Autor Wątek: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!  (Przeczytany 1808 razy)

Offline milosz123jc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Ochotnik
Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« dnia: Grudzień 09, 2011, 16:30:41 »
Witam posiadamy w naszym starku 244 radiostację radmor i niby jak sie ją włączy to sprawna jest ale nie ma ani nadawania ani odsłuchu tylko szum słychać . jest ktoś najlepiej z wlkp. który się na tym zna i wie jak ją uruchomić by możliwa była łączność z dyspozytorem psp i z pozostałymi zastępami podczas akcji . Jeśli ktoś zna si.ę na temacie to proszę o jakieś info na gg 12856762 lub też kom 665-794-272 pozdrawiam

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2011, 19:09:20 »
sprawdźcie antenę, wszystkie wtyki , wejścia i kabel

Offline milosz123jc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Ochotnik
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2011, 15:57:29 »
No wstępnie były sprawdzone , a to mi wygląda na jakąś awarię elektroniki a ja się na tym nei znam zbytnio ;)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2011, 16:38:32 »
Witam posiadamy w naszym starku 244 radiostację radmor i niby jak sie ją włączy to sprawna jest ale nie ma ani nadawania ani odsłuchu tylko szum słychać.
Po mojemu:

Mam w domu komputer, i niby jak się go włączy to jest sprawny, bo lampki się świecą i wiatraki się kręcą, ale na monitorze nic się nie wyświetla.

Nie podałeś nawet modelu :rolleyes: A przydałoby się jeszcze określić w jakich okolicznościach radio przestało działać, i czy np. ręczniak położony w kabinie auta czegoś nie odbiera. Wtyczki-wtyczkami, ale wypadałoby sprawdzić przewód antenowy jak i samą antenę. Diagnostyka na odległość odpada - szukaj wsparcia u łączościowców z lokalnej KP/KM, względnie KW, ale nie wiem jak to będzie wyglądało w tamtych rejonach. W Policji przy KW zwykle też mają warsztaty łączności i to całkiem nieźle wyposażone - w razie gdyby w PSP się nie udało może warto by było tam "zapukać"?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline milosz123jc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Ochotnik
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2011, 18:00:04 »
Dziękuję kolego za informacje. powiem tak nie miałem czasu iść do remizy i sprawdzić modelu. a okoliczności to ciężko ustalić gdyż to było już dawno i nie było mnie tam. Jeśli będę miał okazję to spytam w psp co i jak ;) pozdrawiam.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2011, 18:48:13 »
Wymień na Motorolę bo może to jest stary Radmor i będzie niekontabilny

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 16, 2011, 21:18:48 »
a któryż typ Motoroli jest kontabilny (i z czym), bo też bym se wymienił  :rofl:

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2011, 12:46:24 »
a któryż typ Motoroli jest kontabilny (i z czym), bo też bym se wymienił  :rofl:

Jeśli nie zajarzyłeś z czym to ci wytłumaczę że z pasmem częstotliwości MSWiA.

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 17, 2011, 13:50:20 »
"KOMPATYBILNY"  :kwit:

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Radiostacja Radmor w starze 244 coś jest uszkodzone . Pomoc !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 17, 2011, 15:58:49 »
u mnie w OSP też mamy problem z radiostacją w starze 244. Dzieje się tak gdyż przy włączaniu pojazdu rozrusznik działa na 24V, a w pozostałym czasie pojazd jest zasilany instalacją 12V (dokładnie się na tym nie znam, ale w taki najogólniejszy, najprostszy sposób wyjaśnił nam to elektronik samochodowy). Dlatego zalecił nam włączanie radiostacji dopiero po rozruchu samochodu i problemy się skończyły. Wykonaj kilka prób z radiostacją (załączanie przed rozruchem, po rozruchu) - może macie ten sam problem? Objawy były te same - brak możliwości nadawaia i odbioru, szumy w radiostacji. No i oczywiście mamy Radmora - dokładnie 3037–86611Q
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2011, 16:03:28 wysłana przez daro »
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz