Autor Wątek: Kilka ważnych pytań  (Przeczytany 1895 razy)

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Kilka ważnych pytań
« dnia: Styczeń 09, 2012, 18:45:52 »
Witam . Chciałem zapytać o kilka rzeczy związanych z przyjęciem do straży . A więc tak :
1. Czy jak się ma na testach sprawnościowych max punktów to jest się zwolnionym z testu teoretycznego (fizyka-chemia).
2.Czy za udział w zawodach " Młodziezowej Drużyny Pożarniczej " ma się jakieś punkty ?
3.Jak wygląda nauka w szkole (chodzi mi o szkole w Krakowie aspirancką ) jak ktoś był to kilka zdań jak by mógł powiedzieć.
4.Gdzie można odbyć kurs na strażaka OSP i ile trwa ?
5. No i piszcie wszystkie inne ważne rzeczy , które są potrzebne aby mnie przyjeli do szkoły , planuję iść do aspiranckiej do Krakowa .

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2012, 20:02:18 »
1. NIE
2. NIE
3. Poczytaj forum
4. Poczytaj forum i skontaktuj się z najbliższą OSP
5. Poczytaj forum

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:29:39 »
A Ja gdzieś właśnie czytałem , że to zwalnia z testu teoretycznego . A to może napiszcie jakie okoliczności zwalniają z tego testu . I jaki jest zakres materiału do testu teoretycznego ?? Może ktoś mi może polecić jakąś książkę albo napisać . Z góry Dzięki :straz:

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:35:29 »
wszystko jest w zakładce Kto do SA/CS PSP

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:52:14 »
A może mógłby jeszcze ktoś dokładnie opisać lekcje ? Co się dzieje na nich , czy jest ciezko ? Czy dużo nauki czy są egzaminy czy tylko zaliczenia semestralne ?:D

A moze mógłby ktoś napisać jaki ten materiał obowiązuje bo szukam na forum i nie mogę znaleźć  :-\
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 22:01:03 wysłana przez Butel »

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2012, 21:56:59 »
Z testów zwalnia Cie tylko zajęcie: 1 2 3 miejsca z wiedzy pozarniczej na szczeblu najwyzszym...
W szkole jeszcze nie byłem ale słyszałem że nie ma czasu na nude, po drugie ciężko Ci bedzie wytrzymać unitarke

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:07:48 »
No właśnie a co to ta unitarka ?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:14:59 »
chłopieee skąd tyś sie urwał ??
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,17061.0.html szukaj tu...
 A tu masz foty z unitarki z Poznania.. http://sapsp.edu.pl/galeria.php/32/29_unitarka.html?id_z=840#galontop

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:16:44 »
siedzisz na gołym tyłku na mokrej posadzce i śpiewasz wlazł kotek na płotek :szalony: :szalony: :szalony: ^_^ ^_^

Przychodzisz pod bramy szkoły zdajesz cywilne rzeczy, Dostajesz koszarówkę (takie ubranie), obcinają cię na krótko. Zamykają w szkole i siedzisz tam bite 2 miesiące nie mając dostępu do internetu ani nawet telefonu, uczysz się i grzecznie poznajesz tajniki posługiwanie się takim magicznym urządzeniem jak MIOTŁA( do sprzątania powierzchni płaskich). DO jedzenia dostajesz co dziennie tylko zupę grochową i kaszę. Jak wytrzymasz to co jakiś czas w niedzielę dostaniesz Kotleta lub kiełbaskę i zamiast kaszy dostaniesz ziemniaczki z kefirem :) Jeżeli miał byś jakieś pytanie wal śmiało

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:20:48 »
już sam znalazłem poczytajcie sobie :D http://www.opp_wawa.republika.pl/03.html

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:22:20 »
My znamy to na pamięć ;)

A wogóle to jeszcze jest słaby opis unitarki....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 22:26:02 wysłana przez miker »

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:29:31 »
Bo to jest opis z policji, to tam  mają wakacje :P. Kolego poszukaj coś z PSP :)  :kwit:

Po 2 tygodniach tak brakuje ci płci pięknej że miotle nadasz imię :)

Offline karol928

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:35:08 »
To co mogli byście jeszcze do tego dodać ?
MEWA88 to może wiesz coś na temat materiału jaki obowiązuje na ten test teoretyczny ? a i jaki jest poziom na wykładach dużo nauki ? jakieś zaliczenia ? kompletnie zielony w tym jestem :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 22:59:18 wysłana przez Butel »

Offline GosiekOSP

  • Kiedy idę przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo... jestem największym łobuzem w tej dolinie :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2012, 23:20:40 »
Kolego. Wdech wydech. :)

Test teoretyczny do SA/CS PSP -> poszukaj na forum, bo już multum razy było na ten temat tutaj pisane. Chemia i fizyka, więc radzę się przygotować. Kiedyś był tutaj chłopak, który chciał odsprzedać swoje rozwiązane zadania. Przejrzyj temat: OGŁOSZENIA.

Jak myślisz, tak na chłopski rozum - jaki może być poziom na zajęciach w szkole, po której zostajesz strażakiem zawodowym? WYSOKI. Porozmawiaj jeszcze z zawodowcami jak i ochotnikami. A potem zastanów się, czy napewno chcesz to w życiu robić.

Powodzenia życzę. ;)
Pamiętaj Człowieku. Pod tym brudnym, czasem potarganym Mundurem kryje się Osoba, która o każdej porze dnia i nocy biegnie z pomocą do tych, którzy są w potrzebie.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Kilka ważnych pytań
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 10, 2012, 10:14:33 »
Z tego co widzę kolega karol928 ma nie więcej niż 15lat, więc kolego prosta rada - ucz się fizyki, chemii i matematyki, a na resztę  czas przyjdzie później ^_^