Autor Wątek: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP  (Przeczytany 13960 razy)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« dnia: Grudzień 30, 2011, 12:18:44 »
Witam wszystkich , w dniu 5.01. 2012r. o godz 12.00 będziemy wyjeżdżać wozami przed jednostki i na ok.minute włączymy sygnały , zawyją również syreny . Walczymy o byt naszych rodzin . Od 4lat zarabiamy niezmiennie ,a ceny dosłownie wszystkiego idą w góre.
ratownik stażysta przez 3lata stażu zarabia u nas 1500zł/ mies. rachunki ,podatki , paliwo , wyżywienie rodziny i koniec po wypłacie. Sam jestem strażakiem OSP i zamierzam w ramach poparcia w tym dniu sprawdzić  :tuba:działanie syreny alarmowej  :fiuu:  . Być może zdarzy się kedyś że i my z OSP będziemy potrzebować wsparcia PSP. Pozdrawiam i życzę Wszystkim lepszego Nowego Roku 2012 :mellow:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2011, 15:56:15 »
Czy większość funkcjonariuszy chce takiego wsparcia ze strony OSP?
Czy jest to póki co Twoja jednostkowa inicjatywa?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2011, 15:59:05 »
A może my strażacy OSP też wyjdźmy na ulice niech nam też coś rząd zapewni np.wcześniejszą emeryturę lub dodatek do emerytury albo np.jednorazowe jakieś wypłaty a co nie należy się też przecież niejednokrotnie narażamy własne życie.
Może zróbmy to razem ze strażakami PSP oni o swoje my o swoje?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2011, 16:15:16 »
Czy większość funkcjonariuszy chce takiego wsparcia ze strony OSP?
Czy jest to póki co Twoja jednostkowa inicjatywa?
Dobre pytanie. Bo wyjechać i zawyć możemy bez większego problemu. No i jeszcze trzeba pamiętać że forum nie zrzesza członków / przedstawicieli wszystkich OSP - to raz.

A może my strażacy OSP też wyjdźmy na ulice niech nam też coś rząd zapewni np.wcześniejszą emeryturę lub dodatek do emerytury albo np.jednorazowe jakieś wypłaty a co nie należy się też przecież niejednokrotnie narażamy własne życie.
Może zróbmy to razem ze strażakami PSP oni o swoje my o swoje?
Na takie ustalenia to już trochę za późno - koledzy z PSP umawiają się już dość długo, przez co stopień przygotowania do protestu jest dość wysoki. A teraz, powiedzmy tydzień przed akcją PSP co byś chciał zrobić? Wyjść z postulatem "no zróbcie coś... nie wiem co, ale zróbcie"? Ile OSP by się dowiedziało w ciągu tych 7 dni? Jak informacja by dotarła do ZOSP, to moglibyśmy liczyć na jakieś poparcie? Nie, nie, na takie akcje to za późno moim zdaniem - poprzeć ok, ale postulaty PSP. Żeby ugrać coś dla całości braci strażackiej trzeba było się orientować wcześniej. Chociaż przyznam, że pewne rzeczy przydałoby się oprotestować, tak jak te durne przepisy odnośnie kursów na poj. uprzywilejowane. Nawet niech by były - kit z tym - ale kto to wymyślił to niech poniesie koszty (władza centralna  :rolleyes:).
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2011, 17:40:26 »
Zawsze PSK może podzwonić po naczelnikach OSP. Nie jest to dużo roboty i do wykonania w jeden dzień. Więc organizacyjnie jest to wykonalne, ale... no właśnie ale. Czy organizatorzy przewidują coś takiego?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2011, 19:23:40 »
im głośniej tym lepiej, inicjatywa dobrze żeby była krajowa , tak uważam .A co do kolegów z OSP którzy są przeciwni to powiem tyle ,że może i WY kiedyś wstąpicie w nasze szeregi , chcieli byście zarabiać na początek 1500 zł i wyżywić rodzinę ? pozatym kiedy strażaka nie stać na nic poza opłatami, to jak ma dać zarobić np;firmom w których WY pracujecie?wkońcu i Wam braknie na utrzymanie firmy ,  :wall:   jesli chodzi o moją prace robie to co kocham , ale jak powiedzieć dziecku czy żonie co miesiąc że nam braknie do pirwszego , to mnie krew zalewa , a poparciem społecznym sobie nie zapłacę rachunków. Rozważcie sobie czy taki test syren ma sens a napewno nikomu nie zaszkodzi , być może nawet pomoże . Pozdrawiam :mellow:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2011, 19:39:24 »
A co do kolegów z OSP którzy są przeciwni
No nie wiem, jakoś tak czytam zarówno tutaj, jak i wątki na forum zawodowców i nie przypominam sobie żeby ktoś z OSP był przeciwny. Test raczej nie zaszkodzi, tylko pytanie na wypadek gdyby trzeba było włączyć ręcznie - ile "wyjemy"?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2011, 19:59:37 »
około minuty Kolego :fiuu: :straz: jeden ciągły sygnał
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:31:29 »
ja osobiście jestem przeciwny angażowaniu OSP w tą akcję. Nie mam nic przeciwko włączaniu syreny czy sygnałów na samochodach bo to jak najbardziej da społeczeństwu lepszy obraz problemu. Pokaże też jedność braci strażackiej, a co za tym idzie da rządzącym jasny sygnał że strażacy ochotnicy nie zastąpią zawodowców w "razie jakby" gdyż również popieramy te rządania.

Ale łączenie akcji PSP z dokładaniem postulatów strażaków OSP tylko rozmydli cały problem a rząd już znajdzie sposób na "pijarowskie" wyjście z sytuacji. Powie ogólnie że nie ma pieniędzy na dodatkową kasę dla ochotników, a o zawodowcach już temat przemilczy i nic z tego nie wyjdzie. Więc niech PSP walczy o swoje, a OSP jak ma zamiar powalczyć na ulicach o własne postulaty to jak najbardziej ale w innym terminie

p.s. odnośnie przepisów dotyczących pojazdów uprzywilejowanych to nie wierzę że nie były one dyskutowane na komisjach, jak również nie zaczerpnięto opini ZG ZOSP. Ale jak zwykle nikt niczego nie opiniował bo po co  i zrobiło się szambo. Jakoś Związek OSP ciągle ulega głupim przepisom, a niezmiennie rządzi nim minister gospodarki - niejaki W. Pawlak. Swój chłop robi swoim pod górę
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:59:52 »
@wujo 2010  - a kim ty w ogóle jesteś?
Te klika wypowiedzi n forum świadczy, że nie udzielasz się, nic o tobie nie wiemy, nie wiemy czy twoja prośba to prośba indywidualna czy może z kimś to uzgadniałeś?
Np. u nas chłopaki z PSP nie chcą żeby OSP  pomagało w akcji protestacyjnej. Więc na pewno nie jesteś przedstawicielem wszystkich zawodowców. Najpierw się może dogadajmy co i jak zrobić na szczeblu krajowym a następnie niech związki zawodowe przekażą prośbę do ZOSP a ZOSP roześlę ją do poszczególnych OSP.
Wtedy na pewno każdy chętnie włączy się do akcji protestacyjnej.
Bez takich ustaleń odgórnych to możemy tylko narobić niepotrzebnego kłopotu zarówno PSP jak i OSP.

Jak sobie to wyobrażasz?
Jakaś OSP wyjedzie przed garaż wozami i zacznie wyć - dyspozytor zapyta co się u dzieje. Powiedzą że biorą udział w akcji protestacyjnej - a dyspozytor powie że wcale ich o to nie prosił???

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:42:43 »
   Też uważam, że to nie jest dobry pomysł, nic nie mam przeciwko, żeby ktoś zarabiał więcej, ale co do tego ma OSP???
   Po pierwsze nawet nie wiem jakie są postulaty poza tymi 300zł??
   Po drugie niech się wasze związki zwrócą z ewentualna prośbą do ZG ZOSP o zatwierdzenie, a potem roześlą stosowne prośby z uzasadnieniem (każda jednostka OSP ma swoją suwerenność), bo tak by wpadało zrobić, jeśli faktycznie jest taka inicjatywa ze strony strażaków PSP, a nie traktowanie ochotników jako murzynów i ciemną masę "ej chcemy więcej kasy-poprzyjcie nas" (ten ostatni fragment to moje odczucie odnośnie pomysłu zaangażowania OSP w ostatnim momencie.
   Po trzecie jaki ja mam w tym interes jako obywatel, ba i nawet strażak OSP?? Więcej kasy z budżetu na wypłaty = mniej pieniędzy na sprzęt= równa gorszy rozwój ratownictwa= większe szanse, że mnie kiedyś w razie nie czego uratują, bo nie oszukujmy się jak dostaniecie więcej pieniążków to automatycznie mniej pójdzie na chociażby sprzęt dla PSP czy na KSRG.
   Po czwarte wkurza mnie jak mi ktoś mówi, że ma 1500 i nie może wyżyć (nie pracujecie 24/24 idźcie ulotki rozdawać, ja tak dorabiam), moja mam ma 37lat stażu pracy w służbie zdrowia i zarabia podobnie, tata obecnie haruje na kilku hektarach w wieku 61 lat i pracuje co dziennie o wiele ciężej niż strażacy PSP (też jest członkiem OSP, ma złoty medal za zasługi za poświęcenie nie znajomości) i nie ma 1500, moja narzeczona po studiach pracuje w zawodzie na 2/3 etat i nie ma 1500zł
   Jak napisałem osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby ktoś zarabiał więcej jeśli na to zasługuje, ale mówienie, że ktoś ma 1500zł i nie może żyć to mnie wk....a, bo ja uważam, że i tak mi się lepiej powodzi niż wielu innym. Tutaj jest Polska a to coś więcej niż Warszawa czy kilka innych miast. A reali są jakie są...

Teraz mi się przypomniało: dochód u mnie w rodzinie to ok 660 i tylko dla tego że jakiś kretyn wymyślił sobie, że jest 2200 z ha przeliczeniowego (w dużych gospodarstwach może i tak, ale nie w małych). I nie piszę tego, żeby się pożalić tylko zwrócić uwagę na to że prawdopodobnie u wielu ochotników jest podobnie albo i gorzej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 11:52:20 wysłana przez malpa151 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2011, 11:53:29 »
Cytuj
Po pierwsze nawet nie wiem jakie są postulaty poza tymi 300zł??
Proponuję luknąć tu: ;)
http://www.strazak.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=16775.0;attach=5983;image
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:58:44 »
jeśli chodzi o pytanie kim jestem ? odpowiadam ; jestem strażakiem OSP i PSP i proszę o wsparcie kolegów z OSP,  nie o protest . Pozdrawiam  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:06:38 »
chcieli byście zarabiać na początek 1500 zł i wyżywić rodzinę ? pozatym kiedy strażaka nie stać na nic poza opłatami, to jak ma dać zarobić np;firmom w których WY pracujecie?wkońcu i Wam braknie na utrzymanie firmy ,  :wall:   jesli chodzi o moją prace robie to co kocham , ale jak powiedzieć dziecku czy żonie co miesiąc że nam braknie do pirwszego , to mnie krew zalewa , a poparciem społecznym sobie nie zapłacę rachunków. Rozważcie sobie czy taki test syren ma sens a napewno nikomu nie zaszkodzi , być może nawet pomoże . Pozdrawiam :mellow:
Ja bym chciał tyle dostawać, jednak realia rynku pracy są takie, że mało gdzie dostanę więcej niż minimalną (o ile są jakieś oferty pracy) i tu dopiero jest problem jak utrzymać rodzinę i pogodzić to z jeżdżeniem do pożarów. Robisz co trzeci dzień, płacą ci za spanie, po 25 latach idziesz na emeryturę i ty masz czelność się żalić w czasach, gdzie przelewa się może jedynie politykom i elitom? Ja oczywiście popieram postulaty "Państwowców", ale takie gorzkie żale jak powyższe podwyższają mi ciśnienie. Staraj się używać innych argumentów. Bezdomnemu też raczej byś się nie żalił, że masz tylko M-3 w wielkiej płycie. Więcej wyczucia.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:17:06 »
Cytuj
Robisz co trzeci dzień, płacą ci za spanie, po 25 latach idziesz na emeryturę
Dziękujemy za takie poparcie ;)
Cytuj
Ja oczywiście popieram postulaty "Państwowców"
Powyższym stwierdzeniem wierzymy Ci.
Pozdrawiam

Tak właśnie społeczeństwo to odbiera.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:29:10 »
Już nie róbcie z siebie takich uciśnionych, są cięższe i gorzej opłacane zawody, gdzie tego, co zacytowałeś nie ma.

To, że realnie oceniam pewne sprawy nie znaczy, że nie popieram waszych postulatów, nie wiem na jakiej podstawie do tego doszedłeś. Czy wszystkich, którzy w każdym poście nie wzdycha nad waszym ciężkim losem uważasz za przeciwnika PSP?
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:47:37 »
Z góry przepraszam za OT i bez obrazy. Staram się zrozumieć w jaki sposób dalej chcesz popierać Nasze postulaty? Rozumiem emocje związane z sytuacją.

Zapraszam na dalsze rozmowy na PW.
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline newaudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:52:51 »
Jestem całym sercem za wami.  Moja jednostka też postara dołączyć się do protestu. Może odbiegnę trochę od tematu ale wkurza mnie to że "nasz" rząd potrafi z dnia na dzień wyłożyć duże miliardy na niby pomoc dla Grecji a już o podwyżkach dla ludzi którzy narażają własne życie to już zapomnieli.  :wacko:  Trzeba się upominać o swoje  :krzyk: Obyście przypomnieli sobie o tym przy następnych wyborach.
Alarm na wóz, na wóz, na wóz...

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 31, 2011, 16:10:00 »
Strażak kontra policjant , PSP kontra OSP , podział kontra biuro , dowódca zastępu kontra księgowa, szef zmiany kontra dyzurny operacyjny ....a z boku stoi gośc i ręce zaciera , bo  kociołka nie trzeba pilnowac, nikt nie wyskoczy nawet o milimetr...
To takie nasze - jak sąsiad ma 2 krowy , a ja jedna , to lepiej aby jemu jedna zdechała, niz ja mam się starac o drugą...

Nie rozumiecie że właśnie o to chodzi abyśmy sie wzajemnie kłocili ?  Wtedy  inni maja spokój  i NIKOMU nic nie musza dawac ... więc przepychajmy się  nadal , a ktoś będzie bardzo zadowolony ... tylko tyle że to nie będzie nikt z nas. 

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 31, 2011, 19:00:12 »
Jak sobie chcecie to protestujcie nikt wam tego nie broni a raczej w tym przypadu nie widze żadnej korzysci dla strażaków z OSP wiec nie mam zamiaru popierac tego protestu!

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 31, 2011, 19:19:05 »
Jak sobie chcecie to protestujcie nikt wam tego nie broni a raczej w tym przypadu nie widze żadnej korzysci dla strażaków z OSP wiec nie mam zamiaru popierac tego protestu!
nie chcesz to nie musisz popierac, ale zwróic uwagę na jeden fakt że "zawodowcy"w wielu interwencjach współpracują z nami ochotnikami,ba nawet to my "odwalamy"
 cała robote za Nich...

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 31, 2011, 20:41:27 »
A to ze Oni dostana podwyżke to coś zmieni? Przeciez to w OSP nic nie zmieni wiec nie widze tu żadnego sensu popierania tego protestu.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:19:17 »
A to ze Oni dostana podwyżke to coś zmieni? Przeciez to w OSP nic nie zmieni wiec nie widze tu żadnego sensu popierania tego protestu.
Krótkowzroczność widzę, i to dużą... Takie podejście "nie poprę, bo nic z tego nie będę miał" to jest tak trochę poniżej poziomu krytyki nawet, bardzo Polskie zaściankowe i ograniczone myślenie... A potem licz na poparcie własnej sprawy i miej pretensje nie wiadomo do kogo.

Mnie bardzo dziwi postawa wielu kolegów z OSP, którzy właśnie sami powinni najlepiej poza samymi zainteresowanymi wiedzieć jaka to robota. A tu nie ma co kryć - zarówno ciężka jak i odpowiedzialna, jak i wymagająca psychicznie i fizycznie. Kto nie potrafi zrozumieć różnicy między pracą w PSP, a pracą np. w polu chyba tylko trawę gasił i w całej swojej "karierze" w OSP, od tego co i jak robił zależało czyjeś życie... Nie wspominając o tym że mimo opracowania odpowiednich zasad BHP to wciąż jest niebezpieczny zawód.

A co do samej podanej kwoty - nie jest najniższą krajową, ale od jutra (1.01.2012) się z nią zrówna. Oczywiście zapewne dotyczy najniższego stopnia i stanowiska, ale... szeregowy w wojsku ma ok 2700 z dodatkiem mieszkaniowym na rękę. A od nowego roku dodatek większy o 270zł i podwyżka w czerwcu 300zł. Dane od żołnierza z pobliskiej JW, wg. części znajomych nieco zawyżone, ale i tak wygląda to ciekawie w porównaniu do strażaka w PSP. A taki żołnierz to może mieć taką samą robotę jak cywil, tyle że będzie to robił w "zielonym", od 8 do 16, pn-pt. Dziwne? Niech ktoś tu pomyśli ile zarabiają gryzipióry w urzędach, i jak bardzo się "przepracowują" i "ryzykują"... Podsumowując jak masz kompleks odnośnie swojej wypłaty, to zatrzymaj go dla siebie, i przynajmniej spróbuj spojrzeć na sprawę obiektywnie - te zarobki naprawdę są niegodne tej pracy.

Niestety nie widać w tym temacie jak się potrafimy zjednoczyć i wzajemnie wspierać jako STRAŻACY :wall:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:42:56 »
A to ze Oni dostana podwyżke to coś zmieni? Przeciez to w OSP nic nie zmieni wiec nie widze tu żadnego sensu popierania tego protestu.
Krótkowzroczność widzę, i to dużą... Takie podejście "nie poprę, bo nic z tego nie będę miał" to jest tak trochę poniżej poziomu krytyki nawet, bardzo Polskie zaściankowe i ograniczone myślenie... A potem licz na poparcie własnej sprawy i miej pretensje nie wiadomo do kogo.

Mnie bardzo dziwi postawa wielu kolegów z OSP, którzy właśnie sami powinni najlepiej poza samymi zainteresowanymi wiedzieć jaka to robota. A tu nie ma co kryć - zarówno ciężka jak i odpowiedzialna, jak i wymagająca psychicznie i fizycznie. Kto nie potrafi zrozumieć różnicy między pracą w PSP, a pracą np. w polu chyba tylko trawę gasił i w całej swojej "karierze" w OSP, od tego co i jak robił zależało czyjeś życie... Nie wspominając o tym że mimo opracowania odpowiednich zasad BHP to wciąż jest niebezpieczny zawód.

A co do samej podanej kwoty - nie jest najniższą krajową, ale od jutra (1.01.2012) się z nią zrówna. Oczywiście zapewne dotyczy najniższego stopnia i stanowiska, ale... szeregowy w wojsku ma ok 2700 z dodatkiem mieszkaniowym na rękę. A od nowego roku dodatek większy o 270zł i podwyżka w czerwcu 300zł. Dane od żołnierza z pobliskiej JW, wg. części znajomych nieco zawyżone, ale i tak wygląda to ciekawie w porównaniu do strażaka w PSP. A taki żołnierz to może mieć taką samą robotę jak cywil, tyle że będzie to robił w "zielonym", od 8 do 16, pn-pt. Dziwne? Niech ktoś tu pomyśli ile zarabiają gryzipióry w urzędach, i jak bardzo się "przepracowują" i "ryzykują"... Podsumowując jak masz kompleks odnośnie swojej wypłaty, to zatrzymaj go dla siebie, i przynajmniej spróbuj spojrzeć na sprawę obiektywnie - te zarobki naprawdę są niegodne tej pracy.

Niestety nie widać w tym temacie jak się potrafimy zjednoczyć i wzajemnie wspierać jako STRAŻACY :wall:

Pracuje w Urzędzie Gminy i uwierz mi....kokosów nie ma!! Po 3 latach pracy mam 1500 zł na rękę, ale tylko dlatego, że mi Unia płaci. Urzędnik na starcie zaczyna z 1300 netto. A roboty jest od groma, Wiem, że po urzędach marszałkowskich zarabia się więcej. Powiem tak, w moim Urzędzie od 3 lat nie było podwyżek, teraz dali....100 zł brutto i to nie wszystkim...ja się nie łapię...bo "zbyt krótko robisz". Siedzie w unijnych projektach i uwierz mi....jak tylko kropka się nie zgadza, albo brak podpisu.....koszty niekwalifikowane albo smrodu co nie miara. Ale to obrazuje pogląd społeczeństwa, szwagier robi w PSP, więc wiem ile zarabia.....ale strażak na starcie powinien mieć z 2 000 netto i co roku dźwigane o inflację.
Zawsze nam się dostaje....jakoś kierownikom, komendantom się nie mrozi......a zarabiają 2,3x więcej niż my....

A co do OSP i konsultacji projektu ustaw, przywołam słowa działacza zasiadającego w strukturach wojewódzkich OSP, no przyszło pismo....ale sądziliśmy, że centrala odpowie na to pismo więc położyliśmy je na kupkę papierów.

Wszystko najlepiej zwalić na rząd i z głowy....to w takim razie po co nam władze powiatowe, wojewódzkie, centralne jak i tak RZĄD za wszystko odpowiada??
A ja bym powył syrenami i pokazał, że STRAŻ to STRAŻ, nie ważne czy PSP, czy OSP!!
Bo najgorsze, jak się zaczną dzielenia OSP i PSP.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: prośba o poparcie protestu PSP przez strażaków OSP
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2011, 21:51:13 »
Ale mi nie chodzi o to ile kto zarabia bo mnie to mało interesuje ale interesuje mnie to dlaczego strażacy z PSP przypomnieli sobie nagle ze moga poraz kolej użyc strażaków z OSP    do załatwiania swoich spraw bo to tylko dotyczy strazaków z psp wiec nie widze tu żadnego zwiazku jakim bym sie miał kierowac jako strażak OSP I PROTESTOWAC  ZA PODWYŻKAMI DLA PSP I JESZCZE MAM W REMIZIE SYRENE WŁACZAC W RAMACH PROTESTU ? Zrozumiał bym ten protest ja by dotyczył  obciecia finansowania sprzetu szkolen i tp.. ale nie podniesienia płacy.