Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 224530 razy)

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #775 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:41:32 »
A co to znaczy zaostrzają ???
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #776 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:11:32 »
szkoda, że struktury wojewódzkie nie zrobiły zebrania przed zebraniem ogólnopolskiego wtedy szybciej by można by zareagować i uwzględnić sygnały "z dołu" a swoją drogą ciekawe ilu działaczy związkowych jest równocześnie w Wojewódzkim Komitecie Protestacyjnym i Ogólnopolskim??

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #778 dnia: Kwiecień 12, 2012, 08:42:18 »
Rozpoczął się PROTEST SŁUŻBY CELNEJ.

Postulatem jest równe traktowanie służb mundurowych.
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego Służba Celna jest służbą mundurową.
Rząd RP zobowiązał się włączyć Służbę Celną do zaopatrzeniowego systemu emerytalnego.
Następnie jednostronnie wycofał się z podpisanego Porozumienia.
Służba Celna to jedyna formacja mundurowa pozostająca poza systemem zaopatrzeniowym.

W dniu 12 kwietnia Związki Zawodowe oflagują niektóre obiekty Służby Celnej.
W dniu 17 kwietnia 2012 roku odbędzie się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów KOLUMNA MILCZENIA uformowana z umundurowanych Funkcjonariuszy Służby Celnej. Przedstawiciele Funkcjonariuszy wręczą w tym dniu pismo Panu Premierowi, które w ostatnich dniach mamy nadzieję wszyscy podpisywaliśmy.

sorbent

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #779 dnia: Kwiecień 12, 2012, 15:10:41 »
Odnoszę wrażenie, że istnienie naszych związków zawodowych jest celem samym w sobie. Ja osobiście dawno temu wpisałem się do "S". Za "starej" gwardii nie powiem coś się działo - regularne spotkania, ogniska i takie tam wycieczki - i wtedy szło omówić problemy i potrzeby strażaków. Obecnie działania związków ograniczają się do pobierania składek i papierowego protestowania, które moim zdaniem nic nie znaczy.
Nasi FUNKCYJNI w związkach nie są zainteresowani zbyt mocnym działaniem i zjednoczeniem związków - bo ilość miejsc dla funkcyjnych spadnie.

Jak dla mnie osoby funkcyjne w związkach zawodowych -  utrzymywane z pieniędzy tego samego pracodawcy, co członkowie związku - nie są wiarygodne w działaniach.

Tylko wspólną siłą coś znaczymy - bez podziału na związki, biurowych i zmianowych. Razem i tylko razem.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 14, 2012, 09:38:39 »
Nasze związki odniosły sukces. Akcja została zawieszona. Rząd obiecał nam że jak będziemy grzeczni to może po Euro dadzą nam 300zł brutto podwyżki. Pod warunkiem że nie będzie za dużo padało.
Ch*j z tym że dobierają się do naszych emerytur, że są coraz to ciekawsze propozycje dla nas. Odnieśliśmy sukces.
Ale przecież pan przewodniczący jeden z drugim nie martwią się o swoje emerytury oraz uposażenia. Nie muszą. Więc nie będą nadstawiać stołka dla jakiegoś tam brudasa z podziału, który ma mniej służby niż on urlopu.

Powiedzmy sobie szczerze. Podziały były, są i będą. Jedni nie rozumieją drugich a związki kończą właśnie dogorywać. Poczekajmy tylko aż poodchodzą na emerytury członkowie i będzie po temacie.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 14, 2012, 15:26:57 »
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 14, 2012, 21:51:30 »
Nasze związki odniosły sukces. Akcja została zawieszona. Rząd obiecał nam że jak będziemy grzeczni to może po Euro dadzą nam 300zł brutto podwyżki. Pod warunkiem że nie będzie za dużo padało.
Ch*j z tym że dobierają się do naszych emerytur, że są coraz to ciekawsze propozycje dla nas. Odnieśliśmy sukces.
Ale przecież pan przewodniczący jeden z drugim nie martwią się o swoje emerytury oraz uposażenia. Nie muszą. Więc nie będą nadstawiać stołka dla jakiegoś tam brudasa z podziału, który ma mniej służby niż on urlopu.

Powiedzmy sobie szczerze. Podziały były, są i będą. Jedni nie rozumieją drugich a związki kończą właśnie dogorywać. Poczekajmy tylko aż poodchodzą na emerytury członkowie i będzie po temacie.
Człeku z łbem chowającym przy okazji pod ziemię!!! Tak Cię nazwę.Jakie związki odniosły sukces? Jaka akcja została zawieszona?
Chyba nie czytasz stron zwiżakowych albo Twój szef nic Ci nie tłumaczy.Jeszcze kilka dni temu Florian Wielkopolski zaostrza protest... teraz kilka zarządów z tego co wiem decyzyjnie może też zaostrzyć.Trzeba pamiętać że musi to zatwierdzić federacja województwa...
Ale już dziś jak kolega Sajmonowski.... DOŁĄCZ SIĘ DO PROTESTU... NIE LEŻ PO 15 W KOJU... POGADAJ Z KUMPLAMI... i jak masz odwagę zapytaj 01,11,12 czy to popierają?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 14, 2012, 22:14:19 »
Chodziło mi głównie o Solidarność, ponieważ tylko te związki działają w mojej JRG. Jeżeli myliłem się co do pozostałych związków to serdecznie przepraszam. 

Odnośnie chowania głowy w piasek to ja zrobiłem co mogłem. Na pewno jej nie schowałem, pierwszy byłem na liście chętnych na protest, pomimo że w żadnych związkach nie jestem.

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 15, 2012, 20:34:49 »
kolego Siusiek wielkopolskie ZZ tak tylko napisały na swojej stronie ze zaostrzają rozmawiałem z kolegą który jest właśnie z tamtych rejonów i mówi tak GÓWNO PRAWDA to jest akurat mój cytat bo po jego słowach modelatorzy by mi zawiesili konto. Na moje to juz powinniśmy zamknąć ten wątek bo większość i tak się już pogodziła z tym co ma być.

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 16, 2012, 22:50:29 »
A tak robią to nasze Koleżanki i Koledzy ze Służby Celnej:

link - FORUM CELNIKÓW
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 17, 2012, 07:31:18 »
kolego Siusiek wielkopolskie ZZ tak tylko napisały na swojej stronie ze zaostrzają rozmawiałem z kolegą który jest właśnie z tamtych rejonów i mówi tak GÓWNO PRAWDA to jest akurat mój cytat bo po jego słowach modelatorzy by mi zawiesili konto. Na moje to juz powinniśmy zamknąć ten wątek bo większość i tak się już pogodziła z tym co ma być.
Zamknąć można, ale co Ty zrobiłeś dla akcji poza tym że przedzwoniłeś do kolegi?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:34:13 »
" a czy była jakaś akcja protestacyjna"- takie słowa może ironiczne padają od moich przełożonych- pozdrawiam

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #788 dnia: Kwiecień 17, 2012, 11:56:39 »
Do podwyżek jeszcze bardzo daleka droga, ale "ironicznie pytający przełożeni" jakby co też dostaną...

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #789 dnia: Kwiecień 17, 2012, 21:06:41 »
Jaka klasa! Jaka organizacja!

Kto chce działać, znajdzie sposób - kto nie chce działać, znajdzie wymówkę.

Koleżanki i Koledzy, dzisiaj to Celnicy mówią naszym głosem, głosem Ludzi Munduru!

link - KOLUMNA MILCZENIA
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #790 dnia: Kwiecień 18, 2012, 07:25:28 »
" a czy była jakaś akcja protestacyjna"- takie słowa może ironiczne padają od moich przełożonych- pozdrawiam
Zapytaj ironicznie swoich przełożonych w jaki sposób dołożyli się do przebiegu całej akcji i co zrobili tak naprawdę aby zasłużyć chociażby na te 300 od października już nie mówiąc o reformie emerytalnej.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #791 dnia: Kwiecień 19, 2012, 12:24:48 »
Cytuj
STANOWISKO
Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych z dnia 18 kwietnia 2012 roku.
W dniu 18 kwietnia 2012 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Federacji ZZ SM. Członkowie Federacji dokonali bieżącej analizy i oceny obecnej sytuacji w służbach ze szczególnym uwzględnieniem planowanych podwyżek uposażeń oraz nowelizacji ustawy emerytalnej dla funkcjonariuszy służb mundurowych.
Zdaniem Federacji w chwili obecnej nie ma przesłanek do zawieszenia prowadzonej akcji protestacyjnej.
W przypadku dalszego forsowania i prób wprowadzenia przez przedstawicieli Rządu do projektu nowelizacji ustawy emerytalnej jakichkolwiek niekorzystnych rozwiązań, Federacja będzie zmuszona do podjęcia bardziej radykalnych działań.
Sytuacja taka może mieć miejsce w razie uwzględnienia w projekcie szkodliwych i nieprzemyślanych propozycji składanych przez Ministra Finansów J.W. Rostowskiego, dotyczących włączenia funkcjonariuszy do systemu powszechnego lub zaostrzenia warunków w zakresie stażu i wieku w ramach systemu zaopatrzeniowego.
Propozycje te stoją w jaskrawej sprzeczności ze wspólnymi ustaleniami zespołu rządowo-związkowego z sierpnia 2011 roku i naruszają zdaniem Federacji elementarne zasady dialogu społecznego obowiązujące w demokratycznym Państwie, a tym bardziej nie znajdują odzwierciedlenia w expose pana Premiera.
Wychodząc naprzeciw wnioskom napływającym z poszczególnych województw, Federacja nie wyklucza podjęcia radykalnych działań protestacyjnych w czasie trwania rozgrywek turnieju EURO 2012'

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1885:stanowisko-federacji-zz-sub-mundurowych-z-18042012&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #792 dnia: Kwiecień 19, 2012, 15:05:22 »
i nadal żadnych konkretów  :angry:

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #793 dnia: Kwiecień 20, 2012, 07:56:37 »
Bo ja myślę tak. Żeby o coś walczyć, trzeba mieć poczucie że w przypadku porażki coś się straci. Powiedzcie mi, co Ci panowie z ZZ tracą w przypadku porażki? Żadnych przywilejów pracowniczych itd. nie tracą bo ich to nie dotyczy, prawda? A zaufanie członków? Tego to już chyba dawno nie mają... Konkludując, dalej będziemy mieli działania pozorowanie i to wszystko... Jako że Rostowski zagroził radykalnymi rozwiązaniami, to ZZ uznają za sukces przyjęcie tego na co wcześniej się nie godzili, czyli 25 lat i 55 lat i obtrąbią to wszem i wobec, a o normalnych podwyżkach zapomnijmy.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #794 dnia: Kwiecień 21, 2012, 15:37:43 »
Protest powinien być zniesiony o emeryturach już wiemy jak mają wyglądać, a podwyżka zależy od aury więc zamiast protestować do kościoła na mszę trzeba dać:)

Offline pszemek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #795 dnia: Kwiecień 24, 2012, 23:43:36 »
Moja propozycja to organizowanie małych, ale widocznych, śmiesznych lub złośliwych medialnych happeningów. Na marsze i pochody władza dawno się impregnowała, natomiast wobec ośmieszenia jest całkowicie bezbronna. Każda kreatywna forma i tematyka jest możliwa w każdej jednostce. A w przeciwieństwie do pomysłów związanych z obowiązkami - które narażają konkretne osoby, ta forma jest całkowicie bezpieczna.
Ot, dla przykładu cała zmiana poza pracą na 10 minut wychodzi przed jednostkę na chodnik i inscenizuje żebraninę. Z tekturowymi napisami, kapeluszami. Wystarczy kilka telefonów do mediów i wieczorem newsy w całym kraju. Odpowiednia intensyfikacja tych działań przez kolejne jednostki i cały czas jest presja. Jutro można urządzić mały koncert piosenek partyzanckich na rynku z odpowiednim transparentem.
Pamiętajcie! Ludzie straż kochają. Nie jesteśmy policją, strażą więzienną ani wojskiem. Jak robią źle komuś kogo darzysz sympatią to dajesz im w mordę. Ludzi trzeba mieć po swojej stronie inaczej ciągle będziemy krok w tyle za Rostowskim, Tuskiem itd. Dzisiaj to Oni dyktują warunki i zasady.
Mój pomysł to dać wyhaftować kilka krawatów z odpowiednimi napisami i wysłać je do KG typu:  "My się o emerytury nie boimy", "Wszystko mi się podoba", "Wykonywałem tylko polecenia" itd. Parę złotych ale foty do dzienników.
Więcej wiary w siebie!
Dla rozluźnienia przerywnik:
[youtube]http://youtu.be/1MOvmGIPi7w[/youtube]
Każde społeczeństwo, które oddałoby trochę wolności żeby zyskać trochę bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich i straci obydwa
Benjamin Franklin

Fałszywe kłamstwa - Foo Fighters

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #796 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:34:35 »
Witam długo milczałem ale muszę się odezwać.
Proste pytanie - czy Waszym zdaniem na forum (publicznym) związki zawodowe mają teraz powiedzieć: co kiedy gdzie i jak zrobią w ramach działań protestacyjnych?
W czym miałoby to pomóc strażakom? Bo rządowi na pewno by pomogło.
Może sie nie znam, ale to tak jakby przed meczem powiedzieć drugiej stronie kto i co będzie grał, albo drugie stronie w sporze sądowym dać informację, gdzie mamy słabe punkty.
To chyba nie jest dobra taktyka.


Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #797 dnia: Kwiecień 25, 2012, 10:59:36 »
Każda taktyka jest dobra, gdy nie robi się zupełnie nic. Protest trwa, ale większość o nim zapomniało. Cisza, błogi spokój, parę flag na komendzie. Albo coś robimy z wielką pompą, trzymamy się marszów, pikiet, gwizdów i hałasów, albo nie robimy nic i wątek zamykamy.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #798 dnia: Kwiecień 25, 2012, 11:06:16 »
Cytuj
Proste pytanie - czy Waszym zdaniem na forum (publicznym) związki zawodowe mają teraz powiedzieć: co kiedy gdzie i jak zrobią w ramach działań protestacyjnych?

Najgorszym jest niewiedza i skłania właśnie niektórych do takich stwierdzeń.
Myślę, że nie chodzi o podawanie informacji wyprzedzających działanie ZZ tylko o przepływ informacji dla zwykłego związkowca o działaniach które są już prowadzone i jaki przynoszą skutek ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Rebeliant Szmarowski

  • wichrzyciel
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • mój profil na Facebook
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #799 dnia: Kwiecień 25, 2012, 17:22:49 »
Polecam mój artykuł na stronie Federacji:

Link - Mundurowi kułacy mówią DOŚĆ!
Mieliśmy odrobinę koniecznej odwagi
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku

MUNDUROWI DZIĘKUJĄ RZĄDOWI