Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225332 razy)

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #650 dnia: Luty 16, 2012, 09:17:50 »
Jeszcze jeden filmik z Belgii:

http://www.youtube.com/watch?v=lsXHHSNeQx4

Tutaj natomiast Hiszpania, protest przeciwko planom prywatyzacji służb ratowniczych. Bardzo ostro  :o

http://www.youtube.com/watch?v=AvORqw9QIxg&feature=related

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 16, 2012, 13:07:56 »
bardzo ciekawe filmiki pokazujące na co stać strażaków potrafiących walczyć o swoje
Niestety to nie w POlsce kraju ... - niech każdy sobie dopowie w jakim kraju żyjemy  :-\

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 16, 2012, 14:18:54 »
Podoba mi się to, jak z drabiny mechanicznej rozwieszali transparenty na wysokich kondygnacjach. Wszyscy mogli przeczytać czego się domagają. A ściągnąć taki transparent z trudno dostępnego miejsca łatwo nie jest  ^_^

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 16, 2012, 15:41:17 »
Proszę o wyjaśnienie nie tylko na forum ale konkretne pismo do wszystkich szczebli związkowych jak ma wyglądać i na czym polegać obecnie akcja protestacyjnaprotest. My nie szkoliliśmy się do tego tygodnia ale 01 po rozmowie z ZW związku X otrzymał odpowiedź że protest to informacyjna akcja i oflagowanie i teraz naginamy od rana do wieczora po dwa szkoelnia na zmianę!!!!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 16, 2012, 19:12:27 »
Czyżby to tajemnica jaki to ZW związku X ??

Cytuj
Warszawa, dnia 14 grudnia 2011 r.
O Ś W I A D C Z E N I E
Zarząd Krajowy ZZS „Florian” w związku z narastającym niezadowoleniem i pogarszającą się sytuacją w służbie związaną z brakiem waloryzacji uposażeń funkcjonariuszy, niejasnych planowanych zmian ustawy emerytalnej, ustawy o racjonalizacji uposażeń służb mundurowych oraz lekceważącego traktowania funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w kwestii wzrostu wynagrodzeń w 2012 roku podjął  uchwałę o akcji protestacyjnej. Termin rozpoczęcia akcji zostanie ustalony w ścisłej współpracy z Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Działania i formy protestu w postaci akcji propagandowej, komunikatów, konferencji prasowych jak również manifestacji służ mundurowych będą realizowane zgodnie z Ustawą o związkach zawodowych, Ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych oraz Statutem ZZS „Florian” w szczególności poprzez:
1.   Organizowanie spotkań otwartych we wszystkich jednostkach organizacyjnych PSP w celu przedstawienia rzeczywistej sytuacji w PSP.
2.   Oflagowanie strażnic i samochodów pożarniczych.
3.   Stosowanie wszelkich form protestu włoskiego podczas wykonywania zadań służbowych.
4.   Zaprzestanie wykonywania szkoleń i ćwiczeń oraz ograniczenie do minimum                            prac gospodarczych w strażnicach.
5.   Rygorystyczne przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy podczas działań ratowniczo gaśniczych .
6.   Organizowanie na poziomie Zarządów Wojewódzkich ZZS „Florian” spotkań z władzami województw i parlamentarzystami na swoim terenie.
7.   Ustalenie wspólnych działań z organizacjami związkowymi skupionymi w Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych zrzeszającej funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.
8.   Informowanie strony służbowej o nastrojach i ewentualnych skutkach w sytuacji  wprowadzenia niekorzystnych zmian emerytalnych i braku wzrostu wynagrodzeń.
9.   Cykliczne organizowanie pikiet służb mundurowych w terminach koordynowanych przez Prezydium ZK i Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych.
10.   Organizacja Ogólnopolskiej Manifestacji Służb Mundurowych w Warszawie.
Za Komitet Protestacyjny ZZS Florian
                     

Cytuj
Komunikat
Ogólnopolski Komitet Protestacyjny ZZS „Florian” na posiedzeniu w dniu 25 stycznia 2011
roku podtrzymał stanowisko o konieczności objęcia podwyżką uposażeń o 300 zł od 1 lipca
2012 roku wszystkich funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży
Pożarnej oraz Służby Więziennej. Ponadto w związku z brakiem na chwilę obecną uzgodnień
ze stroną służbową w kwestii wprowadzenia systemowych rozwiązań mających na celu
poprawę warunków pracy i płacy zawartych w POSTULATACH z dnia 14 grudnia 2011 roku
podtrzymujemy formy protestu zawarte w OŚWIADCZENIU z dnia 15 grudnia 2011 roku
i zobowiązujemy Zarządy Wojewódzkie oraz Terenowe do ich realizacji.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #655 dnia: Luty 16, 2012, 19:48:36 »
U mnie przewodniczący obu związków F i S ograniczyli akcję  protestacyjną do oflagowania, żadnego dalszego przekazu o innych formach protestu ale to już niestety Małopolska .Na moje pytania w grudniu i styczniu czy coś więcej w działaniach związku odp. nie czekamy na ustalenia. Ot nasze ZZ Karierowiczów . Jeden emeryt drugi officcer  z KW do przepierdalania podziału , nawet na inspekcjach wyżywał się na plebsie nie dając sobie nic wytłumaczyć Alfa i Omega Pożarnictwa.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #656 dnia: Luty 16, 2012, 20:17:18 »
No to wracamy do sprawdzonych metod:

SUCHO!

POGODA DLA BOGACZY

LIPIEC

CIĄGLE PADA

A CO TAM SPŁYWA?

DESZCZ

Nie dajmy się stłamsić na finiszu! 300 PLN dla wszystkich Służb, w lipcu, niezależnie od pogody. A jeśli nie... "Balansujcie, jak długo się da. A gdy już się nie da, podpalcie świat!" (Józef Piłsudski)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 21:38:30 wysłana przez Rebeliant Szmarowski »
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #657 dnia: Luty 16, 2012, 20:54:46 »
Poczytajcie sobie jak w MSW wzrosły pensje w ciągu roku o 800
http://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/379383,tak-wzrastaja-pensje-urzednikow.html
Panowie powiem brzydko - dymają nas bez mydła  :fiuu:

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #658 dnia: Luty 16, 2012, 21:07:23 »
Z tego naszego protestu to poza szmatami wiszącymi na płocie (bo po takim czasie i warunkach atm. ciężko już to nazwać flagą) nie ma już śladu protestu :(

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #659 dnia: Luty 16, 2012, 21:18:05 »
Ja powiem tak, wiem, że spadną na mnie gromy. Ale jak patrzę na wasze ( ludzi w służbie ) na próby protestów, szlag mnie trafia,
Czy u was związki nie działają, nie potraficie się dogadać, zebrać w "kupę" , jak wszyscy się skupicie do strajku to co, wywalą z roboty całą obsadę z Polski ?\\


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #660 dnia: Luty 17, 2012, 08:25:30 »
... jak wszyscy się skupicie do strajku to co, wywalą z roboty całą obsadę z Polski ?\\
Całej obsady nie, ale wybiórczo dużo osób poszłoby pod kapelusz, nie wiadomo na kogo trafi.
Odrębna sprawa - w żadnej zbiorowości nie uzyskasz jedności.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #661 dnia: Luty 17, 2012, 09:06:59 »
http://www.polskieustawy.com/act_index.php?logic=&dzur=1991&dzup=236&SearchExp=&SearchExp2=

polecam lekturę rozdziału 4. i 5. - może komuś rozjaśni to co nieco w tej materii;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #662 dnia: Luty 17, 2012, 11:17:50 »
1. Niedopuszczalne jest zaprzestanie pracy w wyniku akcji strajkowych na stanowiskach pracy, urządzeniach i instalacjach, na których zaniechanie pracy zagraża życiu i zdrowiu ludzkiemu lub bezpieczeństwu państwa.

2. Niedopuszczalne jest organizowanie strajku w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, w jednostkach Policji i Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Służby Celnej oraz jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej.


pewnie lang delikatnie nam chcesz o tym powiedzieć

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #663 dnia: Luty 17, 2012, 11:36:54 »
ale wolno nam strajkować i być jednocześnie w gotowości np. zablokować ulice

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #664 dnia: Luty 17, 2012, 13:00:46 »
no i wyjaśniło się wszystko, widać za co rząd i PO ma strażaków i inne służby mundurowe. Najwyższy czas  uderzyć pięścią w stół. Teraz nie ma już nic do stracenia bo co zabiorą nam 3 stówki których tak czy inaczej nikt z nas nie zobaczy. Panowie trzeba chwycić się za jaja i stanowczo zapowiedzieć PROTEST w czasie EURO 2012. Wystosować pisemko do premiera z oficjalną zapowiedział protestów. Nie chodzi już o to czy straż jest potrzebna przy Euro czy nie jest... chodzi o to, że oczy całej europy będą patrzeć wtedy na nas... i co zobaczą między innymi PROTEST MUNDUROWYCH
Pozdr 

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #665 dnia: Luty 17, 2012, 17:51:58 »
Kupcie jeszcze więcej szmat w lumpeksach i wywieście, federacja wam dołoży na czele z dudą i naszymi chłopczykami z ZZ. Niesamowity sukces federacji tak wygląda i czekanie na decyzje w senacie a to w sejmie. Panowie związkowcy wy nawet nie potrafiliście się wypowiadać przed kamerami za was mówił  duda, nie potrafiliście wymusić na rządzących rozmowy i wyjaśnienia dlaczego my nie mamy podwyżki. Ale ja jestem geniuszem takim jak Vincent Rostowowski, i powiem wam dlaczego ponieważ hołota strażacka dostała po 1000 zł za akcje powodziowa i teraz musimy to oddać złodziejom z PO. Od dziś za Policmajstrów przy wypadku nic nie robię, poza przekazaniem miejsca zdarzenia, a na Euro podczas działań na drogach blokuje oba pasy ruchu dla bezpieczeństwa moich chłopaków.
Nie obrażamy innych!!! Poprawiłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2012, 06:37:36 wysłana przez robn »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #666 dnia: Luty 17, 2012, 18:14:12 »
A może w jakiś wekend powinniśmy pojawić się w Sopocie to premier do nas wyjdzie i zobaczy że służby są bo nic do niego nie dociera
Dlaczego karać ludzi oni nic nam nie zrobili z swojej kancelari nie wychodził wcześniej w warszawce może wyjdzie z domu

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #667 dnia: Luty 18, 2012, 04:15:59 »
Lecą z Wami w ...ja i to równo, a większość z Was zachowuje się jak owieczki prowadzone na rzeź.....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #668 dnia: Luty 19, 2012, 11:53:55 »
Jeżeli na dniach nie pojawi się stanowcza odpowiedz związków i poważny protest to należy jak najszybciej wymienić zarząd tych związków poczawszy od struktór wojewódzkich bo poprostu układają sie z rządem szykując posadki jak pan Meres. Mam nadzieje że w najbliższym czasie bedzie można go gdzieś wygwizdać a może odwiedzić jego dom i podziekować za solidarność z strażakami jakim prawem ten gość pokazuje sie w mundurze i wozi sie na naszym dobrym wizerunku.

PODWYŻKI OD LIPCA ALBO DZIEKUJEMY NASZYM PRZEDSTAWICIELOM ZWIAZKOWYM :tuba:

Offline miły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #669 dnia: Luty 19, 2012, 12:06:05 »
W związku z postawą i brakiem efektywności w działaniach ZZ trzeba się zastanowić czy się z nich nie wypisać. Może wtedy da im to motywację do stanowczych działań i decyzji.

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #670 dnia: Luty 19, 2012, 13:47:01 »
hahaha to wy jeszcze w nich jesteście

Offline szybki177

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #671 dnia: Luty 19, 2012, 15:54:04 »
ciekawe co zz powiedzą o zdjeciu oflagowania przez auta strażackie oddawane do użytku w małopolsce (podobno kw tak sobie zażyczył) no i co na to panowie .Nasz strajk to pomału fikcja. Góra ma nas gdzieś :tuba: :tuba: :tuba: :tuba: :wall:

Offline szybki177

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #672 dnia: Luty 19, 2012, 16:01:58 »
przypominam że te auta już służyły i były oflagowane.  :straz:

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #673 dnia: Luty 19, 2012, 16:51:10 »
Na temat oddania samochodów w Małopolsce u nas z jednostki pojechały dwa samochody do poświecenia a trzeci z 01 , jak naprędce policzyliśmy to koszt imprezy wyniósł z delegacjami 1000 PLN a nam każą oszczędzać papier toaletowy. Ciekawe czy ktoś w tym kraju panuje nad rozrzutnością i wszechwładztwem KW ,którzy to obserwując sytuacje stali się
udzielnymi książętami .Niech NIK skontroluje ile kasy poszło na ta świetną imprezę , ale że auta to wielka niedoróbka to już nikt o tym nie wspomni , tak wygląda PSP obecnie , ciekawe dokąd to wszystko zmierza  bo moim zdaniem do katastrofy , jeżeli ktoś w tym MSW nie ukróci sobiepaństwa . Może pan Deskur przecież świetny księgowy.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #674 dnia: Luty 19, 2012, 17:27:50 »
lepiej nie piszmy o rozrzutności bo forum by musieli zamknąć z braku miejsca na serwerze