Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225235 razy)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 29, 2011, 00:41:47 »
A to i ja coś niecoś naskrobię, zaznaczając na wstępie jakby ktoś nie wiedział że nie byłem ani nie jestem funkcjonariuszem PSP...

Na czele tego protestu powinien znajdować się Nasz Komendant Główny, wszyscy Komendanci Wojewódzcy, a za nimi wszyscy Komendanci Miejscy i Powiatowi z hasłem "dajcie nam choć tyle, aby zagwarantować bieżące wydatki" "nie jesteśmy w stanie realizować w pełni Naszych zadań" "przestańcie zmuszać Nas do manipulowania budżetami na niekorzyść Naszych podwładnych" "profesjonalna służba kosztuje" "pieniądze mają płynąc z rządu, a nie wyproszone od sponsorów" .... ale się rozmarzyłem
Co tu dużo mówić - prawda, bo poza wynagrodzeniami ze sprzętem też jest cienko.... Może nie wszędzie, ale w zdecydowanej większości. I to jest problem znany nie tylko w PSP :rolleyes:


Czy, w związku z tym powinni być lepiej wynagradzanie, czy powinni krócej pracować, czy powinni "spać" na służbie i wiele wiele innych podobnych "trudnych" pytań. Trudnych dla ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o specyfice służby ratowniczej.
No nie wiem czy to jest ludzi wina że nie wiedzą jaka jest specyfika służby, ani jakie są zarobki. Bo to jest wszystko względne - za "spanie w pracy" i to powiedzmy kilka dni w miesiącu to ktoś może powiedzieć że i obecne zarobki są nawet za wysokie... I tak medialnie to zostanie zrobione żeby tak to ukazać, i dowalić wszystkim co się da, np. wcześniejszą emeryturą, czy dodatkami.

Z drugiej strony jest rzesza osób które wiedzą na czym to polega, i choć jest ich stosunkowo niewiele w porównaniu do liczebności ogółu społeczeństwa, to i tak stanowią ponad 10-krotnie większą grupę niż PSP, i również n-razy większą niż PSP SW i SG razem wzięte. Mam tutaj na myśli członków OSP, którzy jeśli naprawdę dojdzie do akcji protestacyjnej, odegrają tutaj też pewną większą lub mniejszą rolę... Niestety, ale niekoniecznie w kwestii poparcia postulatów...

Jak mam być szczery to nie wiem jak to będzie wyglądało, ale do tej pory jeśli dochodziło do przepychanek na forum pomiędzy OSP a PSP, czasem padała kwestia że "OSP bez PSP sobie poradzi, ale nie na odwrót". System ratowniczy może by w tej sytuacji nie upadł, ale na pewno by się mocno zachwiał...

I przy tym taka dość śmiała hipoteza: A co jeśli jest tak, że właśnie dlatego władza ignoruje te służby, które mają najmniejsze możliwości protestowania, lub ich protest jest mało odczuwalny dla przeciętnego obywatela? Co może SG robić co uprzykrzy życie obywatelom - więcej kontrolować? A może wolniej? No ja nie wiem, ale mnie akurat SG w życiu nie zatrzymała, nawet nie bardzo wiem co mogliby mi zrobić na złość (albo rządowi). A o SW to już całkiem nie ma co gadać - oni to już całkiem nie mają pola manewru... A wracając do PSP to "góra" może olewać sytuację i patrzeć na KSRG (a w razie czego nawet na jednostki pozasystemowe) jako również taki amortyzator - jak Wy nie pojedziecie, to pojedzie OSP. Nie będzie tak profesjonalnie, może być nawet bardzo paskudnie, ale wiecie że tak może być. I jak mam być szczery to nie wiem czy w tym wszystkim ten system to bardziej na "plus" czy na "minus"...

Protest pewnie będzie, można go wprowadzać etapami, i mam nadzieję że zanim dojdzie do ostateczności, i najbardziej radykalnych decyzji (jak wyżej) "ludzie na stołkach" pękną.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 29, 2011, 00:50:24 »
kolego @trb
Postaraj się zrozumieć rzeczywistość. Nie proszę o utożsamianie się z nią tylko o zrozumienie.
Pójdż jutro do swojego KM/KP/KW/KG i powiedź, że od jutra masz w du***** wszystko!
Ty powinieneś żyć w tzw. symbiozie ze swoim "przełożonym" i tak samo Twój przełożony ze swoim. Problem polega na tym, że wystarczy przedstawić WPROST funkcjonowanie tych super służb w Polsce. Bez zarzutów i zgrzytów wewnętrznych. Kg ma ciężko, bo każą mu (rząd) realizować zadania, które są poza jego możliwościami (załóżmy mediana równa-1) KW jest już na poziomie równym mniej więcej -3. KM/KP to średnia zadania do realizacji możliwej jakieś 1 do 9 .
Spróbujmy zabrać z domu dwa złote i zabrać na spacer 3 dzieci (ja tak mam np. tylko 20 lat starsze) i każde chce lizaka najtańszego!!! Każdy po 70 groszy!
PS: Ja mam nadzieję, że ten "protest" się nie uda i, że w końcu będzie można pokazać, że strażacy na dole, to wierzchołek góry lodowej całego problemu PSP.

@Radhezz pozwolisz, że wieczorem się ustosunkuje, bo już sił nie mam.
Tylko tak "z dupa franc"- jak to mawiają.
To edukujmy społeczeństwo. W sumie nie my tylko ONI.
Chcecie mieć tak, to drożej, a jak tak to taniej. Tu szybciej i profesjonalniej (sprzęt i gwarantowani ludzie) tutaj mniej, ale też jest szansa.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 01:02:03 wysłana przez jogurtOLO »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 29, 2011, 08:35:48 »
Ktoś tu wspomniał coś o przejęciu obowiązków PSP przez OSP w przypadku "szerszego protestu"..
hm, od razu zaznaczę, że jestem przeciwnikiem odstąpienia od wykonywania obowiązków zawodowych jako twardszej formy protestu. Równocześnie nie wyobrażam sobie kwestii, że OSP bierze na siebie wszystkie obowiązki PSP. No panowie, to może wypalić ale na wsi lub w małych miasteczkach. Tylko jaka tam jest skala zdarzeń?
Dla przykładu - Warszawa 16 tys. zdarzeń w roku i 3 jednostki OSP na obrzeżach miasta. Chyba nie idzie powalczyć za bardzo, co.
Nie sądzę, by "góra" mogła pozwolić sobie na patrzenie na KSRG i olewanie sytuacji w tym kontekście.
Poza tym gro ochotników to także funkcjonariusze PSP.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 29, 2011, 08:54:29 »
Ja na miejscu Policji i  wojska, też przyłączył się do naszego protestu i walczył o to, aby podwyżka była od 1 czerwca. Bo w lipcu przy okazji jakiegoś tam wystąpienia premiera dowiedzą się, że podwyżki będą na koniec roku (jak rząd zobaczy ile pieniędzy zostanie i jakie są wpływy z VAT), i nie w takiej wysokości (bo trzeba pieniążków np. na odmalowanie polski po Euro2012).
Myślę, że Policjanci zdają sobie sprawe z obietnic bez pokrycia rządu "rudego lisa".

Jeśli chodzi o OSP to nie ma się czego bać. Nie przeceniajmy ich możliwości, nie zastąpią nas i tyle. Z początku pewnie był by szał szczęścia i myśl o zarobieni dodatkowych pieniędzy, potem różowy kolor szybko by wypłowiał pod wpływem tzw "życia". Oni tylko wykorzystują sytuacje dla siebie i że ich śmieszny generał jest przy sterach. I tyle. W sumie każdy by tak robił.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:07:32 »
Kolego.....w OSP nie pracują ludzie, którzy myślą tylko o pieniądzach!! Skoro jesteś takim wielkim "kozakiem" to zobaczymy jak poradziła by Sobie twoja zmiana w warunkach bojowych, bez wsparcia OSP.....jestem bardzo ciekawy!

Ja sądzę, że w lutym się ugną! Niech 'czarodziej' finansów te 2 mld. co na wykup obligacji, da na MSW. Oflagować samochody i "włoski strajk", zamykać drogi!
Co do edukacji społeczeństwa....coś Wam pokażę:

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/17503/Strazacy_z_Nowego_Targu_i_Rabki_protestuja.html

wejdźcie i zobaczcie co wiedzą o Waszych zarobkach zwykli śmiertelnicy!
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:30:12 »
Cytuj
Kolego.....w OSP nie pracują ludzie, którzy myślą tylko o pieniądzach!! Skoro jesteś takim wielkim "kozakiem" to zobaczymy jak poradziła by Sobie twoja zmiana w warunkach bojowych, bez wsparcia OSP.....jestem bardzo ciekawy!
OSP szczególnie w bogatszych gminach jest "Ochotnicza" tylko z nazwy. Poza tym jak patrzę jakie zabawki kupuje się ochotnikom którzy wyjeżdżają 50 razy w roku to za taką nie gospodarność powinien siedzieć KP i inni którzy się pod takimi wnioskami podpisują. I ostatnia odpowiedź odnośnie OSP, nie raz sobie trzeba było dać np. w dzień kiedy wszyscy w pracy. Co ma się spalić to się spali i 100 kolegów z osp nie pomoże. Jak jest to każdy wie. Może nie którzy czują się urażeni moim postem, ale jak to wszystko się kręci i jak są wyprowadzane pieniądze np fundusze z UE to szlag trafia. Nara.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:41:51 »
A kto broni wyprowadzać pieniądze z Unii Komendantom??? Ja się poczułem dotknięty i zapewne nie tylko ja, mała prośba....nie dziel strażaków ochotników, a szczególnie strażaków ochotników i funkcjonariuszy PSP. Bo wedle twoich słów strażacy PSP co są ochotnikami, to tylko dla pieniędzy tam są....
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:51:04 »
No właśnie.  Po co robić jakieś śmieszne protesty które i tak nic nie dadzą. Można przesunąć pieniądze z OSP do PSP.  W ostatnim roku zmarnotrawiono olbrzymie środki budżetowe kierując je do tzw jednostek OSP w ksrg. Jeśli któraś z jednostek jak piszesz miała 50 interwencji to i tak b. dużo. Większość ma problem żeby wyjechać do akcji choćby 5 - 10 razy. Sieć tych jednostek obecnie jest zdecydowanie za gęsta a i tak w większości są niezbyt mobilne - większość ludzi pracuje poza miejscowością. To po co tyle OSP w ksrg ?

Offline dinkyboy-psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 29, 2011, 10:00:56 »
A może Pan Prezes Pawlak powiedział Panu Premierowi, że w razie protestów PSP zastąpi rzesza dobrze wyszkolonych ochotników z doskonałym sprzętem niejednokrotnie lepszym niż w PSP.

To po co wydawać pieniążki na podwyżki comiesięcznie jak można zapłacić tylko za jednostkowe działanie.

Przecież teraz szkolimy w PSP ratowników OSP na potęgę w każdej dziedzinie ... od szkoleń podstawowych po lotnicze :)
--
Pozdrawiam
Dinkyboy

Offline mati723

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 29, 2011, 10:21:04 »
witam, a teraz jeszcze się doczepili do dodatków przed odejściem na emeryturę. I Ci durni dziennikarze nie mówią że to nam przez x lat zaniżają wynagrodzenie tylko że my nieetycznie pobieramy wyższe dodatki na koniec żeby większą emeryturę dostać. A Kowalski zobaczy w telewizji i uwierzy głąbom z polsatu i GW jak to strażacy mają niebiańskie warunki. Typowe odwrócenie uwagi społeczeństwa. Co z tego że nawet dadzą podwyżki jak o tak zabiorą dodatki... żal ale ludzie ktoś na POpaprańców głosował. Poza tym chce przypomnieć że ostatnie podwyżki były za rządów PISu tak na przyszłość.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:20:51 »
"Mam takie wrażenie, że zachowujemy się jak przedstawiciele ZZ (wg przysłowia jak cnotka nie wydymka- niby chce ale czegos się obawia)- też niby chcą ale...... do 28 wywieszenie flag itp. , potem może do końca stycznia nie będziemy się szkolić, potem do końca lutego nie będziemy...... i tu pomysłów brak a przed Euro Tusk rzuci 200 zł. jednorazówki i zz uzna to za zwycięstwo"- to moje słowa z 22 grudnia. PANOWIE NIECH MI TERAZ KTOŚ NAPISZE ŻE SIĘ MYLIŁEM!!!!!
Oj przepraszam myliłem się!!!! jak na razie mamy sie szkolić, tylko 12 mamy przy okazji inspekcji przed garażem się zatrzymac i dłuższy czas powyć. Już widzę jak dostrzega nasz protest mieszkańcy. Ja o tyle mam lepiej bo JRG znajduje się przy osiedlu a po jaką cholerę maja wyć ci co najbliższe zabudowania (o ile wogóle są) znajdują się km od strażnicy.
PANOWIE ZWIĄZKOWCY (ci na górze) kończcie i wstydu oszczędżcie. Takim Panom Przewodniczącym (emerytom) mówię (podobnie jak komendantom szczebla wyższego) WYSTARCZY, mam dość waszych podjazdów, utożsamiania się przynajmniej ze mną (STRAŻAKIEM OD PRZESZŁO 20 LAT). Wstydze się za Was przed żona, dziećmi.
W d... mam wasza akcję protestacyjną- bo od stycznia aż do emerytury (a mam nadzieję że już w krótce) sam podejmuję protest z wirtualną korzyścią dla mnie z rzeczywistą dla kolegów- co miesiąc idę na zwolnienie lekarskie (minimum 2 służby).
Pozdrawiam pozytywnie myślących   

I jeszcze życzenia dla Policjantów- obyście dostali figę z makiem po odbebnionych ME- wystarczy że  T... obiecał a Wy już planujecie na co wydać owe 300zł.
Jestem w 99% przekonany, że zostaniecie zrobieni w balona a potem oczywiście będziecie szukać wsparcia w pozostałych służbach przy prowadzeniu protestów. Wówczas bedę 1 który wypnie na Was d.... tak jak Wy to teraz robicie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 11:53:46 wysłana przez Butel »

Offline osppsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:48:14 »
jogurtolo napisał
Cytuj
Ps.
Uprzedzam!
Jeżeli ktokolwiek użyje argumentu, że Nasza służba jest taka niebezpieczna, że powinniśmy być wyróżnieni WŁAŚNIE ze względu na to, że strażak ryzykuje życie swoje to  gwarantuję małą wojenkę, bo uważam to za absurdalne w dzisiejszej rzeczywistości działań Państwowej Straży Pożarnej

powiedz to rodzinom  NASZYCH kolegów którzy zginęli w czasie akcji lub tym którzy zostali poszkodowani.
Myślę że tutaj trochę przesadziłeś.

Offline minimax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 29, 2011, 11:51:02 »
Witam.
Nie ma sensu czekać na podwyżkę. Sami sobie ją dajmy. Jeżeli nie pojedziemy do pracy, to nie stracimy kasy na paliwo (które nie jest tanie). L4 jest wyjściem, tylko żeby nie pisało LEŻEĆ. W tym czasie możemy charytatywnie komuś pomóc ... i parę złoty dostać. Wystarczy dobrze zaplanować grafik, tak po 2-3 tygodnie zaplanować służbę i chorować. Godziny lecą, nie jesteśmy stratni. A przyjdzie taki czas że do służby nie bedzie miał kto przyjść. Oflagowanie, protesty, nasze niezadowolenie, kogoś to obchodzi?

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 29, 2011, 12:38:00 »
We wszystkich służbach na pierwszy plan wysunęły się różnice zdań, a nawet szarpanina światopoglądowa. Czyli wyszło jak zwykle. Policjanci już mają nas gdzieś. To, że ich związkowy Duda głośno się z nami solidaryzuje, nie świadczy o rzeczywistym nasileniu poczucia solidarności. Związki się z ludźmi w ogóle nie komunikują.

Dla mnie od początku było rzeczą oczywistą, że jeśli zaczniemy - we wszystkich służbach - marzyć o uzbrojonych w czołgi powstańczych pikietach, to polegniemy. Bo zawsze pojawią się różnice zdań. Dla jednego będzie to zbyt radykalne, a dla drugiego - zbyt ugodowe. Jestem pewien, że rząd właśnie tak nas rozpracował. Przewidział oczywiste: wieża Babel. Nie tylko między służbami się nie potrafimy zmówić, ale w obrębie naszych formacji nie rozumiemy się.

Koledzy, zacznijmy od "policzenia szabel". Od jednogłośnej deklaracji: "Nie ma naszej zgody na ten syf!" Jeśli z tego liczenia wyjdzie nas dużo, spróbujmy zorganizować się oddolnie w jakieś grupy inicjatywne. I potem wypracować spójne działanie. To jest realne i to jest racjonalne. Nic się nie dzieje od razu. Trwałe, dobre rozstrzygnięcia zawsze są wynikiem pracy.
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 29, 2011, 13:25:10 »
No właśnie.  Po co robić jakieś śmieszne protesty które i tak nic nie dadzą. Można przesunąć pieniądze z OSP do PSP.  W ostatnim roku zmarnotrawiono olbrzymie środki budżetowe kierując je do tzw jednostek OSP w ksrg. Jeśli któraś z jednostek jak piszesz miała 50 interwencji to i tak b. dużo. Większość ma problem żeby wyjechać do akcji choćby 5 - 10 razy. Sieć tych jednostek obecnie jest zdecydowanie za gęsta a i tak w większości są niezbyt mobilne - większość ludzi pracuje poza miejscowością. To po co tyle OSP w ksrg ?

No i się zaczęło – urażona duma profesjonalistów .

To tylko zauważę że zgodnie z waszymi statystykami (PSP) OSP realizuje ponad 50% zdarzeń w tym Kraju jak również daje większość SIS . Do tego nie widzę powodów by fakt że nie siedzą w jednostce 24 h to nie należy im się sprzęt czy wyposażenie . Nawet lepsze bo powinni być lepiej zabezpieczeni niż profesjonaliści . 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 13:51:32 wysłana przez MIKO »

Offline ryflak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 29, 2011, 13:42:09 »
Pełna zgoda. Ale nie wszystkie jednostki i nie jak leci. Po co robi się analizy zagrożeń ? Szybko można wyłapać takie które jest sens utrzymywać i dobrze doinwestować. Tymczasem teraz obowiązuje zasada wszystkim po równo i koledzy ochotnicy głowią się co by tu kupić jeszcze bo forsa leci z nieba.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 29, 2011, 13:54:03 »
W PSP również leci – mało tego przywożą  wywrotkami – w niektórych komendach nie mieszczą się zabawki w garażach i co z tego . Jak w PSP niema kontroli jakości zakupów ale i działań ratowniczych to nie wymagajcie jej od OSP .

Jestem ciekaw kto po Euro utrzyma ten sprzęt – dopiero będzie tragedia .

Offline strazakpomorze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 29, 2011, 13:58:45 »
Panie offcier - całkowicie się z Tobą zgadzam.
 
z życia wzięte :
Po oflagowaniu jednostki, znajomy z ulicy zadał mi pytanie - macie jakieś święto w jednostce ? - po czym wyjaśniam mu o co chodzi itp, itd, a Pan X mówi mi:  słusznie, domagajcie się pieniążków, a co te wasze flagi dadzą ? ? ?  Musicie parę  szyb wybić, opon spalić  w widocznym miejscu :rofl: by coś osiągnąć.  co powiedział na koniec znajomy z ulicy ; pamiętaj jakby się paliło na  naszej ulicy to  ratujcie.......

Flagi w jednostce, flagi na autach, flagi ....flagi.... Naprawdę nie mogę się doczekać końca stycznia, kiedy to wyjaśni się co  ZZ  ugrają. Ludzie tu już nie chodzi o zwycięstwo tylko o ugranie małego kawałka tortu. Kopią i doją nas z każdej strony a my jak te ślepe owieczki- machamy flagami, żalimy się na forum. Kto nam zabroni po służbie blokować  ulic przechodząc po pasach - kto ? ? ? , kto nam zabroni  jechać przez centrum miasta na sygnałach o 3 w nocy ? ? ?

Nawet czytanie wpisów na forum  zaczyna być  już męczące - honor, ślubowanie, przysięgi  o tym mogli mówić i pisać żołnierze z Westerplatte. A my walczymy o nasz byt, poziom życia.

To jest ostatni moment by coś ugrać.  jak ktoś mądrze napisał - podwyżka 300 zł -    to  będzie jedynie  część  tego co nam inflacja zjadła.  To będzie jak ochłap od Tuska dla coraz biedniejszych strażaków, szaraków  z podziału (jednak bardzo potrzebny i oczekiwany z wielką nadzieją )

Jeszce sprawa naszych ZZ z górnej półki i dowództwa straży - może i chłopy z ZZ  się starają, póki co pójdę z nimi drogi blokować  itp, jeśli nic nie ugrają to wypisuję się z ZZ i robię  sobie małą podwyżkę.
A wracając do Pana KG - czy ktoś słyszał, widział by zabrał głos  w  naszej obronie ? ? ?
Ja postanowiłem napisać już drugi list do Pana KG. Wiadomo, że to stanowisko polityczne i jest między młotem a kowadłem, pewnie sercem nas popiera.........  Jeśli możecie,  napiszcie list adresowany do KG, może chłopina to przeczyta ( ja już wysłałem ).
 
To nie czas by dyskutować o OSP, o  sprzęcie itp itd.  odchodzimy od sedna sprawy ! ! ! ! ! ! ! !

My zamiast wspólnie ustalić termin  - by powiedzmy blokować ulicę  przechodząc  przez  pasy ( co jest w modzie i bardzo szybko nagłaśniane )  martwimy się co  zrobi OSP....... Panowie poprzez te forum, maile,  tele kom możemy zorganizować akcję w całym kraju i jednego dnia  blokować ulice - dajmy na jedną godzinę. Już nie piszę o akcji L 4  - bo Honorowi mnie  zjadą jak psa ( ale  pewnie na  kasę  czekają ).

Panowie Moderatorzy - Jeśli  można zróbcie ankietę o akcji blokowanie ulic w danym dniu i o jednej godzinie, nie  ważne na jakiej zmianie to będzie.  Są  tu pewnie  czytelnicy z całej polski, kontakty ze SG, SW -  Szybko się to rozejdzie po KM, KP w całym kraju ( mamy kolegów ze szkół, kursów itp itd ) . Moim zdaniem jest to najszybciej do zrobienia. SAMI MOŻEMY COŚ  ZROBIĆ  - a za  chodzenie przez pasy na ulicy jeszcze  nikomu w tym kraju nic złego się nie stało, a i ludziom  włos  z głowy nie spadnie.



Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 29, 2011, 14:06:13 »
Popieram strażaka z Pomorza, co do OSP - Sami wiecie ile nas jest, wszak możemy Wam pomóc odnieść sukces - też jesteśmy strażakami, macie nasze POPARCIE.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 29, 2011, 14:23:46 »
Cytuj
Panowie Moderatorzy - Jeśli  można zróbcie ankietę o akcji blokowanie ulic w danym dniu i o jednej godzinie,

Można, możesz to zrobić sam ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline dinkyboy-psp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 29, 2011, 14:27:41 »
A może wzorem niezadowolonych strażaków z innych krajów uruchomić "pianę" na budynki Urzędów Wojewódzkich czy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ..... by się działo :)
--
Pozdrawiam
Dinkyboy

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 29, 2011, 14:54:52 »
Komunikat Ogólnopolskiego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego z posiedzenia w dniu 28 grudnia 2011 roku.

http://www.fzz-sm.pl/images/storiesfile/Komunikat%20OMKP%20z%20dnia%2028_12_2011.pdf

Offline ktk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 29, 2011, 15:08:04 »
Może razem z upodlonym narodem
http://www.youtube.com/watch?v=QlZ-soplZjY

W jedności siła!

Offline wolt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • "wy macie racje - my karabiny" - MAO
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 29, 2011, 15:25:28 »
Czyli spotykamy się w Poznaniu ( mam najbliżej) 12 stycznia. :wacko:

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 29, 2011, 18:26:50 »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)