Autor Wątek: Czad - opracowania na temet czadu, prezentacje. Potrzebne wsparcie.  (Przeczytany 2482 razy)

Offline łuki84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Mam do opracowania prezentację na temat tlenku węgla dla dzieci ze szkoły podstawowej...możecie jakoś pomóc w tym temacie?:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 22:36:15 wysłana przez łuki84 »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Czad - opracowania na temet czadu, prezentacje. Potrzebne wsparcie.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2012, 22:53:47 »
A po co do dzieci z podstawówki o czadzie gadać? Podstawówka teraz to do 12 lat. Raczej niewiele zrozumieją i wcale nie skorzystają. Dzieciaki nie zajmują się przeglądami piecyków, kominów, paleniem w piecach czy mikrowentylacją. Dzieciaki nie kupują czujników CO. Chemia zaczyna im się w gimnazjum dopiero.

Myślę, że trudno Ci będzie taką prezentację przygotować, żeby się dzieciaki nie pospały.

O czadzie to trzeba do rodziców mówić.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Czad - opracowania na temet czadu, prezentacje. Potrzebne wsparcie.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:09:10 »
Mam do opracowania prezentację na temat tlenku węgla dla dzieci ze szkoły podstawowej...możecie jakoś pomóc w tym temacie?:)

Kto taki temat narzucił? Z dzieciakami to lepiej pójść w tematy:
- numerów alarmowych,
- sposobie zgłaszania zdarzenia,
- zachowaniu w sytuacjach zagrożenia,
- zabawie zapałkami, podpalaniu suchych traw,
- ogólnie o pracy strażaka.

O tlenku, tak jak pisał Sylwek, do dorosłych.

A jeśli już naprawdę trzeba coś opracować, to chyba materiałów na ten temat w internecie nie brakuje, chociażby na stronie KG PSP.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Czad - opracowania na temet czadu, prezentacje. Potrzebne wsparcie.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:23:19 »
Nie zgadzam się z przedmówcami - uczyć trzeba od małego - tylko trzeba dobrać odpowiednią treść wiedzy i formę przekazu do poziomu odbiorców.
Dużo zdjęć:
- nie zatykać wszystkich przewodów wentylacyjnych,
- nie uszczelniać okien (stosować mikro uchył)
- kupić czujnik tlenku węgla,
- pierwsze objawy zatrucia
- uczulić na szybkość działania zatrucia
- pierwsza pomoc przy zatruciu (oczywiście z głową robiona)
tyle... Prezentacji nie mam ale poszukasz coś w necie i zrobisz
Uwaga: nie bawić się w chemię, jakieś stężenia zatruć, bo i tak tego nie zrozumieją,
proste, obrazkowe rzeczy, najważniejsze uświadomić, ze to nie ma zapachu, smaku, koloru a zabić może po cichu.... i trzeba wiedzieć co robić, by tego uniknąć
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 00:41:13 wysłana przez robn »

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Czad - opracowania na temet czadu, prezentacje. Potrzebne wsparcie.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2012, 18:51:41 »
Jeżeli dzieciakom zobrazuje się w fajny sposób to czego nie należy robić np. zatykać wentylacji to może one upomną dorosłych - rodziców lub starsze rodzeństwo jak będą chcieli coś takiego zrobić. Bardzo dobry pomysł uczmy dzieci od młodych lat oni dobrze przyswajają i zapamiętują, na własnym przykładzie swoim dzieciakom puszczałem w wieku 2,5 lat serię bolika i lolka o tym jakie zagrożenia pożarowe wynikają z zabawy zapałkami, ze świeczkami na choince itd. uwierzcie mi dużo pamiętają i potrafią skomentować wiele rzeczy i pouczyć np. mnie jak mam w ręku zapałki.