Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225334 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #575 dnia: Styczeń 25, 2012, 23:51:22 »
Rządzącym mocno pali się grunt pod stopami... Mają przerąbane w sprawia ACTA, i świetle tym naprawdę dziwnie wyglądają podwyżki dla uspokojenia służb, które mają bronić tzw. "porządku publicznego", czyli wojska i policji... Podejrzane, ale wygląda na to że rządowi udało się chyba sytuację opanować - a w każdym razie odwlec protesty na tyle żeby nie zakłóciły przebiegu Euro... Bo po Euro to wy se możecie protestować :szalony: A chyba nie muszę mówić, że niespełnione obietnice już się zdarzały, ba, nawet kłamstwa, które wyłażą każdego dnia... Więc czy składanie broni nie jest aby przedwczesne?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #576 dnia: Styczeń 26, 2012, 18:53:09 »
Jak w październiku będę miał te trzy stówy więcej, to wiecie co? Będzie mi wstyd. Bo będąc oficerem - walczę o godność Służby, a nie o kasę. Oczywiście, przyjmę. W końcu się należy. Ale dalej będziemy administrowani, a nie dowodzeni. Upadek upadek upadek. JA będę kontynuował swoją Rebelię. Godność MOJEJ SŁUŻBY, to honor dowódców. Przepraszam, czy ktoś z Państwa widział?
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #577 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:00:50 »
Od początku wątku co jakiś czas pojawia się "wysokie zaufanie społeczne", faktycznie zaufaniem rodzin nie nakarmimy, ale przez głupotę niektórych posłów, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Tylko zastanawiam się czemu przedstawiciele federacji służb mundurowych na to nie wpadli.
Otóż na ich miejscu zwołałbym konferencję prasową i przedstawił nasze zdanie:
1. Pieniądze z rezerwy przeznaczonej na usuwanie skutków powodzi i likwidację skutków wypadków w ruchu      drogowym, rząd niech przeznaczy na np. budowę wałów przeciwpowodziowych, budowę zbiorników itp.
2. Podwyżki chcemy nie od października tylko jak inne służby od lipca i nie kosztem ludzi zagrożonych klęskami żywiołowymi.
3. Od czterech lat nie mieliśmy podwyżek nawet o tzw. inflacyjne
I tym sposobem zaufanie społeczne zapewne skoczyłoby o kilka punktów, a rząd będzie w kropce bo wybilibyśmy im broń w postaci wymówek w przypadku (oby nie miało to miejsca) powodzi, że nie ma pieniędzy na usuwanie skutków powodzi, bo mundurowi dostali podwyżki z pieniędzy pochodzących na ten cel.

ZZ i konferencja prasowa w co ty wierzysz oni myślą o sobie o swoich stołkach a nie o nas zwykłych strażakach

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #578 dnia: Styczeń 26, 2012, 21:57:52 »
W październiku 300... a może coś na 2013, 2014?!

Offline LUFA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #579 dnia: Styczeń 27, 2012, 18:50:52 »
Rządzącym mocno pali się grunt pod stopami... Mają przerąbane w sprawia ACTA, i świetle tym naprawdę dziwnie wyglądają podwyżki dla uspokojenia służb, które mają bronić tzw. "porządku publicznego", czyli wojska i policji... Podejrzane, ale wygląda na to że rządowi udało się chyba sytuację opanować - a w każdym razie odwlec protesty na tyle żeby nie zakłóciły przebiegu Euro... Bo po Euro to wy se możecie protestować :szalony: A chyba nie muszę mówić, że niespełnione obietnice już się zdarzały, ba, nawet kłamstwa, które wyłażą każdego dnia... Więc czy składanie broni nie jest aby przedwczesne?
 

Jak dla mnie masz racje w 100%

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #580 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:29:50 »
wiadomo już co na to nasze związki ?

jak dla mnie te NIBY podwyżki ZA ROK które MOŻE będą jak NIE BĘDZIE powodzi, huraganów, wypadków i innych rzeczy które są co roku to żaden powód żeby przerywać akcję protestacyjną bo to tylko kolejne mydlenie oczu :/

mam nadzieję że ZZ się na to nie złapią, ale znając życie to pewnie tak :-\
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #581 dnia: Styczeń 27, 2012, 19:44:30 »
 :wacko: Te obiecanki to tzw. zatkaj morda  dla Was ..... po h... macie dymić przed euro  :tuba:  :tuba:  :tuba: ... a tak to obiecanki były więc morda w kubeł i do służby ...... :google: :google: :google: a w październiku usłyszycie .... no miało być ale nie ma ..... :rruletka: :rruletka: :rruletka:

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #582 dnia: Styczeń 27, 2012, 21:59:52 »
Dokładnie nie ma co przerywać akcji protestacyjnej.... Bo jeżeli to zrobimy to już polegliśmy....

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #583 dnia: Styczeń 27, 2012, 22:03:38 »
Powiem Ci kolego bo nie jedno przeżyłem w straży.Już polegliśmy..... :fiuu:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #584 dnia: Styczeń 28, 2012, 09:20:03 »
Cytuj
1 lutego zbierze się ogólnopolski komitet protestacyjny, który przeanalizuje piątkowe decyzje Sejmu i podejmie w tej sprawie stanowisko - poinformował PAP przewodniczący NSZZ Policjantów Antoni Duda.


http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1619:poprawka-niesatysfakcjonujca-suby&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/588666,zwiazki_mundurowe_warunkowe_przyznanie_podwyzek_niesatysfakcjonujace.html

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #585 dnia: Styczeń 28, 2012, 10:39:33 »
Oby tylko panowie związkowcy nie zapomnieli o postulatach Komitetu Protestacyjnego ZZS Florian z 14 grudnia 2011r.  Podejrzewam, że są teraz naciski aby akcję odwołać.

Dla przypomnienia:

1. Wzrost uposażeń funkcjonariuszy PSP od 2012 roku.
2. Utrzymanie obecnie obowiązujących zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy pełniących służbę wraz ze sposobem naliczania.
3. Ujednolicenie zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 01 stycznia 1999 roku.
4. Rozwiązanie kwestii nadgodzin powstałych i nierozliczonych w okresie od 01.07.2005 roku do 30.06.2010 roku.
5. Realny wzrost rekompensaty za ponadnormatywny czas służby do 100%
z 1/172 średniego uposażenia strażaka.
6. Urealnienie budżetów na wydatki rzeczowe w Komendach Powiatowych Miejskich PSP.
7. Poprawa warunków bezpieczeństwa i higieny pracy w służbie PSP
w tym opracowanie i wdrożenie ergonomicznych rozwiązań w zakresie wyposażenia specjalnego strażaka.
8. Zmiana systemu kształcenia i szkolenia w PSP.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #586 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:06:03 »
Jestem za akcją protestacyjną do czasu, aż kasa z podwyżek nie trafi na nasze konta :kwit:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2012, 11:15:05 wysłana przez robn »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #587 dnia: Styczeń 28, 2012, 11:36:09 »
A co się kryje pod tym?
Cytuj
Ujednolicenie zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 01 stycznia 1999 roku.
, bo jestem tym tematem zainteresowany.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #588 dnia: Styczeń 28, 2012, 12:14:38 »
A co się kryje pod tym?
Cytuj
Ujednolicenie zasad emerytalnych dla funkcjonariuszy przyjętych do służby po 01 stycznia 1999 roku.
, bo jestem tym tematem zainteresowany.

Poczytaj sobie ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy PSP, to się dowiesz. :kwit:  :wall:

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #589 dnia: Styczeń 28, 2012, 15:55:41 »
Co tam jest to ja wiem, cywilnych lat nie chcą liczyć do emki takim jak ja przyjętym po '99, tzn. po 67 roku dostane coś jak dożyje. Ale jak chce rozwiązać ten problem ZZ ?.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #590 dnia: Styczeń 29, 2012, 09:31:30 »
Także jestem za akcją protestacyjną do czasu wpływu podwyżek na konto...
Zapis uzalezniający podwyżki od "niewystąpienia klęsk żywiołowych" to porażka służb mundurowych podlegających MSWiA... To jak wróżenie z fusów czy pisanie po wodzie... Prawie jak totolotek... Oni mają nas za nic...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

leszno

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #591 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:48:43 »
dokladnie obiecanki cacanki póki nie ma kasy akcja trwa i tyle a jeszcze sa inne postulaty wiec protest musi trwać conajmniej do pazdziernika ? pamietajcie o tym związkowcy !władzy nie mozna juz ufać juz nie raz nas wydymali a pozatym wirualne podwyzki to kpina z nas

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #592 dnia: Styczeń 29, 2012, 21:46:50 »
Moim zdaniem, to nie my powinniśmy się modlić...

ŻEBY NIE PADAŁO

RATUI

PO-GODNE LATO

POGODA PRZYJDZIE SAMA

NA PAŹDZIERNIK
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #593 dnia: Styczeń 30, 2012, 08:45:43 »
Związkowcy pamiętają ;)

Nie zdziwił bym się jeżeli FZZSM zaostrzyłoby formy protestu, czyli protest do skutku.

Offline miras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #594 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:07:31 »
Nie czekajmy na działania central związkowych tylko działajmy aby podjęli ostrzejsze działania. A czytając, a raczej nie czytając - bo ich nie ma, wypowiedzi na tym forum po przegłosowaniu ustawy budżetowej, to nie wiem czy forumowicze są zadowoleni z obiecanek czy zrezygnowani. Moim zdaniem jeszcze nie przegraliśmy tylko trzeba walczyć dalej a nie czekać, że tzw. góra coś zrobi.

Offline szybki177

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #595 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:35:11 »
chłopy jak sie nie weżmiemy teraz do walki to juz po nas  :straz: :tuba:rzad teraz ma acta,bruksele a nam obiecali jak nie bedzie powodzi to niezła ściema.a góra dalej milczy :zamknij:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #596 dnia: Styczeń 30, 2012, 14:16:52 »
Czerwiec 2012, gdzieś w jednej z Jednostek Ratownicz-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej dzwoni telefon strażaka.
- Tatusiu! Dlaczego nie możemy jechać nad jezioro?
- Córeczko, tata musi być na służbie bo mamy duże zawody piłkarskie w kraju. Nazywają się EURO 2012
- Ale u nas w powiecie nie będzie przecież meczy?
- Tak ale grają w Gdańsku!
- Tato to przecież 500 km od nas !!!
- Tak ale może jakiś kibic będzie chciał przejechać przez nasz powiat w drodze do Gdańska.
- A kiedy wrócisz do domu?
- Jak się skończy EURO.
- To wtedy pojedziemy pod namiot nad jezioro?
- Nie wiem kochanie bo nie mamy pieniążków.
- Ale skoro więcej pracujesz to powinieneś więcej zarabiać
- Teoretycznie tak ale za nadgodziny nie chcą płacić a dopiero w październiku ma być podwyżka.
- Ale w październiku to jest za zimno na namiot. Jak się przeziębimy to nam żaden lekarz recepty nie wypisze a w aptece leki są bardzo drogie!
- Co ja poradzę kotku. Jak przez wakacje nie będzie powodzi albo wichury to jesienią dostaniemy troszkę więcej pieniążków.
- To wakacje mają być brzydkie czy ładne?
- Nie wiem kochanie ale moi szefowie w ministerstwie zakładają że będą ładne i obiecali nam po 300 zł.
- Tato ale nikt normalny tego nie jest w stanie przewidzieć!!!
- To prawda Kochanie ale pamiętaj że Ci przy władzy to nie są tacy normalni ludzie jak my wszyscy!!!
- Tato ale te 300 zł. to nam nawet na benzynę nie wystarczy!!! Już teraz jeździsz do pracy 20 km rowerem bo paliwo jest bardzo drogie.   
- Tak ale jak to ładnie w telewizji brzmi że STRAŻACY DOSTALI PODWYŻKI.                                             
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2012, 15:55:37 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline treworo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #597 dnia: Styczeń 30, 2012, 18:40:58 »
nie mozemy sie poddac ,,..  a po euro to naprawde marne szanse na obiecane 300pln :wall:

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #599 dnia: Styczeń 31, 2012, 14:18:41 »
Koleżanki i Koledzy Mundurowi.

Zbliżamy się do momentu, który miałem smutny zaszczyt obwieścić na wszystkich forach mundurowych jakiś czas temu.

Protestów nie wygrywa się anonimowo.

"Chcemy zobaczyć"? Kto chce?

"Oddawajmy krew"? - jakie imię Twe, Który wzywasz?

"Blokujmy!" - z kim, z Tobą-widmem?

Tak, gdy wzywamy, nie możemy być anonimowi, bo kominiarka przed kamerą dyskredytuje.

Chcesz się czuć bezpiecznie? To się po prostu zamknij.

Albo godność (opisana dla niektórych choćby kwotą podwyżki), albo anonimowość.

Ja, Robert Szmarowski, jestem do dyspozycji. Ale niech wzywający się ujawni. Swój cień już mam, cudzego mi nie potrzeba.
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI