Autor Wątek: CTIF smok ssawny oraz linki  (Przeczytany 3118 razy)

ctifff

  • Gość
CTIF smok ssawny oraz linki
« dnia: Styczeń 06, 2012, 23:35:18 »
Czy zwykły smok ssawny można przerobić do CTIF?
Ten na zawody wg regulaminu polskiego posiada tylko 1 koluszko, a do CTIF 2.
Czy do CTIF są specjalne smoki ssawne czy tez może wystarczy przerobić smok zwykły poprzez wywierceni otworu i wkręcenie koluszka?

Kolejne pytanie odnośnie 2 linek: zamówiliście gotowe(np. w sklepi Mały Strażak) czy tez kupiliście 15mb sznurka i włożyliście go do pokrowca od linki ratowniczej?
Jak taka linkę układać w pokrowcu żeby się dobrze rozwijała? Są jakieś specjalne techniki?:)

pozdrawiam:)

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: CTIF smok ssawny oraz linki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2012, 10:31:23 »
Witam. Smok może być przerobiony. Ogólnie to sie tym nie przejmuj bo zawody odbywają sie na sprzęcie organizatora. Ale do treningów wystarczy wam przeróbka. Co do linek to najtaniej jest kupic linki, karabinczyki i zrobic samemu zestaw. Przecież niczym się nie różnia od gotowych zestawów. Co do składania linek, ja mam swoją technikę, którą stosuję już od 12 lat i wydaje mi się najlepsza. Ale najelpiej popróbuj w rózny sposob je pozwijac a pozniej szybko wyciagaj, zrob sporo powtórzen wtedy sam zobaczysz przy jakim zwijaniu linka sie zacina podczas rozwijania a przy jakim nie. Dużo zależy również od materiału z jakiego linka jest zrobiona a takze od grubości.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

cfifffff

  • Gość
Odp: CTIF smok ssawny oraz linki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 29, 2012, 17:22:55 »
Dziekuje za wyjasnenie:)

Mozesz powiedziec jak wyglada technika wiazania linki zabezpieczajacej do uchwytu motopompy? Jest jakis specjalny wezel?

pozdrawiam:)

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: CTIF smok ssawny oraz linki
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2012, 09:27:18 »
Hmmm najlepiej było by pokazac...opisowo Ci tego nie wyjaśnie. Napewno nie przejdzie samo owinięcie linki kilkukrotnie wokół mocowania, bo sędzia przychodzi i szarpie ta linką że napewno to się rozleci. Musisz zrobic pentle zaciskową.masz na to ok 2 sek kiedy mechanik spina ssawno z motopompa. pentle robisz w ten sposób żebyś mogł ją zacisnąć kiedy odchodzisz od motopompy po węże. zawszeurwiesz tą sekunde
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

dario90

  • Gość
Odp: CTIF smok ssawny oraz linki
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2012, 14:13:21 »
Witam.

Czy ktoś mi powie jak zawiązać taki węzeł: czas 0:34  http://www.youtube.com/watch?v=9K_92nsdNK0&feature=related
A może ktoś zna jakiś inny prosty i szybki do zawiązania .

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: CTIF smok ssawny oraz linki
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2012, 23:25:33 »
No przecież masz filmik, czego chcesz więcej, ma Ci ktoś opisać w jaki sposób zawiązać linkę tak jak pokazano na filmiku...zacznij trenować samemu a nie szukać gotowych rozwiązań w internecie
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."