Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 225401 razy)

stststs

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #150 dnia: Grudzień 27, 2011, 18:57:32 »
Jeden z nielicznych artykułów który się pojawił, może zasypać go komentarzami to na pewno zwróci uwagę większej liczby społeczeństwa. I może odniesie lepszy efekt niż flagi.


Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #152 dnia: Grudzień 27, 2011, 19:59:49 »
"kiedyś chciałem być strażakiem, lecz teraz patrząc na to co się dzieje trzeba się mocno zastanowić ...
najniższa średnia krajowa ma wynosić 1500 zł brutto = tyle samo ile strażak dostaje podejmując się tego zawodu.
To po co mam narażać zdrowie i życie za najniższą krajową? Za takie pieniądze w przyszłości utrzymam rodzinę? Lepiej skończyć studia i podjąć obojętnie jaką pracę i mam gwarancję zarobków ponad 2000 netto! Zawsze myślałem, że z odpowiedzialną i niebezpieczną służbą idzie i godne wynagrodzenie, tyle dobrze że zorientowałem się jak to wszystko wygląda... " cytat z komentarzy TVNWarszawa

Kolejny protest... jak pamiętam formy protestów w PSP to oprócz oflagowania pikiet wystąpień akcji medialnych nie było nic oryginalnego.
Np zdanie uszkodzonych mundurów z zachowaniem gotowości do podjęcia działań po uprzednim dostarczeniu "odzieży roboczej". 
Skierowanie pojazdów na badania techniczne - nie jest z tym źle ale część polegnie.
Pisanie meldunków (informacji ze zdarzeń) zgodnie z rozporządzeniem w wersji papierowej i przekazywanie ich jednostkom nadrzędnym np. faxem.
Zlikwidowanie kont bankowych i odbiór wypłat w kasach komend.
Sposobów na nękanie "systemu" są miliony a my się flagujemy i znów liczymy, że ktoś nas zauważy. Walnąć w stół. Tylko mi nie piszcie że namawiam do niepokoju :) omawiam możliwe do zastosowania środki.
I jeszcze jedno na co zwrócilibyście uwagę : na flagę związkową na budynku, czy na strażaka w śpiworze przed budynkiem?


gośćmikolaj

  • Gość

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #155 dnia: Grudzień 27, 2011, 23:08:12 »
Oglądaliście Teleexpres dzisiaj nagonka mediów zaczyna się była mowa o naszych dodatkach przed odejściem na emeryturę, MSW zapowiada kontrole w PSP i SG. W Policji została już przeprowadzona MSW zapowiada zmiany!!!
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #157 dnia: Grudzień 28, 2011, 09:01:36 »
Na początek :

   " HONOROWY  strażak  =  Biedny  strażak.... strażak z podziału "

Panowie strażacy,  Goście.

Od pisania, żalenia się czemu jest tak a nie inaczej nic nie zmienimy. A pisanie o honorze, o przysiędze  to już jest lekka przesada. Do tych co piszą o  przysiędze ( Panie hasici 99 ), człowieku może Tobie wystarcza kasy z wypłaty, może Ty masz inne źródła dochodu.... może  dla Ciebie straż to jedynie sypialnia i opłacony ZUS - dla mnie nie.  Ja wiem tylko  że jeśli będzie akcja w kraju L 4 - to nie będę  myślał o przysiędze, o honorze, a tym bardziej o poparciu społeczeństwa - bo to podwyżek mi nie da. A żeby było zabawniej - moja rodzina, znajomi kiedy słyszą ile zarabiamy   sami mówią - STRAJKUJCIE, walczcie o swoje, wyjdzie na ulice, utrudniajcie życie społeczeństwu,  jeden  kolega powiedział  wprost -  jesteście pi.....  i nie  macie jaj - żałosne ale prawdziwe.  Pamiętajcie od poparcia społeczeństwa jeszcze nikomu  poziom życia się nie podniósł.
Ja nie chce być honorowym - ale biednym strażakiem.  Z roku na rok coraz bardziej kopią nas po dupie. Kiedy mamy się obudzić i ostro zareagować - kiedy zabiorą sorty, wezmą połowę urlopu, kiedy powiedzą że nie będzie kasy za nadgodziny ? ? ? a może  kiedy  powiedzą - wszyscy co nie odchodzą pracują do 55 roku życia ? ? ? Kiedy Panie hasici 99  przestaniesz zasłaniać się przysięgą  -  wtedy kiedy powiesz dziecku, że nie ma na  ubrania, leki, zabawki,  itp itd ? ? ? Przepraszam TY już wyraziłeś swoje zdanie - na L 4  nie pójdę  -boję się, że takich HONOROWYCH jak Ty  będzie więcej...........
 Twoje podejście może jest takie- ja się nie  wychylę, moi koledzy coś wywalczą- nadstawią tyłki a kiedy będą podwyżki to ja też dostane i do tego dowódca, komendant poklepie mnie po plecach i powie - JESTEŚ HONOROWY ....DOSTANIESZ MEDAL....   powiem Ci, że nie chciał bym pracować na podziale, a tym bardziej być na rocie z  takim HONOROWYM strażakiem....

Jak już pisałem- popieram akcje L 4. - spytacie dlaczego - może to Was przekona : protesty lekarzy, pielęgniarek i ich groźba odejścia od łóżek ( nawet to zrobili ) - WYWALCZYLI  SWOJE,  protesty nauczycieli, że z 01. 09 nie rozpocznie się   rok szkolny, że nie   będzie matur - Wywalczyli , protesty innych.

Panowie- skoro nie mają  kasy dla 30 tys strażaków, a mają dla masy policji, wojska i innych, skoro mają kasę na biura poselskie, na tablety i inne pierdoły - to  coś tu jest nie tak.

 A tym co piszą tylko o honorze, przysiędze - załóżcie nowy wątek,  Albo napiszcie -  nie jesteśmy z  Wami koledzy.

Panie Piotr998 -  zgadzam się z Panem.

Zanim tak zaczniesz po mnie jechać, zwróć uwagę że w przypadku L4, a co za tym idzie w ostateczności nie wyjeżdżanie do zdarzeń, jest też druga strona medalu. Co winien jest zwykły człowiek, któremu Straż nie udzieli pomocy? Wytłumacz to komuś w takiej sytuacji, że jest akcja protestacyjna...
Nie mam drugiego etatu, Straż to dla mnie nie ZUS, ani sypialnia. ALE wiedziałem gdzie się przyjmuję!!
Jestem jak najbardziej za protestem, ale z głową, nie jesteśmy lekarzami i pielęgniarkami. Mamy trochę większe zaufanie u ludzi i szacunek. Zostało to w jakiś sposób wypracowane przez lata, a Ty chcesz to stracić w kilka dni, nie wiedząc szczerze mówiąc o co walcząc...
Z drugiej strony najprościej jest rzucić L4, wysłać jeszcze pocztą... Nie ujrzysz wkur****ego Komendanta. Moim zdaniem jest to pójście na łatwiznę. Nie wspomnę już o tym że piszesz o popełnianiu przestępstwa.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #159 dnia: Grudzień 28, 2011, 11:49:04 »
Można się spodziewać że media będą teraz robić otoczkę podziału między służbami, nie dajmy się sprowokować i ponieść emocjom podziału! Nie ma żadnego podziału- Policjanci dostaną podwyżkę - super- należy im się. Teraz tylko kwestia co zrobić żeby inni też ją dostali. :tuba:

Pozdrawiam

no i proszę:

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/372792,w-srode-zwiazki-zawodowe-sluzb-mundurowych-zdecyduja-o-formie-protestu.html
http://praca.wp.pl/title,Protest-mundurowych-w-sprawie-podwyzek-dla-policjantow-i-zolnierzy,wid,14116877,wiadomosc.html
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/579179,podwyzki_tylko_dla_wojska_i_policji_pozostale_sluzby_mundurowe_szykuja_protest.html

« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2011, 14:55:30 wysłana przez emer »

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #160 dnia: Grudzień 28, 2011, 11:50:35 »
Nie wytrzymałem i po dłuższym śledzeniu sytuacji na  forum postanowiłem zabrać głos...

Tak jak już wcześniej wielokrotnie zostało napisane nie mamy ludzi,którzy by zdecydowanie pokierowali akcją protestacyjną.Będą rozmowy,jakie słowne sprzeczki i jak zwykle nic z tego nie wyjdzie,zostaniemy z jałmużną jaką mamy i nic się nie zmieni...Nie rozumiem stwierdzeń niektórych użytkowników forum,że nie możemy protestować kosztem niedogodności względem obywateli,cokolwiek by to nie było...To jak mamy protestować!!!siedzieć potulnie jak baranki!?Pomysłu z L4 są trafne,tylko,że to musi być zorganizowane!Blokujmy drogi na kilkanaście godzin przy plamach oleju lub zostając parę godzin na miejscu zdarzenia np. po wypadkach!!!Nic się nikomu nie stanie,nikt życia nie straci,a będzie to uciążliwe dla ludzi i zauważone!!!Dlaczego ZZ nie zdecydują się na protest w stolicy!?Myślę,że byłoby nas tam kilkanaście tysięcy!Przedstawiciele innych zawodów jadą i walczą o swoje,my nie potrafimy!
Możemy pisać,wylewać żale,ale sami nic nie zrobimy,ktoś musi nami pokierować i cały czas liczę,że ZZ pokażą pazur i spotkamy się któregoś pięknego dnia w stolicy!
Wielki szacun dla strazakpomorze,pieknie to napisałeś,nis dodać nic ująć!
Co do kolegi hasici99...Skoro podpisujesz się jako hasici,pewnie znasz realia strażaków naszych południowych sąsiadów...1000euro to wynagrodzenie,jak to Oni mówią "zajaca"-młodego,który własnie rozpoczął służbę,nie żal ci...zastanów się trochę...pzdr.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #161 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:15:27 »
Kolego marts, ale z tego Co mi wiadomo, to na Słowacji jak i w Czechach obowiązuje powszechny system emerytalny. Popieram Waszą walkę o podwyżki, bo się Wam po prostu należą!!

Pewnie jako ochotnik zostanę skrytykowany za to co napiszę, ale dlaczego księgowa w Komendzie musi mieć mundur??? I iść po 15 latach na emeryturę??
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #162 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:20:34 »
Dzisiejsze spotkanie związkowców Straży Granicznej, Państwowej Straży pożarnej i Służby Więziennej w Ministerstwie Sprawiedliwości nie przyniosło żadnego postępu w sprawie objęcia podwyżką wszystkich służb mundurowych. FZZSM podejmie dzisiaj decyzję w sprawie dalszych form protestu.

Jak poinformował w wywiadzie dla TVP INFO po spotkaniu przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa - Wiesław Żurawski - "...rozmowa o pieniądzach była bardzo krótka...Minister poinformował związkowców, że na temat podwyżek może rozmawiać w perspektywie roku 2013, na takie postawienie sprawy nie możemy się zgodzić w sytuacji, gdy nasze uposażenia są zamrożone od trzech lat ..." stwierdził Wiesław Żurawski.
Po południu, ok. 13:45 przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Służb Mundurowych podejmą decyzję w sprawie dalszych form protestu. Media spodziewają się wprowadzenia proponowanego przez Straż Graniczną strajku włoskiego polegającego na znacznym spowolnieniu pracy co wynikać będzie z drobiazgowego i skrupulatnego - zgodnego z procedurami wykonywania obowiązków służbowych.

Ogólnopolski Komitet protestacyjny powołała 19 grudnia 2011' Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Zrzesza ona związki zawodowe policjantów, strażaków, strażników granicznych, a także funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa. Była to reakcja na expose premiera Donalda Tuska, który 18 listopada zapowiedział podwyżki uposażeń dla żołnierzy i policjantów - po ok. 300 zł brutto, od lipca 2012 roku.

Związkowcy przestrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa w związku z faktem, że rośnie liczba funkcjonariuszy, którzy m.in. ze względu na brak podwyżek chcą odejść ze służby. Strażak przez pierwsze trzy lata służby zarabia średnio 1,7-1,8 tys. złotych brutto.

Związkowcy uważają, że przyznanie podwyżki policjantom, jako jedynej ze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, jest nieodpowiedzialne i ma na celu skłócenie służb. Jak podkreślają większość funkcjonariuszy nie dostała podwyżek od trzech lat.

W związku z tym 13 grudnia NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej ogłosił pogotowie strajkowe. Gotowość do podjęcia akcji protestacyjnej ogłosił związek zawodowy strażaków, a także związkowcy ze Służby Więziennej oraz Izby Celnej. Działania protestacyjne - na znak solidarności - poparł NSZZ Policjantów. Oflagowane zostały jednostki i posterunki poszczególnych formacji.

Po spotkaniu zespołu ds. reformy emerytur mundurowych, jakie miało miejsce w dniu 12 grudnia, gdzie temat podwyżek także wypłynął, w MSW rozpoczęła się analiza budżetów Straży Granicznej i straży pożarnej na 2012 rok dotycząca ewentualnej podwyżki płac. Na połowę stycznia szef resortu Jacek Cichocki zaprosił stronę związkową na rozmowy w tej sprawie.

Na podwyżki dla policjantów w 2012 roku w projekcie budżetu zarezerwowano ponad 200 mln zł. 20 grudnia sejmowa komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych odrzuciła poprawkę zgłoszoną przez Solidarną Polskę, która zakładała zwiększenie tej rezerwy o 100 mln zł i przyznanie podwyżki wszystkim funkcjonariuszom służb podległych MSW.


Offline fajerktoś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #163 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:23:09 »
Pewnie jako ochotnik zostanę skrytykowany za to co napiszę, ale dlaczego księgowa w Komendzie musi mieć mundur??? I iść po 15 latach na emeryturę??

pewnie nikt nie skrytykuje ma masz całkowitą rację, ale nie o tym wątek tylko o proteście

jedni piszą że lewe L4 złe, niehonorowe, "przestępstwo"
ale nikt nie zabrania nam zrezygnować ze służby, zrobić coś na kształt lekarzy, złożyć "wszyscy" raporty o zwolnienie ze służby z trzymiesięcznym okresem..... i zobaczyć co wtedy rząd zrobi, jeżeli KM dostanie 95% raportów, prześle info do KW a te do KG a ten do Ministra że po marcu odejdzie 30k strażaków....
raporty zawsze potem można wycofać....
tak sobię myślę przynajmniej

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #164 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:51:17 »
Chciałem zaznaczyć, 300zł brutto to nie jest żadna podwyżka to tylko w jakimś % zrekompensuje prawie 4 lata bez wyrównania o wskaźnik inflacji.....ceny rosną średnio urosły przez 4 lata o 14%. Kto umie liczyć to sobie policzy że te 300zł brutto nie zrekompensuje nawet tego co straciliśmy w skutek wzrostu cen i usług. Mam nadzieję że wszyscy zdają sobie z tego sprawę..........

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 28, 2011, 12:52:50 »
A samochodów nie możecie oflagować??? Np. tak jak w stanach jeżdżą z flagą USA, to Wy z flagą protest?? Albo tak jak było wspomniane zamykać drogi podczas wypadków, plam oleju, akcji gaśniczych, czy ratowniczych.

Tak jak powiedziałem w pełni Was popieram i ja myślałem, że Premier miał namyśli wszystkie mundurówki!
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Miroo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 28, 2011, 13:24:19 »
Od "gadania" to was jezyki beda bolaly

wezcie sie do roboty, nie czekajcie na zwiazki - kiedy cos dla was zrobily?

ja protestuje od samego poczatku,
jestem kierowca , na wyjazdy gospodarcze, powroty z akcji - predkosc dostosowana do przepisow - a czasem do warunkow drogowych czytaj - nie przekraczam 50km/h, ulica szybciutko sie za mna korkuje
naprawde w nosie mam to ze ktos bedzie klal pod nosem, ja klne juz kilka lat, bo mi do konca miesiaca nie starcza pieniedzy

najchetniej to oflagowalbym samochody w komendzie czyms z napisami "strajk", no ale jak powiedzialem, zwiazki sie nie pala do "podpadniecia" wladzy, komenda zawsze na nic nie ma pieniedzy, no a mi juz pisalem, ..., a przescieradla z namalowanym napisem pedzlem nie wypada wieszac.

wezcie sie do roboty , jak juz pisali wczesniej, blokowac na czas akcji drogi
szybciutko sie zorientuja ze nie ma zartow, a jechac na stolice? bez sensu, nigdy nikogo nie ma w biurach kiedy przechodza marsze protestacyjne, przymusowe wolne i czesc, w d u p a ch to maja
blokady blokady i blokady

pozdrawiam i do roboty

Rozumiem twoje rozżalenie ale te błędy aż rażą.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2011, 16:52:01 wysłana przez Butel »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 28, 2011, 16:15:07 »
www.tok.fm najnowsze informacje:
"protest zostanie zaostrzony ponieważ nie ma porozumienia w sprawie podwyżki, najpierw 10 stycznia mają wyjechać przed garaże wszystkie samochody służbowe a potem  organizowana ma być pikieta związkowa"

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,10881744,12_stycznia_sluzby_mundurowe_beda_protestowac_w_czterech.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2011, 16:38:48 wysłana przez emer »

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 28, 2011, 16:30:54 »
www.tok.fm
12 stycznia przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych będą protestować w czterech miastach, w których będzie organizowane Euro 2012 - zdecydował dziś ogólnopolski komitet protestacyjny służb mundurowych.
- Pikiety odbędą się przed urzędami wojewódzkimi w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. Dwa dni wcześniej, 10 stycznia, rozpocznie się akcja protestacyjna na trzech przejściach granicznych - powiedział przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej Mariusz Tyl.

Komitet protestacyjny powołała 19 grudnia Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Zrzesza ona związki zawodowe policjantów, strażaków, strażników granicznych, a także funkcjonariuszy i pracowników więziennictwa. Była to reakcja na expose premiera Donalda Tuska, który zapowiedział podwyżki uposażeń dla żołnierzy i policjantów - po ok. 300 zł brutto, od lipca 2012 roku.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 28, 2011, 18:07:33 »
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-na-poczatku-stycznia-protest-sluzb-mundurowych,nId,424035

"Straż Pożarna, Graniczna oraz Służba Więzienna domagają się 200-złotowej podwyżki, takiej samej jaką premier obiecał policjantom i żołnierzom. Związkowcy uważają, że przyznanie podwyżki policjantom, jako jedynej ze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, jest nieodpowiedzialne i ma na celu skłócenie służb. "


Jak to 200zł? coś się zmieniło czy nic nam o tym nie wiadomo?

Offline PlanetaX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Forum SG
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 28, 2011, 18:27:34 »
Tu jest wersja z wywiadem z TVP Info..

http://tvp.info/informacje/biznes/mundurowka-bedzie-pikietowac/6045263

A te 200 pln to zapewne tzw. "literówka" ewentualnie słaba znajomość tematu przez autora tegoż artykułu;)

Protest

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 28, 2011, 22:41:26 »
Zastanawia mnie jedna, aczkolwiek zasadnicza sprawa. Kto z Nas bardziej robi wała? Rząd, czy związki zawodowe ?
Przecież ten protest to jakaś zabawa w dużych chłopców. Sygnały, światełka i maszerowanie pod urzędami. Kogo to "obleci" ? Jeszcze jedno. Żeby wszyscy mieli świadomość, bo NIGDZIE tego nie doznałem, a to kwestia baaaaardzo ważna- wręcz zasadnicza. MY nie mamy poparcia społeczeństwa. Mamy zaufanie społeczne na najwyższym poziomie, ale to zaufanie do zawodu strażaka, a nie poparcie do jego wynagrodzenia itp. Jeżeli nie pokażemy IM, że to od Nas w dużej mierze zależy ich życie (codziennie), a ONI tego nie rozumieją, to możemy jak dalej liczyć na ZAUFANIE tylko, a nie poparcie. Ten cały "cyrk", który na razie został przygotowany nie da żadnych wymiernych korzyści - tak uważam

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 28, 2011, 23:49:28 »
Na czele tego protestu powinien znajdować się Nasz Komendant Główny, wszyscy Komendanci Wojewódzcy, a za nimi wszyscy Komendanci Miejscy i Powiatowi z hasłem "dajcie nam choć tyle, aby zagwarantować bieżące wydatki" " chcecie modernizacji służby to ja finansujcie" "nie jesteśmy w stanie realizować w pełni Naszych zadań" "przestańcie zmuszać Nas do manipulowania budżetami na niekorzyść Naszych podwładnych" "profesjonalna służba kosztuje" "pieniądze mają płynąc z rządu, a nie wyproszone od sponsorów" " my mamy zarządzać, a nie pozyskiwać" .... ale się rozmarzyłem :gwiazdki:

Żeby była "jasność". To współczucie dla tych osób, a nie zarzuty. Ta "robota" to każdego dnia dzielenie włosa na czworo z kawałkiem na jutro. Bo ile lat można "świecić oczyma" przed wszelkiej maści "włodarzami", że jest cholernie źle, ale dajemy radę ? To jak zajeżdżać nowym  AUDI A 8 pod osiedlowy sklep i brać proszek do prania na tzw "zeszyt". Wiem wiem, można sprzedać AUDI i zakupy robić gotówką, ale jak to zrobić, skoro to samochód "taty" i ON reguluje budżet i nakazuje oszczędzać na środkach czystości, wyżywieniu, lekach, a nie np. na zakupach gadżetów, bo w domu nie widzą sąsiedzi, że są biedni. Pozory profesjonalizmu zachowane!

Fakt.
W tym co napisał @protest jest dużo racji.
Ja pozwolę sobie (jak zwykle) zgłębić temat.
Zacznę może od przysłowiowego "nie ma Polak większego wroga niż  jego bratanek".
Spójrzcie na chłodno no argument, na którym się opieramy - ZAUFANIE SPOŁECZNE.
Jak myślimy My Polacy?
Myślmy tak, że owszem strażacy to ludzie, którzy zawsze przyjdą z pomocą bliźniemu- mają rację!.
Myślimy,że to tacy dobrzy ludzie, że nawet siatki pomogą ponieść starszej Pani- mają rację!
Myślimy, że skoro oni są tak dobrzy i honorowi (rycerze współcześni normalnie) to muszą nie patrzyć na wynagrodzenie, bo "żywią" się tą dobrocią- i mają rację !!!! (ja się częściowo "żywię", ale moja rodzina wymaga innego pokarmu")
Na pytanie, czy powinni być wyróżnieni w społeczeństwie większość odpowie -oczywiście, że tak, bo to BOHATEROWIE współcześni!!!!!! Argumentów tyle, że na odprawie NATO nie znajdziecie.
ALE!
Zadajcie im pytanie...
Czy, w związku z tym powinni być lepiej wynagradzani, czy powinni krócej pracować, czy powinni "spać" na służbie i wiele wiele innych podobnych "trudnych" pytań. Trudnych dla ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o specyfice służby ratowniczej.
Jaka będzie odpowiedź? Pewnie większość z Was wie jaka.  W większości, mówiąc wprost- poniżająca Nasz zawód, a tym samym Nas samych.
ALE!
Zadajcie to samo pytanie ludziom (polakom), którzy w niedalekim czasie mieli "przyjemność", tak przyjemność, bo skoro przyjemność to żyją nadal, zadać to samo pytanie.
Reszta bez komentarza.....

Ps.
Uprzedzam!
Jeżeli ktokolwiek użyje argumentu, że Nasza służba jest taka niebezpieczna, że powinniśmy być wyróżnieni WŁAŚNIE ze względu na to, że strażak ryzykuje życie swoje to  gwarantuję małą wojenkę, bo uważam to za absurdalne w dzisiejszej rzeczywistości działań Państwowej Straży Pożarnej

AHA- bym zapomniał.
Kiedyś, ktoś mądry (chyba nawet pragmatyczny) wypowiedział i zapisał taka myśl:
"...nie godzien ratunku ten, który dla swego wybawiciela szacunku i wdzięczności nie znajduje..."- nie, to nie biblia!

 
Zaznaczam, że jam zwykły ratownik z rokiem służby  za pasem ! :0
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2011, 02:19:48 wysłana przez jogurtOLO »

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 29, 2011, 00:35:36 »
Ale najważniejsze jest w tym wszystkim to, że MAMY PEŁNE POPARCIE NASZYCH PRZEŁOŻONYCH W POSTACI KG, KW i niżej. Strona KG aż huczy od protestu. Widzę same banery z akcją protestacyjną, relacje ze spotkań Komendanta Głównego z Ministrem i Premierem, komunikaty o porozumieniu z ZZ. Jednym słowem pełne poparcie, konkretne i rzeczowe działania i otucha dla nas wszystkich. Tylko jak na to wszystko patrzę, to zastanawiam się... co ja k.... za świństwo piję!! :szalony: :szalony: :szalony: