Autor Wątek: czynności kontrolno-rozpoznawcze w bazach paliw płynnych  (Przeczytany 1351 razy)

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
czynności kontrolno-rozpoznawcze w bazach paliw płynnych
« dnia: Listopad 21, 2011, 15:45:26 »
Witam.
Mam do napisania na jutro prace na temat: "Aspekty prawne przeprowadzenia czynności kontrolno – rozpoznawczych w bazach paliw płynnych. Wskazanie wyznaczników."

Mógłby mnie ktoś pokierować i powiedzieć od czego to zacząć i jak to ugryźć?
Domyślam się, że będę  musiał skorzystać z
---Ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. z 1991 r. Nr 88 poz. 400 z późniejszymi zmianami). oraz z
--- ROZPORZĄDZENIE  MINISTRA  SPRAW  WEWNĘTRZNYCH  I  ADMINISTRACJI z dnia 24 października 2005 r.w sprawie czynności kontrolno-rozpoznawczych przeprowadzanych przez Państwową Straż Pożarną oraz Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2000 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi dalekosiężne do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 98, poz. 1067, zm. Dz. U. z 2003 r. Nr 1, poz. 8).

Nie mogę jednak znaleźć nic konkretnego na temat tychże czynności, nie wiem jak się do tego zabrać.

Nie chcę, żeby ktoś za mnie odwalał pracę, proszę tylko o pomoc i o nakierowanie.

Pozdrawiam -_-
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2011, 16:01:34 wysłana przez Jacek09s »

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: czynności kontrolno-rozpoznawcze w bazach paliw płynnych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2011, 19:40:49 »
Nikt nie pomoże?

Aspekty prawne przeprowadzania czynności kontrolno rozpoznawczych w bazach paliw płynnych będą takie same jak dla przeprowadzenia tych samych czynności np w zakładach o zwiększonym ryzyku wystąpienia awarii przemysłowej?
No bo to wszystko się dotyczy Ustawy o PSP z 1991r oraz Rozporządzenia w sprawie przeprowadzania czynności kontrolno rozpoznawczych z 2005r. Mam rację czy się mylę?

Offline chriss

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: czynności kontrolno-rozpoznawcze w bazach paliw płynnych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2011, 17:25:53 »
Myślę że możesz śmiało posiłkować się Ustawą "Prawo ochrony środowiska":

Art. 269. Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, w ramach czynności kontrolno-rozpoznawczych przeprowadzanych co najmniej raz w roku w zakładzie stwarzającym zagrożenie wystąpienia awarii przemysłowych, ustala spełnienie wymogów bezpieczeństwa, a w szczególności czy:

1) podjęto środki zapobiegające wystąpieniu awarii przemysłowej;

2) zapewniono wystarczające środki ograniczające skutki awarii przemysłowej w zakładzie i poza jego granicami, uwzględniając skutki transgraniczne;

3) dane zawarte w dokumentach, o których mowa w ustawie, takich jak zgłoszenie zakładu o zwiększonym ryzyku lub dużym ryzyku, program zapobiegania awariom, raport o bezpieczeństwie, wewnętrzny plan operacyjno-ratowniczy, informacje niezbędne do opracowania zewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego, przedkładane właściwym organom Państwowej Straży Pożarnej — są rzetelne i odzwierciedlają stan bezpieczeństwa w zakładzie.

Myślę, że to powyżej + to co pisałeś wcześniej.

Pozdrawiam Chriss