Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225231 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.934
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 16, 2012, 09:58:40 »
W kuj.pom.też związki nszz solidarność nie organizowały wyjazdu na manife do Gdańska.Info jakie uzyskałem od mojego przewodniczącego,to że manifestują tylko te cztery  miasta i pobliskie jednostki :gwiazdki:A chętnych było sporo :tuba:
W Gdańsku pięknie reprezentowały się oprócz pomorskiego Floriana także liczne grupy z warmińsko- mazurskiego i kujawsko- pomorskiego związku.

ooo

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 16, 2012, 12:40:50 »
Siusiek więc wielki szacun dla Floriana{można?można}choć składki tylko 0,5%. Ja jednak należę do "S"-jeszcze.Wcale nie twierdzę,że nie było chłopaków z kuj.pom.przedstawiłem tylko jakie info.otrzymałem z naszego związku.Zastanawiam się tylko czy szkoda kasy,czy "S" się może zbroi i wypali z jakiegoś wielkiego działa :karabin: :ulan: :rofl: :rofl: :rofl: 


Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 16, 2012, 15:11:35 »
"Mundurowi śa nerwowi" poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń :straz:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 16, 2012, 22:05:31 »
Cytuj
MSW w trybie pilnym oczekuje informacji na temat działalności NSZZ FSG

Na podstawie poniższej informacji wysłanej do Komendantów: Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej:

"W związku z przygotowywanym sprawozdaniem z działalności w roku 2011 Pełnomocnika Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do spraw kontaktów ze Związkami Zawodowymi, zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie informacji dotyczącej liczby pełniących służbę oraz zatrudnionych członków związków zawodowych działających w podległej służbie oraz liczby funkcjonariuszy i pracowników zwolnionych z obowiązku świadczenia służby lub pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia lub bezpłatnie na okres kadencji w zarządzie zakładowej organizacji związkowej zgodnie z art. 31 ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o związkach zawodowych .
Uprzejmie proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej i przesłanie informacji w terminie do 16 stycznia 2012r. do godz. 12.00"

Departament Analiz i Nadzoru MSW

Czyżby zaczęli się liczyć z mundurowymi przed rozmowami o podwyżkach  :szalony:

http://www.nszzfsg.org/morski/1069-msw-w-trybie-pilnym-oczekuje-informacji-na-temat-dziaalnoci-nszz-fsg

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 17, 2012, 09:17:47 »
Piszecie, że media o was zapomniały. Ja widziałem informacje w TVP i TVN24, na portalach w gazetach itp więc uważam, że czujecie się nie słusznie pominięci.

Natomiast wcale się nie dziwie, żę się informacja nie pojawiła w FAKTACH TVN, uderzcie z prostestem tak by jego skutek odczuło społeczeństwo a nie tylko pracownicy i klienci Urzedó Wojewózkich narażeni na gwizdy, syreny, i krzyki mundurowych.

To, że w mediach od prawie 3 tygodni mówi się o lekarzach a teraz aptekarzach to skutek ich dotkliwego protestu dla społeczeństwa.

A wy czym się potraficie pochwalić w walce o swoje postulaty? Czterema dwugodzinnymi demonstracjami? Nawet na tym forum nie ma jednorodności w służbie. Lekarze i aptekarze potrafią się porozumieć i współdziałać a wy strażacy nie. Na demonstracji we Wrocławiu tak na widziałełem kilkuosobowe delegacje i to chyba nawet nie ze wszystkich wrocławskich jednostek, a w tym czasem macie pretensje ze związek zawodowy z Krakowa nie zebrał większej ekipy do Wrocławia.

Malymi karteczkami z informacją o protescie lub ich braku na samochodach i kilkoma flagami na budynkach na jedynkę w TVN nie traficie.

To ja

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 17, 2012, 10:41:25 »
Są sposoby protestu bez angażowania społeczeństwa : miasteczko namiotowe przed siedzibą żądu (temp. na + ),głodówki w jrg ...................
 
Chyba "rządu"....  :wall: :wall: :wall:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2012, 10:45:58 wysłana przez robn »

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:09:19 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 20:38:02 wysłana przez strazak1982 »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 17, 2012, 12:58:43 »
a ja dalej protestuję- ponowne L4, koledzy z jogurtu zaczynają mówić że trzeba podobnie jak ja - no ale tak jak pisze strażak 1982 część prowadzi umizgi bo napisali raporcik o dodatkową pracę, inni boją się bo mały staż, a inni poprostu nie maja JAJ.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 17, 2012, 22:34:01 »
Rozliczymy się w Euro:

GOL
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #460 dnia: Styczeń 17, 2012, 23:12:33 »
Krzysztof Daukszewicz przyjacielem naszym jest.

W dzisiejszej audycji "Szkło Kontaktowe" (17 stycznia 2012), ustosunkowując się do cytowanej wypowiedzi Agenta Tomka, który pochylił się nad naszymi problemami (TOMEK - SZACUN!), Pan Krzysztof opowiedział się za jednością Służb Mundurowych. I żywym ogniem był palony...
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #461 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:13:15 »
     Jako formę protestu - proponuję skrupulatne prowadzenie zmiany służby. Pozycji do sprawdzenia jest ogrom: sprzęt na samochodach, garażach, warsztatach, dokumentacja, itd. Mażna tak do południa, a nawet godzinę dłużej, zgodnie z wykazami.
     Zmiana zdająca pisze oczywiście nadgodziny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 15:33:40 wysłana przez pszczola »

zaciskamy pasa

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #462 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:00:50 »
http://www.radio5.com.pl/video/2243,film,strazacy-zaciskaja-pasa.html

Może czas by i Panowie Komendanci przyłączyli się do protestu a nie tylko strażacy mają zaciskać pasa.

Offline TMK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #463 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:13:45 »
     Jako formę protestu - proponuję skrupulatne prowadzenie zmiany służby. Pozycji do sprawdzenia jest ogrom: sprzęt na samochodach, garażach, warsztatach, dokumentacja, itd. Mażna tak do południa, a nawet godzinę dłużej, zgodnie wykazami.
     Zmiana zdająca pisze oczywiście nadgodziny.

To chyba sobie nawzajem tylko na złość zrobimy. Co mi po tych nadgodzinach?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #465 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:59:47 »
Dużo się pisze o tym że "strażacy nie mają jaj żeby protestować" czy żeby iść na L4, itd.
Dlatego ostatnio zastanawiałem się nad tym dlaczego wszystkim innym (pielęgniarki, lekarze, apteki) akcje protestacyjne udają się znakomicie, tylko strażakom to jakoś nie wychodzi.
I doszedłem do jedynego chyba słusznego wniosku.

Powodem takiej sytuacji są niestety dowódcy.
Komendanci KM/KP, ich zastępcy, dowódcy JRG. To przez te osoby akcje protestacyjne nie dają oczekiwanych rezultatów.

Czytałem wiele opisów strajków lekarzy i pielęgniarek, kiedy podejmowali drastyczne decyzję o odejściu od łóżek chorych. Zawsze z nimi byli ich dowódcy (czyt. pielęgniarki oddziałowe, naczelne, ordynatorzy oddziałów). Pamiętacie "białe miasteczko" pielęgniarek pod sejmem? Kto poszedł na głodówkę do budynku sejmu? Nie szeregowe pielęgniarki tylko ich przełożone.
Lekarzy czy aptekarzy też reprezentują prezesi Izb lekarskich/aptekarskich a ordynatorzy oddziałów stoją za nimi twardo.

U nas nie muszę pisać jak jest - każdy wie.
Straż jest upolityczniona i prędzej wygramy EURO niż jakiś komendant KM/KP pierwszy zaproponuje prawdziwą twardą akcje protestacyjną.
W sumie im się nie dziwię bo niejako do zakresu ich obowiązków należy dbanie o płynne działanie podległych im jednostek i każdy przejaw niesubordynacji zakończy się pewnie w przyszłości odwołanie ale z drugiej strony wiadomo, że bez dowódcy każda armia jest skazana na przegraną.
Dlatego uważam, że niestety be udziału naszych 01,02, itd nie ma szans na powodzenie.
Poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń.

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #466 dnia: Styczeń 18, 2012, 12:19:22 »
Dużo się pisze o tym że "strażacy nie mają jaj żeby protestować" czy żeby iść na L4, itd.
Dlatego ostatnio zastanawiałem się nad tym dlaczego wszystkim innym (pielęgniarki, lekarze, apteki) akcje protestacyjne udają się znakomicie, tylko strażakom to jakoś nie wychodzi.
I doszedłem do jedynego chyba słusznego wniosku.

Powodem takiej sytuacji są niestety dowódcy.
Komendanci KM/KP, ich zastępcy, dowódcy JRG. To przez te osoby akcje protestacyjne nie dają oczekiwanych rezultatów.

Czytałem wiele opisów strajków lekarzy i pielęgniarek, kiedy podejmowali drastyczne decyzję o odejściu od łóżek chorych. Zawsze z nimi byli ich dowódcy (czyt. pielęgniarki oddziałowe, naczelne, ordynatorzy oddziałów). Pamiętacie "białe miasteczko" pielęgniarek pod sejmem? Kto poszedł na głodówkę do budynku sejmu? Nie szeregowe pielęgniarki tylko ich przełożone.
Lekarzy czy aptekarzy też reprezentują prezesi Izb lekarskich/aptekarskich a ordynatorzy oddziałów stoją za nimi twardo.

U nas nie muszę pisać jak jest - każdy wie.
Straż jest upolityczniona i prędzej wygramy EURO niż jakiś komendant KM/KP pierwszy zaproponuje prawdziwą twardą akcje protestacyjną.
W sumie im się nie dziwię bo niejako do zakresu ich obowiązków należy dbanie o płynne działanie podległych im jednostek i każdy przejaw niesubordynacji zakończy się pewnie w przyszłości odwołanie ale z drugiej strony wiadomo, że bez dowódcy każda armia jest skazana na przegraną.
Dlatego uważam, że niestety be udziału naszych 01,02, itd nie ma szans na powodzenie.
Poza tym uważam, że strażakom należy się podwyżka uposażeń.


Święta prawda, święta prawda. Niech czytają nasi dowódcy i się wstydzą!
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #467 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:29:20 »
@Piotr_W
Masz rację. Jak patrzę na swoją komendę to również to dostrzegam. Protest jest ale dowódcy i komendaci to jakby z boku sobie na to wszystko patrzą i ich to niedotyczy. Zarobki mają przyzwoite, a jak plepsowi uda się wywalczyć podwyżki to przecież oni też się załapią. Po co się wychylać  :-\

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #468 dnia: Styczeń 18, 2012, 15:40:41 »
Jeżeli teraz damy nabrać się na środki powodziowe to masakra ,zostaniemy największymi debilami wśród mundurowych .
Strajk bezwarunkowy w najostrzejszej formie jaka jest dozwolona ,pikiety ,blokady ,niepoddawanie się egzaminom i tym podobnym głupotom.Ale trzeba jedności z tym to u nas źle i na tym żeruje ten niby ministerek i rudy lisek wraz z naszym wszech nieobecnym 01.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #469 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:14:37 »
Witam ! Do Euro zostało jeszcze kilka miesięcy , ale już jest zakaz planowania urlopów w okresie od 1 czerwca do odwołania . Wnioskuję z tego , że od 1 czerwca , kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw , zostanie wprowadzony stan podwyższonej gotowości ( 24/24 ) . Uważam , ze właśnie ten czas ( o ile nie będzie juz za późno ) należy wykorzystać na wykonanie zaległych badań profilaktycznych , oddanie krwi , itd . ( L-4 ) tak , żeby stany osobowe na dwóch powstałych zmianach były dalej minimalne . Potem idą ci , którzy służyli i tak na zmianę - jak trzeba aż do końca Euro . Jest szansa , że osiem dni do rozpoczęcia zawodów da czas temu rządowi na przemyślenie kilku spraw i nawet jeśli się nie uda to pokażemy , że potrafimy . A żeby pokazać , że nie żartujemy ustalić jeden dzień ( np. w kwietniu ) i pokazać , że każdy może iść na jeden dzień do lekarza - choćby po poradę - nie zakłócając toku służby czyli z wolnego , urlopu itd. - taki strajk ostrzegawczy . Pozdrawiam .

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #470 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:17:53 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:08:57 wysłana przez strazak1982 »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #471 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:24:30 »
Cytuj
W tym roku nie ma pieniędzy na podwyżki dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej - poinformował szef MSW Jacek Cichocki po spotkaniu ze związkami zawodowymi podległych mu służb mundurowych. Jeszcze w środę stanowisko w tej sprawie ma zająć komitet protestacyjny.

http://fakty.interia.pl/polska/news/w-tym-roku-sg-i-psp-nie-dostana-podwyzek-nie-ma-pieniedzy,1748063

czas zaostrzyć protest :)

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #472 dnia: Styczeń 18, 2012, 16:32:10 »
na początek najlepiej krew oddać
pożyteczne i pokazowe
tylko ustalić jeden dzień,
może wreszcie też i władza się pokaże, nie wojna, po co się bunkrować

Offline Alan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #473 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:33:33 »
Może już było a ja nie doczytałem, jako formę protestu proponuję przestać wysyłać SWD a wtedy rząd i  KG zostanie ślepa i głucha, o ile pamiętam już kiedyś tak robiliśmy i było to całkiem skuteczne.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #474 dnia: Styczeń 18, 2012, 17:49:24 »
Proponuję uruchomić szare komórki > góra bez informacji da sobie radę, a strażak na dole beknie dyscyplinarnie za odstąpienie od wykonywania obowiązków służbowych (strajk?). Można i tak.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe