Autor Wątek: Sprzęt zbędny  (Przeczytany 1898 razy)

Offline Kaine

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Sprzęt zbędny
« dnia: Styczeń 08, 2012, 21:59:35 »
Każda straż czy osp używa sprzętu samochodowego. Powiedzcie co się dzieje ze sprzętem który już jest zbyteczny a na to miejsce już jest kupiony nowy ? Gdzie ono trafia i na jakich zasadach jest sprzedawane ?
Wiem że zadaje dziwne pytanie ale nie przynależę do straży ani osp chce kupić pojazd dla stowarzyszenia ;)

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:11:28 »
Jak jeszcze nadaje sie do eksploatacji to z reguły trafi do jednostki, która do tej pory nie miała samochodu lub swój stary oddała na złom i  teraz będzie miała nowszy złom  :kjezyk: 
Czasem taki samochód wystawiany jest na sprzedaż i kto chce może go kupić.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:25:52 »
Moja jednostka OSP kupiła teraz nowy wóz i stary jest do sprzedania MAGIRUS DEUTZ

Offline Kaine

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 22:42:12 »
No do kilku osób odezwałem się w sprawie żuka bo raczej poszukujemy czegoś małego ale też może ktoś odezwie jak ma coś innego małego do sprzedania Uaza czy coś podobnego

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2012, 23:04:46 »
A to nie wiem... Tutaj zaglądnij to może coś znajdziesz : http://moto.allegro.pl/specjalne-pozarnicze-18049

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2012, 09:47:19 »
zawsze pozostaje agencja mienia wojskowego - np oddział w warszawie, ma żuki, lublinki czy też fordy
http://www.amw.com.pl/pl/r/przetargi-rsm/732

Offline ospbiesal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2012, 15:45:27 »
W najbizszym czasie pójda na przetarg wszystkie policyjne VW T4. Policja zakupiła kilkaset nowych Sprinterów więc stary sprzet pojdzie na przetargi, trzeba pilnowac przetargów w komendach miejskich i wojewódzkich i moze uda Wam się za dobre pieniądze coś kupic

Offline Kaine

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:00:51 »
Widziałem kilka razy co się dzieje na przetargach w pogotowiu... Handlarze którzy zjeżdżają się i podbijają ceny są na granicy opłacalności.
Przejrzałem ofertę AMW i za kilka rzeczy ceny są przesadzone szkoda że wszystkie Honkery i Uazy idą do handlarzy a później lądują na allegro za 10 tyś

Offline woytu89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2012, 16:37:16 »
Z tego co się orientuje, policja i wojsko mniej lub bardziej chętnie przekazują NIEODPŁATNIE sprzęt np. OSP.
Nie wiem jak by się to miało dla innego rodzaju stowarzyszeń. Trzeba by się wczytać dokładniej tu: "Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 sierpnia 2004 r. w sprawie majątku ruchomego powierzonego jednostkom budżetowym, zakładom budżetowym i gospodarstwom pomocniczym Dz. U. z 2004 Nr 191, poz. 1957"

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Sprzęt zbędny
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2012, 18:29:56 »
Z tego co się orientuje to za miesiąc jedna jednostka z mojej gminy będzie miała na zbyciu Żuka.
So Others May Live