdzieś blisko nich.
Drabina co prawda wiekowa, ale sprawna i całkiem w niezłym stanie.... nawet najlepsza IFA nie dorówna Magirusowi. A koszty eksploatacji jak również poziom bezpieczeństwa bez porównania.
Pozdrawiam
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline lupus78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 25, 2006, 10:51:39 »
Mylisz się drabina koszt  najtańszej to 3,2 mln. a może warto pomyśleć o podnośniku  oferta do rozważenia  bo zaczyna się przy PM25D od 1,6 mln.
Witam.
Przesadziłeś Cieniu z tą ceną. U nas trwa przetarg na SD37. Magirus to koszt około 2,3 mln a Metz 2 mln.
Moim zdaniem podnośnik to kaszana (długi czas sprawiania i bardziej skomplikowany) a już szczególnie z Koszalina (non stop ma awarie)
Pozdrawiam

Offline M.W.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Modernizacja Sd-30 Ifa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 28, 2006, 16:18:02 »
Wszystkim którzy zechcieli zabrać głos w temacie modernizacji autodrabin IFA bardzo dziękuję. Wasze uwagi, te zarówno pozytywne jak i krytyczne są bardzo cenne.
Uważam, że modernizacja autodrabin IFA, taka jaką realizują w firmie RLS Spol. s r.o. w Czechach, to bardzo dobry pomysł by przetwać ze sprawną drabiną do czasów gdy Komendy PSP z powiatów 40-50 tysięcznych stać będzie na zakup drabin nowych.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam tą drogą do stoiska A-12 na tegorocznych targach EDURA 2006, gdzie można będzie obejrzeć autodrabinę SD-30 IFA po modernizacji zgodnie z projektem SD-30 Renovus.
Wojciech Miś
Przedstawiciel firmy RLS Spol. s r.o.
na teren Polski