Autor Wątek: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje  (Przeczytany 3497 razy)

madoks

  • Gość
SZANOWNI KOLEDZY STRAZACY :straz:
Pierwsza moja wiadomość została napisana w dziale NADGODZINY (strona 44-45), postanowiłem założyć osobny, nowy temat, gdzie na bieżąco będę informował :
- jak przebiega sprawa w sądzie,
- jakie są układy,
- co robi komenda (Miejska,Wojewódzka czy Główna)  w tym temacie,
- wszystkie represję które narodziły się z chwilą złożenia wniosku do sądu. A jest ich bardzo dużo gdyż komendanci zachowuje się jak by była to ich prywata, nie liczą się z nami po jesteśmy dla nich niższą kategorią człowieka za każdym razem teraz nam to udawadniają
-  oraz o sytuacji jaka panuje w związku zawodowym Florian, gdyż naszym przedstawicielem w jednej osobie jest przewodniczący województwa świętokrzyskiego i krajowego. To co ten człowiek robi z nami, czyli ze swoimi ludźmi którzy go wybrali i mu zaufali to jest zgroza. Jak dalej tak będzie wszyscy się wypiszemy z tej parodii, może wtedy wszyscy inni  związkowcy zorientują się jaki zrobili błąd popełnili wybierając go żeby nas reprezentował. Jak on nic nie może zrobić na swoim podwórku (o przepraszam załatwia szkoły i stanowiska swoim poplecznikom) to co on wywalczy dla nas wszystkich gdzie trzeba się postawić komendantowi głównemu i zaprotestować przed rządem, coś tam niby się dzieje ale jak go znam to n ie jest jego zasługa

Wszystkie te tematy zawierają dużo wątków, postaram się pisać na bieżąco swoimi słowami jak umiem bo wcześniej zarzucono mi że nie pisze stylistycznie, więc z góry przepraszam wszystkich czytających :straz: i obiecuje pisać zrozumiale ale wybaczcie moi drodzy bo niekiedy człowieka szlak trafia jak patrzę to co się dzieje w straży pożarnej. Zajmujemy pierwsze miejsce w zaufaniu społecznym zwykli ludzie nas kochają  lubią i szanuje, niestety nasi przełożeni zapomnieli że my tworzymy tą strukturę i bez naszego potu i wysiłku i zaangażowania ich też by nie było. pozdrawiam wszystkich zainteresowanych naszą walką nie tylko o pieniądze ale o prawdę

Offline Marko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:45:39 »
Niestety jeśli chodzi o przewodniczącego krajowego nic nie zdziałamy dopóki "klub 72" będzie go popierał.

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:50:39 »
Cytuj
Niestety jeśli chodzi o przewodniczącego krajowego nic nie zdziałamy dopóki "klub 72" będzie go popierał.

Jak postanowiliście i odważyliście sie pisać na forum, to piszcie tak aby wszyscy zrozumieli. Argumenty nie opowieści w stylu "jedna baba drugiej babie".
Co to za "Klub 72" ;)

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:07:47 »
Kolego jeśli jest tak jak mówisz i nie są to pomówienia a masz dowody na to, że Nasz przewodniczący Związków Florian nie działa w interesie strażaków a własnym pisz o tym szybko i otwarcie, ale chciałbym by było to poparte dowodami a nie pomówieniami.
Sam jestem w związkach i jeśli to co piszesz jest prawdą weźmiemy sprawę w swoje ręce, a jest nas ponad 5000!!! i chyba nikt nie pozwoli dmuchać se w kaszkę.
Zrozumiałem, że jest nas wielu ale nie mamy siły przebicia właśnie od góry, bo coś tam jest blokowane.

Jeśli nie możesz napisać TU napisz na prv.

Myślę, że jeśli wyszło by szydło z worka szybko byśmy się zorganizowali i zadziałali w tej sprawie tym bardziej w tak trudnym okresie, gdzie walczymy o godność strażaka i jego poszanowanie.
i co to za ten klub "72"

a poza tym uważam że strażakom należy się podwyżka uposażeń

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2012, 19:11:21 wysłana przez wania »

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2012, 20:03:16 »
Madoks nie oskarżaj ludzi tylko daj dowody. Coś słyszałem o tej sprawie i wiem, z nie jest tak jak opisujesz. Sprawa w sądzie jest słuszna i nie wierzę by odmówiono wam pomocy a napewno nie odmówił by przewodniczący. Sprawa nadgodzin jest dla związku jedną z najważniejszych ale trzeba też zachować rozsądek .  Zaangażować dobrych prawników i mieć dobrą dokumentacje w sprawie. W takich sprawach liczy się dobre udokumentowanie faktów i  współdziałanie z szczeblami wyższymi związku  a nie oskarżanie
i wywijanie szabelką bo to do niczego nie doprowadzi. Jak jest coś zawalone to najlepiej spuścić to na przewodniczącego i tym samum ukryć swoją indolencję w tej sprawie. Pytek

madoks

  • Gość
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2012, 22:25:01 »
Pytek wszystko jest udokumentowane lada dzień wszystko będzie wysłane do wszystkich zarządów wojewódzkich w formie elektronicznej jak działa nasz piękny związek. Zadzwoń sobie do naszego przewodniczącego terenowego  to usłyszysz jak zrobił w konia jego i normalnych nie funkcyjnych związkowców. Niestety nie mamy żadnej pomocy ze związku jedynie sami związkowcy z Kielc i sympatycy walczą , zostaliśmy sami, wszystko zostało zablokowane na szczeblu wojewódzkim nikt się nie zainteresuje sytuacją naszą, nie mamy pomocy prawnej a słownej żadnego poparcia. Przykro mi to mówić ale my na miejscu wiemy jaki jest układ. jak chcesz parę informacji będę poszczególnie wypisywał co się dzieje. Specjalnie na forum poruszam ten problem ten wątek żeby ludzie dowiedzieli się prawdy. Jeśli Ty wiesz co innego chętnie posłucham i skorygujemy to co mówisz ,bo Ty tylko słyszałeś a ja żyję w tym gów....e. Krytyki się nie boję posłucham chętnie co inni ludzie wiedzą i co chcą wiedzieć i co myślą. Pozdrawiam Madoks

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 14, 2012, 08:34:24 »
... postanowiłem założyć osobny, nowy temat, gdzie na bieżąco będę informował :
- jak przebiega sprawa w sądzie,
- jakie są układy,
- co robi komenda ... w tym temacie,
- wszystkie represję które narodziły się z chwilą złożenia wniosku do sądu...
-  oraz o sytuacji jaka panuje w związku... pozdrawiam wszystkich zainteresowanych naszą walką nie tylko o pieniądze ale o prawdę
Założenia szczytne, wykonanie kiepskie.
Zapowiadasz prawdziwe informacje a jak na razie same pomówienia.
Jeżeli rzeczywiście są jakieś przegięcia ze strony zz do przekazuj udokumentowane informacje a nie zapowiedzi czegoś ...
Takie działania to niestety tylko dziecinada lub zabawa polityczna/związkowa która nie najlepiej świadczą o autorze.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

_strazak_sam

  • Gość
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2012, 10:00:06 »
Kolego przeczytałem twoje posty i w tym temacie i w temacie o nadgodzinach i nie widze w nich żadnych konkretów.
Wywnioskowałem tylko z tego że prowadzicie prywatną wojne z przewodniczącym.
Napisz mi dlaczego w świętokrzyskim tylko w waszej JRG jest żle? Bo jakoś nie widzę wypowiedzi kolegów z innych jrg czy kp.
PS. Będąc członkiem związku powinno się wiedzieć jak się pisze jego nazwę.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: KIELCE- Pierwsza sprawa w sądzie o nadgodziny- wszystkie informacje
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2012, 13:27:38 »
Oświadczam, że dalsze losy tego tematu na forum będą zależały od moich reguł. A zasady ustalam proste. W ciągu najbliższych pięciu dni (do środy) proszę wysłać (PW lub butel@strazak.pl) udokumentowane prawdziwe informacje bo jak na razie to same pomówienia.. Jeśli nie uzyskam takiego potwierdzenia temat wykasuję z forum!

W związku z powyższym zamykam ten temat.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk