Autor Wątek: Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?  (Przeczytany 2917 razy)

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« dnia: Listopad 12, 2005, 13:21:23 »
Witam. Panowie mam pytanie......Odbyty kurs szeregowców wystarczy mi aby dostac sie do jednostki PSP w moim mieście? Wiem że taki kurs można odbyć w Szkole Podoficerskej w Bydgoszczy, Z tym że do tego wymagane jest wyksztaucenie średnie a w moim przypadku kończe szkołe zawodową.CZy istnieje możliwość Odbycia tego szkolenia w Bydgoszczy,  kontynłując  nauke i zdobycie matury?

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2005, 14:06:03 »
Z tego co słyszałem to żeby iść do szkoły w Bydgoszczy musisz być strażakiem. Nie możesz iść do niej jako cywil. Też kiedyś o to pytałem i dostałem taką właśnie odpowiedź.

Żeby dostać się do PSP musiz mieć maturę , prawo jazdy kat. C oraz kilka innych przydatnych kwalifikacji przydatnych w służbie np. ratownik medyczny , płetwonurek etc.

Składasz papierki do komendy i czekasz na wezwanie. Jeśli takowe nadejdzie , to przechodzisz testy sprawności fizycznej , badania lekarskie itd. Gdy już przejdziesz to wszystko i znajdzie się wolne miejsce to zostaniesz wysłany na taki własnie kurs szeregowców.

Pozdrawiam.
....

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2005, 14:26:47 »
Cytuj
Z tego co słyszałem to żeby iść do szkoły w Bydgoszczy musisz być strażakiem. Nie możesz iść do niej jako cywil

Żeby dostać się do PSP musiz mieć maturę ,
Żeby iść na kurs podstawowy trzeba być już strażakiem PSP ale matura nie jest potrzebna, wystarczy średnie wykształcenie.
Niestety potrzebne jest jeszcze wiele rzeczy o których żadne przepisy nie mówią.  

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2005, 23:02:30 »
Dzięki za odpowiedz......Sorki ale nie jestem dokońca w temacie dlatego zwracam sie do kogoś o pomoc.Mianowicie z Twojej odpowiedzi wynika że aby dostać sie do tej szkoły musze już być strażakiem.I w tym jest włąśnie problem.....Aby dostać sie do wybranej jednostki PSP niemuwiąc tu o OSP , musze mnieć mature i ukończony jakiś kurs związany z tym działąniem(.Bynajmniej tak mi sie wydaje).Jeżeli sie myle to mnie popraw.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2005, 23:05:54 »
Według moich informacji wystarczy wykształcenie średnie. Nie ma słowa o maturze. A kurs, np. medyczny, to jest tylko na plus, teoretycznie też nie jest wymagany.  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2005, 23:09:42 »
No dobra kurs medyczny to da sie zrobić...., ale aby dostać sie do JEdnostki PSP musze ukończyć jakąs szkołe pożarniczą?  

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2005, 23:17:26 »
Nie, nie musisz. To praktycznie PSP daje Ci możliwość ukończenia szkół pożarniczych. Ale możesz iść do Szkoły Aspirantów i Głównej nie będąc strażakiem.
Co do kursów to możesz mieć kurs płetwonurka, ratownictwa wodnego i inne, np. ratownictwo wysokościowe. Nie są one obowiązkowe do naboru, ale napewno komendant mając do wyboru pomiędzy człowiekiem z takimi kursami a totalnie zielonym osobnikiem wybierze tego z kursami, to rzecz oczywista...  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2005, 23:30:31 »
A więc tak Za kilka mnieśięcy kończe szkołę zawodową.Powiedzmy że będe chodził do szkoły zaocznie.....Moge dogadać sie z Komendantem i chodzić zaocznie do szkoły pracując przy tym w PSP?

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2005, 23:39:41 »
Możesz (z tego co wiem, jeśli sie myle, niech lepiej zorientowani mnie poprawią).
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2005, 23:47:55 »
Ale w jedno nie moge uwierzyć....... Moge iść i przyjmą mnie odrazu Do jednostki bez żadnych kursów i klasyfikacji?  Problem jedynie stanowi wyksztaucenie średnie? Przeciesz jestem początkujący i dużo nie wiem o pożarnictwie.Sorki że zawracam tyłek........

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2005, 23:57:17 »
Żeby dostać się do straży z naboru musisz zdać egzamin fizyczny (bieganie + drążek + drabina). Jeśli okażesz się najlepszy bądź jednym z lepszych dostajesz robotę. Wtedy komenda wysyła Cię na kurs szeregowców i tam dowiadujesz się co jest co.

A propo... dlatego lepiej iść wpierw do OSP, dowiedzieć się co w trawie piszczy, a potem iść do PSP. Wtedy ma się nawet plusa za bycie w OSP.  
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2005, 00:03:42 »
A ha.... No to wszystko rozumiem.DZięki za pomoc.Pozdrawiam.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2005, 00:04:36 »
Mam nadzieję, że nie wprowadziłem Cię w błąd.
pozdro
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Czy Zwykłe Szkolenie Szeregowca Wystarczy?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2005, 10:23:55 »
Cytuj
Ale w jedno nie moge uwierzyć....... Moge iść i przyjmą mnie odrazu Do jednostki bez żadnych kursów i klasyfikacji?  Problem jedynie stanowi wyksztaucenie średnie?
I słusznie, że nie możesz uwierzyć bo nie przyjmią Cię od razu.
A pośiadanie średniego wykształcenia jest niezbędne.
Napisałem Ci już wcześniej, że jest jeszcze wiele rzecz o których żadne rozporządzenia i zapisy prawne nie mówia. Niestety są cholernie istotne po to by pracować w PSP.