Autor Wątek: Używane buty?  (Przeczytany 1714 razy)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Używane buty?
« dnia: Listopad 24, 2011, 15:05:23 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa w przypadku gdy kwatermistrz wręcza mi używane obuwie specjalne, po jakimś tam emerycie? Czy mogę odmówić przyjęcia takiego obuwia? Bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się nosić po kimś buty... Tym bardziej że nie wiem jakie dana osoba nosiła grzyby w nich...
Powiedzmy że sprawa dotyczy strażaka w służbie stałej, oraz stażysty. Czy to ma w ogóle jakiś związek? Czy są jakieś podstawy prawne zezwalające na takie oszczędności???

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Używane buty?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2011, 15:25:14 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa w przypadku gdy kwatermistrz wręcza mi używane obuwie specjalne, po jakimś tam emerycie? Czy mogę odmówić przyjęcia takiego obuwia? Bo szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się nosić po kimś buty... Tym bardziej że nie wiem jakie dana osoba nosiła grzyby w nich...
Powiedzmy że sprawa dotyczy strażaka w służbie stałej, oraz stażysty. Czy to ma w ogóle jakiś związek? Czy są jakieś podstawy prawne zezwalające na takie oszczędności???

Roz. MSWiA w sprawie umundurowania strażaków PSP.

Cytuj
4. Strażakowi w służbie przygotowawczej mogą być wydane używane przedmioty umundurowania, odzieży specjalnej, środków ochrony indywidualnej i ekwipunku osobistego, posiadające wartość użytkową.
Przedmioty te wydaje się na czas, jaki pozostał do końca okresów ich używalności.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Używane buty?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 24, 2011, 15:48:52 »
Stazysta musi nosic co mu dadza :P:P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Używane buty?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 24, 2011, 17:56:14 »
Ok. O to mi chodziło. Dzięki za info. Zatem stażysta jak zwykle powinien się cieszyć że w ogóle może ubrać na siebie nomex... A jak to wygląda ze strażakami w służbie stałej?

Offline zakrzes88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Używane buty?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 25, 2011, 08:23:56 »
ROZPORZÑDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie umundurowania strażaków Państwowej Straży Pożarnej

§ 16. 1. Strażakowi wydaje się nowy przedmiot
umundurowania, odzieży specjalnej, Środków ochrony indywidualnej i ekwipunku osobistego przed upływem okresu używalności w przypadkach utraty tego
przedmiotu lub utraty jego wartości użytkowej.