Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225286 razy)

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #675 dnia: Luty 20, 2012, 23:40:30 »
Teraz w obliczu odrzucenia "naszych" poprawek przez senat i faktycznym uruchomieniu już funduszy na walkę z żywiołami (które niby miały nam zasilić konta na jesień), pozostaje podziękować jedynemu takiemu w kilku słowach w dosadnych listach informującymi o protestach i blokadach w czasie Euro. I lepiej wysłać je jakoś samemu, bo na zz nie ma co chyba liczyć. W sumie to teraz jestem zadowolony, bo kasa zaoszczędzona od początku służby na składce związkowej to już niemal 2 wypłaty.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #676 dnia: Luty 21, 2012, 08:50:11 »
Teraz w obliczu odrzucenia "naszych" poprawek przez senat i faktycznym uruchomieniu już funduszy na walkę z żywiołami (które niby miały nam zasilić konta na jesień), pozostaje podziękować jedynemu takiemu w kilku słowach w dosadnych listach informującymi o protestach i blokadach w czasie Euro. I lepiej wysłać je jakoś samemu, bo na zz nie ma co chyba liczyć. W sumie to teraz jestem zadowolony, bo kasa zaoszczędzona od początku służby na składce związkowej to już niemal 2 wypłaty.
Skoro dostaliśmy od Donka list z pewnymi obietnicami najrozsądniej byłoby już dziś sklecić parę słów do premiera z podziękowaniami  :kwit: za te wszystkie dobre rzeczy jakie nam uczynił i pomógł konsekwentnie doprowadzając do sedna sprawy.Ale po drugi trzeba się zastanowić dlaczego przed głosowaniem w senacie, ktoś nie dopuścił do odczytania w sejmie informacji o tym co się dzieje w służbach mundurowych.No i na koniec trzeba już uderzyć w naszych decydentów i zapytać się czy jeśli pieniążki tegoroczne odpłyną to czy od stycznia możemy liczyć na 600 zł ? Przecież oni tak naprawdę nic nie zrobili w tym zakresie.A może niech Pan Komendant pomoże choć troszeczkę i pisemnie wprowadzi zapis aby każdy strażak dostał od lipca po 540 zł motywacyjnego.Tym sposobem rząd zobaczy biedę w PSP.

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #677 dnia: Luty 21, 2012, 11:13:05 »
Witam wszystkich serdecznie. Obecnie trwa akcja protestacyjna, która jak na razie nie wiele przynosi, wszyscy mają nas gdzieś. Nasuwa się pytanie kiedy zostanie realnie zaostrzona, chociaż możliwości prawne są niewielkie. Jestem ciekawy jak przebiegają dotychczasowe działania w waszych komendach:
-oflagowania,
-brak szkoleń,
-przestrzeganie rygorystycznie bhp,
-strajk włoski,
-informacje do mediów.
Jak odnoszą się do tego wasi przełożeni, bo wiem że w niektórych komendach jest problem, są próby zakazu w szczególności dotyczy to braku szkoleń?

straz98

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #678 dnia: Luty 21, 2012, 12:18:04 »
Siusiek, to że podwyżka powinna być to jest oczywiste, ale nie wypisuj bzdur że którykolwiek komendant może sobie zdecydować że wszyscy dostają dodatek motywacyjny. Każda komenda ma określony limit płacowy i nie ma możliwości wyjść poza niego.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #679 dnia: Luty 21, 2012, 13:24:51 »
Siusiek, to że podwyżka powinna być to jest oczywiste, ale nie wypisuj bzdur że którykolwiek komendant może sobie zdecydować że wszyscy dostają dodatek motywacyjny. Każda komenda ma określony limit płacowy i nie ma możliwości wyjść poza niego.
Kolego skoro góra na każdym kroku łamie wszelkiego rodzaju przepisy to co Ty na to? Komendanci i to dzięki związkom zawodowym mają rezerwę to niech teraz pokażą czy są za ludźmi.300 od lipca dla każdego i od razu grzmieć że pieniążki się wyczerpują, bo niestety ale na podwyżki od października nie mamy co liczyć.A co do limitów płacowych to się zgodzę ale czy 01 starał się przez ostatnie lata o dodatkowe pieniążki na funkcjonowanie podległych jednostek?To tylko dzięki zaradności niektórych wojewódzkich i powiatowych/miejskich jakoś to działało.

straz98

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #680 dnia: Luty 21, 2012, 13:30:17 »
Z rezerwą to też nie jest tak, w większości komend rezerwa mogła być trzy lata temu, a teraz jak nie ma w komendzie wakatów to i rezerwa została zjedzona przez awanse, wzrost stażu itd.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #681 dnia: Luty 21, 2012, 13:34:39 »
Siusiek bo tak jest w tej naszej poj.... Straży że 01 żeby siedzieć na swoim stołku to musi grać jak jego 01 mu każe. I to jest cały błąd w funkcjonowaniu PSP.
Póki powiatowego nie będą wybierać strażacy z danej komendy, póki tak wybrani powiatowi ze swojego grona nie będa wybierać wojewódzkiego, póki tak wybrani wojewódzcy nie będą wybierać ze swojego grona głównego tak strażaka z powiatowej w żaden godny sposób nie będzie reprezentował KG. W przypadku tak jak nas obecnie reprezentuje KG to przy takim sposobie wyboru, na drugi dzień pakowałby swoje manatki z siedziby warszawskiej.
Pozdrawiam i dopóki tak nie będzie to mozna sobie tylko pisać i pisać i pisać......

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #682 dnia: Luty 21, 2012, 16:54:59 »
... Póki powiatowego nie będą wybierać strażacy z danej komendy, póki tak wybrani powiatowi ze swojego grona nie będa wybierać wojewódzkiego, póki tak wybrani wojewódzcy nie będą wybierać ze swojego grona głównego ... dopóki tak nie będzie to mozna sobie tylko pisać i pisać i pisać......
I niektórzy właśnie piszą, piszą, piszą ... nie do końca przemyślane sprawy. Wybrany przez strażaków 01 krzywo by spojrzał na strażaka lub skierował na dyscyplinarkę i byłby odwołany. Idiotyzmy. Ale pisać (szczególnie głupoty) zawsze można.
Przepraszam że nie w temacie, ale ...
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #683 dnia: Luty 21, 2012, 18:23:50 »
A co powiecie na to?

SŁYNNI ZDRAJCY?
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #684 dnia: Luty 21, 2012, 20:39:26 »

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #685 dnia: Luty 22, 2012, 09:50:03 »
300 zl poszło w zapomnienie zbieramy się do kupy i robimy belgie czy dalej będziecie się chować za ZZ lub swoimi stołkami. Czytając wasze posty to widać ze najbardziej krzyczą chłopaki z podziału więc może dowódcy zmian niech się dogadają ze sobą (jeden zna gdzieś innego i tak dojdzie info do wszystkich) i zrobi się małe co nieco będzie po sprawie. Bo tak to doczekamy się euro a dostaniemy coś ale za następne 4 lata.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #686 dnia: Luty 22, 2012, 10:03:21 »
Cytuj
Nie boi się pan protestów przed Euro 2012?

Akcje protestacyjne w takich sprawach mogą nadszarpnąć prestiż służb mundurowych. Jestem przekonany, że większość funkcjonariuszy nie przyszła do policji dla emerytury, ale dlatego, że mają poczucie misji i dumę ze służby dla państwa. Policjanci, których spotykałem, rzadko podnosili kwestie emerytalne jako najważniejsze. Nie obawiam się o Euro. Każdy funkcjonariusz składał przysięgę i ma poczucie, że powinien wypełniać obowiązki. Do związków, które nieustająco chcą coś licytować, apeluję o rozwagę.

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1714:minister-boi-si-mgy-i-korkow&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.rp.pl/artykul/16,816953-Boje-sie-mgly--I-korkow.html

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #687 dnia: Luty 22, 2012, 11:54:19 »
dobre  ^_^ ^_^ zeby strażak czy policjant z pierwszej linii dostali lepsze wynagrodzenie niż Ci zza biurka  :wacko: ale sie usmiałem , niezła propaganda
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #688 dnia: Luty 22, 2012, 12:17:09 »
No to się chłopak zdziwi, albo ma zupełną rację widząc jakie podejście mają co niektórzy do protestu . Przykre, ale prawdziwe.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #689 dnia: Luty 22, 2012, 13:17:55 »
"Wybrany przez strażaków 01 krzywo by spojrzał na strażaka lub skierował na dyscyplinarkę i byłby odwołany.". Piotrze 998 o czym Ty piszesz!!! Uważasz, że jak 1-2 leserów w JRG (a są zawsze tacy) narzekało by na komendanta bo żle na nich spojrzał lub wpisał by naganę w papiery (za coś co było by słuszne) to pozostałych 30 strażaków uważających że komendant ich godnie reprezentuje np. staje w pierwszym szeregu podczas akcji protestacyjnej, zdecydowała by go usunąć? Większej głupoty by nie zrobili.
Zauwaz Piotrze, że jak 01 każdego szczebla wiedziałby że nie popieranie, utożsamianie się, bronienie itp. podwładnego w SŁUSZNEJ SPRAWIE skutkowało by jego usunięciem to postępowałby odwrotnie niż ma to miejsce obecnie.
Piotrze może wskażesz ilu komendantów w PSP OFICJALNIE opowiedziało się za słusznością akcji protestacyjnej?- Ja OFICJALNIE widziałem tylko jednego.

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #690 dnia: Luty 22, 2012, 16:28:51 »
Witam wszystkich serdecznie. Obecnie trwa akcja protestacyjna, która jak na razie nie wiele przynosi, wszyscy mają nas gdzieś. Nasuwa się pytanie kiedy zostanie realnie zaostrzona, chociaż możliwości prawne są niewielkie. Jestem ciekawy jak przebiegają dotychczasowe działania w waszych komendach:
-oflagowania,
-brak szkoleń,
-przestrzeganie rygorystycznie bhp,
-strajk włoski,
-informacje do mediów.
Jak odnoszą się do tego wasi przełożeni, bo wiem że w niektórych komendach jest problem, są próby zakazu w szczególności dotyczy to braku szkoleń?

apropo szczególnie tego ostatniego ... komendant nam wystosował pismo że skoro jako jedyna komenda (wg niego) w woj. Mazowieckim my nie prowadzimy szkoleń to "wzywa nas" do zmiany formy protestu ... są jeszcze jakieś komendy w województwie maz. które nie prowadzą szkoleń i nie jeżdżą do takich rzeczy jak PSE ? :]
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline szybki177

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #691 dnia: Luty 22, 2012, 19:27:20 »
chłopy albo zz coś wymyslą z jajem albo to nasze gęgolenie na nic.zostało jeszcze koło 3 miesięcy do euro a potem dupa z tego :wall: .Albo my albo oni .Bo coraz bardziej przypomina to dawanie dziecku lizaka przez szybe,(oczywiscie jak matka natura nam pomoże ha ha)

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #692 dnia: Luty 22, 2012, 21:39:19 »
h..j z tą cała PSP I ZZ żałuje że nie zostałem 13 lat temu w armi a przyszedłem w te szeregi tak niezgranej formacji i grupy to nie ma u mnie na podziale to nawed raport o koszarówke sie boją napisać bo co to bedzie a wco mowic o proteście .żygać się chce

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #693 dnia: Luty 23, 2012, 10:29:49 »
Nie rozumiem jednego... Co nam przyjdzie dalej po pisaniu i wylewaniu żali że nas dymają. Proponuję (i to samo zaproponowałem naszemu ZZ) żeby rozpocząć pracę nad:
- analizą planów komunikacyjnych miast rozgrywania EURO w Polsce
- szczególne uwzględnienie i zaznaczenie głównych tras dojścia/dojazdu do stadionów
- skoordynowanie akcji blokowania dróg przez spacerowanie po przejściach dla pieszych tak 3-4 godziny przed meczem aż do rozpoczęcia
- policja będzie zabezpieczać, więc pomogą ochronić przed gniewem kibiców, choć swoją drogą pewnie to byłoby najlepsze dla nas... wszystkie telewizje by nas pokazywały, a tego Tusk chce uniknąć.

Jeśli udało się zwołać kilka tysięcy strażaków na manifestacje, to co? nie uda się kilkuset na takie akcje?
Może trzeba by to nagłośnić i zaplanować? Pogadać u siebie w jednostkach, zwracać się do ZZ, może jak będzie takich głosów więcej to coś się ruszy?
Może to odrobinę idealistyczne podejście że się uda takie coś, ale nawet spróbować nie możemy?
Pielęgniarki już odeszły w Koninie od łóżek i poszły na ulicę, a my nie możemy pospacerować sobie po pasach?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #694 dnia: Luty 23, 2012, 10:52:54 »
trb ja już o tym pisałem ale się powtórze- pierwszą rzecza to powinno być wotum nieufności dla KG, KW i jeśli nie było poparcia dla protestu ze strony KP (a znam tylko 1 przypadek) to i dla takich komendantów. To po pierwsze. Po drugie to nie my (pionki) mamy zbierać się w kupę i coś tam wojować- sterują nami królowie (tak z szachów)- czytaj przewodniczący danych ZZ i to oni powinni - już dawno zapoczątkować ostre sposoby protestu. A my co mamy- pisanie że może za miesiąc, jak nie sejm to senat, a może przed Euro itp. Ja bym powiedział tak - może nie nam brakuje jaj ale tym co mogą w tym temacie (mają od nas przyzwolenie, władzę itd.) coś zrobić a tak jeden ZZ sobie, drugi sobie.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #695 dnia: Marzec 01, 2012, 08:16:34 »
W lubuskim złagodzenie protestu  :pyt:  :pyt:  :pyt:  :pyt: :gwiazdki:
Szkoda gadać  :wall:  :wall:

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #696 dnia: Marzec 01, 2012, 09:41:03 »
W lubuskim złagodzenie protestu  :pyt:  :pyt:  :pyt:  :pyt: :gwiazdki:
Szkoda gadać  :wall:  :wall:
No to jestem pod wrażeniem.........Nie wiedziałem, że mieliście zaostrzony protest :fiuu:

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #697 dnia: Marzec 01, 2012, 10:53:50 »
Jednak mieli racje ,że większość w formacji to niedoszli samobójcy,bo nie poszli do wojska,tylko je odrabiali.I to teraz wychodzi,bezjajeczność.Jeszcze ubierzmy sie na różowo , miśka pod pache i będzie komplet.

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #698 dnia: Marzec 01, 2012, 13:25:22 »
Kogut 100% racja ,formacja bez jaj tylko walka miedzy sobą ,a w warszawie to aż się prosi aby spieprzać z tej porąbanej komendy miejskiej ,siedzą gwiazdkowi 8 godz i wymyslaja jak sie wykazać u ujebać strazaka,,i gdzie oni do protestu jak się boją u dowodcy jrg upomnieć o swoje .

Offline szybki177

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #699 dnia: Marzec 01, 2012, 20:57:35 »
ogólnie to tu sie chłopy robi jakaś masakra. Ja się pytam co zz na to Ja się pytam :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: