Autor Wątek: KSRG  (Przeczytany 6768 razy)

Offline desant20061

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
KSRG
« dnia: Styczeń 13, 2012, 16:35:19 »
   Witam . Panowie mam pytanie dotyczące KSRG. Czy jest możliwość sprawdzenia poprzez internet jakie jednostki OSP w danym województwie na 2012 rok są na liście do włączenia w struktury KSRG ? Jeśli tak to gdzie szukać ?

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: KSRG
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2012, 18:22:54 »
nie wiem jak to jest gdzie indziej ale w Wielkopolsce jest program rozwoju OSP na lata 2012-2020 i tam jest wykaz tych które będą włączone do KSRG i gmin gdzie powinno się zwiększyć liczę OSP w KSRG

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: KSRG
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2012, 23:48:40 »
mnie tez by interesowała taka lista dla woj. łódzkiego

Offline desant20061

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: KSRG
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2012, 21:44:18 »
   Kurcze szukałem szukam mniej więcej w tym temacie i nic nie mogę znaleźć ;/ . Chodzi mi o woj. warmińsko-mazurskie może ktoś pomoże z tego regionu .

Offline Kaczor-OKS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: KSRG
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:20:28 »
Nie wiem jakie są procedury, ale z jednostek które aspirowały do KSRG w 2011, włączono trzy na całe województwo. W poniedziałek, było oficjalne przekazanie decyzji. Mojej jednostce się udało ^_^
Nie wiem, czy reszta nie musi od nowa przechodzić wszystkich procedur.

Offline desant20061

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: KSRG
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:42:48 »
   Wiem ,wiem . Czytałem dziś o tym . I gratuluje .

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: KSRG
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:47:56 »
Moja jednostka również się dostała końcem 2011 decyzji nie mamy jeszcze na papierze ale potwierdzenie telefoniczne z KW jest ^_^ ^_^ dolny ślask
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline desant20061

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: KSRG
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2012, 22:59:52 »
chyba bardziej chodzi o wymogi niż procedury .
 Po za tym na "gębę" to i my dostaliśmy ;) za jednym rozmachem ma być setka i KSRG ale jak to będzie to nie wiem .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 23:06:04 wysłana przez Butel »

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KSRG
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2012, 23:33:35 »
desant20061 i kaczor OKS ( kibic stomilu ? :P )  z jakich OSP jestescie? tez szukam takich info, kaczor gratuluje skoro juz Wam sie udało, u mnie jeszcze trochę wody w Łynie upłynie

Offline desant20061

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: KSRG
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2012, 23:39:01 »
Mnie , nam sie jeszcze nie udało ;) Ale zdaje sie że to tylko kwestia czasu ;) B-ce ;)

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KSRG
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2012, 00:07:42 »
 W dniu 17 stycznia Komendat Wojewódzki PSP w Olsztynie wręczył prezesom trzech Ochotniczych Straży Pożarnych decyzje Komendanta Głównego o włączeniu do KSRG.
 Jednostki te to:
OSP Borawskie powiat olecki
OSP Wrzesina powiat olsztyński
OSP Ząbrowo powiat iławski
   Z dniem 30 grudnia 2011 - taka jest data na decyzjach wymienione OSP stały się podmiotami należącymi do KSRG. Gratulujemy druhom.

ciekawe kto następny,chętnych sporo tyn bardziej że w rozporządzeniu o KSRG z grudnia 2011 jest mowa że podstawa to min 1GBA, 12 przeszkolonych, 4 AODO, zestaw rat-tech, pompa i agregat i kilka innych... trzeba się dalej starać i rozwijać..u mnie jutro odbiór holmatro :straz:


Desant wysłałem ci wiadomość

Offline galek1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: KSRG
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:33:26 »
wnioskując po nicku kaczor jest z powiatu olsztyńskiego ;) ja z iławskiego więc Ząbrowo ;) Na skromny prezent dostaliśmy używaną hydraulikę ale to zawsze coś, na szkolenia trzeba teraz czekać..

Offline Kaczor-OKS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: KSRG
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2012, 19:51:25 »
desant20061 i kaczor OKS ( kibic stomilu ? :P )  z jakich OSP jestescie? tez szukam takich info, kaczor gratuluje skoro juz Wam sie udało, u mnie jeszcze trochę wody w Łynie upłynie
Stomilu a jakże. OSP Wrzesina. Nasza droga do systemu trwała dwa lata. W tym czasie pozyskaliśmy praktycznie cały nowy sprzęt jaki jest potrzebny i drugie auto.
W dniu 17 stycznia Komendat Wojewódzki PSP w Olsztynie wręczył prezesom trzech Ochotniczych Straży Pożarnych decyzje Komendanta Głównego o włączeniu do KSRG.
 Jednostki te to:
OSP Borawskie powiat olecki
OSP Wrzesina powiat olsztyński
OSP Ząbrowo powiat iławski
   Z dniem 30 grudnia 2011 - taka jest data na decyzjach wymienione OSP stały się podmiotami należącymi do KSRG. Gratulujemy druhom.

ciekawe kto następny,chętnych sporo tyn bardziej że w rozporządzeniu o KSRG z grudnia 2011 jest mowa że podstawa to min 1GBA, 12 przeszkolonych, 4 AODO, zestaw rat-tech, pompa i agregat i kilka innych... trzeba się dalej starać i rozwijać..u mnie jutro odbiór holmatro :straz:


Desant wysłałem ci wiadomość

Teraz duży nacisk jest, aby były dwa samochody.
A co OSP Bartąg też aspiruje do KSRG?

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: KSRG
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2012, 01:09:22 »
Oczywiście że tak, początki trudne ale od razu jak ,,sami" wzieliśmy sie za rządzenie w OSP postęp jest ogromny, dzis dotarło do nas duze holmatro wiec co do sprzętu mamy juz praktycznie to co jest potrzebne, teraz trzeba sie dalej uczyc, szkolic i nadal cieżko pracowac
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 00:38:51 wysłana przez Marcin1986 »

Offline Tomi 80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: KSRG
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 09, 2012, 21:45:12 »
Witam Kolegów :straz:
Z dniem 30 grudnia 2011 moja jednostka tez została włączona w struktury KSRG ^_^
Dziś widziałem decyzje w KM a za dwa tygodnie uroczyste odebranie decyzji...lubuskie

Offline rogal5001

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: KSRG
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2012, 16:20:45 »
Ząbrowo?! O proszę. Muszę chłopakom pogratulować. ;)

Offline skorczys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: KSRG
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2012, 14:17:01 »
Z tego co mi wiadomo na 2012 nie planuje się włączenia żadnej jednostki przynajmniej w woj. Wielkopolskim ale wiadomo nic nie jest pewne. Ostatnie jednostki zostały włączone z dniem 30 grudnia 2011. Nam od razu powiedzieli że jak nie w tym roku 2011 to połowa 2013 albo początek 2014 i na szczęście udało się, jesteśmy w KSRG z dniem 30 grudnia. A co do sprawdzenia listy jednostek kandydujących to na pewno nigdzie się tego nie znajdzie chyba że ma się plecy w KW ale to też nic pewnie by nie dało bo nikt tam dokumentacją nie rzuca na prawo i lewo.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: KSRG
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2012, 14:53:44 »
Akurat lista OSP kandydujących do KSRG w Wielkopolsce jest do sprawdzenia. W planie rozwoju osp są wymienione jednostki przewidziane do włączenie do 2014 roku i gminy gdzie powinna być zwiększona liczba jednostek w KSRG do 2020roku

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: KSRG
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2012, 15:36:40 »
Jeżeli jednostka spełnia wytyczne KSRG tzn. sprzęt, wyszkoleni ludzie. Posiada 2 samochody (GBA i Slrt) ale na jej terenie (4 km od jednostki) mieści się JRG a przy niej OSP KSRG ( z 1 GBA) i jednostka z tego względu ma tylko kilka/kilkanaście akcji w roku to czy może zostać włączona do KSRG? Poczytałem trochę o tym i doszedłem do wniosku, że nie... ale czy nie powinniśmy dążyć do jak największej liczby OSP w KSRG? W jaki sposób podchodzą do tego w KG PSP? Chciałem też się Was zapytać jakie Waszym zdaniem są plusy KSRG i czy jest sens na siłę próbować włączyć jednostkę do KSRG?

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: KSRG
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2012, 15:52:25 »
Na siłę moim zdaniem- nie. System to już poważniejsza sprawa i trzeba sprzętu i odpowiednio wyszkolonych i zmotywowanych ludzi do działania.
Moja jednostka stara się o przyjęcie do KSRG ale mamy masę przeszkód( brak kasy w gminie na OSP, a niby na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzac; trudności z pozyskaniem auta- gmina nie będzie go finansowac oraz główny argument- w gminie mają być dwie jednostki w KSRG, w mojej gminie są więć zapewne dostać się nie dostaniemy.) Mamy 10 km do JRG przy której jest OSP- mało wyjazdów,dużo sprzętu i tylko dlatego, że są obok JRG, a też się starają o włączenie do systemu.

Offline skorczys

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: KSRG
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 12, 2012, 16:35:52 »

Moja jednostka stara się o przyjęcie do KSRG ale mamy masę przeszkód( brak kasy w gminie na OSP, a niby na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzac; trudności z pozyskaniem auta- gmina nie będzie go finansowac oraz główny argument- w gminie mają być dwie jednostki w KSRG, w mojej gminie są więć zapewne dostać się nie dostaniemy.) Mamy 10 km do JRG przy której jest OSP- mało wyjazdów,dużo sprzętu i tylko dlatego, że są obok JRG, a też się starają o włączenie do systemu.

Nikłe szanse rzeczywiście ale jak ma się ludzi chętnych do działania można wszystko podam przykład. Jak nas włączano w koninie były dwie JRG i jedna OSP w KSRG (teraz są dwie  :P) Miasto około 80tyś. Na początku każdy twierdził że porywamy się z motyką na słońce. O naszym w wstąpieniu zaważyło głownie to że posiadamy grupę medyczną i terenowe GBA star 266 których jest mało w powiecie a samochody PSP lubią się zakopywać. Więc pojawia się problem bo jednostki z poza KSRG raczej nie mogą jeździć poza teren miasta (gminy konin) chyba że wyższa konieczność jak np. powódź 2010 taki samochód był na wagę złota wiec nas ciągali gdzie popadnie, ale powódź się skończyła. I zanim nas poza teren miasta wyślą to dowódca akcji musi męczyć pół godziny że sobie nie da rady bez takiego samochodu. Więc staliśmy się potrzebni i ktoś to docenił.