Autor Wątek: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby  (Przeczytany 2510 razy)

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« dnia: Grudzień 14, 2011, 13:01:03 »
Witam
W "Rozporządzeniu z dnia 20 marca 2009 r., Dz.U. Nr 54 poz. 448 z 2009r., w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP"
w tabelce dla komendy powiatowej przy stanowisku zastępcy dowódcy zmiany jeżeli o wymagania to jest 4 lata stażu służby, posiadanie niezbędnych kwalifikacji (z ustawy o PSP) i to że powinien pracować w systemie zmianowym.

Mam parę pytań bo chciałbym się upewnić
- czy te 4 lata to okres jaki dana osoba musi przepracować na podziale, bądź w biurze czy w "systemie mieszanym",
- czy jak ktoś pracował 4 lata jako np aspirant i dostał awans na mł. kpt. to czy dzięki temu spełnia wymóg "4 lat stażu służby" ?

z góry dzięki ;)
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:09:04 »
4 lata to 4 lata ale czy napewno spełniasz drugi warunek ustala D-ca JRG :)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:18:40 »
Ogarnij się chłopie trochę.
Na forum jest kilkadziesiąt stron opisujących stanowiska,stopnie, awanse, możliwości itp.
Odnieś się do któregoś z postów, to zapewne któryś z kolegów Ci wytłumaczy wątpliwości, ale najpierw PRZECZYTAJ "materiał", który już jest na forum.
Edit:
żebyś nie musiał sił marnować proszę, np ten: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,16044.0.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 13:24:11 wysłana przez jogurtOLO »

Offline Kangoor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • niby strażak ;)
Odp: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:29:47 »
dzięki za linka ale szukałem 5 min i nie mogłem znaleźć tego co potrzebuję - w tym twoim temacie też nie ma tego czego szukałem.
Strażacy są nienormalni - gdy się pali to wszyscy ludzie uciekają - a oni idą w stronę ognia :)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2011, 13:33:51 »
Żeby nie zaśmiecać. Wszystko jest w linku, który Ci podałem, a, że Ty nie potrafisz ......
Prościej napisać się NIE DA :(
Dobra zadaj KONKRETNE pytanie do mnie na PW
I więcej informacji o "awansującym"

Offline tysiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 15, 2011, 09:56:53 »
Kolego ale skąd wogóle takie pytanie? Jeśli przymierzasz się do tego stanowiska, masz przepracowane te 4 lata w PSP i jeszcze jesteś oficerem to potrafisz czytać ze zrozumieniem i odnaleźć interesujące cię informacje. Natomiast jeśli sprawia ci to jakieś trudności to nie powinieneś obejmować tego stanowiska.

Offline wania

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 109
  • W kilka sekund podejmuję trudne decyzje - strażak
Odp: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2011, 19:56:53 »
Kolego ale skąd wogóle takie pytanie? Jeśli przymierzasz się do tego stanowiska, masz przepracowane te 4 lata w PSP i jeszcze jesteś oficerem to potrafisz czytać ze zrozumieniem i odnaleźć interesujące cię informacje. Natomiast jeśli sprawia ci to jakieś trudności to nie powinieneś obejmować tego stanowiska.

Pracuję już ponad 10 lat i mam cho...rne przeczucie, że tak niestety jest, że osoby które mają zająć odpowiedzialne stanowisko w ogólne nie mają zielonego pojęcia o tym czym mają się zajmować.

Chyba wiem o co chodziło koledze:

Na 99% kolega nie pracował na podziale tylko w biurze- temu pyta o staż 4 lat - czy to ma być na podziale czy ogólnie w PSP. Gdyby pracował na podziale miałby odpowiednie kwalifikacje, bo już jako D-ca zastępu lub jako D-ca sekcji musi spełniać te same wymagania co Z-ca D-cy zmiany tylko otrzymuje dodatkowe obowiązki i dodatkową odpowiedzialność.

To jeśli chodzi o ten staż i kwalifikacje.

Niestety jeśli teraz odejdą ludzie, którzy wykonywali zawód strażaka z pasją i zaangażowaniem to sami siebie położymy na łopatki. Zadając oczywiste pytanie sami pokazujemy jaką mamy wiedzę i przeszkolenie.

Smutne ale prawdziwe.

 

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Zastępca dowódcy zmiany a lata służby
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:33:39 »
musi spełniać te same wymagania co Z-ca D-cy zmiany tylko otrzymuje dodatkowe obowiązki i dodatkową odpowiedzialność.
Jakie według Ciebie są te dodatkowe obowiązki i dodatkowa odpowiedzialność? Możesz mi przybliżyć temat bo na ile się orientuję to nie ma różnic, wręcz przeciwnie te same obowiązki i taka sama odpowiedzialność (wyłączając skromną różnicę związaną z teoretyczną ilością zastępów, krtórymi mogą dowodzić) ;)