Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225243 razy)

Tur

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:48:10 »
Całe Pomorze i ościenne 12 stycznia 2012 r. do Gdańska!!! Pokażmy, że mamy j.j. !!! :tuba:

Offline marzyciel_policjant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 29, 2011, 20:26:29 »
jestem policjantem, jak w nicku.
Panowie i Panie:
niebiescy Was poprą (p...yć policyjne związki), wszędzie są porządni ludzie - nawet jeśli tylko indywidualnie  :sympatia:
Rozłam wśród służb mundurowych to ich koniec. Każdy to wie. Piep...yć  moje wirtualne 300 zł jeśli ma to być powodem konfliktu! Nie stanę przeciwko Strażakom, popieram - pozdrawiam, marzyciel.

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 29, 2011, 20:53:56 »
może się powtarzam
300zł nie jest podwyższką i tak trzeba o tym mówić
to samo z rekompensatą za nadgodziny 11 zeta to przecież śmiech ...

Offline potok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 29, 2011, 21:49:45 »
oby nie zbierał na nas cegiełek jak na stoczniowców bo oni nie widzieli kasy a ojciec wichszyciel się wzbogacił i pomógł tylko sobie.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 22:27:42 wysłana przez Rebeliant Szmarowski »
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 29, 2011, 22:37:30 »
może się powtarzam
300zł nie jest podwyższką i tak trzeba o tym mówić
to samo z rekompensatą za nadgodziny 11 zeta to przecież śmiech ...

dokładnie kolego też staram się to uświadomić mam nadzieję że wszyscy to rozumieją

cywil12

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 30, 2011, 17:44:17 »
Witam szanownych strażaków. Na wstępie chciałem zaznaczyć iż popieram waszą akcję o "podwyżki" (tzw. pseudo podwyżki, ponieważ obywatele, w tym też mundurowi i tak są stratni na kilkuletniej inflacji bez podnoszenia płac, więc to jest dopiero wyrównanie). Wielu ludzi, z którymi się spotykam bardzo pozytywnie odbiera tą akcję i jest po waszej stronie, dlatego nie poddawajcie się temu rządowi, bo to zwykli wyzyskiwacze. Aha i jeszcze jedno, mam pytanie, dlaczego slużby mundurowe w tym i strażacy nie mogą legalnie strajkować, tak usłyszałem w tv???  Do boju...

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 30, 2011, 18:55:19 »
kiedyś była akcja wysyłania widelcy... wysłał ktoś z Was?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 30, 2011, 19:21:37 »
Cytuj
dlaczego slużby mundurowe w tym i strażacy nie mogą legalnie strajkować
To powinno być odpowiedzią na pytanie.
http://www.nszzfipw.org.pl/vademecum/opinia_prawna_uprawnienia_zwiazkow.pdf
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

cywil12

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 30, 2011, 19:34:07 »
Dzięki za odpowiedź, no ale..... nie trzeba było podsyłać długich aktów prawnych czy ustaw, wystarczyłoby jedno zdanie, no ale OK, dzięki.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2011, 19:53:28 wysłana przez Rebeliant Szmarowski »
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #211 dnia: Grudzień 30, 2011, 21:20:45 »
W mojej gminie 05.01.2012 o godz. 12.00  wszystkie jednostki  OSP na znak poparcia włączą syreny w swoich jednostkach na około minute  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #212 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:08:48 »
ja napisałem maile do Gazety Polskiej i UważamRze z prośbą o artykuły które mają nas poprzeć.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 12:17:03 wysłana przez Butel »

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #213 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:12:42 »
Witam Panowie.
Szukam i nie mogę znaleźć. Jakie jest podejście naszego kierownictwa do protestu. Wychodzi na to, że tylko podział bojowy chce podwyżki. A czy KG, KW itd.??? Były opłatki, życzenia świąteczne a co nasi przełożeni myślą o proteście. Na wszelkie uroczystości zaprasza się władnych  z rządu, a po co??? Przecież skoro nie umienią czy może nie chcą stanąć w Naszej sprawie to po co im jeszcze umożliwiamy kampanię promowania się.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #214 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:16:48 »
POPRAWCIE BŁĘDY - przecież to czytają ludzie nie tylko związani z forum!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #215 dnia: Grudzień 31, 2011, 12:22:23 »
Teraz szykuje się nagonka jak to w Policji Straży Pożarnej i innych służbach podnoszony jest dodatek służbowy przed odejściem na emeryturę. Skoro oni tak z nami pogrywają i odkrywają wszystkie karty to my również powinniśmy domagać się wszystkiego  co nam się należy i co rząd powinien nam zapewnić.
1. Zbyt niskie obsady osobowe głównie w KP czasami niepozwalające skutecznie prowadzić działań zgodnie z przepisami BHP (zastęp składający się z kierowcy i dowódcy zadysponowany do pożaru piwnicy lub taki sam zastęp zadysponowany do wypadku gdzie tir uderzył w busa z 9 osobami 3 śmiertelne 6 rannych w ciężkim stanie. To niektóre przykłady z mojej JRG)
2. Temat nadgodzin był już wałkowany ale temat nadal nie jest załatwiony. Nadgodziny płatne 100% to minimum, o jakie powinniśmy walczyć.
3. Dodatki służbowe dlaczego jedni mają max a inni 100-200zł ? domagajmy się zrównania dodatków służbowych na równych poziomach we własnych KP KM KW., Dlaczego sekretarka ma max dodatek a inny 100zł Wtedy nie będzie afery że komendant podnosi dodatki przed odejściem na emeryturę bo każdy całą służbę będzie ten dodatek pobierał. A ogólnie cała KG na czele z Komendantem Głównym jak i Komendanci Wojewódzcy to są marionetki sterowane politycznie. Co rząd powie to wykonają są jakby z innej formacji, nie ze Straży Pożarnej i oni nigdy za nami się nie stawią.............
4. Awanse w stopniach i stanowiskach, dlaczego jeżeli ktoś awansuje na wyższe stanowisko nie wiąże sie to ze wzrostem pensji tylko zostaje mu obniżony dodatek służbowy. Tak samo w awansach w stopniu służbowym. Dla mnie to jest chore
To takie według mnie największe bolączki, które powinny być załatwione
Pozdrawiam

Offline Dede

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #216 dnia: Grudzień 31, 2011, 13:35:17 »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7go168ZCjyA
Robert Osmycki w TV TRWAM

W materiale jasno powiedziane, że nie ma gwarancji że reforma emerytalna nie obejmie funkcjonariuszy już pełniących służbę. Niepewnie powinni się czuć ci, którzy w chwili wejścia nowej ustawy emerytalnej nie będą mieli osiągniętych 15 lat służby tj. nie będą mieli nabytego prawa do emerytury. A tylko prawa nabyte podlegają ochronie. Jeśli ktoś nie nabył prawa do emerytury to nowe regulacje nie naruszą niczego. A po nowemu jeśli ktoś zaczął służbę mając wiek 20 lat, będzie musiał służyć co najmniej 25 lat. Osiagnie wiek 45 lat. Na emeryturę będzie mógł przejść mając wiek 55 lat, więc dopracować będzie musiał 10 lat, aby pójść na emeryturę. Tym samym osiągnie staż służby 35 lat.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2011, 13:40:19 wysłana przez Dede »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #217 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:33:59 »
kolego @Dede
Już na tym forum było wyjaśnione od którego momentu nabiera się PRAWO do świadczenia emerytalnego i nie jest to TYLKO po przesłużeniu minimum 15 lat !

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #218 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:49:05 »
55 letni strażak biegający po dachach. nadzieje mam taka ze będzie można po odpracowaniu 25 lat odejść na godziwą emke. bo st. rat. majac 55 lat nie będzie aż tak narażał swojego życia. tylko nie piszcie "niech się zwolni" bo tu chodzi o to zęby łaskawie rzad popracował nad tym co chcą zrobić. Uważam tez ze jak teraz odejdzie masowa liczba strażaków na emki to przecież na ich miejsce trzeba będzie zatrudniać nowych i tez mu płacić pobory to pytam się gdzie tu oszczędność? lepiej byłoby zatrzymać funkcjonariuszy w koszarach ich zmotywować do nie odchodzenia do cywila. A form motywacji jest sporo!

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #219 dnia: Grudzień 31, 2011, 14:53:44 »
ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble , :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: i tak bez końca można  :wall: a i tak nie będą się z nami liczyć, bo my się nigdy nie zjednoczymy do walki o swoje, zawsze się czegoś poprostu bojmy.  :zamknij:     

ciekawe czy tzw. "szacunek" da sie do gara włożyć  :straz:

życze dużo zdrowia, szczęścia i wytrwałości w nowym roku dla wszystkich strazaków i ich rodzin.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 18:52:20 wysłana przez strażaczek »

Offline Dede

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #220 dnia: Grudzień 31, 2011, 15:31:09 »
kolego @Dede
Już na tym forum było wyjaśnione od którego momentu nabiera się PRAWO do świadczenia emerytalnego i nie jest to TYLKO po przesłużeniu minimum 15 lat !

Widocznie jestem nie w temacie i możliwe że nie wiem do końca kiedy powstaje prawo do emerytury. Ale wolę pozostać przy swoim.

Ustawa o PSP: Art. 60. 1. (170)Strażak po 15 latach służby nabywa prawo do zaopatrzenia emerytalnego według zasad i na warunkach przewidzianych w przepisach o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

Ustawa o zaop. emeryt. ...: Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, z wyjątkiem funkcjonariusza, który ma ustalone prawo do emerytury określonej w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, obliczonej z uwzględnieniem okresów służby i okresów z nią równorzędnych.

Art. 13. 1. Jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i w Służbie Więziennej traktuje się:
  1)   okresy służby w charakterze funkcjonariusza Policji państwowej, organów bezpieczeństwa państwa, porządku i bezpieczeństwa publicznego, z wyjątkiem służby określonej w ust. 2;
  2)   służbę wojskową uwzględnianą przy ustalaniu prawa do emerytury wojskowej;
  3)   okresy służby w charakterze funkcjonariusza Służby Ochrony Kolei, jeżeli funkcjonariusz przeszedł bezpośrednio do służby w Milicji Obywatelskiej lub w Służbie Więziennej w terminie do dnia 1 kwietnia 1955 r.;
  4)   okresy zatrudnienia lub służby w zawodowych jednostkach ochrony przeciwpożarowej i nauki w szkołach pożarniczych, w charakterze członka Korpusu Technicznego Pożarnictwa, a także funkcjonariusza pożarnictwa w terminie do dnia 31 stycznia 1992 r.
2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się do służby w latach 1944-1956 w charakterze funkcjonariusza organów bezpieczeństwa państwa, porządku i bezpieczeństwa publicznego, jeżeli przy wykonywaniu czynności służbowych funkcjonariusz popełnił przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości lub naruszające dobra osobiste obywatela i za to został zwolniony dyscyplinarnie, umorzono wobec niego postępowanie karne ze względu na znikomy lub nieznaczny stopień społecznego niebezpieczeństwa czynu lub został skazany z winy umyślnej prawomocnym wyrokiem sądu.

Art. 14. 1. Emerytowi uprawnionemu do emerytury obliczonej na podstawie art. 15 dolicza się na jego wniosek do wysługi emerytalnej, z zastrzeżeniem ust. 2, następujące okresy przypadające po zwolnieniu ze służby:
  1)   zatrudnienia przed dniem 1 stycznia 1999 r. w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy;
  2)   opłacania składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe po dniu 31 grudnia 1998 r. lub okres nieopłacania składek z powodu przekroczenia w trakcie roku kalendarzowego kwoty rocznej podstawy wymiaru składek na te ubezpieczenia.
2. Okresy, o których mowa w ust. 1, dolicza się do wysługi emerytalnej, jeżeli:
  1)   emerytura wynosi mniej niż 75 % podstawy jej wymiaru oraz
  2)   emeryt ukończył 55 lat życia - mężczyzna i 50 lat życia - kobieta albo stał się inwalidą.
3. Okresy zatrudnienia, o których mowa w ust. 1 pkt 1, dolicza się do wysługi emerytalnej po ich przeliczeniu na okres zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy.
4. Za każdy rok okresów, o których mowa w ust. 1, doliczanych do wysługi emerytalnej w myśl ust. 1-3 emeryturę obliczoną na podstawie art. 15 zwiększa się o 1,3 % podstawy jej wymiaru.
5. Ponowne ustalenie wysokości emerytury przez doliczenie nieuwzględnionych dotychczas w wymiarze świadczenia okresów, o których mowa w ust. 1, następuje z uwzględnieniem pełnych miesięcy na wniosek zgłoszony nie wcześniej niż po zakończeniu kwartału kalendarzowego, jeżeli emeryt pozostaje w ubezpieczeniu, chyba że ubezpieczenie ustało w kwartale kalendarzowym.
6. W razie przyznania zwiększenia, o którym mowa w ust. 4, umowa między członkiem otwartego funduszu emerytalnego a tym funduszem ulega rozwiązaniu, a środki zgromadzone na rachunku członka w otwartym funduszu emerytalnym są niezwłocznie przekazywane na dochody budżetu państwa.
7. Przekazanie środków, o których mowa w ust. 6, na dochody budżetu państwa następuje na podstawie zawiadomienia organu emerytalnego.

Zgodnie z przepisami, świadczenie przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu tego zwolnienia zaliczył 15 lat służby (lub służby "właściwej" + służby "równorzędnej").

co z prawami nabytymi?

Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nabytych praw jest jasne: uznaje się je wówczas, gdy dana osoba je nabyła. Oznacza to, że prawo do emerytury na dzisiejszych zasadach teoretycznie miałby tylko ten funkcjonariusz, który w dniu wejścia nowej ustawy w życie ukończyłby 15 lat służby.

Rząd chce (ale nie musi) rozszerzyć ochronę praw nabytych pozostających w służbie funkcjonariuszy. Skutek byłby taki, że zatrudnieni przed wejściem w życie ustawy, np. do końca grudnia 2010 r., przechodziliby na emeryturę według starych zasad. Przed Euro chce, a po może już nie chcieć

http://slask.naszemiasto.pl/serwisy/poradniki/http://slask.naszemiasto.pl/artykul/345010,emerytury-dla-mundurowych,id,t.html

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #221 dnia: Grudzień 31, 2011, 16:22:35 »
kolego @Dede
Już na tym forum było wyjaśnione od którego momentu nabiera się PRAWO do świadczenia emerytalnego i nie jest to TYLKO po przesłużeniu minimum 15 lat !

Ustawa o zaop. emeryt. ...: Art. 12. Emerytura policyjna przysługuje funkcjonariuszowi zwolnionemu ze służby, który w dniu zwolnienia posiada 15 lat służby w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej...

prawo do uposażenia emerytalnego nabywa sie po spełniniu łącznie dwóch warunków:
- posiadania łącznego stażu w służbach mundurowych min. 15 lat
- zwolnienia ze służby
 
nie można nabyć prawa do emerytury będąc funkcjonariuszem w czynnej służbie i dobrze by było, gdyby wszyscy to zrzumieli; gadanie o ochronie praw nabytych ma sens tylko w odniesieniu do osób, które maja ustalone prawo do zaopatrzenia emerytalnego; w stosunku do osób juz służących w grę wchodzi naruszenie zasady demokratycznego państwa prawa ustalonej w art. 2 Konstytucji; nie chodzi tutaj o ochronę praw słusznie nabytych sensu stricte, lecz o wywiązanie sie przez Państwo ze swoistej umowy społecznej zawartej z duża grupą społeczną; w demokratycznym państwie prawa niedopuszczalne jest zmienianie tego typu umów w trakcie ich obowiązywania na niekorzyść beneficjentów; zgodziliśmy się na znaczne ograniczenie naszych swobód obywatelskich, służbę za uposażenie nieodpowiadające ponoszonemu ryzyku w zamian za m.in. prawo do zaopatrzenia emerytalnego na korzystniejszych warunkach niz przwiduje to system powszechny; tak to trzeba przedstawiać, a nie zamydlać oczy nam i społeczeństwu sloganem "ochrona praw nabytych"; pacta sunt servanda, niezależnie czy jest to umowa cywilna, czy pakt społeczny; jeśli ktoś pełni służbę państwową i tego nie rozumie, to powinien spadać na Białoruś albo do Korei Kim'ów;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #222 dnia: Grudzień 31, 2011, 17:06:34 »
@Lang i, że to niby ja jestem "obskurny" w swoich wypowiedziach  :szalony:  :rofl:
Zachowaj tego posta w archiwum, bo za jakiś czas nie będzie trzeba ponownie wyjaśniać tylko "CTRL-V"  :rofl: :rofl:

Offline Dede

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #223 dnia: Grudzień 31, 2011, 17:34:38 »
@Lang i, że to niby ja jestem "obskurny" w swoich wypowiedziach  :szalony:  :rofl:
Zachowaj tego posta w archiwum, bo za jakiś czas nie będzie trzeba ponownie wyjaśniać tylko "CTRL-V"  :rofl: :rofl:

Masz racje JogurtOLO ;-)  Szczególnie cenna uwaga Langa "spadać na Białoruś albo do Korei Kim'ów". Mógłby być bardziej uprzejmy i podać ceny biletów  :szalony: Chętnie skorzystam z rady, tym bardziej że nie przeczytał źroda informacji. Ma zadatki na komendanta.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #224 dnia: Grudzień 31, 2011, 18:08:36 »
@Lang i, że to niby ja jestem "obskurny" w swoich wypowiedziach  :szalony:  :rofl:
Zachowaj tego posta w archiwum, bo za jakiś czas nie będzie trzeba ponownie wyjaśniać tylko "CTRL-V"  :rofl: :rofl:

Masz racje JogurtOLO ;-)  Szczególnie cenna uwaga Langa "spadać na Białoruś albo do Korei Kim'ów". Mógłby być bardziej uprzejmy i podać ceny biletów  :szalony: Chętnie skorzystam z rady, tym bardziej że nie przeczytał źroda informacji. Ma zadatki na komendanta.


jak ja uwielbiam być źle zrozumianym:rofl: wydawało mi się jasnym i oczywistym, że pisząc o dotrzymywaniu umów oraz osobach pełniących służbę państwowa w kontekście spadania na Białoruś lub do Korei Kimów, każdy będzie wiedział, że mam na myśli władzę wykonawczą i ustawodawczą, a nie siebie i innych funkcjonariuszy; widocznie to stwierdzenie przerosło możliwości percepcyjne kol. i wyszło jak wyszło:) przeprosin nie oczekuję, ale że kol. zacznie w końcu myśleć jak najbardziej, czego z okazji Nowego Roku życzę wszystkim forumowiczom - nie łykajmy bezkrytycznie wszystkiego co nam telewizornia serwuje;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie