Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225258 razy)

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #275 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:30:12 »
Pozostańmy przy swoich różniących się ocenach naszej skuteczności.

Wiesz jak działa giełda? Oparta jest na psychologii. Gracze starają się przewidzieć kierunek wydarzeń i adekwatnie do tych przewidywań podejmują decyzje inwestycyjne. A w ten sposób tworzą to, co sami przewidzieli.

Innymi słowy - przewiduję porażkę, wywieszam białą flagę - i dopiero od tego momentu porażka staje się faktem.

A co Wy myśleliście? Że za Was coś zrobi Wasz "Florian" czy ta druga "Solidarność?" W każdej formacji związki są jak huba. Zajrzyjcie tu: http://forumsg.pl/showthread.php?tid=3 i tu: http://www.facebook.com/pages/NIE-WIDZ%C4%98-ZWI%C4%84ZKU/316099998404798?sk=info, a dowiecie się, jak to jest z hubą w Straży Granicznej. Ale teraz jest nasz czas! Nie ich! Oni mogą co najwyżej z trudem nadążyć za protestem. I bez łaski dać szyld, który uprawnia do rozmów z władzą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 21:42:19 wysłana przez Rebeliant Szmarowski »
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #276 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:39:34 »
powiem ci tak jestem już w psp 14 lat na podziale ale jak czytam te niektore posty kolegów honorowych strazaków co nie wypada im blokować ,chodzić na L4 ,bo co społeczenstwo pomysli to żałuje że nie zostałem w armii lub nie poszedłem do policji,bo az sie rzy..gać chce,obudzcie się

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #277 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:41:18 »
powiem ci tak jestem już w psp 14 lat na podziale ale jak czytam te niektore posty kolegów honorowych strazaków co nie wypada im blokować ,chodzić na L4 ,bo co społeczenstwo pomysli to żałuje że nie zostałem w armii lub nie poszedłem do policji,bo az sie rzy..gać chce,obudzcie się
w której jednostce?

Offline jrg wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #278 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:46:49 »
jednej z 17  :wub: :wub:

Offline Marcin Wesołowski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #279 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:02:39 »
jednej z 17  :wub: :wub:
To bardzo Ci gratuluję..., a poza tym mam nadzieję, że swoim optymizmem i chęcią działania zarazisz wszystkich kolegów z "jednej z 17" i spotkamy się wszyscy razem na proteście

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2012, 22:22:21 wysłana przez Marcin Wesołowski »

Offline xwidmox

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #280 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:06:26 »
nie chciałbym żeby było to potraktowane jako spam bądz też pisanie nie na temat ale w warszawie jest 18 jednostek ;p

Arieso212

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:26:09 »
W tym momencie powinien być ukłon w stronę naszych kolegów z prewencji niech oni zaczną odbierać budynki po włosku. Zacznijmy każdą plamę na drodze zgłaszać do zarządcy, i inne nietypowe zgłoszenia do służb które powinny się tym zająć my nie wyjeżdżajmy do pierdół.


Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 04, 2012, 23:42:45 »
W którymś temacie pisałem, że to nie w RZąd i Pana Tuska trzeba "uderzyć, ale w społeczeństwo, które ma Nas za "samarytaninów".
Co zrobili lekarze? Doprowadzili do tego, że społeczeństwo posłało wiadomość rządowi. Jest źle i ma się to zmienić.
Co się stało. RZąd zaczyna szukać rozwiązania dla swojego elektoratu, bo wie, że lekarze się NIE UGNĄ !
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10915880,Fiasko_rozmow_lekarzy_z_Ministerstwem_Zdrowia__Protest.html?lokale=warszawa

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 05, 2012, 00:20:55 »
W którymś temacie pisałem, że to nie w RZąd i Pana Tuska trzeba "uderzyć, ale w społeczeństwo, które ma Nas za "samarytaninów".
Co zrobili lekarze? Doprowadzili do tego, że społeczeństwo posłało wiadomość rządowi. Jest źle i ma się to zmienić.
Co się stało. RZąd zaczyna szukać rozwiązania dla swojego elektoratu, bo wie, że lekarze się NIE UGNĄ !
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10915880,Fiasko_rozmow_lekarzy_z_Ministerstwem_Zdrowia__Protest.html?lokale=warszawa
Wystarczy przejechać np. po Warszawie i wzywać straż miejską do każdego samochodu stojącego na hydrancie podziemnym, na drodze pożarowej, blokujące przejazd itp. zapewniam Cię że sporo jest takich przypadków, a napewno społeczeństwo się wkurzy i wszystko zgodnie z prawem, a wyjazdy w ramach rozpoznania dróg dojazdowch...najlepiej wieczorem, jak się towarzystwo poparkuje...
Albo co 2 godziny regularnie włączać bomby w ramach protestu w samochodach - już widzę jak sąsiedztwo się wk...wi
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 05, 2012, 01:32:58 »
W którymś temacie pisałem, że to nie w RZąd i Pana Tuska trzeba "uderzyć, ale w społeczeństwo, które ma Nas za "samarytaninów".
Co zrobili lekarze? Doprowadzili do tego, że społeczeństwo posłało wiadomość rządowi. Jest źle i ma się to zmienić.
Co się stało. RZąd zaczyna szukać rozwiązania dla swojego elektoratu, bo wie, że lekarze się NIE UGNĄ !
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10915880,Fiasko_rozmow_lekarzy_z_Ministerstwem_Zdrowia__Protest.html?lokale=warszawa
Wystarczy przejechać np. po Warszawie i wzywać straż miejską do każdego samochodu stojącego na hydrancie podziemnym, na drodze pożarowej, blokujące przejazd itp. zapewniam Cię że sporo jest takich przypadków, a napewno społeczeństwo się wkurzy i wszystko zgodnie z prawem, a wyjazdy w ramach rozpoznania dróg dojazdowch...najlepiej wieczorem, jak się towarzystwo poparkuje...
Albo co 2 godziny regularnie włączać bomby w ramach protestu w samochodach - już widzę jak sąsiedztwo się wk...wi

No właśnie kolego. Do tego zmierzałem podczas tej całej wspaniałej dyskusji na temat Naszego "protestu". W tym i innych wątkach/postach.
To jedna z możliwości, a mamy ich caaaaaaałe mnóstwo !
Mało tego. Możemy "protestować" i wzmocnić Naszą KM/KW i KG również! Wystarczy pomyśleć!
Uważam, że Naszemu 01 jak i wszystkim w KG/KW/ i KM/KP możemy pomóc w przywróceniu nie tylko PRAWDZIWEGO  "poparcia społecznego", ale i należytego szacunku, godności i realistycznego spojrzenia na służbę, która wykonuje ogrom pracy dla poprawy bezpieczeństwa obywateli tego kraju.
Na marginesie. Ja obrałem takie formy protestu, które maja szanse na realizacje założeń przedstawionych powyżej.



Offline aroo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 05, 2012, 08:33:48 »
Powiem Wam jedno, niby strazak to ktos kto  "biegnie w druga strone jak wszyscy uciekaja". Zawsze  od malego chlopca myslalem ze dlatego ze sie nie boji i ma jaja. Jak pokazuje "akcja protestacyjna" jest zupelnie odwrotnie, boji sie i to mocno a "jaja" to wieksze ma moja ksiegowa w komendzie.
Lekarze w 5 minut  wiecej osiagneli niz MY tymi smiesznymi flagami, a co gorsza mam jedynie wiecej zajecia bo co 10 minut kmendant  kaze mi ta flage na wietrze rozwijac bo sei zwija. Pomyslow wiele ,  dzialan 0. A co gorsze ZA malo JAJ by sie zjednoczyc i pokazac rudzielcowi co o nim myslimy. :angry:A swoje dzieci bedziemy karmic tzw: zaufaniem spolecznym.
JRG

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:01:13 »
Dokładnie to co napisał OLO- KM/ KW/ KG mają być naszymi sprzymierzeńcami ani wrogami, bez tego nie mamy co myśleć o jakimkolwiek sukcesie i wywalczeniu czegoś.

Aroo: Jaja są kolego tylko musi je mieć D-ca zmiany i poprowadzić zmianę za sobą, by wszyscy byli razem jak na akcji - jeden za drugim, a jak będzie coś  nie tak lub zastraszanie ze strony D-cy lub Komendanta, bo tego się najbardziej każdy obawia to wszyscy stają murem za D-cą zmiany a nie biedak zostaje sam!!!

 

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:15:05 »
Przez wiele lat wyrabialiśmy sobie wizerunek wśród społeczeństwa. Tak  samo jak lekarze.

A lekarzy poparcie nie interesuje, od zawsze byli kojarzeni z kasą. Chcesz coś załatwić idziesz do lekarza z kopertą - i to jest jakby "normalne". Aprobowane przez społeczeństwo.

Rząd też wywodzi się ze społeczeństwa - ministrowie też byli kiedyś małymi dziećmi i już rodzice ich uczyli, że lekarz to pieniądze - "zostań lekarzem, będziesz miał pieniądze".
Nikt nie mówi "zostań strażakiem, będziesz miał pieniądze", każdy wie że do straży idą zapaleńcy, którzy jakby musieli, to by nawet za darmo pracowali.  :fiuu:

Taka, niestety jest świadomość społeczeństwa w tym rządu) na temat strażaków i lekarzy.

Dlatego jeszcze wiele lat i wiele akcji protestacyjnych minie zanim dotrze do ludzi, że strażak w ogóle przejmuje się tym, ile zarabia. Że nie pracuje dla samego powołania tylko, że też ma rodzinę, hobby, jakieś aspiracje...

I jak widać społeczeństwo ma rację mówiąc, że strażak pracuje dla samego powołania bo to chyba jedyna instytucja która martwi się tym, że strajk może uderzyć w zwykłych obywateli. Inni się tym nie przejmują i mają to co chcieli. A my zaczynamy być trochę jak księża - nikt się nie zastanawia ile zarabiamy bo przecież my pracujemy bo lubimy, bo każdy chłopiec marzy aby być strażakiem.
Są organizowane konkursy plastyczne na temat pracy strażaków. Dlaczego nikt nie organizuje konkursów plastycznych o lekarzach?

Pracowaliśmy przez lata na taką, bądź co bądź, wspaniałą opinię ale teraz ona właśnie najbardziej przeszkadza w zrozumieniu tego protestu przez rząd i społeczeństwo. I dlatego też zwykłe oflagowanie i wycie samochodami, w ogóle jakiekolwiek formy miękkiego protestu nie dadzą żadnego oddźwięku.


Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:20:45 »
Po raz kolejny powtórzę!!!!!
1. L4
2.  a może i na pierwszym miejscu--- DĄŻENIE DO DYMISJI KG, KW, KP (tych którzy nie chcą z nami iść w parze). Kto to może zrobić tylko ZZ bo moim brakiem zaufania do KP to KW może sobie 4 literki podetrrzeć.
pozdrawiam
a jeśli chodzi o wycie to już widzę jak sąsiedzi będą współczuć ("pewnie znów jakiś pogrzeb strażaka, a młody był czy stary" cyt. sąsiadów z osiedla) ^_^

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #289 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:53:59 »
Pojawiły się informacje o dzisiejszej akcji min w Polsacie, Tvn24, tvp.
W niektórych z nich podano, że rządamy 200 zł podwyżki !!! Wydawało mi się że mowa była 300.
Ja na wszelki wypadek wysłałem swoim lokalnym mediom info, że wyjemy  :tuba: tak coby nie zapomnieli przypadkiem.
Z ostatnich rozmów ze związkami wynika, iż możemy się spodziewać, że "NASZ" prostest może potrwać kilka miesięcy.

i jeszcze kontakt24
http://kontakt24.tvn.pl/artykul,protest-sluzb-mundurowych-dzisiaj-ostrzegamy,165299.html

Zapraszamy do Stolicy 12 stycznia - pokażmy siłę i jedność.  :boks: :ulan: :cheer: :karabin:

Offline nurek04

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #290 dnia: Styczeń 05, 2012, 12:39:46 »
Jestem za L4, za pianą za za czymkolwiek byle by zadziałało.
Choć piana by się przydała. Śniegu nie ma a ferie tuż tuż.
Mój 01 stoi za nami murem. 

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #291 dnia: Styczeń 05, 2012, 13:17:36 »
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/glosny-protest-w-calej-polsce-w-samo-poludnie,1,4990220,wiadomosc.html
Cytuj
Głośny protest w całej Polsce w samo południe
W całej Polsce punktualnie w południe na minutę zawyły syreny. To kolejny etap protestu służb mundurowych, które domagają się podwyżek dla wszystkich, a nie tylko dla policjantów i żołnierzy, co zapowiedział premier Donald Tusk w swoim exposé.

Protestują głównie strażacy, strażnicy graniczni i pracownicy służby więziennej. Do komitetu protestującego należą w geście solidarności także policjanci.

Punktualnie w południe w wielu miastach Polski samochody straży pożarnej wyjechały z garaży i na minutę uruchomiły syreny. – Wyrażamy niezadowolenie w ten sposób na decyzję premiera. Nie mamy postulatu konkretnej wysokości podwyżki. Od 2008 roku nie dostaliśmy jednak żadnej, więc w tym roku chcielibyśmy taką uzyskać - mówił na antenie TVN 24 asp. Tomasz Richert ze straży pożarnej w Gdyni.

Następny etap protestu nastąpi 12 stycznia przed urzędem wojewódzkim w Gdańsku. - Na ręce wojewody złożymy wtedy petycję dla premiera - powiedział Richert.

W proteście, przed świętami Bożego Narodzenia, oflagowane zostały jednostki i posterunki poszczególnych formacji. Związkowcy uważają, że przyznanie podwyżki policjantom, jako jedynej ze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, jest nieodpowiedzialne i ma na celu skłócenie służb. Jak podkreślają, większość funkcjonariuszy nie dostała podwyżek od trzech lat.

Działania protestacyjne - na znak solidarności - poparł NSZZ Policjantów. - Policja wspiera te działania, pomimo że policjantom obiecano wyrównanie inflacji. Ponieważ nie objęto waloryzacją pozostałych służb mundurowych, nie zostawimy bez wsparcia naszych kolegów z federacji służb mundurowych – powiedział przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Krakowie Janusz Łabuz.

Czwartkowa akcja to pierwszy etap protestu. 10 stycznia ma odbyć się tzw. strajk włoski na trzech przejściach granicznych - dwóch lądowych i jednym lotniczym. Funkcjonariusze przez kilka godzin będą skrupulatnie i drobiazgowo stosować obowiązujące procedury. Związkowcy nie informują, o które przejścia chodzi.

Na dzień 12 stycznia natomiast zaplanowano pikiety służb mundurowych w czterech miastach, które będą organizatorami Euro 2012 - w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Protesty zakończą się wręczeniem petycji miejscowym przedstawicielom władz.

Jeśli i te działania nie przyniosą reakcji władz, 17 stycznia komitet protestacyjny podejmie decyzje odnośnie dalszych form protestu - zapowiadają związkowcy.

W środę szef MSW Jacek Cichocki powiedział, że wątpi, by udało się znaleźć pieniądze na podwyżki dla strażników granicznych i strażaków w takiej wysokości, jaką otrzymają policjanci. Zapewnił jednak, że resort szuka środków na ten cel. - Zapowiedziałem, że w połowie stycznia będę gotowy do rozmowy na ten temat ze związkami zawodowymi obu struktur i mam nadzieję, że do tego czasu jakieś rozwiązanie będzie możliwe - powiedział Cichocki.

Federacja zrzeszająca związki zawodowe policjantów, strażaków, strażników granicznych, a także funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa 19 grudnia powołała ogólnopolski komitet protestacyjny. Była to reakcja na expose premiera Donalda Tuska, który zapowiedział podwyżki uposażeń dla żołnierzy i policjantów - po ok. 300 zł brutto od lipca 2012 roku.

Przepisy zabraniają funkcjonariuszom służb mundurowych strajkować. Nie zabraniają za to podejmowania akcji protestacyjnych w różnych formach, jak na przykład oflagowanie komend i posterunków, prowadzenie tzw. strajku włoskiego czy też uczestniczenie w pikietach.

Na podwyżki dla policjantów w 2012 roku w projekcie budżetu zarezerwowano ponad 200 mln zł.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 13:34:15 wysłana przez Butel »

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 14:21:11 wysłana przez Butel »

Offline Matias89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #293 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:35:08 »
Witam niewątpliwie starszych i bardziej doświadczonych kolegów
Jestem tu nowy, zarówno na forum jak i w strukturach PSP, dopiero leci 13 miesiąc służby
Zajęło mi troche czasu przejrzenie całego tematu, ale udało się
I musze powiedzieć, że jak na początku całej tej akcji protestacyjnej było mi to, hm może nie obojętne, ale po prostu patrzyłem na to z dystansem tak teraz coś tam się we mnie zaiskrzyło.
Nie jestem w związku zawodowym, choć nie twierdze że się nie zapisze.
Wczoraj właśnie kontaktowałem sie z przewodniczacym ZZ w mojej jednoste, powiedziałem mu mniej więcej to co wam wyżej.I zaoferowałem swój udział w pikiecie w Poznaniu, na co on mówi ze cieszy sie bardzo i że już jest nas DWÓCH  :-\
O co kaman? Jesli tak ma to wyglądać, to 'zaangażowanie i słomiany zapał' w innych komendach...to sami wiecie
Zaczęło sie od flag, dobre na początek, dzisiejsze syreny- tez w porządeczku
Strajk włoski- wydaje mi sie genialnym posunięciem, wiadomo, odbędzie sie to z negatywnym wpływem na społeczeństwo, ale właśnie- inaczej nie zwrócimy na siebie ich uwagi.
Wiem że to już było i że sie powtarzam ale chciałem tylko wyrazić swój pogląd, od tego jest przeciez forum prawda ;)
Pozdrawiam

DZIADEK1941

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #294 dnia: Styczeń 05, 2012, 14:57:40 »
witam Brać Strażacką!
Czytam Wasze posty*w jednym jesteście zgodni,chcecie podwyżek,zgadzam się,że nie powinno być wyróżniania w resorcie
(zaznaczam,że tyczy to konkretnie tego przykładu),bo prowadzi to złych relacji,nie pisząc,że ludzie
 wkur.... się nie rozumiejąc sytuacji i słusznie!
Odpowiem paru zapaleńcom,na ich(moim zdaniem),wręcz obłedne propozycje formy protestu:
a)"strajk włoski" _to głownie "podział" daje wyraźne sygnały niezadowolenia,juz nie bede pisał,
że w tym przypadku ,ta forma protestu odpada,a biuro? ......niech ktoś wskaże 1 przykład,że biurowy go zastosuje!
 i wcale nie chcę w tym poście skłócać,ani podzielać braci strazackiej-znam realia;odbiory wielkich obiektów
maja związek z polityką(każdy chce przypisać sobie zasługi jego powstania) a i tu sa układy,
żaden komendant nie będzie chciał być źle kojarzony.
b)'zróbmy jak lekarze" Panowie,bądźcie poważni! z lekarzami,znam doskonale ich system! maja struktury,
na których budowali swoje formacje włoskie mafie! zdobyć szacunek społeczenstwa,za tytuł zawodowy-
nie ważne co umiem i jak wykonuję swoje prace,do tego najlepiej winą za jakieś niepowodzenia obarczać ,
nawet rząd i nikt z rządu tego nie odeprze.Chcą odstąpienia kary,za nieumiejetne wykonywanie narzuconych im
obowiązków(bo jak nazwać niedostosowanie się,do wytycznych) jakby tak zaczęły tak nagle wszystkie grupy zawodowe??
c)L4..czesto sie powtarza-to do jasnej cholery, pytam do czego to namowa??!!oszukiwania,fałszowania nie będę używał ostrzejszych słów
d)ujmę to w "zmiany kadrowe" co oni maja wspólnego w pomienięciu podwyżek?*niektorzy pisza,za zmianami kadrowymi) -zapraszam do lekturki,jak funkcjonuja płace etc.

i tak dalej...dalej...
Jednak pamiętajcie,ze ja jestem za podwyżkami dla Was,niezależnie od zadanie jakie spełniacie w strukturach PSP.
jezeli nie osiągniecie celu do 16 stycznia,zaproponuje rozwiazanie

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #295 dnia: Styczeń 05, 2012, 15:59:52 »
witam Brać Strażacką!
Czytam Wasze posty*w jednym jesteście zgodni,chcecie podwyżek,zgadzam się,że nie powinno być wyróżniania w resorcie
(zaznaczam,że tyczy to konkretnie tego przykładu),bo prowadzi to złych relacji,nie pisząc,że ludzie
 wkur.... się nie rozumiejąc sytuacji i słusznie!
Odpowiem paru zapaleńcom,na ich(moim zdaniem),wręcz obłedne propozycje formy protestu:
a)"strajk włoski" _to głownie "podział" daje wyraźne sygnały niezadowolenia,juz nie bede pisał,
że w tym przypadku ,ta forma protestu odpada,a biuro? ......niech ktoś wskaże 1 przykład,że biurowy go zastosuje!
 i wcale nie chcę w tym poście skłócać,ani podzielać braci strazackiej-znam realia;odbiory wielkich obiektów
maja związek z polityką(każdy chce przypisać sobie zasługi jego powstania) a i tu sa układy,
żaden komendant nie będzie chciał być źle kojarzony.
b)'zróbmy jak lekarze" Panowie,bądźcie poważni! z lekarzami,znam doskonale ich system! maja struktury,
na których budowali swoje formacje włoskie mafie! zdobyć szacunek społeczenstwa,za tytuł zawodowy-
nie ważne co umiem i jak wykonuję swoje prace,do tego najlepiej winą za jakieś niepowodzenia obarczać ,
nawet rząd i nikt z rządu tego nie odeprze.Chcą odstąpienia kary,za nieumiejetne wykonywanie narzuconych im
obowiązków(bo jak nazwać niedostosowanie się,do wytycznych) jakby tak zaczęły tak nagle wszystkie grupy zawodowe??
c)L4..czesto sie powtarza-to do jasnej cholery, pytam do czego to namowa??!!oszukiwania,fałszowania nie będę używał ostrzejszych słów
d)ujmę to w "zmiany kadrowe" co oni maja wspólnego w pomienięciu podwyżek?*niektorzy pisza,za zmianami kadrowymi) -zapraszam do lekturki,jak funkcjonuja płace etc.

i tak dalej...dalej...
Jednak pamiętajcie,ze ja jestem za podwyżkami dla Was,niezależnie od zadanie jakie spełniacie w strukturach PSP.
jezeli nie osiągniecie celu do 16 stycznia,zaproponuje rozwiazanie

To nie strajkuj i nie wystawiaj łapy po podwyżkę.
a). albo solidarnie albo wara od podwyżek
b). Dlaczego lekarz ma być kontrolerem ubezpieczeń - sam NFZ do końca nie wie kto jest ubezpieczony a kto nie... wie to na pewno tylko ZUS! A tu jest protest przeciwko karaniu lekarzy za to, że nie są w stanie prawidłowo określić kto jest ubezpieczony... Zróbmy jak lekarze - nie dajmy z siebie robić frajerów do każdej roboty. Dlaczego NFZ czy Urzędowi Wojewódzkiemu nikt nie dokłada obowiązków a przyrosty zatrudnienia mają ogromne.
c). co jest oszukańczego w dbaniu o własne zdrowie? to, że nie idę do lekarza z każdą bzdurą to moja dobra wola. A tak każdy kto ma katar dostanie parę dni - nic w tym oszukańczego. Barany na wiejskiej jak im się nie podoba gęba mówcy to po prostu wychodzą z pracy...
d) to mają wspólnego, że nie potrafią jasno powiedzieć co nam potrzeba tylko stoją jak barany zgodnie z zasadą: wolniej jedziesz, dalej zajedziesz. Dosyć tych biernych emeryturo-oczekiwaczy.


Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #296 dnia: Styczeń 05, 2012, 16:31:19 »
Panie Dziadek 1941 -

 czy Tobie Tusk nakazał zabranie głosu na forum, czy  może masz w  tym jakiś pożytek aby zniechęcić strażaków do walki o swoje ? 

  a -  dlaczego odpada  taka forma protestu przez podział ? - czy to nie d-ca zmiany będący przy akcji może  blokować całą ulicę ( dla zasad BHP ) itp itd. ile to roboty papierkowej itp, itd.  przykładów jest pełno.

 b - "zróbmy jak lekarze " -  chłopie LEKARZE  zawsze swoje wywalczyli i na poparcie społeczeństwa nie patrzyli.  poszukaj  w necie wypowiedzi lekarzy - typu -  cytuję : ..."  nie będę  ryzykował wypisania recept w taki a taki sposób.....   bo mam rodzinę i dzieci, którym trzeba opłacić studia " -  myślisz, że oni  się  martwią  społeczeństwem ? ? ? - patrzy, żeby nie dostać po dupie  za burdel jaki zorganizował im Pan Arłukowicz.  itp itd. - czego można pozazdrościć lekarzom ?  -  jedności kiedy walczą o swoje.

 c -  akcja L4 - czy Ty jesteś w czynnej służbie, czy  tylko cieszysz się z emerytury jaką pobierasz ?- jeśli tak to swoje trzy gorsze zachowaj dla siebie.
 Jak  inaczej możemy coś wywalczyć- myślisz, że syreny i flagi coś  dadzą ?  Ja jakoś nie wierzę, że machanie flagą coś da. Pokaż mi grupę społeczną, która w tym kraju coś dostała od państwa bez walki  ( poza posłami ) - lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, kolejarze, górnicy, itp. itd. - zawsze coś wywalczą jeżeli  postawią Rząd pod ścianą.- dlaczego temat KRUS - nie jest rozwiązany od tylu lat - bo Pan Pawlak jest pieskiem Tuska i nigdy nie pozwoli na to- dlaczego ? nie chodzi o ratowanie budżetu a o głosy wyborców w kolejnych wyborach.  Takie są realia w Polsce.  pisz jak chcesz o L4 - ale zrozum, że to Rząd i banda Tuska zmusza ludzi do takich posunięć - bo skoro dla Nas nie ma tych marnych 100 mln, a jest kasa na biura poselskie, nowe auta, zwiększenie biurokracji itp, itd ( wystarczy poczytać w necie, zainteresować się finansami państwa - a dokładniej - marnowaniem publicznej kasy.... )  to coś jest nie tak w tym systemie.

A dodam  jeszcze, że bark mi paru lat  do 15 lat służby i jeszcze nie wiem, czy nie będę musiał pracować do 55 - takie są  realia.  Czuję się ostatnio jak służba od wszystkiego - taki kot w wojsku - przynieś, podaj, pozamiataj a śmietankę spiją starsi......

Życie mnie nauczyło, że tylko Ci co walczą  to coś  mogą ugrać, a poparciem społeczeństwa juz dawno przestałem się martwić - to mi poziomu życia nie podnosi.


Jeszcze coś : - poszukaj wypowiedzi posłów na temat zwiększenia dodatku na biura poselskie o 500 zł . Faktycznie, tylko ich dotykają podwyżki prądu, gazu, żywności.

.........i nie pisz  proszę - witam brać strażacką - bo jak bym miał takiego brata to sprzedał bym mu kopa w d.....-  bez  urazy.


Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #297 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:25:04 »
Witam .
Nie mam pojęcia za co ostatni post został skasowany przez modów. Chyba tylko dlatego , że ZZ  łapie się czego się da żeby wyjść z sytuacji.Nawet na forum jest więcej postów przeciw ZZ jak za nimi. Ok, niech i tak będzie "wszystkie chwyty dozwolone". Ale jak się patrzy na ZZ lekarzy, którzy w trzy dni załatwili swoje to się nóż w kieszeni otwiera.Jak napisał kolega officer tylko L_4 nam pomorze a nie żadne wycie i demonstracje pod urzędami. Nie będę oryginalny jak napiszę że zaufanie społeczne mnie i mojej rodziny nie wyżywi.
Wracając do tematu protestów przed urzędami - dlaczego w Gdańsku kobiety"mundurowe" mają oficjalny zakaz pójścia na protest ( podobno to będzie źle wyglądać) przed UW?
Może ktoś to potwierdzić . Hmmm ... najlepiej koledzy z Gdańska?!!


Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #298 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:35:27 »
Tylko L4 L4 L4 L4 zostaje... Nic innego nie będzie tak skuteczne...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #299 dnia: Styczeń 05, 2012, 18:39:14 »
Cytuj
Nie mam pojęcia za co ostatni post został skasowany przez modów.
Owy post kolegi @jrg wawa oraz także Twój został usunięty z powodu nie przestrzegania regulaminu. Nie ma to nic wspólnego z ZZ jak sugerujesz. Ot i logiczne wytłumaczenie tej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2012, 21:46:05 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk