Autor Wątek: Akcja protestacyjna 2011-2012  (Przeczytany 224526 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #750 dnia: Marzec 20, 2012, 11:17:43 »
Dzięki związkom Solidarności i Pracowników Pożarnictwa nietety poległ także związek Florian. Chyba maja inne wartości i cele niż obrona praw pracownika?
Cytuj
Ponadto Zarząd Krajowy ZZS „Florian” mając świadomość z poziomu niezadowolenia wśród funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej pominiętych w podwyżkach uposażeń od 1 lipca 2012 roku jak również niepewności w zakresie zmian ustawy emerytalnej, mając jednak na uwadze dobro służby w dniu 14 marca 2012 roku podjął uchwałę o zawieszeniu jednej z form protestu związanej z zaprzestaniem szkoleń oraz ćwiczeń. Jednocześnie ustalono, iż na chwilę obecną brak jest jednoznacznych przesłanek umożliwiających odwołanie lub zawieszenie AKCJI PROTESTACYJNEJ
Sam niestety nie był wstanie nic zrobic.
Jednocześnie ustalono, iż na chwilę obecną brak jest jednoznacznych przesłanek umożliwiających odwołanie lub zawieszenie AKCJI PROTESTACYJNEJ
Dlaczego piszesz nie był....?

Offline Porozumienie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #751 dnia: Marzec 20, 2012, 12:17:33 »
A wiesz co sie działo w JRG, gdzie były dwa lub trzy związki.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #752 dnia: Marzec 20, 2012, 14:15:15 »
A wiesz co sie działo w JRG, gdzie były dwa lub trzy związki.
A wiem chłopie bo akurat u nas są w każdej po dwa związki.I powiem szczerze że super wyglądała do tej pory akcja protestacyjna.No ale ktoś musiał spierd....ć.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #753 dnia: Marzec 22, 2012, 10:00:05 »
Ponieważ sam jestem w S to siłą rzeczy mam skrzywione spojrzenie, ale powiem tak.
W pierwszym rozdaniu podwyżek miało nie być w 2012 i nie wiadomo czy w 2013.
Teraz mamy podwyżki od października 2012 (projekt rozporządzenia płacowego przygotowują). Po 300 zł równo dla kazdego. Czyli "klapa na całej linii ..." to chyba zbyt daleko idący pomysł.
Poza tym wszyscy narzekający na działania związków i niezwiązków proponowałbym najpierw rachunek sumienia: od 2008 było .... pikiet i manifestacji. Udział wziąłem w ..... Nie wziałem udziału bo .... Do związku należę (nie należę bo .....) itd.
Zwiazki są na tyle silne na ile członkowie w nich działają.
Wyjaśniam brałem udział we wszytkich akcjach u siebie w Warszawie. I w manifestacji Solidarności też.
Nie mam poczucia, że były to działania daremne, a wrecz że przyniosły efekt, może nie 100 % oczekiwań, ale efekt jest.
Bardziej mnie niepokoją pomysły Ministra Finansów i tu bym się obawiał i tu bym się skupił na problemach.

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #754 dnia: Marzec 22, 2012, 13:54:23 »
Hm Sikawkowy....bardzo rozsądna i dojrzała wypowiedź, gdyby każdy zrobił "rachunek sumienia" to okazałoby się, że faktycznie oczekujemy by ZZ "za nas walczyły" (jak gdzieś się to przewinęło przez forum), wpierw należy zadać sobie pytanie: co ja zrobiłem w tej sprawie? Wylewanie żali na form w czasie służby to chyba najprostsza forma "działalności i walki w słusznej sprawie"!
A czy sprawa jest "spierd...na" to czas pokaże, a mamy jeszcze Federację, a w nie jest Florian i PP.

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #755 dnia: Marzec 23, 2012, 10:40:25 »
a powiedzcie mi co możne strażak zrobić w przysłowiową pojedynkę? nic bo od razu poleci zabiorą mu dodatki  na jakiś czas zostanie goła pensja. Bez poparcia ZZ można zrobić ale kupę i szybko uciekać zęby tego nikt nie widział, a jak wiadomo nasi kochani związkowcy dostali............... wszyscy wiedzą co i odpuścili. Wystarczyło by zaostrzyć akcje protestacyjna. W jaki sposób np. mamy teraz okres traw tak zakaz wyjazdów dla wszystkich jednostek. OSP z całym szacunkiem nie ogarnie wszystkiego. Robić pikiety ale nie takie jak były bo pomachać flagami to sobie można ale w święto niepodległości. Weźmy przykład z Belgii Hiszpanii z Włoch, ale po co wolimy być dymani na każdym kroku zarówno przez rzad jak i przez nasze ZZ.

Tak na marginesie czy związki nie zauważyły ze maja coraz mniej członków??

Offline kirurocker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #756 dnia: Marzec 23, 2012, 15:56:58 »
No dobrze "związki" (czyli kto? sami przewodniczący? wszyscy członkowie?) nie działają jak chcemy ;) No to wypisujemy się...no i co wtedy, lepiej będzie? Reprezentowani będziemy tylko przez komendantów...i co wtedy będzie? Lepiej? Nie sądzę. A "bojkot" wyjadów do traw, czyli do akcji...konsekwencje chyba każdy zna. Radykalnych pomysłów jest na pewno wiele, na pewno byłoby to bardziej zauważone, ale konsekwencje służbowe i karne jeszcze bardziej zauważalne.

Offline xnm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #757 dnia: Marzec 23, 2012, 17:41:20 »
wywalą wszystkich przeszkolą zatrudnią nowych na nasze miejsce. Powiedz kolego co ZZ zrobiły dla ciebie??

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #758 dnia: Marzec 23, 2012, 20:34:18 »
zmiana na najwyższych stanowiskach w zwiazkach powinna jak najszybciej nastapic placimy skladki na ludzi bez jaj ktorzy zalatwiaja sobie cieple posadki

Offline xpressfour

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #759 dnia: Marzec 25, 2012, 10:50:02 »
Co prawda nie jestem strażakiem. Ale podczas tej akcji protestacyjnej nie możecie poświecić dobrej renomy PSP wśród ludzi. Oni na prawdę mają o was dobre zdanie , szanują was. Ja też, jestem pełen podziwu dla waszej pracy. Wiec pamiętajcie o tym żeby nie zepsuć szacunku i reputacji jaką macie :) Ludzie was uwielbiają  :)    :kwit:

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #760 dnia: Marzec 25, 2012, 12:42:00 »
szacunkiem ludzi rodziny nie nakarmisz :gwiazdki:

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #761 dnia: Marzec 25, 2012, 20:08:54 »
Czy nie uważacie, że związki nas olały? po co zapraszać na posiedzenie KG przecież wiadomo, że będą mu tylko d.....ć i jeszcze składki na związki.
Ja już się z nich wypisałem, raczej w niczym mi nie pomogą.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #762 dnia: Marzec 28, 2012, 17:55:51 »
Cytuj
W dniu 27 marca 2012 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych podczas którego dokonano podsumowania dotychczasowych działań w ramach prowadzonej akcji protestacyjnej.

W ocenie Federacji brak jest jednoznacznych przesłanek, dających możliwość przerwania czy też zawieszenia dotychczasowych działań protestacyjnych odnośnie wzrostu uposażeń dla funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej, oraz zmian w zakresie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy.

Zaniepokojenie i oburzenie wzbudza forma i sposób prowadzenia konsultacji społecznych a właściwie ich brak, podczas procedowania powyższej ustawy i spotkań konsultacyjnych w zakresie wzrostu uposażeń funkcjonariuszy w 2012 roku. Pozorowany dialog społeczny wpływa bezpośrednio na wzrost niezadowolenia wśród funkcjonariuszy, przekładając się na osłabienie stabilności poszczególnych formacji.

Wobec powyższego Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych podjęła decyzję o kontynuowaniu dotychczasowej akcji protestacyjnej, zastrzegając sobie możliwość jej eskalacji, w przypadku dalszego forsowania niekorzystnych rozwiązań dla funkcjonariuszy w zakresie wzrostu uposażeń i kształtu nowelizowanej ustawy emerytalnej.

Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych nie wyklucza dalszych działań protestacyjnych, również w okresie EURO 2012.

http://www.nszzfsg.org/komunikaty/1160-komunikat-fzz-sm

W przeciwieństwie do "S"przedwaczyków  :szalony:  :klol:

Cytuj
c. przeprowadzono dyskusję na temat dotychczasowego przebiegu akcji protestacyjnej w poszczególnych województwach, współpracy z innymi związkami zawodowymi służb mundurowych, efektach akcji oraz jej perspektywach. Po dyskusji podjęto uchwałę nr 1/2012 Rady KSP w sprawie zawieszenia z dniem 23 marca 2012 r. akcji protestacyjnej,

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=513

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 17:59:15 wysłana przez grzela »

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #763 dnia: Marzec 28, 2012, 18:20:44 »
Tylko niech jeszcze ten wiatr ustanie, bo flagi już się ledwo trzymają! Podwyżki zależne od warunków atmosferycznych ale i Akcja Protestacyjna też :(
A tak na poważnie to w sumie nic nie wymyślili nowego ta możliwość eskalacji ...ciekawe co mają na myśli, szkoda, że nie napisali, zapewne uda się czymś zaskoczyć rząd...zobaczymy

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #764 dnia: Marzec 28, 2012, 19:01:34 »
Kolego apap 000 ty też nic nowego nie wnosisz. Może  napisz co trzeba zrobić a ktoś to wykorzysta.
Wywiad łódzkie .
 
Cytuj
Po blisko trzech miesiącach strażacka Solidarność zawiesiła ogólnopolską akcję protestacyjną. Z siedzib poszczególnych jednostek w kraju zniknęły wywieszone na znak protestu flagi. Oznacza to, że w końcu udało się im dojść do porozumienia ze stroną rządową, która obiecała podwyżkę wynagrodzeń.
Cała sprawa ma swój początek w grudniu ubiegłego roku, kiedy to pojawiły się zapowiedzi rządu, że w tym roku jeśli chodzi o służby mundurowe na podwyżki mogą liczyć tylko policjanci i wojskowi. Strażacy wprowadzili więc protest, który w zasadzie nikomu krzywdy nie uczynił. Nadal jeździli do zdarzeń, a poprzez oflagowanie strażackich jednostek miał on przypomnieć stronie rządzącej, że bez służb mundurowych sobie nie poradzi.

Rozmawiano, dyskutowano, aż w końcu znaleziono kompromis. 300 zł podwyżka dla strażaków uzależniona jest od niewykorzystania środków zabezpieczonych na zwalczanie skutków powodzi i ma być wprowadzona w ostatnim kwartale tego roku. Podczas poprzedniej tury rozmów strażacy odrzucili tę propozycję, jednak teraz po szczegółowych wyjaśnieniach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji okazała się ona satysfakcjonującą.

- Zmieniła się wiedza, której do tej pory nie mieliśmy, a więc analiza wykorzystania środków finansowych z tej rezerwy przez ostatnie 10 lat i rzeczywiście takie spłycenie tej rezerwy nastąpiło po powodzi w 2010 roku. Wszystkie inne lata wielokrotnie przekraczały potrzebną nam kwotę.

Mówi Leszek Błaszczyk, wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność i dodaje, że rezerwa budżetowa, o której tu mowa wynosi niemal 1,5 mld zł, natomiast na podwyżki dla strażaków potrzeba 67 mln zł:

- To nas satysfakcjonuje, oczywiście zawsze jest jakiś niedosyt, szkoda, że to nie jest od połowy roku, ale kwota 300 zł ze skutkiem przechodzącym, bo to następny element, który skłonił nas do zawieszenia, a nie zakończenia tej akcji, to że pieniądze nie są chwilowe.

Akcję protestacyjną nadal podtrzymują jednak strażackie związki zawodowe Florian.

 Tylko Koledzy z "S-ki" załatwili podwyżki.
 To się nazywa wyjście z klasą?
Ktoś pomylił realia i kwoty. Nie wiem czy wie o czym  mówi. 67 mln to dla PSP podwyżki od lipca. Przyznano 76 mln  (oprócz policji) dla wszystkich pozostałych służb od października.  Pytek

« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2012, 19:20:39 wysłana przez Butel »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 28, 2012, 21:34:18 »
No Panowie.... koledzy z Solidarności dają dupy na każdym kroku.Przytoczę poniżej...
Mówi Leszek Błaszczyk, wiceprzewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ Solidarność i dodaje, że rezerwa budżetowa, o której tu mowa wynosi niemal 1,5 mld zł, natomiast na podwyżki dla strażaków potrzeba 67 mln zł.
....Chyba Pan Błaszczyk nie wie że w tych pieniążkach jest suma zagwarantowana przez rząd na usuwanie skutków powodzi z lat poprzednich a dokładnie chodzi o promessy, dlatego ta kwota jest tak duża - i napewno zeszczupleje pula.Proszę spojrzeć na samorządy które mają już uruchomione pieniądze.

I dalej....
- To nas satysfakcjonuje, oczywiście zawsze jest jakiś niedosyt, szkoda, że to nie jest od połowy roku, ale kwota 300 zł ze skutkiem przechodzącym, bo to następny element, który skłonił nas do zawieszenia, a nie zakończenia tej akcji, to że pieniądze nie są chwilowe.
Zawiesiliście? Akurta mam informację z ręki że akcja pod żadnym pozorem nie zostanie wznowiona.Czytaj dalej - ustawa emerytalna.


Offline misiek_331

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 29, 2012, 08:29:38 »
A czego oczekujecie od ludzi którzy byli bardzo zaangażowani w kampanie wyborczą PO że co, ze teraz będą stać przeciwko ludziom których wspierają . Teraz mogą śmiało powiedzieć dzięki nam mącie podwyżki to jest nasz sukces!

Offline apap000

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 29, 2012, 08:45:33 »
Kolego Pytek!!
wiem, że nic nie wnoszę, wierz mi, że gdybym wiedział, co można zrobić to z pewnością bym o tym napisał, dlatego liczyłem, że skoro będzie "eskalacja" to ktoś już coś wie, tylko szkoda, że nie chce się podzielić tą wiedzą!
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 08:51:02 wysłana przez apap000 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 29, 2012, 10:32:32 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 21:47:54 wysłana przez strazak1982 »

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #769 dnia: Kwiecień 03, 2012, 11:00:55 »

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #770 dnia: Kwiecień 03, 2012, 11:11:34 »
ratownik 112
Ciekawe. Struktura wojewódzka zobligowała władze krajowe do działania ??
To mniej wiecej tak jakby wojewoda lub komendant główny zobowiązał do działania Premiera ;).
Ale ja jestem z S wiec się nie znam ;).
I jeszcze raz zaproponuję: zanim zaczniesz biadolić podaj konkretne i realne propozycje działań.
Na maginesie Solidarność protestowała w sprawie podwyżek a nie emerytur, a komunikat tego przede wszystkim dotyczy.

kol. grzela. Rozumiem że kolega z konkurencyjnej organizacji. Twoim zdaniem "zaostrzenie" akcji poprzez rezygnację z jej istonych form (Federacja) jest lepsza niż zawieszenie protestu "S"?
może bysmy skończyli z tymi międzyzwiązkowymi jazdami? Jak takie dowalanie jedni drugim ma nam pomóc w walce?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 11:17:21 wysłana przez sikawkowy2008 »

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #771 dnia: Kwiecień 03, 2012, 11:32:33 »
sikawkowy 2008

czy jest się z s czy z innego zwiazku ,powinno się wiedzieć ,że w związkach inicjatywa idzie od dołu to ludzie naciskają ,żeby coś zmienić , tym na świeczniku zawsze jest dobrze.
Czy słyszałeś ,aby  którykolwiek komendant wyszedł do ludzi z inicjatywą odnośnie akcji protestacyjnej.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #772 dnia: Kwiecień 03, 2012, 19:25:42 »
Czy słyszałeś ,aby  którykolwiek komendant wyszedł do ludzi z inicjatywą odnośnie akcji protestacyjnej..... Hmmm.Dziś u mnie właśnie wyszedł z inicjatywą aby zdjąć resztę tego co wisi bo to już koniec akcji, a Panowie dowódcy Jednostek przyklepnęli chyba żeby nie podpaść.Podziękowania

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:28:50 »
U mnie "S" już dawno pozdejmowała wszystko, co związane z protestem...
Dziwne tylko bo inne ZZ zaostrzają protest a S zaprzestała.....

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Akcja protestacyjna 2011-2012
« Odpowiedź #774 dnia: Kwiecień 03, 2012, 20:33:40 »
U mnie "S" już dawno pozdejmowała wszystko, co związane z protestem...
Dziwne tylko bo inne ZZ zaostrzają protest a S zaprzestała.....

Poszła fama po zakładzie, że S jest zadowolona z podwyżek.  :elvis:

Cyt. z jednego z portali:  :szalony:

Cytuj
Rada Krajowa Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” zdecydowała o zawieszeniu akcji protestacyjnej. – Rząd częściowo spełnił postulaty, więc dalsze strajki nie mają sensu – przyznaje strażak ....... z NSZZ „Solidarność”.

Akcję zawieszono wskutek zakończenia prac nad budżetem państwa na rok 2012, który przewiduje podwyżki dla mundurowych z Państwowej Straży Pożarnej. – Podwyżki będą obowiązywać od października. Będzie to tak jak chcieliśmy 300 zł – wyjaśnia .........

– Jesteśmy zadowoleni, mimo tego, że dostaniemy podwyżki dopiero w październiku, a nie tak jak policja czy wojsko w już lipcu – mówi związkowiec.

Dobre  :rofl: