Autor Wątek: Skierowanie na komisję.  (Przeczytany 1507 razy)

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Skierowanie na komisję.
« dnia: Grudzień 01, 2011, 17:16:36 »
Witam.
Kilka lat temu miałem niegroźny wypadek po leczeniu zostałem skierowany na komisję lekarska, która orzekła" zdolny do służby z ograniczeniem" tj. bezpośrednim udziałem w akcjach rat- gaś.>>>  Po pewnym czasie stan zdrowia się poprawił nie odczuwam pewnych dysfunkcji. Po konsultacjach z 2 niezależnymi specjalistami, którzy stwierdzili że są uszczerbki ale nie będą przeszkadzać w wykonywaniu pracy na PB. Idę do 01 i proszę o skierowanie na komisję  niestety nie ma kasy i tak dalej, proponuje wiec pokrycie KL ze swojej nagrody itp, i tez nie :angry: Mam pytanie,,, czy może ktoś z Was wie czy jest jakaś inna możliwość, jak ten temat ruszyć 

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Skierowanie na komisję.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2011, 18:02:12 »
jak ruszyć? pisemnie... na gębę nic nie wskórasz;

z ustawy:

Cytuj
art. 42

2. Strażak może być skierowany z urzędu lub na jego wniosek do komisji lekarskiej, o której mowa w art. 29, w celu dokonania oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby lub związku przyczynowego poszczególnych schorzeń ze służbą.

czyli jest jakieś pole manewru dla 01 (może...); ale już rozporządzenie jest bardziej kategoryczne:

Cytuj
§ 6. 1. Do komisji lekarskich kieruje się z urzędu lub na prośbę osoby ubiegającej się o wydanie
orzeczenia lekarskiego
.

jak dla mnie to pisemny raport z żądaniem skierowania, komisja, a później i tak pod górkę, bo 01 Cię nie przesadzi na PB:)
najlepiej byłoby się dogadać, chociaż wcale się nie dziwię patrząc na entuzjazm z jakim ludzie idą na SK z PB:rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Skierowanie na komisję.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2011, 18:12:59 »
pisałem już raport o skierowanie na komisję, obiecał mi że da radę, po jakimś czasie wyszło ze będę musiał zapłacić sam wiec się zgodziłem, a teraz mówi ze gdybym płacił ze swojej nagrody itp, trzeba robić jakieś przesunięcia w budżecie, zmiany i inne rzeczy, Chyba mnie zbywa !!!!!!! mówi żeby czekać,  :stop: Na PSK jestem już 8 lat i nie chce nikomu mieszać na PB, chodzi mi o to ze jeśli jest możliwość zmiany orzeczenia to czemu nie skorzystać, przyda się w przyszłości. 

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Skierowanie na komisję.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2011, 00:00:27 »
nie ma ludzi zdrowych - są tylko niedokładnie przebadani :-)
znajdą Ci coś innego przy okazji

 "...przyda się w przyszłości..." - kto wie czy dobry paragraf  nie przyda się bardziej :-)