Autor Wątek: Zagraniczne OSP  (Przeczytany 1418 razy)

Offline DanielJ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Zagraniczne OSP
« dnia: Grudzień 05, 2011, 22:38:10 »
Witam.

Chciałbym zorganizować dla MDP z terenu mojej gminy wymianę z jednostkami zagranicznymi (jakieś szkolenia, zobaczyć jak to funkcjonuje w innych krajach itp.) jednak nie wiem w jakich krajach takie stowarzyszenia istnieją. W tym celu chcię nawiązać kontakt z kolegami z zagranicy i napisać projekt o dofinansowanie z jakiegoś funduszu unijnego. Szukałem w internecie ale nie mogłem za bardzo nic znaleźć. Czy mógłbym prosić o pomoc w jakich krajach istnieją OSP (najlepiej kraje z urzędowym j. angielskim, żeby nie było dużych problemów z komunikacją, ewentualnie inne, wydaje mi się że dużo osób powinno posiadać znajomość angielskiego na poziomie wystarczającym do porozumienia), czy są tam też tworzone młodzieżówki oraz jak się nazywają takie jednostki za granicą.

Znalazłem jedynie o współpracy Polska - Niemcy, jednak może w innych krajach też coś takiego istnieje?

Pozdrawiam
DanielJ
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 22:43:10 wysłana przez DanielJ »

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Zagraniczne OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2011, 23:30:04 »
http://www.zosprp.pl/?q=content/w-sejmie-rp-dyskutowano-o-roli-i-problemach-mlodziezowych-druzyn-pozarniczych-konferencja-wp

Jedna z prezentacji dotyczyła tej tematyki: Pomysły na współpracę międzynarodową - MDP OSP Gdów, woj. małopolskie
Może były jakieś konkrety, napisz do nich może się podzielą;)

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Zagraniczne OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 23:31:18 »
Najłatwiej będzie udać się do jednostki samorządowe właściwej dla miejsca zamieszkania i dowiedzieć się czy w gminie/mieście partnerskim niema takiej jednostki, z która można by nawiązać współprace. Na pewno będzie to łatwiejsze do zrealizowania przy pomocy władz lokalnych.