Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225258 razy)

Offline Dede

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 31, 2011, 18:27:21 »
Cytyję: Napisałeś tak: nie można nabyć prawa do emerytury będąc funkcjonariuszem w czynnej służbie i dobrze by było, gdyby wszyscy to zrzumieli.

Stwierdzasz, że twoja wypowiedź przerosła moje możliwości percepcyjne, więc nie oczekuj że zacznę myśleć, bo zapewne wg ciebie nie jestem do tego zdolny. Co do twojej wypowiedzi to zamiast brnąć w swoje przemądrzałe impertynencje powinieneś się zastanowić, że nie jedna osoba odczytuje twój post nie tak jak to zamierzałeś przedstawić, niezgodnie z twoimi intencjami. Więc warto zadbać o doprecyzowanie.

Ps. A przepraszac? Nie mam zamiaru. Przepraszać warto tych którzy na to zasługują.

brave

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #226 dnia: Styczeń 01, 2012, 17:07:01 »
jestem zawiedziony postawą nas samych, jakie "robienie w swoje gniazdo"??Jedynie z nierobieniem dokumentacji mogę się nie zgodzić bo to faktycznie będzie wisiało i kiedyś trzeba będzie zrobić. Jeżeli nie podobają wam się pozostałe formy protestu jak np: L-4 czy blokowanie dróg przy kolizjach itp., to dalej protestujmy tak jak protestujemy a ludzie którzy przejeżdżają obok oflagowanych jednostek jeżeli w ogóle zauważą flagi to zastanawiają się jakie święto mamy, w czwartek 5.01.2012 o godz 12:00 gdy włączymy sygnały będą myśleć znów o jakimś święcie bądź o manewrach jakichś..dalej sprzątajmy, malujmy kośmy trawniki itp. Na pewno nas będą poważnie traktować.
Może my oddajmy po 300 zł dla SG oni przynajmniej potrafią się zebrać i 10 stycznia sparaliżować 3 przejścia....a my co???sami widzimy....kto ratuje tych wszystkich ludzi skoro nikt w PSP nie ma "jaj" ??

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #227 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:44:44 »
Od tego należało by zacząć. Od znalezienia jaj. I to od samej góry do samego dołu. Ja pracuję na podziale i od wywieszenia flagi nic się więcej nie zmieniło. Remonty idą pełną parą, fuchy wykonywane przez nas jak były, tak są. Komendant zachowuje się jak by tematu nie było, przewodniczący związków są gorzej przestraszeni ode mnie, w ogóle zapomnieli że są w jakichś związkach.
Ludzie pytają mnie: Co za strajk prowadzimy bo porozpisywali się w gazetach, wywiesili wielkie transparenty. A mi jedyne co przychodzi do głowy w odpowiedzi to  :rofl:
Bo jeżeli dowódcy jednostki nie uznają protestu, bo się zwyczajnie boją, to tym bardziej strażacy z podziału nie zrobią nic. Bo te 300zł nie są warte późniejszych konsekwencji.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #228 dnia: Styczeń 02, 2012, 00:15:26 »
Panowie, pozwolicie, że wtrące się w rozmowę o protestach:
Moim zdaniem rząd specjalnie zagrał na uczuciach mundurówki poza Policją i wojskiem, obwieszczając podwyżkę płac tylko dla tych służb - a dlatego bo:

1. te dwie służby są najliczniejsze i niejako zatkał buzię związkom policyjnym (najliczniejszym w federacji)- jak śmiem twierdzić doprowadzi do rozpadu federacji - nastawi jednym przeciwko drugim i trudno będzie osiągnąć porozumienie w sprawie zmiany ustawy emerytalnej - a to już prosta droga do uchwalenia takiej ustawy jakiej chce rząd - popieranej przez społeczeństwo

2. rząd z góry zakładał protesty służb, ale wie , że są one nie groźne dla społeczeństwa - wszak prawidłowe wykonywanie swoich zadań poprawi bezpieczeństwo obywateli - nareszcie służby zaczną pracować prawidłowo a nie przymykać oczy na nieprawidłowości - czytaj - strajk włoski - inne formy protestu są dla rządu obojętne

3. rząd zyskał asa w rękawie w postaci ewentualnego zażegnania protestów, w zamian za podwyżkę ale i zgodę na wprowadzenie ustawy emerytalnej w postaci zaproponowanej przez niego - to się nazywa kompromis - związki odnotują sukces, rząd ugnie się pod naciskiem protestów, społeczeństwo pochwali go 2 razy - raz za podwyżki dla biednych strażaków a dwa za wprowadzenie społecznie sprawiedliwej ustawy emerytalnej

Moim zdaniem zagrywka jest przednia, wybiegająca naprzód - rząd liczy na Policję i wojsko, a ewentualne zadania strażackie może jak zapewnia premier od OSP przejąć ta służba w ostatnich latach dobrze doszkolona i dosprzętowiona. Służby siłowe są potrzebne przed Euro, a reszta jak będzie oflagowana, i protestująca srajkiem włoskim tylko wzmocni bezpieczeństwo obywateli.

Nawiązując do zmiany ustawy emerytalnej, to już projekt dla nowo wstępujących zakłada naliczanie z 3 lat wstecz -założę się , że rozporządzeniem ministra przemyci się podobną zmianę do przepisów wykonawczych do sposobu naliczania dla obecnie pracujących - i tu powinniście się skupić , na zmianie ustawy a nie podwyżce - bo podwyżki zaplanowane są celową zmianą tematu, aby  przykryć inne ważniejsze zmiany dla rządu i dać mu argumenty do negocjacji.

Rząd potrzebuje oszczędności dziś a nie za 25 lat...
Pozdrawiam
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Emeryt2012

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #229 dnia: Styczeń 02, 2012, 02:19:31 »
Przecież to nie jest w temacie. Co do akcji protestacyjnej - jak w temacie ja proponuje 1) niech każdy wyśle za potwierdzeniem odbioru zapytanie ma które mswia, minister czy kg muszą odpowiedzieć tzn dot informacji publicznie na które urząd musi odpowiedzieć. Można wysyłać nawet w mieniu swojej babci jak ktoś ma obawy. Zasypiemy pytaniami urząd ministra. Zajmiemy mu czas. Może zmięknie. 2)  Niech każdy wyśle ministrowi imienną przesyłkę np. spalone majtki, rękawicę też za potwierdzeniem odbioru ministra. 3) Ja jestem wnerwiony za SPD i SWD, które wcale nam nie ułatwiają i nie ułatwią pracy. a na domiar tego przetargi już się pokończyły, firmy wzięły fundusze, a systemy kuleją, nie działają. Może anonim do Urzędu Zamówień Publicznych by przyniósł efekt znalezienia funduszy dla strażaków.Może trzeba zawiadomić prokuraturę nik cba, jak ostatnio słynne cpi obsłużyli. Poproszę o podanie jakiejś inne formy protestu. Najlepiej anonimowej, bo ludzie wówczas chętnej to zrobią, bo jednostkach jest zamordyzm okropny.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #230 dnia: Styczeń 02, 2012, 09:59:49 »
Widzisz kolego z zamordyzmem nie można sobie poradzić  a z rządem chcesz walczyć, anonimowo to moze jak uda się wywalczyć  Pan Premier uzna że to górnicy protestowali i im coś dorzuci.

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #231 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:38:39 »
Panowie protest musi być ostry aby społeczeństwo to zauważyło i wtedy zauważy to rząd. Inaczej nic nie osiągniemy jak włączymy syreny to ludzie pomyślą że po prostu sprzęt sprawdzamy itp. Potrzeba bardziej radykalnych metod i zjednoczenia
 
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #232 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:02:29 »
Panowie protest musi być ostry aby społeczeństwo to zauważyło i wtedy zauważy to rząd. Inaczej nic nie osiągniemy jak włączymy syreny to ludzie pomyślą że po prostu sprzęt sprawdzamy itp. Potrzeba bardziej radykalnych metod i zjednoczenia
czyli sugerujesz "totalne olewanie" interwencji

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #233 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:29:08 »
Panowie, pozwolicie, że wtrące się w rozmowę o protestach:

Moim zdaniem zagrywka jest przednia, wybiegająca naprzód - rząd liczy na Policję i wojsko, a ewentualne zadania strażackie może jak zapewnia premier od OSP przejąć ta służba w ostatnich latach dobrze doszkolona i dosprzętowiona.
Pozdrawiam

Zapytam raz jeszcze, jak wyobrażasz sobie przejęcie obowiązków PSP przez jednostki OSP w dużych miastach, np. Warszawa, Poznań czy Łódź? W samej Warszawie jednostki ochotnicze są 3 i to na dalekich peryferiach miasta. A zdarzeń dziennie kilkadziesiąt do nawet kilkuset (np. wywołanych warunkami atmosferycznymi). Wyobraź sobie np. pożar na "Wiejskiej" i czas dojazdu pierwszego zastępu OSP w godzinach szczytu komunikacyjnego. Aha, oczywiście gro członków OSP to funkcjonariusze PSP.

pozdrawiam

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #234 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:43:32 »
A ja sobie wyobrażam to w następujący sposób: wzmocnienie i zwiększenie liczby jednostek OSP w KSRG wraz z "ulagmi" dla ich członków. W miastach/powiatach powyżej ...tys mieszkańców jedna JRG, w miastach/powiatach powyzęj ...tys mieszkańców 2 JRG itd itd chyba że lokalne zagrożenia sugerują inaczej <huty, kopalnie, teren uprzemysłowiony> . JRG które się nie załapią (jest ich za dużo) no to degradacja do rangi postrunku lub likwidacja...  :gwiazdki:

Taka sama zasada dotycząca ilości ludzi na zmianie... na ...tys mieszkańców - jeden strażak-ratownik...

Cytuj
Aha, oczywiście gro członków OSP to funkcjonariusze PSP.

Jakies 2-3%


Swoją drogą nie wiedzieć dlaczego ucichł temat, niskich stanów osobowych w jednostkach... ciekawe zjawisko .

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 12:50:49 wysłana przez max[] »

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #235 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:58:54 »
Panowie protest musi być ostry aby społeczeństwo to zauważyło i wtedy zauważy to rząd. Inaczej nic nie osiągniemy jak włączymy syreny to ludzie pomyślą że po prostu sprzęt sprawdzamy itp. Potrzeba bardziej radykalnych metod i zjednoczenia
czyli sugerujesz "totalne olewanie" interwencji

Nie, ale interweniowanie tylko w przypadkach określonych w ustawie. Można by np. nie sprzątać jezdni, zostawiać pojazdy po kolizji które się spycha siłami mięśni, nie prowadzić wycinek drzew i wiele jeszcze innych rzeczy.

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #236 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:16:36 »
Panowie, pozwolicie, że wtrące się w rozmowę o protestach:

Moim zdaniem zagrywka jest przednia, wybiegająca naprzód - rząd liczy na Policję i wojsko, a ewentualne zadania strażackie może jak zapewnia premier od OSP przejąć ta służba w ostatnich latach dobrze doszkolona i dosprzętowiona.
Pozdrawiam

Zapytam raz jeszcze, jak wyobrażasz sobie przejęcie obowiązków PSP przez jednostki OSP w dużych miastach, np. Warszawa, Poznań czy Łódź? W samej Warszawie jednostki ochotnicze są 3 i to na dalekich peryferiach miasta. A zdarzeń dziennie kilkadziesiąt do nawet kilkuset (np. wywołanych warunkami atmosferycznymi). Wyobraź sobie np. pożar na "Wiejskiej" i czas dojazdu pierwszego zastępu OSP w godzinach szczytu komunikacyjnego. Aha, oczywiście gro członków OSP to funkcjonariusze PSP.

pozdrawiam

Zawsze można ograniczyć strefę protestu do terenu powiatu a w miastach działać normalnie. Był by wilk syty i owca cała.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #237 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:32:33 »
Panowie, pozwolicie, że wtrące się w rozmowę o protestach:

Moim zdaniem zagrywka jest przednia, wybiegająca naprzód - rząd liczy na Policję i wojsko, a ewentualne zadania strażackie może jak zapewnia premier od OSP przejąć ta służba w ostatnich latach dobrze doszkolona i dosprzętowiona.
Pozdrawiam

Zapytam raz jeszcze, jak wyobrażasz sobie przejęcie obowiązków PSP przez jednostki OSP w dużych miastach, np. Warszawa, Poznań czy Łódź? W samej Warszawie jednostki ochotnicze są 3 i to na dalekich peryferiach miasta. A zdarzeń dziennie kilkadziesiąt do nawet kilkuset (np. wywołanych warunkami atmosferycznymi). Wyobraź sobie np. pożar na "Wiejskiej" i czas dojazdu pierwszego zastępu OSP w godzinach szczytu komunikacyjnego. Aha, oczywiście gro członków OSP to funkcjonariusze PSP.

pozdrawiam

Oj nie raz już w Warszawie bywało, że OSP stacjonowało w strażnicach PSP...to żaden problem, oddelegowanie kilku jednostek z powiatu do stolicy...nie w tym problem, problem w tym że zagrania rządu są z premedytacją, cel jest jasny a protest o podwyżki wpisany w ryzyko zmian, ale nie tych jakimi się podniecacie...kto się chce założyć????
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #238 dnia: Styczeń 02, 2012, 14:45:38 »
Panowie, pozwolicie, że wtrące się w rozmowę o protestach:

Moim zdaniem zagrywka jest przednia, wybiegająca naprzód - rząd liczy na Policję i wojsko, a ewentualne zadania strażackie może jak zapewnia premier od OSP przejąć ta służba w ostatnich latach dobrze doszkolona i dosprzętowiona.
Pozdrawiam

Zapytam raz jeszcze, jak wyobrażasz sobie przejęcie obowiązków PSP przez jednostki OSP w dużych miastach, np. Warszawa, Poznań czy Łódź? W samej Warszawie jednostki ochotnicze są 3 i to na dalekich peryferiach miasta. A zdarzeń dziennie kilkadziesiąt do nawet kilkuset (np. wywołanych warunkami atmosferycznymi). Wyobraź sobie np. pożar na "Wiejskiej" i czas dojazdu pierwszego zastępu OSP w godzinach szczytu komunikacyjnego. Aha, oczywiście gro członków OSP to funkcjonariusze PSP.

pozdrawiam

Oj nie raz już w Warszawie bywało, że OSP stacjonowało w strażnicach PSP...to żaden problem, oddelegowanie kilku jednostek z powiatu do stolicy...nie w tym problem, problem w tym że zagrania rządu są z premedytacją, cel jest jasny a protest o podwyżki wpisany w ryzyko zmian, ale nie tych jakimi się podniecacie...kto się chce założyć????

Może jaśniej.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #239 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:57:04 »
Ja już protestuję w sposób jaki wcześniej napisałem i tak będzie co miesiąc i napewno nie pojawię się na odprawie corocznej kadry z KW-kolejny przykład jak można protestować

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:01:09 »
I tak już mamy 13 stronę pier .... lenia o niczym. Debatujemy, filozofujemy, zasłaniamy się honorem, poparciem społecznym, powołaniem, tym kto nas zastąpi i czym tam jeszcze, a efektów naszego protestu nie ma i nie będzie.
Natomiast lekarze jak powiedzieli tak zrobili, rządowi na nosie zagrali i pieczątki czerwone na receptach przybijają aż miło. Media o tym cały czas trąbią i zobaczycie za kilka dni swoje osiągną. Nie martwią się zaufaniem społecznym, poparciem bo i tak do lekarza ludzie przyjdą bo innego wyjścia nie ma.
My natomiast jeszcze kolejne kilkaset postów tu napiszemy i nic nie osiągniemy, bo honor, bo poparcie, bo nas ud....pią, bo ochotnicy nas zastąpią, itd, itp.
Brak jaj, poczucia własnej wartości, godności, brak jedności
Jesteśmy w czarnej dupie i tam zostaniemy
Z takim podejściem nigdy nic nie osiągniemy
Teraz wylejecie na mnie pomyje ale za kilka tygodni się okaże kto miał rację.
Pozdrawiam.   

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 02, 2012, 21:20:35 »
Panowie, pozwolicie, że wtrące się w rozmowę o protestach:

Moim zdaniem zagrywka jest przednia, wybiegająca naprzód - rząd liczy na Policję i wojsko, a ewentualne zadania strażackie może jak zapewnia premier od OSP przejąć ta służba w ostatnich latach dobrze doszkolona i dosprzętowiona.
Pozdrawiam

Zapytam raz jeszcze, jak wyobrażasz sobie przejęcie obowiązków PSP przez jednostki OSP w dużych miastach, np. Warszawa, Poznań czy Łódź? W samej Warszawie jednostki ochotnicze są 3 i to na dalekich peryferiach miasta. A zdarzeń dziennie kilkadziesiąt do nawet kilkuset (np. wywołanych warunkami atmosferycznymi). Wyobraź sobie np. pożar na "Wiejskiej" i czas dojazdu pierwszego zastępu OSP w godzinach szczytu komunikacyjnego. Aha, oczywiście gro członków OSP to funkcjonariusze PSP.

pozdrawiam

Oj nie raz już w Warszawie bywało, że OSP stacjonowało w strażnicach PSP...to żaden problem, oddelegowanie kilku jednostek z powiatu do stolicy...nie w tym problem, problem w tym że zagrania rządu są z premedytacją, cel jest jasny a protest o podwyżki wpisany w ryzyko zmian, ale nie tych jakimi się podniecacie...kto się chce założyć????

Może jaśniej.
jaśniej się nie da...sorry
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 03, 2012, 08:12:59 »
Ja myślę, że zastąpienie nas siłami OSP to byłby problem. I to duży... Nawet na kilka dni... Ogromne przedsięwzięcie logistyczne, kwestia dowodzenia, pisania meldunków, znajomości topografii miast, długości służby - rotacja 24 godzinna? a skąd ludzi?, zwolnień z pracy, doświadczenia, umiejętności obsługi sprzętu specjalnego, obsługa samochodów typu "chemik", "drabina", "megacity", uprawnienia do nabijania butli, itd.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 03, 2012, 09:29:54 »
Oj nie raz już w Warszawie bywało, że OSP stacjonowało w strażnicach PSP...to żaden problem, oddelegowanie kilku jednostek z powiatu do stolicy...nie w tym problem, problem w tym że zagrania rządu są z premedytacją, cel jest jasny a protest o podwyżki wpisany w ryzyko zmian, ale nie tych jakimi się podniecacie...kto się chce założyć????

A jakbyś tak mógł przypomnieć kiedy to "nie raz" bywało, bo jakoś od 14 lat nie przypominam sobie takiej sytuacji. Jednostki ochotnicze działały już w mieście, nawet te z poza powiatu przy usuwaniu skutków burz, ale to inna bajka. "Oddelegowanie kilku jednostek (zapewne OSP) z powiatu do stolicy.." jakie oddelegowanie??? A czy członkowie OSP nie mają swoich rodzin i pracy? a kto za samo oddelegowanie im zapłaci? A kto za nich pójdzie do pracy, kiedy nie będą przy akcji? W Warszawie jest 18 jednostek, a Ty chcesz oddelegować "kilka" z powiatu, nieznających miasta i często specyfiki działań (rat. chemiczne, wysokościowe, działania w budynkach wysokościowych + uprawnienia np. na SH).

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline patito

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:26:29 »
Proponuję może założyć nowy temat !!!!!!!! Postępy protestu czy też coś w tym rodzaju obecny temat przemienił się w niepotrzebna dyskusję potrzebne osp niepotrzebne da rade osp nie da rade , itp
Moje skromne zdanie !!!!
OSP w ostatnich latach wiele zyskało wiedzy umiejętności ale osp działa w oparciu o psp i tego nie zmieni nic !!!
Potrzebny mam jest w tej chwili temat :
Konkretne kroki jakie podejmujecie w artykułach z całej polski wyczytać można ze w Częstochowie na samochodach jest napis protest gdzieś indziej flagi itp itd ....
Może warto by się tym zająć i unifikować formy protestu .
Ma ktoś pomysł pisze i reszta polski go powiela
Panowie w kupie siła !!!!!!!!!!!!! A nie każdy sobie
Prośba do administratora zajmij się tym bałaganem !!!!!!
Pozdrawiam

Porządek został zrobiony:
1. Nie piszemy z CapsLockiem - regulamin
2. Ilość nowych tematów (postów) nie zwiększy wydajności z hektara. Post o wsparciu OSP już istnieje. Poza tym tematy w tych "niby nowych postach" będą się powielać.

Cytuj
Konkretne kroki jakie podejmujecie
My - podejmujecie? A Wy - czekacie? Hmmm... Poczytaj inne posty. pozdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 12:06:22 wysłana przez robn »

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:35:26 »
Piowo ogniowy podał na dłoni o co rządowi chodzi i też z tym się zgadzam
Patito ja już zacząłem protestować więc zamiast pisać w pracy weźcie L4 i róbcie to w domu- czy to jest trudne?? Rozumię że dla niektórych nie honorowe no ale na temat honoru już było.
NAMAWIAM - do pierwszego kroku czyli L4 i do drugiego nie uczestniczenie w naradzie rocznej z KW.
Pozdrawiam tych z honorem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 12:04:44 wysłana przez robn »

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 03, 2012, 11:42:02 »
Mnie już ręce i majtki opadają. Na swojej zmianie służbowej oflagowaliśmy budynek,na dobry początek protestu. Następnego dnia ozdoby zostały ściągnięte przez kolejną zmianę. "W jedności siła" :wall:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2012, 12:03:46 wysłana przez robn »

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 03, 2012, 12:47:19 »
Dzisiaj "nasz" minister J. Cichocki odwołał swojego zastępcę A. Rapackiego, ponieważ, jak nieoficjalnie donoszą media, panowie nie mają jednolitej wizji reformy mundurówki. Ciekawe, że już zaczynają się tarcia wewnątrz MSW. Szkoda tylko że Cichocki zdymisjonował Rapackiego, który to miał zdecydowanie łagodniejszy pogląd na cięcia wewnątrz naszych formacji. Usuwanie takich ludzi może, moim zdaniem, świadczyć o tym że rząd w najmniejszym stopniu nie zamierza oglądać się na żadne kompromisy tylko będzie walił od razu z "grubej rury" i wkrótce będziemy leżeli i kwiczeli. Także chyba nam nasze podrygi w stylu wywieszania białej flagi nic już nie pomogą. Lekarze mogli, górnicy mogli. My nie możemy. I tak jak ktoś zauważył 13 stron i bicie piany. A nasze związki będą czekać do stycznia potem do lutego i nic z tego nie będzie. Minister i rząd i tak nas wyruch....ą.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 03, 2012, 12:55:22 »
No to na Warszawę.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:00:11 »
Mnie już ręce i majtki opadają. Na swojej zmianie służbowej oflagowaliśmy budynek,na dobry początek protestu. Następnego dnia ozdoby zostały ściągnięte przez kolejną zmianę. "W jedności siła" :wall:

Chyba bym takich po dupie wykopał.....cos nienormalnego delikatnie mowiąc  :gwiazdki: