Autor Wątek: zadanie do szkoły, opis akcji  (Przeczytany 1177 razy)

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
zadanie do szkoły, opis akcji
« dnia: Grudzień 17, 2011, 23:20:45 »
Witam
jestem uczniem szkoły policealnej MEDYK jako ratownik medyczny.
Na jednym z przedmiotów mam za zadanie opidać działania straży pożarnej oraz jednostek współpracujących. Oto zdarzenie:
Cytuj
Wpływa zgłoszenie do MSK, że na budynek mieszkalny jednorodzinny przewróciło się drzewo ściągając swoimi konarami przewody wysokiego napięcia- 100 000 Volt. Uszkodzony jest do połowy dach oraz częściowo budynek- ściana zewnętrzna i częściowo strop poddasza. W domu przebywają 4 osoby, 2 z nich w wyniku zawału są przysypane i nie mogą się ewakuować, MSK alarmuje służby i wysyła do zdarzenia siły i środki.
Opis akcji trzeba zrobić na zasadzie:  15 00- wpłynęło zgłoszenie do MSK, 15 02- wyjazd GBA, 15 10 dotarcie na miejsce kacji itp.
Do tego muszę wykorzystać wszystkie jednostki współpracujące ( pogotowie, policje, pogotowie energetyczne, chem etc).
Ma ktoś może namiary na przykładowe opisy takich zdarzeń? Dodam, że gra strażaków gdzie to było została zamknięta.
Nie wiem czy dobry dział. Dzięki za pomoc  -_-

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: zadanie do szkoły, opis akcji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2011, 22:31:57 »
Mam jeszcze jedno pytanie (przepraszam ze tak dużo ale gość zadał nam zadanie a strażakami nie jesteśmy): czy przy przewalonym drzewie na dom i poszkodowanymi w nim to dowódca na rozpoznaiu z I rotą wchodzi do budynku? Czy najpierw usunięcie drzewa? Może zależy to od stabilnośći budynku?
dzięki za pomoc