Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225230 razy)

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #525 dnia: Styczeń 21, 2012, 10:27:49 »
Minister obiecał, że postara się o podwyżki dla nas na rok 2013

Link - UFAM MINISTROWI
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #526 dnia: Styczeń 21, 2012, 11:04:35 »
Za parę dni kolejne spotkanie ZZ i dumanie co dalej robić. Przypomina mi się dowcip z kotem co stał na ulicy i DUMAŁ co robić.... aż go samochód pierd.... ZZ nie dumajcie bo będzie tak z wami jak z tym kotem ^_^

Nie

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #527 dnia: Styczeń 21, 2012, 12:32:04 »
A może tak  przestać wyręczać wszystkie służby i właścicieli, dziś sople a jutro powódź skoro ostatecznie to nie do końca nasze zadanie.
http://www.wadowice24.pl/wydarzenia/wieci-z-regionu/1099-strazacy-sie-buntuja-poszlo-o-sople

Żadnych sopli itd. nawet w budynkach użyteczności publicznej nie powinna usuwać straż pożarna. Każdy właściciel ma obowiązek usuwania tego sam i może wynająć firmę. Jeśli już, zajechać, ewakuować wszystkich z budynku, zagrodzić wejście, oznakować taśmą, przekazać miejsce właścicielowi i wrócić do jednostki. Wezwać inspektora Nadzoru Budowlanego do zagrożenia i niech się on martwi razem z właścicielem co dalej zrobić.

Ale znając lokalne układziki to tak się nie da, a tak powinno być.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #528 dnia: Styczeń 21, 2012, 13:46:52 »
Otrzymałem to od kilku znajomych .... niezły ubaw.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #529 dnia: Styczeń 21, 2012, 16:18:45 »
aptekarze nie są objęci hipotezą art. 19 ustawy o rozwiązywaniu sporów... to sobie mogą postrajkować; protest w służbach mundurowych jedyny skuteczny jaki może się odbyć, to długofalowe odchodzenie ze służby ludzi, którzy mogli i chcieliby jeszcze posłużyć, a le nie w tych warunkach, przy jednoczesnym zastępowaniu ich miernej jakości następcami, gdyż tych bardziej wartościowych proponowane warunki nie skuszą; to powinno dać do myślenia; kandydatów pewnie będzie dalej sporo, ale pojawią się tez na szerszą skalę przypadki rezygnacji po kilku miesiącach, a nawet latach, gdyż emerytura w wieku 5 lat nie będzie żadnym ograniczeniem odpływu kadr; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń;

Wiesz co Chłopaków interesuje ...... teza , hipoteza, mlekoza , fruktoza..... koło pióra im to lata!!!!! Jeśli nie pier..... cie pięścią w stół to w dalszym ciągu będziecie postrzegani jako miernoty.... i będziecie kopani w dupę i Wy i Wasze rodziny, żony , dzieci ...... itd. przepraszam  :'( ale takie mam wrażenie.
Z całym szacunkiem lekarze to nie ratownicy ?????
Pielęgniarki........potrafią czyt. miasteczko pod oborą w Wawie!!!!!!
Górnicy .......... potrafią !!!!!!!
Policjanci........ potrafią!!!!!!!!!!!

Ba  :angry:  :angry: nawet wspomniani aptekarze z całym szacunkiem do ich pracy ...potrafią ...... i nie boją się przeciwstawić POsłańcom z "Zielonej Wyspy" a u Was dalej rozłam i syf ........ ot tak przy  :piwo: mi się nasunęło.........
Więc nie pitol mi tu o tezach itp. bo inne grupy zawodowe tez mają ślubowania , etykę , kodeksy......

                                                    Tyle w temacie pozdrawiam z emki   :straz: .

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #530 dnia: Styczeń 21, 2012, 17:12:32 »
aptekarze nie są objęci hipotezą art. 19 ustawy o rozwiązywaniu sporów... to sobie mogą postrajkować; protest w służbach mundurowych jedyny skuteczny jaki może się odbyć, to długofalowe odchodzenie ze służby ludzi, którzy mogli i chcieliby jeszcze posłużyć, a le nie w tych warunkach, przy jednoczesnym zastępowaniu ich miernej jakości następcami, gdyż tych bardziej wartościowych proponowane warunki nie skuszą; to powinno dać do myślenia; kandydatów pewnie będzie dalej sporo, ale pojawią się tez na szerszą skalę przypadki rezygnacji po kilku miesiącach, a nawet latach, gdyż emerytura w wieku 5 lat nie będzie żadnym ograniczeniem odpływu kadr; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń;

Wiesz co Chłopaków interesuje ...... teza , hipoteza, mlekoza , fruktoza..... koło pióra im to lata!!!!! Jeśli nie pier..... cie pięścią w stół to w dalszym ciągu będziecie postrzegani jako miernoty.... i będziecie kopani w dupę i Wy i Wasze rodziny, żony , dzieci ...... itd. przepraszam  :'( ale takie mam wrażenie.
Z całym szacunkiem lekarze to nie ratownicy ?????
Pielęgniarki........potrafią czyt. miasteczko pod oborą w Wawie!!!!!!
Górnicy .......... potrafią !!!!!!!
Policjanci........ potrafią!!!!!!!!!!!

Ba  :angry:  :angry: nawet wspomniani aptekarze z całym szacunkiem do ich pracy ...potrafią ...... i nie boją się przeciwstawić POsłańcom z "Zielonej Wyspy" a u Was dalej rozłam i syf ........ ot tak przy  :piwo: mi się nasunęło.........
Więc nie pitol mi tu o tezach itp. bo inne grupy zawodowe tez mają ślubowania , etykę , kodeksy......

                                                    Tyle w temacie pozdrawiam z emki   :straz: .
Wiesz co Chłopaków interesuje ......
 Wstawiłem aby rozładować stres i nerwice...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #531 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:52:39 »
Nasza dyskusja zaczyna coraz bardziej przypominać tą: http://www.youtube.com/watch?v=gtX8KCr2yMQ
 :szalony: tak dla rozładowania emocji
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2012, 20:01:18 wysłana przez lang »

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #532 dnia: Styczeń 21, 2012, 19:55:45 »
jak miło zobaczyć że stadion Narodowy PSP nie odbiera
z doświadczenia wiem, że prawie każdy budynek, budowla ma jakieś niedociągnięcia i można je bardziej zauważać

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #533 dnia: Styczeń 21, 2012, 20:52:23 »
no i co z tego? Będą igrzyska mimo negatywnej opinii... Chyba wojewoda(?) ma ostatnie słowo w tym zakresie...

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #534 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:01:03 »
aptekarze nie są objęci hipotezą art. 19 ustawy o rozwiązywaniu sporów... to sobie mogą postrajkować; protest w służbach mundurowych jedyny skuteczny jaki może się odbyć, to długofalowe odchodzenie ze służby ludzi, którzy mogli i chcieliby jeszcze posłużyć, a le nie w tych warunkach, przy jednoczesnym zastępowaniu ich miernej jakości następcami, gdyż tych bardziej wartościowych proponowane warunki nie skuszą; to powinno dać do myślenia; kandydatów pewnie będzie dalej sporo, ale pojawią się tez na szerszą skalę przypadki rezygnacji po kilku miesiącach, a nawet latach, gdyż emerytura w wieku 5 lat nie będzie żadnym ograniczeniem odpływu kadr; poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń;

Wiesz co Chłopaków interesuje ...... teza , hipoteza, mlekoza , fruktoza..... koło pióra im to lata!!!!! Jeśli nie pier..... cie pięścią w stół to w dalszym ciągu będziecie postrzegani jako miernoty.... i będziecie kopani w dupę i Wy i Wasze rodziny, żony , dzieci ...... itd. przepraszam  :'( ale takie mam wrażenie.
Z całym szacunkiem lekarze to nie ratownicy ?????
Pielęgniarki........potrafią czyt. miasteczko pod oborą w Wawie!!!!!!
Górnicy .......... potrafią !!!!!!!
Policjanci........ potrafią!!!!!!!!!!!

Ba  :angry:  :angry: nawet wspomniani aptekarze z całym szacunkiem do ich pracy ...potrafią ...... i nie boją się przeciwstawić POsłańcom z "Zielonej Wyspy" a u Was dalej rozłam i syf ........ ot tak przy  :piwo: mi się nasunęło.........
Więc nie pitol mi tu o tezach itp. bo inne grupy zawodowe tez mają ślubowania , etykę , kodeksy......

                                                    Tyle w temacie pozdrawiam z emki   :straz: .
Wiesz co Chłopaków interesuje ......
 Wstawiłem aby rozładować stres i nerwice...

 

@ Siusiek masz rację  200 %  .....rozładowuj stres i nerwice  ....ale tym psp nie uleczysz :'(

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #535 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:06:59 »
no i co z tego? Będą igrzyska mimo negatywnej opinii... Chyba wojewoda(?) ma ostatnie słowo w tym zakresie...

@kamaras ....tak masz rację  :angry: decyzję psp można mieć w dupie ...... więc skoro nie działa tak sposób .... to GB bo innego wyjścia nie widzę ....
 
 
  :wacko:  :wacko:  :wacko:

 ALE TRZEBA MIEĆ JAJA......

   JESTEM Z WAMI  :kask:  :straz:  :gwiazdki:

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #536 dnia: Styczeń 21, 2012, 21:41:11 »
Nazywam się Robert Szmarowski. Jestem gotów. Stwórzmy Drużynę Pierścienia i wywalmy Saurona w kosmos. Połączmy nasze umiejętności, aby już nikt nie przeszkadzał nam w pełnieniu Służby. Może któregoś dnia przyjdzie smutny kolo, który powie: służby mają służyć. I może w tym dniu ktoś z nas poczuje się lokajem. Ale to nie jest ten dzień! Jeszcze nie dziś! Dzisiaj tysiące z nas wiedzą, że w jedności siła. Że zjednoczeni, nawet gdy nie wygramy, damy niezły wycisk mocom zła. A więc, ZA MNĄ!

Link - ROZUMIEMY
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 11:25:22 wysłana przez Rebeliant Szmarowski »
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

straxak83

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #537 dnia: Styczeń 22, 2012, 12:31:13 »
PROPONUJE ZAGROZIĆ NASZYM WŁADZOM ZWIĄZKOWYM
U nas jest 50% strażaków gotowych do wystąpienia ze związków jeżeli góra nie zaostrzy protestu.
Jeżeli dadzą się zagłaskać przez rządowych kłamców.
Jeżeli tak się stanie to może w końcu uderzenie po kasie związku ruszy naszych przewodniczących.
Żal mi było patrzeć na ich wypowiedzi po rozmowach z lalusiem rządzącym mon
Pieniądze które płacimy dobrowolnie co miesiąc na związki zawodowe w gruncie rzeczy mogę sobie przeznaczyć na podwyżkę. Nieznaczna ale zawsze coś a nie wyrzucanie w błoto , bo nasi prezesi się boją lub mają układy na górze i zepsuć sobie tego nie mogą.
Apeluję do naszych związkowych włodarzy ZŁAPCIE SIĘ ZA COHONES   

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #538 dnia: Styczeń 22, 2012, 17:16:28 »
Nazywam się Robert Szmarowski. Jestem gotów. Stwórzmy Drużynę Pierścienia i wywalmy Saurona w kosmos. Połączmy nasze umiejętności, aby już nikt nie przeszkadzał nam w pełnieniu Służby. Może któregoś dnia przyjdzie smutny kolo, który powie: służby mają służyć. I może w tym dniu ktoś z nas poczuje się lokajem. Ale to nie jest ten dzień! Jeszcze nie dziś! Dzisiaj tysiące z nas wiedzą, że w jedności siła. Że zjednoczeni, nawet gdy nie wygramy, damy niezły wycisk mocom zła. A więc, ZA MNĄ!

Link - ROZUMIEMY

Również jestem gotów!!
Nasi przewodniczący nie mają jaj, są słabi. Dają się zbywać krawaciarzom. Trzeba podjąć jakąś konkretną decyzje a nie już ponad miesiąc dać robić się w wała.
Widocznie już za długo są na górze, może czas na zmiany?!

Offline ssttrraażżaakk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #539 dnia: Styczeń 22, 2012, 17:19:09 »
Normalnie musiałem się zarejestrować aby skomentować post straxak83

  :szalony:

Przecież wszyscy wiedzą że wszystkiemu są winne związki , nawet temu że się urodziłeś  :tuba: co Ty zrobiłeś aby było nam lepiej ?!!!!!!!

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #540 dnia: Styczeń 22, 2012, 17:36:57 »
Nie wiem kto jest starszy czy związki zawodowe czy ja :) natomiast działając w związkach na pewno wiele im (moim kolegom zawdzięczam) natomiast jedno jest pewne struktury związków zawodowych obojętnie jakich , szczególnie decydenci w centralach są tak skostniali, że ciężko od nich wymagać jakichś zdecydowanych ruchów. Przez lata współpracy ZZ z rządami ludzie wikłają się w układy i układziki brak im polotu
(to moja ocena) może naprawdę czas wprowadzić młodą krew. Zresztą już gdzieś na tym forum proponowałem natychmiastowe zjazdy wszystkich 3 ZZ i zobligowanie zarządów do działań zgodnie z podjętymi uchwałami Walnych Zgromadzeń "krajówek" itp. Zarządy Przewodniczący działają w wyznaczonych ramach . Zatem wyznaczyć ramy nakazać działanie i za tydzień rozliczyć a jak nie to wymienić na ludzi którzy jeszcze mają chęć działania.
p.s. Ponieważ nie lubię tych od pierścieni NIECH MOC będzie z NAMI

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #541 dnia: Styczeń 22, 2012, 20:18:26 »
A kiedy decyzje czy ten protest sie zaostrzy ,wszyscy wieszamy psy na zwiazkach ale tak szczerze to tylko oni coś mogą(i doskonale zdają sobie z tego sprawe) , bo w sumie to co mogą zrobić ludzie którzy nie należa do zwiazków nas nikt nie słucha. A powiem lepiej chyba z nas sie śmieja


A i jeszcze jedno szacun dla policjantów za to że sie wstawiaja za nami ale czemu nikt nie zwrócił uwagi na to jak wojskowi cwaniaczki schowali głowę w piasek.

wypisuje się ze związków

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 22, 2012, 20:22:26 »
........miałem napisać o naszych byłych z "S" ale ich oszczędzę , za to oberwie się Panu Osmyckiemu.
Po kiego Pan modzi i ględzi w PSP jak jest się już na emce. Przecież Panu nie zależy. AAAA....sorki , gadkę to Pan masz , ale tylko tyle.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nam trzeba ludzi z jajami.
Pójdź Pan do KG i powiedz żeby się wypowiedział na temat naszego protestu. przecież to parę pokoi dalej

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 22, 2012, 20:50:27 »
 Ktoś jakiś czas temu wykpił moja propozycję zatkania skrzynek rządowych mailami od strażaków, ja dalej uważam że to dobry pomysł: http://wiadomosci.wp.pl/title,Hakerzy-zostawili-wiadomosc-dla-Donalda-Tuska,wid,14188490,wiadomosc.html

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:35:57 »
........miałem napisać o naszych byłych z "S" ale ich oszczędzę , za to oberwie się Panu Osmyckiemu.
Po kiego Pan modzi i ględzi w PSP jak jest się już na emce. Przecież Panu nie zależy. AAAA....sorki , gadkę to Pan masz , ale tylko tyle.!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nam trzeba ludzi z jajami.
Pójdź Pan do KG i powiedz żeby się wypowiedział na temat naszego protestu. przecież to parę pokoi dalej
Fakt jest faktem, że zarządzanie związkami pachnie naftaliną, moim zdaniem wynika to z tego, że brak jest nowego lidera, który podjął by się tej funkcji - która jakby nie było, w dużej mierze społeczna powoduje, że niejednemu nie chce się poświęcać 20 godzin z doby na pracę związkową. Nie to żebym bronił RO, ale taka jest prawda.
W dużej mierze wynika to równierz z tego, że uzwiązkowienie PSP jest marne - nawet gorzej niż marne - większość siedzi jak zając pod miedzą i czeka co związki wywalczą...wszak wywalczą dla wszystkich..
I to jest największym problemem, że w prawie każdej rozmowie z władzą pada stwierdzenie - ale kogo Pan reprezentuje?? Ile procent strażaków jest za Pańskim zdaniem??
Od dłuższego czasu panuje marazm w przybywaniu nowych związkowców i to jest największy problem...ja nie twierdzą , że powinni wszyscy zapisać się do związków - co byłoby idealnym rozwiązaniem...ale przynajmniej listy poparcia działania związków uświadomiłyby rządzącym , że jest Was więcej - niezadowolonych- a nie tylko garstka związkowców...
Może to dobre rozwiązanie- stworzenie list poparcia dla działalności związku - imiennych i zdeklarowanych strażaków, listy z obiecanym wsparciem dla każdej akcji protestacyjnej, prowadzonej przez związki a mającej na celu poprawę w PSP ... warto się nad tym zastanowić...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:44:36 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:55:44 wysłana przez strazak1982 »

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 23, 2012, 07:44:11 »
Masz racje oni pierwsi rozwiazali problem z emka, kontrakty trzy cztero letnie kontrakty i dowidzenia

Ale mnie bardziej interesuje co z naszym protestem   :rofl:

ps. ja wojo wspominam dobrze nie mam po nim traum i dobrze znam środowisko wojskowyh. oni poprostu nie utożsamiaja się z służbami bo są na pierwszym miejscu listy płac.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 18:46:03 wysłana przez potok »

Offline woytu89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 23, 2012, 11:18:52 »
Masowo, upierdliwie dla rządu i z trafnymi aluzjami.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/ogloszono-stan-wojenny-w-internecie,1,5005552,wiadomosc.html

A po JEDNEJ interwencji od razu bezmózgi zmiekły
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/atak-hakerow-na-polske/blad-rzadu-ws-acta-boni-boleje-nad-tym-i-przeprasz,1,5005478,wiadomosc.html

A może by z takich zachowań brać przykład, a nie tylko narzekać na związki na forach?

Offline LUFA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 23, 2012, 16:22:53 »
http://www.rmf24.pl/raport-euro2012/fakty/news-nie-ma-zgody-na-impreze-otwarcia-stadionu-narodowego,nId,430672
  :cooo: Myślę ,że jak PSP była by jedną rodziną a 01 był jej głową (a nie....  :kwit: ) to ta budowa była by naszym ASem w rękawie :pomysl:

Offline aroo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 23, 2012, 18:33:45 »
w moich oczach to juz nie jest 01 tylko 0 .To ma byc przywodca??? Bardziej Ferdek Kiepski by sie nadawal na glowe "naszej rodziny" .Kto nie jest z nami jest przeciwko nam.
JRG